Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2009., 00:07   #1
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Question (riješeno) Secondary Slave Drive-ATAPI Incompatible on ASRock 4Cor.Dual-VSTA

Poštovani članovi foruma,cijenio bih Vašu pomoć vezano za ovaj toppic.

Prije pokušaja flashanja NEC-ove prže iz siga, po uputama uz novi firmware,odspojio sam prvo Sec. Slave Drive LG DVD ROM GDR8163B,tj. njegov ribon + molex kabel. Računalo je naravno bilo ištekano iz str. mreže.
Sve drugo ostalo je nepromijenjeno. Piše da prža mora biti na Sec. channelu sama, na kraju kabela u Master modu.
ATA HDD iz siga ostavio sam na Primary IDE channelu u Master modu,na kraju kabela. Ni pržu nisam taka, Secondary IDE channel u Master modu,na kraju drugog kabela.

Prilikom POST-a sve se uredno učita kao i inače (prepoznaje HDD i NEC pržu na oba kanala kao Master uređaje),ali tad javi poruku iz naslova uz opciju da pritisnem tipku F1,naravno ne događa se ništa kad se pritisne.Kad LG vratim nazad windoze startaju normalno.
Googlajući nisam našao rješenje da je nekom prilikom isključivanja optike javljalo sličnu poruku,već samo zamjenom optike ili friškom kupovinom
i sastavljanjem novih komponenti,dakle prilikom ukopčavanja.

Htio bih čuti i Vaš glas ili iskustvo kako ovo riješiti prije nego šta zabrljam sam-(tipa zamjena novih ribon cabela,ili prespajanje ponovo svih jumpera,ili reset CMOS-a,ili flash biosa MBO-a s 2.20 na 2.30,ili reinstall drivera,a čak nedajGod reinstall OS-a).

Na kraju pozdrav svima,thx unaprijed za pomoć i bez ljutnje ako je tekst malo dugačak ili šta krivo napisano
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2009., 09:00   #2
mario85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
U biosu poastavi da automatski nalazi ide uredaje. Mislim da ti je postavljeno na manual i da trazi tu drugu przilicu.
mario85 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2009., 10:55   #3
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Evo jutros se digo i uspio u BIOS-u išćeprkat u opciji IDE config = Advanced = Sec. IDE drive = CD/DVD (bilo uključeno) pa sam stavio na NOT INSTALLED i
sve riješeno.


Mario puno ti hvala,jer ja sam ofrlje preletio BIOS postavke a na ovo nisam obratio pažnju.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na