Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.05.2010., 15:03   #301
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Još uvijek ih je malo u odnosu na MaxTV, a dostupnost je i dalje
Istina, ali i ovih 40+ je dovoljno normalnom korisniku koji ima "život", a t-com je i dosta skuplji
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 02.06.2010., 15:43   #302
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Pustili su 5 novih programa:
Mini TV, Rai1, Italia1, Canale5, i Kapital Network.
__________________

Core2Duo22 je offline  
Staro 02.06.2010., 15:52   #303
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Nothing special...
Što se mene tiče, mogu ih i maknuti već danas
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 30.07.2010., 15:24   #304
clayman.st
Designer
Moj komp
 
clayman.st's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Behind Space
Postovi: 31
Zna li netko kada će u ponudu ući HD programi?
__________________
Don’t let your victories go to your head, or your failures go to your heart.
clayman.st je offline  
Staro 30.07.2010., 16:57   #305
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Po meni komotno mogu maknuti pola programa, staviti HD programe i Eurosport2 na kojem su tekme uživo, na prvome sve neki šajze sport.
9800pro je offline  
Staro 30.07.2010., 17:13   #306
clayman.st
Designer
Moj komp
 
clayman.st's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Behind Space
Postovi: 31
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Po meni komotno mogu maknuti pola programa, staviti HD programe i Eurosport2 na kojem su tekme uživo, na prvome sve neki šajze sport.
U potpunosti se slažem. Mislim da bi puno ljudi prešlo na Iskon kad bi u ponudu uvrstili Discovery HD programe, National Geographic HD i još par sportskih HD.
Da ih je samo 10 - ja bih platio 170kn za trio uslugu
__________________
Don’t let your victories go to your head, or your failures go to your heart.
clayman.st je offline  
Staro 30.07.2010., 18:10   #307
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor clayman.st Pregled postova
U potpunosti se slažem. Mislim da bi puno ljudi prešlo na Iskon kad bi u ponudu uvrstili Discovery HD programe, National Geographic HD i još par sportskih HD.
Da ih je samo 10 - ja bih platio 170kn za trio uslugu
Ma molim te... Skupljaj postove negdje drugdje

HD programi, pa bili oni i Discovery, se plaćaju. Opcionalno nude HBO+HBO Comedy (45kn), te navedeni HBO + Cinemax (65kn)
Znači, 280+45(65) bez HD programa, a tu je još i TV pretplata 80-90kn.

Misliš da bi bespatno dobio 10 HD programa? Možda za par godina... Sjećam se da MaxTV nudio neke HD, ali strane i bez nekog kvalitetnog programskog sadržaja.

Btw, TRIO usluga za koju bi ti dao 170kn, košta 279kn, dok samo TrioCarnet košta 166kn.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 30.07.2010., 18:25   #308
clayman.st
Designer
Moj komp
 
clayman.st's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Behind Space
Postovi: 31
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Ma molim te... Skupljaj postove negdje drugdje
Čemu ovakav nastup?

Kolega, sve što sam želio reći jest - da bi im ja odmah platio 170kn koliko traže za trio uslugu, makar u njoj imali samo tih 10ak programa, ostalo me ne zanima. Možda se nisam najspretnije izrazio, no to opet nije razlog da budeš bezobrazan.

Trenutno imam DUO.CARNet i ne bih prešao sa 5Mbps na 3Mbps jer još ne nude HD kanale. Kad bi ih ponudili, sigurno bih prešao na TRIO. Makar uz nadoplatu
__________________
Don’t let your victories go to your head, or your failures go to your heart.
clayman.st je offline  
Staro 06.08.2010., 21:52   #309
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
jel mogu spoji iskon.tv reciever priko hdmi priključka na svom laptopu (i onda sve to normalno gledat preko laptopa) jer ne namjeravam kupovati nikakav dodatni tv.
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual


blondie je offline  
Staro 07.08.2010., 09:41   #310
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Citiraj:
Autor blondie Pregled postova
jel mogu spoji iskon.tv reciever priko hdmi priključka na svom laptopu (i onda sve to normalno gledat preko laptopa) jer ne namjeravam kupovati nikakav dodatni tv.
Mislim da to neće baš ići. Naime, HDMI na laptopu i na Iskon.TV uređaju su oboje IZLAZI. Da imaš externi monitor sa HDMI ULAZOM, onda bi to mogao napraviti. Tj tako i ja koristim Iskon.TV.

