Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2009., 14:14   #841
:))
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 156
heh vidis to nisam znao, ja mislio oni imaju svoje parice ja dodjem sa zahtjevom i oni mi kazu moze ili nemoze, ako moze jupi ako ne nista.... A kakav je tcom sto se tice uvodjenja novih parica za druge npr iskon?
:)) je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2009., 15:35   #842
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor :)) Pregled postova
heh vidis to nisam znao, ja mislio oni imaju svoje parice ja dodjem sa zahtjevom i oni mi kazu moze ili nemoze, ako moze jupi ako ne nista.... A kakav je tcom sto se tice uvodjenja novih parica za druge npr iskon?
Nazalost ne, parice su i dalje kod t-coma (svaki operater mora traziti paricu od t-coma). Kakvi su? Pa ako ih ima, obicno daju
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2009., 15:50   #843
:))
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 156
tnx na odgovorima, znaci ima nade kontaktiram ih pa ce mo vidit!
:)) je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 16:45   #844
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
za 6 mjesec cu dobit preko 600kn telefona jer su mi obrisali Friends medjunarodne brojeve,

aaaaaaaa,,,,,,, nema sanse da im platim, greska je do njih.

kreteni.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 17:05   #845
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Pogledaj si malo papirologiju (ugovor, mailove, račune & co.) i vidi spominje li se igdje da će ti ukinuti Međunarodne friendse i kada će to učiniti. Ako se nigdje ne spominje, lagano im daj odhebenicu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 01:54   #846
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
za 6 mjesec cu dobit preko 600kn telefona jer su mi obrisali Friends medjunarodne brojeve,

aaaaaaaa,,,,,,, nema sanse da im platim, greska je do njih.

kreteni.
Imaju odjel reklamacija, zali se...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2009., 12:38   #847
Streppy
Registered User
 
Streppy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 1
Muke po tompsonu

Citiraj:
Autor vinja Pregled postova
pa vrtimo se u krug. szk govori jedno - moje iskustvo drugo. ja se nisam uspio skaciti sa 2 racunala, i 2 razlicita accounta. jedan acc na 2 racunala nema nikakve sanse - morao bi se disconectati sa jednim, da bi se skacio sa drugim (dok nisam zbavio drugi router)



iskonfiguriras TP-Link da radi pppoe prema tompsonu, a onda se sa kompovima samo kacis na tplink najobicnije (wired ili wireless, bez pppoe ili cega li vec)
Buduci da je ovaj post davno bio - samo kratko - imam Carnet.DUO, i ne mogu spojiti vise od jednog kompa na net istovremeno, a treba mi i stalna konekcija (bez pozivanja PPoE) zbog satelitskog receivera.

Vinja (ili please netko kome to radi), ajde molim te napisi kako si uspio iskonfigurirati taj drugi router da radi PPOE prema tompsonu, i sto si napravio na tompsonu da to radi. Ja sam spojila taj drugi router zicom na tompson, i sad se sa kompa spajam bežično na ovaj drugi, ali moram opet preko PPOE zvati tako da opet imam isti problem - samo jedan komp i rucno pozivanje... Hvala!
Streppy je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 11:38   #848
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
c/p maila

Poštovani

Obratili ste nam se vezano za program produživanja ugovora. Trenutno je u postupku izrade novi program nagrađivanja postojećih korisnika koji će zaživjeti od jeseni.

Budući ste Vi sada zainteresirani za produženje ugvovora možemo Vam ponuditi slijedeću opciju: uz potpisivanje novog ugovora na 24 mjeseca kroz to razdoblje, svaki mjesec, odobrava Vam se 50 minuta razgovora u fiksne nacionalne mreže!

Nadamo se da će Vam ova opcija odgovarati!

Ukoliko ste zainteresirani u prilogu se nalazi dodatak ugovoru koji molim da ovjerite i vratite u Iskon skenirano mailom ili faksom na 01 6000 777.

