Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2018., 12:21   #3001
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor chillout23 Pregled postova
Di gledaš te (p)reparirane ?
Čisto da imam info, ako nekome bude trebalo nekaj...
Imaš ih po njuškalu na sve strane a ako te zanima malo pristojnija i provjerenija opcija mogu dat svaku preporuku za:

http://www.elin.hr/

Šalji mail da provjeriš šta je dostupno. Cijena ti ne ispadne strašno veća nego na njuškalu a znaš šta dobivaš.

Problem je šta je T seriju lako nabavit ali ako želiš W ili P to je malo rjeđe.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 15:35   #3002
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Ja niti jedan svoj privatni nisam kupio kod nas.

Gdje kupujete laptope vani?



Ovaj ssd bi isao u t480s?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 16:30   #3003
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Uglavnom kupujem preko Ebaya iako se (rjeđe) i na Njuškalu daju naći povoljne ponude. Obično dodatno uzmem i našu tipkovnicu pa zamijenim. Ovaj najnoviji Surface donijet će mi brat koji je poslovno u Americi pa se fino poklopilo s pre-black friday popustom u MS shopu.

Što se tiče SSD-a, prema ovom dokumentu, trebao bi.
orson je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 19:57   #3004
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Uglavnom kupujem preko Ebaya iako se (rjeđe) i na Njuškalu daju naći povoljne ponude. Obično dodatno uzmem i našu tipkovnicu pa zamijenim. Ovaj najnoviji Surface donijet će mi brat koji je poslovno u Americi pa se fino poklopilo s pre-black friday popustom u MS shopu.

Što se tiče SSD-a, prema ovom dokumentu, trebao bi.
Kakva su ti iskustva s kupnjom ebay thinkpada i imaš li neke prodavaonice kao preporuku?

T480 se već da nać po ebayu za dobru lovu ali nisam ništa poviše 500kn kupovao s ebaya do sad.

Tipkovnicu ionako zamijenim jer koristim US layout.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 20:53   #3005
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Imaš ih po njuškalu na sve strane a ako te zanima malo pristojnija i provjerenija opcija mogu dat svaku preporuku za:

http://www.elin.hr/

Šalji mail da provjeriš šta je dostupno. Cijena ti ne ispadne strašno veća nego na njuškalu a znaš šta dobivaš.

Hvala

znam za njušku...mislio sam na dućane i to thx

Apropos kupovine sa ebaya...ima jako dobrih stvari za kupiti...ali pazi na ono kaj NE PIŠE u opisu proizvoda!

Imaš na stranicama ranije moj slučaj od prije nekih 2 mjeseca...naručio T520 i dobio ga bez kamere, optike i BT modula. Pošto je za kćer, kamera i optika su mi potpuno nebitni, iako bi volio da je došo sa optikom pa da je koristim ko externu za slučaj kad će maloj trebati (škola i slično)...kameru i bolje da nema. Ali kad sam vidio da nema niti BT, e to mi je bilo stvarno breaking point.
Kontaktirao sellera i on mi je odgovorio doslovno: "Ne piše u opisu da ima to, to i to i to znači da niti ne mora imati."
Logika za vola ubit.
I reko idem na PP dignut dispute i tražit nekih 25-30€, da si pokrijem troškove nabavke za optiku i BT. Ali sam drugi dan već (nakon kaj im je seller dao objašnjenje) dobio nogu u guzicu od PP i rekli su mi da nemam osnove da dobijem ništa i da je seller u pravu
Tako da pazi. Iskomuniciraj sa sellerom sve moguće i nemoguće.

Inače, laptop je bomba. Kad sam ga otvorio, bio je ko iz tvornice (govorim o iznutricama, ne o sadržaju pakiranja). Radi savršeno. Stavio SSD i juri ko velki
Naručio BT usb stick (plug and play) koji radi doslovno trenutno čim se ubode u lap i usb kabel za sata pržilicu da ide ko externa (ebay isto)...