Osim ako nekim čudom nemaš laptop sa HDMI ulazom, ali to još nisam vidio..
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline  
Staro 07.08.2010., 14:52   #311
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
Citiraj:
Autor LuxZg Pregled postova
Mislim da to neće baš ići. Naime, HDMI na laptopu i na Iskon.TV uređaju su oboje IZLAZI. Da imaš externi monitor sa HDMI ULAZOM, onda bi to mogao napraviti. Tj tako i ja koristim Iskon.TV.

Osim ako nekim čudom nemaš laptop sa HDMI ulazom, ali to još nisam vidio..

kako izgleda hdmi ulaz a kako izlaz?
jel postoji neka mogućnost da spojim iskon.tv na laptop i kako?
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual


blondie je offline  
Staro 08.08.2010., 11:28   #312
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Citiraj:
Autor blondie Pregled postova
kako izgleda hdmi ulaz a kako izlaz?
jel postoji neka mogućnost da spojim iskon.tv na laptop i kako?
Nema neke razlike.. kao i kod ostalih audio/video ulaza/izlaza konektori su isti, stvar je logike "iza" konektora koja određuje je li to ulaz ili izlaz.
Uređaji koji kreiraju sliku najčešće imaju samo izlaze, uređaji koji prikazuju sliku najčešće imaju samo ulaze.

Kako spojiti na laptop? Nabavi externu (USB) video-in karticu koja podržava video ulaz putem bilo kojeg konektora koji nudi Iskon.TV uređaj. Dakle NE grafičku karticu, nego VIDEO-IN karticu. Nešto tipa ovog: http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.907.001
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline  
Staro 16.08.2010., 18:14   #313
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor LuxZg Pregled postova
Nema neke razlike.. kao i kod ostalih audio/video ulaza/izlaza konektori su isti, stvar je logike "iza" konektora koja određuje je li to ulaz ili izlaz.
Uređaji koji kreiraju sliku najčešće imaju samo izlaze, uređaji koji prikazuju sliku najčešće imaju samo ulaze.

Kako spojiti na laptop? Nabavi externu (USB) video-in karticu koja podržava video ulaz putem bilo kojeg konektora koji nudi Iskon.TV uređaj. Dakle NE grafičku karticu, nego VIDEO-IN karticu. Nešto tipa ovog: http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.907.001
je li zna netko neko drugo rješenje možda?
bobanmilan je offline  
Staro 16.08.2010., 18:16   #314
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Po meni komotno mogu maknuti pola programa, staviti HD programe i Eurosport2 na kojem su tekme uživo, na prvome sve neki šajze sport.
slažem se.

a ne bi se bunio ni da stave sportklub+ jer sada idu tekme premiershipa uživo, ali nisu sve na običnom sportklubu. neke su i na ovom plusu

btw: b.net ima i eurosport2 i sportklub+
bobanmilan je offline  
Staro 17.08.2010., 13:35   #315
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor bobanmilan Pregled postova
btw: b.net ima i eurosport2 i sportklub+
Eurosport2 je u osnovnom paketu ali sportklub+ bas i nije. A imas Extreme koji je kod bneta u prosirenom... Tako da je to tu negdje. Naravno da bi bilo super da su oba u osnovnom kod iskoan ali vjerovatno vise kostaju... ja bi recimo htio Scifi koji bnet ima....
the_ghost je online  
Staro 17.08.2010., 14:06   #316
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor bobanmilan Pregled postova
je li zna netko neko drugo rješenje možda?
Jok, samo tako.
tor je offline  
Staro 17.08.2010., 17:36   #317
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Eurosport2 je u osnovnom paketu ali sportklub+ bas i nije. A imas Extreme koji je kod bneta u prosirenom... Tako da je to tu negdje. Naravno da bi bilo super da su oba u osnovnom kod iskoan ali vjerovatno vise kostaju... ja bi recimo htio Scifi koji bnet ima....
eurosport2 je prošle sezone prenosio bundesligu
ne znam da li će i ove.