Unaprijed se zahvaljujem i nadam se daljnjoj suradnji!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 03.09.2009., 16:40   #849
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
da li mi netko može reći kolko košta mjesečna naknada za iskon hr duo 8mb -flat?
blue#13 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 12:32   #850
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Imam problem. Dok nekog zovem teta mi kaže da je telefon zaključan. Dal su mi to oni zaključali il sam ja nešto u modemu shebo... Nisam platio račun 3 mj jer me nije bilo u stanu i kao trebai su mi isključiti internet al nisu. Kak sad da mi to uključer jer ni službu za korisnike ne mogu zvat, a s mobitela ne želim zvat.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 12:48   #851
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Imam problem. Dok nekog zovem teta mi kaže da je telefon zaključan. Dal su mi to oni zaključali il sam ja nešto u modemu shebo... Nisam platio račun 3 mj jer me nije bilo u stanu i kao trebai su mi isključiti internet al nisu. Kak sad da mi to uključer jer ni službu za korisnike ne mogu zvat, a s mobitela ne želim zvat.
Trebao bi moci zvati 08001000. Vrlo vjerovatno ti je zakljucano zbog neplacanja..
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 13:14   #852
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor Streppy Pregled postova
Buduci da je ovaj post davno bio - samo kratko - imam Carnet.DUO, i ne mogu spojiti vise od jednog kompa na net istovremeno, a treba mi i stalna konekcija (bez pozivanja PPoE) zbog satelitskog receivera.

Vinja (ili please netko kome to radi), ajde molim te napisi kako si uspio iskonfigurirati taj drugi router da radi PPOE prema tompsonu, i sto si napravio na tompsonu da to radi. Ja sam spojila taj drugi router zicom na tompson, i sad se sa kompa spajam bežično na ovaj drugi, ali moram opet preko PPOE zvati tako da opet imam isti problem - samo jedan komp i rucno pozivanje... Hvala!
Sigurno onda nemaš Iskon duo nego Iskon carnet...a carnet dozvoljava pristup internetu JEDINO i SAMO preko ppoe konekcije i dozvoljava pristup JEDNOM računalu preko jednog carnet accounta (aaiedu identiteta)

Ako SIGURNO imaš iskon.duo, onda ti routing mode MORA radit, ako ne može tako proraditi, morao bi to reći korisničkoj podršci.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 13:20   #853
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Imam problem. Dok nekog zovem teta mi kaže da je telefon zaključan. Dal su mi to oni zaključali il sam ja nešto u modemu shebo... Nisam platio račun 3 mj jer me nije bilo u stanu i kao trebai su mi isključiti internet al nisu. Kak sad da mi to uključer jer ni službu za korisnike ne mogu zvat, a s mobitela ne želim zvat.
Pristup ti je odličan. Sa mobitela ne želiš zvati besplatni broj, iako nisi platio 3 računa. Pa onda ti neće biti odblokiran račun sve dok to njima ne prođe i dok ne evidentiraju da si platio račune, a to može potrajati.

0800 1000 - je besplatan
062 10 10 10 - je po cijeni lokalnih poziva, a ukoliko zoveš sa mobitela bilo tko će te nazvati povratno, samo trebaš reći

na 01/6000-777 trebaš faksirati te neplaćene račune koje si na kraju platio i u najkraćem roku će ti biti odblokirani pozivi.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2009., 21:56   #854
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Hvala na odgovoru! Nisam imao pojma da imaju besplatni telefon Nazvat cu ih ujutro. Računi su plačeni čim sam stigao u zg i prvi dan to riješio.
BTW: faksirat ne mogu jer nemam fax

E i da imam iskon duo, ali iskon duo carnet
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2009., 17:07   #855
ivan-os
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 28
Imam nekoliko nedoumica pa ako netko ima iskustva nek kaže tko je u pravu?? Ovako stoje stvari:
U 10. mj. mi istječe ugovor sa Metronetom i želim se prebaciti na Iskon Trio Super. E sad,
1. u Iskonovom uredu mi zgodna teta kaže da se prebacivanje nikako ne može tempirati i da mogu kod njih doći podnijeti zahtjev tek nakon što istekne sadašnji ugovor
2. iz Iskonove službe za korisnike me dave da se čujemo koji dan prije isteka pa da mi dođu kući napraviti zahtjev
3. starog su zaustavili u trgovačkom centru i uvjeravaju ga da se već sad može potpisati s Iskonom i ako se potpiše do 30.9. poklon je neki printer (kojeg mi nitko od prethodnih nije nudio a ni na netu se ne spominje)

