Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2018., 12:22   #2431
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Bilo bi u redu od njih da limitiraju torrente ako to pomaže korisnicima da imaju bolje brzine i stabilniji internet i oko toga nema baš nikakve dvojbe.Nadam se da netko od njih ovo ćita i da sami idu u tom smjeru.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 14:24   #2432
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Osobno samo ponekad skinem nešto sa Torrent.hr i vidim da mi brzina nije ni približno mogućnostima mog kapaciteta u tom trenutku. Misljenja sam da čak i sad lagano throttlaju torrente. Složio bih se s tom praksom ako bi stabilnost veze, stabilan ping i brzina ostalih stvari bila dobra.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 14:27   #2433
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Slazem se potpuno s tim, jer torrent-i su kod nas najveci trositelji bandwidth-a. Kako bi mnogi na boljim pozicijama htjeli dostic mjesecni limit od 1TB, to bi ih malo smirilo, te ostalima osiguralo pristojne brzine.
Druga stvar je da bi mogli smanjit upload na 25MB, kao HT, pa iskoristit oslobodjenu sirinu pojasa za download.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 16:16   #2434
FliP0x
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Poreč
Postovi: 9
Gledam ovu ponudu od HT-a od prije 2 stranice i nije cak niti toliko lose.

Jest da ti mjeseco ispadne 320kn, ali imas stabilnu vezu, tjedno placanje i nema ugovorne obveze.

Iako se to ne odnosi na sve korisnike, moje podrucje je pokriveno HT 4G signalom, dok sam na Tele2 na rubu i tko zna bi li uopce hvatao Tele2 4G.

Jedino sto tu ponudu ne mozes kombinirati sa nicime (npr Tele2 je prosle godine imao Podborku i davao PS4 i druge stvari), sto bi mi u ovom trenutku odgovaralo jer razmisljam da nabavim neki PS4 ili XBOne "za dzabe", odnosno ukljuceno u nekom ugovoru na 48 mjeseci.

Evo, dok sam ovo pisao sam napravio Speedtest preko moba i izbacilo mi je ping 42ms, 42 Mbps down, 18 Mbps up, Jitter 9ms prema SGH HostMachine Vrhnika, koji je udaljen 102 km.

Probao sam test na blizem serveru, Telecom Italia S.p.a. cca 54km i dobio sam 44ms ping, 53,7 Mbps down, 24,8 Mbps up, Jitter 7ms.

Testovi su radeni na kinezu, LeEco Le Max 2. Sa pravim routerom brzine bi mozda bile koji Mbps vise, ali i ovo je sasvim u redu za 80kn tjedno, sto bi kombinirao sa 20/2 preko zice, jer mi prvenstveno treba upload.
FliP0x je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 17:08   #2435
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ponuda je i meni bila bila dobra dok kolege nisu spomenuli da download limitiraju na 75mbs, sto za 320 kn mjesečno ne dolazi u obzir.

Za te pare želim full speed što god da radim a ne samo za surfanje
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 14:31   #2436
FliP0x
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Poreč
Postovi: 9
Da je tako, ponuda kod HT-a bi bila isto smece kao i kod Tele2, 90% vremena si ispod 10 Mbps.

Bolje imat limit na 75 Mbps i zapravo imat konstantno 40+ nego trpit ovo sto trpe mucenici koji su na Tele2.
FliP0x je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 14:33   #2437
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Slažem se, nemoj me krivo shvatiti. Ovo što Tele2 radi neći više ni komentirati...taman se odvikavam

Ali...ali...320kn za 75mb/s je meni osobno barem puno i previše, makar imao doma samo 10mb/s paricu
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 18:00   #2438
FliP0x
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Poreč
Postovi: 9
Kuzim sta zelis reci, 320kn su velike pare.

Uz MaxADSL za dodatnih 10/30 kn mjesecno si mozes kroz paket dic brzinu na 100/20 ili 200/100, ako infrastruktura podrzava.

Ja osobno imam 20/2 Mbps preko zice, a navodno bi mogao imati i do 50 Mbps download da su mi unutar kuce rijesili kablove kako treba. Negdje gubi signal i umjesto 50 Mbps koje dolaze do glavnog sklopa, do "uticnice" u stanu mi dode samo pola tog signala.

Zato meni osobno i nije tako lose kombinirati MaxADSL sa 4G za vrijeme kada zelim brzi internet od 20/2.

Nekome koji vec nema vezu na net je mozda puno dati 320kn mjesecno ako za cca. 150kn dobijes flat preko zice, ali i to sve ovisi o infrastrukturi.

Ako zivis negdje gdje nema kvalitetne infrastrukture i preko zice vuces jedva 3-4 Mbps, onda je bolje platiti duplo vise i dobiti 10-15 puta vece brzine. Sve ovisi o potrebama pojedinca.