u svakom slučaju niti njega niti sportkluba+ nema uopće na iskonu...
bobanmilan je offline  
Staro 07.09.2010., 10:30   #318
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
nego..kad se probam ulogirati u router (sx763) , ne privaaca mi lozinku admin ni administrator ni nista slicno.priznajem , jednom sa mjenjao to , ali nemogu vjerovati da sam promjenio tak da nije nijeda od lozinki koje koristim.
enivej , kak da resetiram to na pocetnu lozinku?
Hrvoje xyz je offline  
Staro 07.09.2010., 20:05   #319
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
imas sa donje strane "reset" gumb, stisni ga i drzi kemijskom, jedno 10-15 sec. resetirat ce se na tvornicke postavke i kroz 5 min ces se moc normalno ulogirat sa lozinkom "admin"

ne zaboravi si upaliti wireless poslije toga ako koristis
borisko je offline  
Staro 08.09.2010., 08:06   #320
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
nego..kad se probam ulogirati u router (sx763) , ne privaaca mi lozinku admin ni administrator ni nista slicno.priznajem , jednom sa mjenjao to , ali nemogu vjerovati da sam promjenio tak da nije nijeda od lozinki koje koristim.
enivej , kak da resetiram to na pocetnu lozinku?
Probaj ga prvo rebootati jednom, mozda se samo zblesao.
the_ghost je online  
Staro 09.09.2010., 09:17   #321
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Jel imate kakvu informaciju jel se očekuje širenje iskon IPTV usluge. Recimo meni nije dostupna, a prijatelji dvije ulice normalno sve.
TomG je offline  
Staro 12.09.2010., 18:55   #322
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
thx sto se odgovora za ruter tice , nije se samo zblesiro nego sam ja mjenjo pa zaboravio , klasika. na kraju cu ga morat resetirati al se bojim da mi to ne pomuti vezu izmedu laptopa i bluray playera bezicnu koju sam teskom mukom "nagovorio" da radi tak da cu jos pricekat s tim

nego , dal vama radi ono kad daljinskim od iskon.tva probate surfati po onim stranicama njihovim?meni bas i nece , pise da ucitava i nista.

drugo , kad se stisne tipka "guide" na daljinskom, dobije se onaj veliki tablicni prikaz svih programa i rasporeda emitiranja.sta znaci ona ikonica budilice , gore ljevo mislim da je?
logicno bi bilo da oznacavaneku budilicu , al ne vidim kako aktivirati to.
Hrvoje xyz je offline  
Staro 14.09.2010., 14:31   #323
Miso66
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova

nego , dal vama radi ono kad daljinskim od iskon.tva probate surfati po onim stranicama njihovim?meni bas i nece , pise da ucitava i nista.
To ti je jos uvijek u testnoj fazi tako da je poprilicno ograniceno, nekome radi nekome ne, navodno se radi na tome.
Miso66 je offline  
Staro 22.09.2010., 17:09   #324
Miso66
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 33
Iskon omogucio 2 TV-a, Youtube na TV-u, pauziranje programa...: link
Miso66 je offline  
Staro 27.09.2010., 14:14   #325
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Isprobao sam ono live pause , radi dobro .
Youtuba jos nema - dobro , kazu da tek od 1.10 . Nadam se da ce onda proraditi i ostali portali (google prvenstveno) jer ako on radi , to je to , mozes surfat za silu .

mogli bi fakat uvest neki HD program , makar (besplatnu novu HD ako nista?).


makar , i bez toga , oni su mi best beng dor d bak na trzistu , bas mi je drago kaj sam ih zel
Hrvoje xyz je offline  
Staro 02.10.2010., 00:13   #326
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Dobio danas mail od Iskona sa novim opcijama i uslugam.
Dobra je fora ovo za Youtube, makar ne funkconira baš najbolje. Video prvo treba staviti u Moj video" a onda čekati tko zna koliko. Eto, već par minuta "vrti" i čekam da krene...