Tko je tu lud; došao sam ovdje tražiti točni info kad se ni oni međusobno ne mogu dogovoriti!
ivan-os je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2009., 09:43   #856
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Vrlo vjerovatno mozes potpisati ali nema smisla jer ces tako i tako cekati da ti istekne ugovor. Printer je vjerovatno akcija za te agente u trgovackim centrima.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2009., 13:24   #857
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor ivan-os Pregled postova
Imam nekoliko nedoumica pa ako netko ima iskustva nek kaže tko je u pravu?? Ovako stoje stvari:
U 10. mj. mi istječe ugovor sa Metronetom i želim se prebaciti na Iskon Trio Super. E sad,
1. u Iskonovom uredu mi zgodna teta kaže da se prebacivanje nikako ne može tempirati i da mogu kod njih doći podnijeti zahtjev tek nakon što istekne sadašnji ugovor
2. iz Iskonove službe za korisnike me dave da se čujemo koji dan prije isteka pa da mi dođu kući napraviti zahtjev
3. starog su zaustavili u trgovačkom centru i uvjeravaju ga da se već sad može potpisati s Iskonom i ako se potpiše do 30.9. poklon je neki printer (kojeg mi nitko od prethodnih nije nudio a ni na netu se ne spominje)

Tko je tu lud; došao sam ovdje tražiti točni info kad se ni oni međusobno ne mogu dogovoriti!
1. Prijava koju ti ili pošalju iz telesalesa (0800 1000 > za nove korisnike) ti vrijedi 30 dana, no ukoliko želiš prijeći na Iskon, proces prijave uključuje i prijenos broja. Ako ti tu prijavu ispuniš i pošalješ njima oni automatski rade prijenos broja prema formularu za prijenos broja koji si ispunio i ukoliko imaš ugovornu obvezu prema T-com-u ili neplaćene račune, T-com će odbiti tvoj zahtjev za prijenos broja i sve kreće ispočetka.

2. Iz 1. slijedi da par dana prije isteka ugovora ti možeš zatražiti prijavu (pa onda oni dođu za par dana ili dok ti prijava stigne poštom, cca 2 dana, ti to ispuniš i taman na dan kad ti ističe ugovorna obveza, predaš im ispunjenu prijavu i ukoliko nemaš još nekih obveza prema T-com-u sve će bi ti ok.

3. Da, to je akcija za agente u trgovačkim centrima (Technomax), ali vjeruj mi, ne želiš taj printer radije kupi neki sa jeftinijim zamjenskim tintama.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2009., 13:31   #858
ivan-os
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 28
Na kraju se ispostavilo da mogu potpisati sada a oni će taj zahtjev poslati Metronetu nakon što istekne ugovor + što ću dobiti famozni printer. Dok radi, radi, ako mi bude skupa zamjenska boja bacit ću ga ili nekome poklonit.
ivan-os je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 14:49   #859
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
router mode

Ne znam zašto, ali ne mogu nikako namjestit siemens sx763 da mi bude stalno spojen na net.

stavio sam pppoe, always on, upisao sam carnet ime i šifru...

