Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2014., 20:30   #1
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Betrayer



Kako nisam naiša na otvorenu temu evo da i to ispravimo.

Dakle first person pseudo horor avantura.

Upravo završena (Win 7 64-"titni").

Malo za promjenu od brainless pucačina odigram ovaj naslov i ostanem ugodno iznenađen.

Ovo je onaj tip igre šta vam prolazi ispod radara, jer nema marketinšku mašineriju iza sebe.

Iako ima mana i nije po svačijem ukusu dajem joj ocjenu 4 od 5 jer mi ima ono nešto.
Sitim se odma Clive Barkerovog Undyinga brrrrrrr...

Nekome će sigurno bit dosadna, nekome nedovoljno "hororična" ili zagonetna poput Penumbre ili Amnesie, ali definitvno vrijedi probati (barem je možete besplatno posuditi).


Službene stranice:
http://www.blackpowdergames.com/about/

Gameplay:
https://www.youtube.com/watch?v=ZXbDEO3cG90

Sada idu detaljne opservacije:

Menu - malo arhaičan, ali služi svrsi i triba se malo naviknit

AI - ponašanje gotovo kriminalno (skriptiranost) , raznovrsnost neprijatelja jadna, predstavljaju prijetnju jedino jer reload onog antiknog oružja traje vječnost..
Imate opciju kojom možete smanjiti težinu igre (nisam isproba).
Tijela nestaju s mape - loot ostaje neko vrijeme, nema krvi.

Fizika - vjetar ne utječe na ponašanje oružja, gravitacija samo na luk i strijelu/samostrel koliko sam primjetija, kad s jačim oružjem pogodite protivnika nekad odleti/zarotira se ko krpena lutka nošena tajfunom?!
Sve na mapi je neuništivo - osim sanduka, tj. drvenih kutija.

Mape - veličina je ok, dizajn terena dobar, nema nevidljivih zidova..

Atmosfera - odlična creepy, svjetla/sjene (nažalost nema kiše, ni izmjene dan-noć)

Mjuza - nažalost nema nikakve pozadinske mjuze (bar na nekim dijelovima mape ili kad krene fajt) koja bi digla atmosferu na još veći nivo

Zvukovi - vjetar odličan dok dere po lišću/travi, cvrčak/zrikavac.., koraci, krikovi..

Oružja - izgled ok, ponašanje ok, raznovrsnost ok, zvukovi oružja ok, efekti ok (dim baruta), recoil ok..

Mogli su doduše kad imate više vrsta istog tipa oružja stavit malo varijacija a ne da svaka npr. kubura izgleda isto - samo su joj ime prominili i statistiku.

Grafika - jako dobra (overall)

Vegetacija - raznovrsnost, izgled, fizika - sve odlično (uh kad "zaduva")

Quicksave - nema ga ali nije ni potriban, igra sama odradi neprimjetno

Fast travel - prisutan (brzo minjanje lokacije unutar mape i nešto duže s jedne na drugu mapu)

Tutorial - ona prva mapa je kao nekakav tutorial (moglo je bolje, ali za utjehu budete ponosni ako sami spojite sve u glavi).
Npr. imate hint kad zapnete da osluškujete jezive zvukove koji vas vode na pravi trag.

Engine - Unreal 3
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...l_Engine_games

Optimizacija - malo zakolje na momente (magla jaše naveliko po grafi), imam dojam da je moglo bolje jer su neke igre s velikim mapama/hrpom neprijatelja i gomilom akcije (kao u filmovima za odrasle) bile manje zahtjevne koristeći Unreal 3 engine.

Bugovi - nisam ih primjetija

Duljina - jedno cca 10-tak sati ako istražujete detaljno mape (hoću svaku škrinju otvorit, hoću otkrit loot svake rupe....).
Možda koji sat više ako pratite sve dijaloge (ja nisam).

Priča - hmm nisam pratija vjerojatno je zanimljiva

Multiplayer - buahaha

System Requirements:
http://www.game-debate.com/games/ind...&game=Betrayer

Cijena:

20 EVRA na pari

Ako probate napišite dojmove, doživljaje (stavljajte spoiler tag ako imate pitanja).
Namjerno sam neke stvari izostavija da ne pokvarim zabavu - pa je osvrt više generalni tj. tehnička izvedba igre.

Aj živili
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na