Nego, mene zanima nešto drugo. Najam dodatnog STB-a po cijeni 49,40kn/mj. Znači, 50kn mjesečno za drugi STB, to je pljačka! Može li se upogoniti neki od MaxTV-a ili bilo koji drugi osim ove Motorole? A čak i da nabavim istu Motorolu, moram li prijaviti korištenje drugog STB-a? Ili je to tak svejedno...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 02.10.2010., 02:04   #327
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
bilo bi to jako lijepo da samo ukopcas drugi STB i imas na dve telke iskon tv.
Kak bi se reklo "Nema đabe i u stare babe".

Razlog radi kojeg sam presao na iskon je bio taj sto sam mislio da nisu lopovi kao t-com, ali sam se razocarao. Za svaku glupost ti uzmu neku sitnu lovu i nakraju naguras pretplatu istu kao i na t-comu.
Npr. ako imas osnovni model Iskon.TV-a izbor u videoteci je katastrofalan. Znaci da bi mogao posudivat dobre filmove (njih takoder placas) prvo moras platit bolji paket TV-a koji te kosta 50 kn mjesecno i tek onda ti daju pravo da potrosis jos koju kunu na posten film.

Samo fali da uvedu opciju promjene boje izbornika, pa ako kojim slucajem zelis crvenu temu da ti i to naplate.
Barem da te sve stvari koje nude rade kak spada onda bi jos razumio.
Citiraj:
Autor Miso66 Pregled postova
To ti je jos uvijek u testnoj fazi tako da je poprilicno ograniceno, nekome radi nekome ne, navodno se radi na tome.
U testnoj fazi je od kad postoji Iskon TV, takoder kao i prikaz broja pozivatelja koji se nekad pojavi nekad ne ovisi kako mu dode i jos mnogo stvari za koje nam uzimaju novce a rade napola. A najtuznija stvar je to što nerade nikakva poboljšanja nego nam ocito misle idalje podvaljivat muda pod bubrege.
Malo sam skrenuo s teme, ali eto nisam se mogao suzdrzati.

Zadnje izmijenjeno od: Yoman. 02.10.2010. u 02:10.
Yoman je offline  
Staro 02.10.2010., 11:01   #328
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Yoman Pregled postova
bilo bi to jako lijepo da samo ukopcas drugi STB i imas na dve telke iskon tv.
Kak bi se reklo "Nema đabe i u stare babe".
Govoriš iz iskustva?
Mislim, jučer mi net nije radio (identično kao onaj "globalni" problem nedavno) i odmah sam ih zvao. Lik je mogao vidjet da su 2 računala spojena, tako da vjerojatno mogu vidjeti i da li je 1 ili 2 STB-a...

Da li je netko pokušao staviti dodatni STB bez unajmljivanja ovog njihovog?
Ja bih pokušao, ali nemam nijednog drugog
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 03.10.2010., 23:13   #329
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Da li je netko pokušao staviti dodatni STB bez unajmljivanja ovog njihovog?
Ja bih pokušao, ali nemam nijednog drugog
to isto kao i dok imaš doma telefon, a nemaš adsl i uštekaš modem i naravno da neće radit.
Blue_Fatal1ty je offline  
Staro 10.10.2010., 09:50   #330
Apach3
Registered User
 
Apach3's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Lik je mogao vidjet da su 2 računala spojena, tako da vjerojatno mogu vidjeti i da li je 1 ili 2 STB-a...
Imaju uvid u puno stvari vjerovatno. Ako mislite na neki "plug n play" nacin dodavanja novog STB-a ... ajmo rec da ne, nikako ne. Da li se moze, sigurno se moze!!! Vrijeme, zivci i isplativost pothvata su upitni.

Da li te mogu otkriti, da! Ima puno rasprava kolike su mogucnosti admina kod ISP-a, razglabanja o tome imaju li cak pristup tvom hard disku itd. Da li mogu, neznam. Ali znam da sigurno znaju za svaki uredaj koji je spojen na CPE, koju IP ima i kaj radi.
__________________
"Computers are useless. They can only give you answers."
Apach3 je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na