ali opet kad se spojim s pc-om nema interneta dok ne upišem na pc-u ime i šifu za spajanje

ima li tko kakvu ideju?
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 14:54   #860
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1429078
Pa valjda je dosad utvrđeno da takvo što usluga (službeno) ne pruža…
Citiraj:
Modem
  • dobivate u najam, podešen za rad u bridge modu
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 15:02   #861
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Imam i ja DUO.CARNet pa mi radi u router modu bez problema.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 15:03   #862
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1429078
Pa valjda je dosad utvrđeno da takvo što usluga (službeno) ne pruža…
ali tu je riječ o t-comu. ja imam iskon carnet i za iskon su neki već potvrdili da radi...
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 15:13   #863
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
ali tu je riječ o t-comu
Ta usluga ni nije dostupna preko tog operatera, te nije jasno zašto se pitanje nalazi u toj temi…
Citiraj:
ja imam iskon carnet i za iskon su neki već potvrdili da radi...
Da, tada je valjda moglo…
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 15:34   #864
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Ta usluga ni nije dostupna preko tog operatera, te nije jasno zašto se pitanje nalazi u toj temi…

Da, tada je valjda moglo…
preko iskonovog DUO I TRIO.CARNETA to službeno nije moguća, ali ipak radi
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 13:45   #865
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Ima li netko iskustva koliko se čeka promjena usluge sa Iskon Duo Carnet na iskon Duo?

Frendu istekao Carnet račun, i ja sam mu napravio zahtjev na iskonovim stranicama da mu aktiviraju Iskon Duo (tako su ga uputili s iskonove korisničke službe).

Fora je u tome što mi je žena kad sam ja kasnije zvao SZK rekla da im treba 5-7 radnih dana za to???
Mislim, pretpostavljam router i sve ostaje isto, treba samo podesiti router i unijeti novo korisničko ime i password i teško mi je povjerovati da bi za tako nešto trebalo tjedan dana.

Tjedan dana bez interneta
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 01.10.2009. u 15:14.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 14:15   #866
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Ali zato nije teško povjerovat u Novosti...
Citiraj:
treba samo podesiti router i unijeti novo korisničko ime i password
Čini se da je kod slične usluge to bolje riješeno…
Citiraj:
Važno je napomenuti da se u slučaju da korisnik umjesto AAI@EduHr (CARNet) korisničkih podataka za spajanje koristi korisničko ime i lozinku Optima Telekoma (korisnik@optinet) no promet koji ostvari bit će mu naplaćen po važećem cjeniku Optima telekoma za osnovni paket prometa.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 14:42   #867
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Ali zato nije teško povjerovat u Novosti...

Čini se da je kod slične usluge to bolje riješeno…
Ne razumijem što želiš reći?
Ova novost meni ništa ne pomaže, kao ni OptiCarnet primjer.
Zanimalo me samo da li je netko imao iskustva s tim jer su mi na svim brojevima koje sam okrenuo (a bilo ih je puno) davali info o 5-7 dana za promjenu usluge, pa me zanimalo da li u praksi ide malo brže...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 14:49   #868
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Pa eto, nije mi jasno kako se odmah ne dobiju i "obični" podaci…
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 22:01   #869
freedado
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Imam ADSL na T-com, bez ugovora, pa sam malo pregledao postove na temi i zaključio da je Iskon-duo flat isplatljiviji od moje opcije (a nadam se da će i kvaliteta veze biti barem na nivou T-com-a, jer tu sam više nego zadovoljan, bez pucanja i bilo kakvih problema, osim cijene).

Zanima me, kako preći na novu uslugu, a da pri tom ne ostanem u nekom periodu bez interneta.
Ako sam dobro zaključio, sve radnje oko prelaska obavlja Iskon (ako ih ovlastim), osim što ja sam otkazujem ADLS promet. Može li se isti otkazati u tekućem mjesecu, tako da nemam obvezu plaćanja prometa za idući i nekako podesiti sa Iskonom da mi se u tom istom mjesecu (konkretno ovaj) aktivira usluga preko Iskona.

Kod njih sam provjerio da u roku od 30 dana, od zahtjeva trebaju uslugu i aktivirati (prema navedenim primjerima to bude i za cca 15 dana).
I još jedno pitanje: Da li se isti modem može koristiti i kod T-com-a i Iskon-a (pretpostavljam da da).
freedado je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 23:07   #870
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Od Iskona dobivaš novi modem i nemožeš koristit stari jer je drugačije konfiguriran i preko njega ide i telefon.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na