EDIT:

Ima i nesto jos bolje, jedina mana je sto je moras svaki dan ponovno aktivirati, ali ti nekome moze biti i prednost.

Postoji opcija "Internet dan" koji ti daje neogranicen 4G internet na 24 sata od aktivacije opcije. Neogranicen promet, neogranicene brzine, 10 kuna na dan.

Meni osobno ne bi znacilo previse jer ovdje mobitelom ne hvatam preko 40-50 Mbps. Probat cu testirat drugim mobitelima ako ih uspijem upalit, kakve su brzine na njima. Buduci da imam kineza, ne vjerujem da su ugradili kvalitetnu antenu u njega, signal mi niti nije 100% pun.

Zadnje izmijenjeno od: FliP0x. 13.11.2018. u 21:12.
FliP0x je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 18:43   #2439
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
imao sam tele 2 proslu zimu te sam preko ljeta ugasio, brzina je rjetko kad padala ispod 50, vecinom oko 70-100mbps, sad prije mj dana ponovo sam aktivirao i brzina nece preko 20, probao drugu karticu, dva druga rutera i u mobitel brzina uzas. odem na drugu str di odasiljac baca ocito bolji signal i mjeri 70 u vise navrata. vratim se ispred kuce opet 20 i tako vec danima. imam 1km zracne linije bez prepreka, vidim odasiljac svojim ocima.

trenutno jacina signala
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 18:52   #2440
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
imao sam tele 2 proslu zimu te sam preko ljeta ugasio, brzina je rjetko kad padala ispod 50, vecinom oko 70-100mbps, sad prije mj dana ponovo sam aktivirao i brzina nece preko 20, probao drugu karticu, dva druga rutera i u mobitel brzina uzas. odem na drugu str di odasiljac baca ocito bolji signal i mjeri 70 u vise navrata. vratim se ispred kuce opet 20 i tako vec danima. imam 1km zracne linije bez prepreka, vidim odasiljac svojim ocima.

trenutno jacina signala
Isti problem / situaciju / scenarij i ja imam, preko noći otišlo sve u tri krasne. I dalje ne znam što se točno dogodilo, da li si oni je*ali po antenama or what.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 19:01   #2441
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
meni se nekako cini da su oni sjebali nesto, tj okrenuli antene ili blokirali brzinu na ovu str. jer kad sam osao na drugu tamo je mjerilo super, znaci antene su mi na istom mjestu kao i prije, sve je isto. al brzina se smanjila trostruko. dva dsruga rutera jedan i cat 6 al opet isti vrag, nece preko 20 pa ga hebi. kako je radilo prosle god bio sam vise nego zadovoljan, ovo isto s_anje kao i preko kabla.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 20:12   #2442
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
antene, tj. ćelije na odašiljaču se ne okreću u tolikoj količini, na drugoj strani ti je bolja brzina jer ćelija koju tamo hvataš nije toliko opterećena, pogoršanje situacije ti je najvjerojatnije zbog ljudi koji su istu stvar počeli koristiti.
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 20:23   #2443
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
al da u ni jednom trenu dana ne mogu imati vecu brzinu je malo cudno. znam da je dosta ljudi uzelo al takva brzina je uzas
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 21:47   #2444
FliP0x
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Poreč
Postovi: 9
Ako ti nece preko 20Mbps nikako, probaj forsirat 3G.

3G ima (odnosno HSPA+ ima) teoretski limit od 52Mbps, pa mozda na 3G budes imao vise srece.

Za slijedeci tjedan uzimam ponudu od HT kad mi stigne router. Preko moba hvatam 50-60 Mbps, vidit cu ako cu sa routerom malo vise.
FliP0x je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 22:15   #2445
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
koja je ponuda u ht? koliko gb i koja cijena, ja preko moba na ht hvatam preko 150

ma probao sam 3g, jedva 5-6mbps nesto su grdno zeznuli jer je radilo sve super

sinr mi je sad 30
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 22:44   #2446
FliP0x
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Poreč
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
koja je ponuda u ht? koliko gb i koja cijena, ja preko moba na ht hvatam preko 150