Mislim da sa provjerenim sellerima stvarno nemaš brige. I ovaj je provjeren (oko 7500 transakcija i 100% feedback), ali sam naletio na foru hehe
Samo traži sellere sa čim više transakcija i ne ispod 99,5%-100%. Uvijek ima slučajeva da se nekaj desi u transportu ili nekako i onda seller dobije loš feedback, a nije kriv...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje izmijenjeno od: chillout23. 20.11.2018. u 21:07.
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 23:23   #3006
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
X41 tablet sam uzeo preko Njuškala, a preko Ebaya X200 iz Amerike, X1 Carbon (1st gen) iz Francuske te MS Surface Pro 2017 iz Litve. Laptope mijenjam otprilike svakih 5 godina (taman sam planirao krajem godine uzeti X1C6, ali kako sam uzeo novi tablet, odgodit ću to na godinu dana) i uzimam otprilike godinu staro, taman kad izađe najnovija generacija pa platim otprilike 50% nabavne cijene. Tablet sam recimo uzeo novi, samo izložbeni primjerak bez kutije, ali sa svim što je bilo u kutiji, 40% ispod prodajne cijene, tu sam stvarno dobro prošao! Uzeo ga za oca, ali me toliko oduševio da sam sada i sebi uzeo. Prošle sam godine prek Ebaya nabavio i ganc novi 23" EIZO monitor za 100 eura.

U međuvremenu između kupovina napucam laptop do maksimuma dijelovima s Ebaya: SSD-ovi, WIFI i WWAN kartice, LCD-ovi, tipkovnice, AC/DC travel adapter. Preferiram privatne prodavače, refurbished laptope od dealera uglavnom preskačem. Primijetio sam da aukcije za stvari iz Francuske imaju manje biddera od onih iz Njemačke ili Velike Britanije pa je lakše ubosti nešto po povoljnijoj cijeni. Za thinkpade koji me zanimaju obavezno tražim type/product number da provjerim na Lenovovim stranicama originalno ugrađene komponente i uspoređujem s navedenim u oglasu - ako se nešto razlikuje, obavezno pitam prodavača.

Kad nešto tražim provjeravam uspješne aukcije za taj proizvod da vidim kako se kreću cijene i da eventualno uočim nekog prodavača koji prodaje povoljno pa provjerim ima li još koji komad. Naravno, provjeravam i feedback, prodavači s tisućama aukcija mogu imati bezvezne negativne ocjene pa to ignoriram. Ako prodavač ima 100%-tni rejting na 10+ prodaja to je dobar pokazatelj, iako treba paziti jer se kradu identiteti takvih prodavača i pod njihovim imenom prodaje roba u pola cijene - može ih se prepoznati po tome da prihvaćaju samo bankovni transfer, a ne i Paypal. Kupio sam preko 100 stvari (80% nekakva elektronika i dijelovi) na Ebayu, a najveći problem bio mi je francuski prodavač X1 Carbona jer nije bio zadovoljan cijenom na aukciji (top spec, 780 eura, 2014. godina) pa sam morao prijetiti da ću ga prijaviti Ebayu.

Uglavnom, najbolje se prođe kad nije hića i kad se ima vremena svakodnevno provjeravati oglase. Stvarno povoljne buy-it-now ponude ako se prodaje samo jedan komad odlaze u roku sat-dva, a ako je raspoloživo više komada obično u jednom danu pa treba biti brz.
orson je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 23:35   #3007
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Da, zato sam ja i gledao, P50 mi je stvarno zakon ali realno postoji dobra mogučnost da bi mi T480S za dobar dio posla pružio dovoljno visoke performanse da ne osjetim neznam kakvu razliku. A pričamo o 1.3 kila...

Nego, kakva je tipkovnica u odnosu na T460P? Smanjili su hod na 1.6mm pa me to brine.

