Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2020., 11:37   #3211
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Kupac sigurno može izbjeći konverziju. Samo odabereš da card issuer radi konverziju, odnosno odabereš target valutu koju imaš na kartici. PayPal po defoltu nudi plaćanje u Kn i radi konverziju po svom tečaju.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 13:20   #3212
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Ovisi u kojoj su valuti novci na PP.
Mislim da PP nema HRK pa ovu konverziju HRK->EURO ne može izbjeći.
Ali nazad u HRK može, ja sam nedavno "prebacivao" revolut u dolare na PP, pošto mi je večina novaca u $ tamo, javio sam se PP supportu i tražio da mi moj revolut master koji je već linkan na PP prebace u $, kroz par sati su mi se javili iz supporta (chat) da su prebacili i onda kad sam išao povući nije bilo ni naknade ni konverzije naravno, sjele pare na moj balance u $ na revolutu.
jel imas Revolut Visa ili Revolut MasterCard ? kada kazes da si uspio povuci novac...

zvao sam PayPal support i trazio da promjene default valutu kartice iz GBP u EUR i upalilo je, samo je steta da to korisnik nemoze sam napraviti preko web ui, nego mora kontaktirati support

ako imas PayPal registriran na HR adresu, nemozes dodati IBAN racun, ko imas PayPal registriran na DE adresu, onda mozes dodati IBAN racun (tako da ti direktno povuces novac na svoj Revolut IBAN) a ne preko kartice
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 14:08   #3213
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ako ti je paypal registriran na adresu u HR (ne moze se mjenjati jednom kada je registrirano) on ti neda povuci novac u nicemu osim u lokalnoj valuti.
Govorimo dakle imas novac na paypal racunu u EUR i zelis povuci na revolute visa karticu, paypal ce ti napraviti konverziju u HRK. To nema veze sa karticom nego time sto ti je paypal registriran na country HR.

Ako itko zna to izbjeci slobodno neka kaze, a da ne ukljucuje otvaranje novog paypala sa adresom u DE ili IT (EUR podrucje) ili tako nesto. To su meni barem rekli na paypal supportu.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 15:59   #3214
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
pa bas to mu je i bila namjera, povuci HRK na Revolut karticu, ali je moguce samo sa VISA-om, sa MasterCard ne moze

posto to nije radilo, onda je mislio povuci na Revolut IBAN (zaobici karticu) sto nije moguce, jer ne HR PayPal je moguce dodati samo US bank account (checking ili savings) ali nije moguce dodati EUR IBAN kao u DE na primjer
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 16:16   #3215
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
pa bas to mu je i bila namjera, povuci HRK na Revolut karticu, ali je moguce samo sa VISA-om, sa MasterCard ne moze

posto to nije radilo, onda je mislio povuci na Revolut IBAN (zaobici karticu) sto nije moguce, jer ne HR PayPal je moguce dodati samo US bank account (checking ili savings) ali nije moguce dodati EUR IBAN kao u DE na primjer
A s Visom je moguce? Jer su meni rekli na korisnickoj da nije moguce, zato pitam. Tebi je znaci ovo sa korisnickom proslo da ti na Visu ne radi povlacanje u HRK? Revolute daje virtualnu visa karticu. S njom radi paypal bez problema ali opet povlaci u HR.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 17:59   #3216
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
mozda je razlika izmedju PayPal private i business accounta, on ima PayPal business account zbog firme (tj. webshopa)

pokusao je povuci novac na Revolut, ali virtualni Revolut koji mu je izdan je isto MasterCard, nije VISA, a na PayPal-u kazu da je moguce povlacenje sredstava (withdrawal) samo na VISA-u...

nisam osobno probao da kazem da je 100% tako, ali pokusao sam mu pomoci i vrtili smo se u krug, nema VISA-u to je problem

nazalost kod Revolut-a nemozes birati da li zelis VISA ili MasterCard

neznam da li bi proslo na prepaid Visa karticu... mozda, ali sumnjam, jer nije na firmu itd. itd. itd.
https://www.zaba.hr/home/visa-poklon-kartica
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 12:16   #3217
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
mozda je razlika izmedju PayPal private i business accounta, on ima PayPal business account zbog firme (tj. webshopa)

pokusao je povuci novac na Revolut, ali virtualni Revolut koji mu je izdan je isto MasterCard, nije VISA, a na PayPal-u kazu da je moguce povlacenje sredstava (withdrawal) samo na VISA-u...

nisam osobno probao da kazem da je 100% tako, ali pokusao sam mu pomoci i vrtili smo se u krug, nema VISA-u to je problem

nazalost kod Revolut-a nemozes birati da li zelis VISA ili MasterCard

neznam da li bi proslo na prepaid Visa karticu... mozda, ali sumnjam, jer nije na firmu itd. itd. itd.
https://www.zaba.hr/home/visa-poklon-kartica



Da li je probao obrisati vitualni master na revolutu i napraviti novu? Jer meni je nedavno (tjedan dva) kreirana virtualna kartica bila visa.


Doduse to je prepaid visa, pitanje je da li ce raditi povlacenje na nju, ali nisam nikad isprobavao, ono sto jesam je povlacenje s paypala na kreditnu visu u RBA, i to mi je radilo ali i od toga je proslo dosta godina pa ne znam kakva je situacija sad.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 14:51   #3218
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
fizicka revolut kartica je visa

Edit: gledam sad, i virtualna i fizicka kartica su mi VISA-e.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 14:56   #3219
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
fizicka revolut kartica je visa

Edit: gledam sad, i virtualna i fizicka kartica su mi VISA-e.

Ja imam fizicki MC a virtualnu Visu, u nekom trenu su promjenili sto salju kao fizicke kartice.


A i sto stavljaju kao virtualne, jer sam prilicno siguran da je prije bio MC isto, ne bi se zacudio da i to mjenjaju iz tko zna kojih razloga.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 15:26   #3220
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
fizicka revolut kartica je visa

Edit: gledam sad, i virtualna i fizicka kartica su mi VISA-e.
Nije, moze bit i mastercard. Tocnije, prije je bio samo mastercard. Ja imam i fizicku i virtualnu mastercard.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 20:12   #3221
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Nema pravila očito.

Fizička mi je Visa (nova s brojevima otraga), virtualna mi je MC, a ako hoću naručiti novu fizičku, MC je "original card", a Visa je "plus card".

Premium su samo MC
Flag card je Visa
Metal su MC (silver i space gray) i Visa (gold i rose gold)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 01:46   #3222
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625