ma probao sam 3g, jedva 5-6mbps nesto su grdno zeznuli jer je radilo sve super

sinr mi je sad 30
https://www.hrvatskitelekom.hr/visit...soChecked=True

Tjedni flat za 80 kuna ogranicen na 75 Mbps ili dnevni flat za 10 kuna, neogranicen ali moras svaki dan poslati poruku za aktivaciju/produzenje.
FliP0x je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 09:53   #2447
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Počela su me živcirati Google sigurnosna upozorenja.
Na pokćnom sam skoro mjesec dana, ali od prije nekoliko dana svako malo stižu upozorenja kako se netko pokušao spojiti na moj račun te je blokiran.
A taj netko sam ja jer se vidi da su to moji uređaji (mob, comp, router) i IP adresa, a to im i klikom potvrtim na upit. Onda jedno vrijeme bude OK, pa onda opet iz početka valjda zbog druge IP adrese.
Imate li i vi takvih problema? Te da li je moguće Googleu naznačiti za u buduće da su to moji uređaji i da mi ne stižu takva upozorenja
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 10:12   #2448
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Svakih koliko sati/dana se dobije nova IP adressa na pokućnom ? i da li je moguće ikako rućno mijenjati ?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 11:17   #2449
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Svakih koliko sati/dana se dobije nova IP adressa na pokućnom ? i da li je moguće ikako rućno mijenjati ?
Mislim da se IP adresa mijenja sa svakim gašenjem i peljenjem uredska te mislim da se ne može mijenjati ručno
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 11:18   #2450
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Da je tako jednostavno, nebih pitao

Nažalost ne, gašenjem odnosno ponovnim paljenjem rutera Ip adresa ostaje ista..
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 12:48   #2451
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Da je tako jednostavno, nebih pitao

Nažalost ne, gašenjem odnosno ponovnim paljenjem rutera Ip adresa ostaje ista..
Nisam mislio na gašenje i paljenje riutera već PC-a odnosno mobitela.
Ja sam svoj mobitel namjestio da se pali i gasi dva puta tjedno (naravno u noćnim satima kad se ne služim s njim) i ova Google upozorenja dolaze nakon ponovnog uključenja mobitela, a kako na mobitelu imam jedan google račun (gmail) u pregledniku a drugi u Gmail aplikaciji vjerojatno zbog toga i dolaze ova upozorenja.
A možda bi reješenje bilo u postavkama mobitela. Osim postojećeg računa za android dodati i ovaj drugi Gmail tj račun.
Bojim se da to napravim da nebi još više uprskao te stoga od vas tražim savjet
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 13:41   #2452
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Nisam siguran da li smo se shvatili, odnosno da li pričamo o istoj stvari.

Ja sam postavio pitanje ne vezano za problem google pop up-a. Nego me općenito zanima u kojim periodima tele2 mijenja IP adrese za orisnike pokućnog interneta.

Ja paljenjem i gašenjem rutera i/ili PC-a i ostalih uređadaja, jer to ne mjenja stvar da mi je IP adresa stalna.

Tako da sada meni nije jasno da li si ti tvoj problem uputio meni u predhonom postu ili si se samo nadovezao...
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 15:24   #2453
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
thunder11

Nema određenog perioda tek kad je jedna ip adresa preopterećena prebacuje pojedine korisnike na drugi IP promjeniti možeš ako router prebaciš na 3G minuticu surfaš i vrati router na auto ili 4G IP adresa će se promjeniti
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 15:28   #2454
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
koja je ponuda u ht? koliko gb i koja cijena, ja preko moba na ht hvatam preko 150

ma probao sam 3g, jedva 5-6mbps nesto su grdno zeznuli jer je radilo sve super

sinr mi je sad 30
75GB 169kn brzina max dostupna. kod mene je ovako

Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 15:56   #2455
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
thunder11

Nema određenog perioda tek kad je jedna ip adresa preopterećena prebacuje pojedine korisnike na drugi IP promjeniti možeš ako router prebaciš na 3G minuticu surfaš i vrati router na auto ili 4G IP adresa će se promjeniti
E točno to mi je trebalo, HVala kolega
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 16:17   #2456
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
75GB 169kn brzina max dostupna. kod mene je ovako

to mi je komplicirano i moras razmislajti kad oces flat a kada ne. fucking tele je radio super dok nesto nisu zeznuli, sad brzina ubitacno losa.
mislim da cu ici na vip sa 200gb, od ponoci do 7 neograniceno
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 16:28   #2457
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Ne vjerujem da ćeš se usrećiti na A1 i njima malo malo trza i pada brzina al uzmi na probu pa ćeš vidjeti i obavezno cat6 router
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 16:33   #2458
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

moj susjed ima od t-coma internet preko žice, a brzine su stvarno žalosne 4mbps download... i rekli su mu da mu ne mogu ponuditi bolje...

pa me interesira dali postoji tada mogućnost da mu iz t-coma ponude bežični internet odnosno 4g ali nešto povoljnije ili kak to već ide ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 16:38   #2459
orke
Premium
Moj komp
 
orke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 94
Jeftinije ništa.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
orke je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 16:48   #2460
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
bok,

moj susjed ima od t-coma internet preko žice, a brzine su stvarno žalosne 4mbps download... i rekli su mu da mu ne mogu ponuditi bolje...

pa me interesira dali postoji tada mogućnost da mu iz t-coma ponude bežični internet odnosno 4g ali nešto povoljnije ili kak to već ide ?
evo nešto što može susjed uzeti https://www.hrvatskitelekom.hr/inter...ternet-posvuda
Nikox je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na