EDIT:
_ebeš dockove. Usb-c monitor, periferiju u njega i vozi
Kad gledam konstrukciju čini mi se da će se USB-C konektor relativno brzo rasklimati i slomiti ako će se svakodnevno spajati i odspajati. Ne samo na Lenovu. Taj sitni konektor s onim jezičcem koji čak i puni laptop - ne znam... ne miriši na dobro.

Meni je i na T460p hod tipke premali. Tipkovnica na Carbonu i T4x0s serijama nije ista. Carbon ima bolje tipkovnice i bolji touchpad. Kad staviš dva nova jedan pored drugoga to se odmah osjeti. Na T460s i T470s je otpor tipki nešto veći kao više gumeni. Odi negdje gdje su izloženi i probaj jer to je ionako vrlo individualno.

Ako na Carbonu radiš išta što ga neće pretežno držati u idleu, pripremi se na učestalo šuštanje ventilatora.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 01:35   #3008
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kad gledam konstrukciju čini mi se da će se USB-C konektor relativno brzo rasklimati i slomiti ako će se svakodnevno spajati i odspajati. Ne samo na Lenovu. Taj sitni konektor s onim jezičcem koji čak i puni laptop - ne znam... ne miriši na dobro.

Meni je i na T460p hod tipke premali. Tipkovnica na Carbonu i T4x0s serijama nije ista. Carbon ima bolje tipkovnice i bolji touchpad. Kad staviš dva nova jedan pored drugoga to se odmah osjeti. Na T460s i T470s je otpor tipki nešto veći kao više gumeni. Odi negdje gdje su izloženi i probaj jer to je ionako vrlo individualno.

Ako na Carbonu radiš išta što ga neće pretežno držati u idleu, pripremi se na učestalo šuštanje ventilatora.
Postoji rješenje za to:

https://www.youtube.com/watch?v=fv3o2rxqYMg&t=345s

Ovo si kupujem čim budem imao prvi ultrabook sa usb-c.

Što se tipkovnica tiče da, X i P serija imaju tu istu, predivno kliketavu tipkovnicu.

Na T i ostalim serijama zna dolazit ova mekana mushy...
Međutim navodno dolaze naizmjenice liteon i chicony tipkovnice u njima.
Jedna od te dvije je izvrsna a ta druga mekana.

Ja bi volio negdje na t480 vidjet ovu bolju, pa makar da znam da je mogu nabavit s ebaya ako je ne dobijem inicijalno.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 07:01   #3009
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Pozdrav,

imam T450s koji sam koristio kao službeni i koji sam u konačnici otkupio od firme.

Laptop je čudo, najbolji do sad što sam imao prilike koristiti.
Robusnost, kvalitetna tipkovnica sa pozadinskim osvjetljenjem, završna obrada,masa, fičure poput čitaća kartica (osobna za egrađane) do 4G modema integriranog u sam laptop, koji mi je uštedio novaca i živaca jednom prilikom kad sam trebao raditi remote

Sve u svemu odličan uređaj

Ovo su specke:
Intel Core i5-5200U Processor (2.20GHz)
12.0GB RAM
1x256GB SSD SATA III
Windows 7 Professional 64 preinstalled through downgrade rights in Windows 8.1 Pro 64
14.0in 1920x1080
Intel HD Graphics 5500
720p HD Camera
Media Card Reader
Fingerprint Reader
UltraNav (Multitouch)
Ethernet
Intel Wireless 7265AC(2x2)+BT4.0 M.2 Combo
Sierra EM7345(LTE/HSPA+)
Bluetooth 4.0
3 Cell Li-Polymer
(1x1)

Ima dvije baterije, jedna je integrirana a druga je vanjska i koja se može mijenjati on the fly bez gašenja laptopa

Laptop je skoro 3 godine star i za 36 dana mu ističe garancija.

Da li ima smisla raditi produljenje garancije i gdje bi bilo najpovoljnije.

Da li ja imam pravo na garanciju ako je prvi vlasnik bila firma, drugi vlasnik sam ja kao fizička osoba i nemam račun več samo potvrdu firme da je laptop sada moj.


Hvala i lp
RS_BuRnOuT je offline