Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2012., 13:52   #421
bartimej
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 19
Možete li mi preporučiti gdje bi u Zagrebu mogao pogledati stolicu do max 2000 kn.
Iz Vinkovaca sam a krajem mjeseca idem u Zg pa bi odmah i kupio jednu. Sjedim oko 2-4 sata svaki dan s tim da vikendom to pomnožite sa 2 ili sa 3 kad izađe Diablo 3
Slobodno preproučite i trgovinu, može i na pm.

thx

p.s. pročitao sam temu, znam gdje ću gledati, svejedno hvala na pm

Zadnje izmijenjeno od: bartimej. 09.01.2012. u 23:18.
bartimej je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 18:03   #422
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Vidim da tu ima dosta ljudi koji imaju iskustva sa stolcima iz Velinca, pa me zanima ako netko ima iskustva sa stolcem Modena
http://www.velinac.hr/hr/proizvod/modena/48/
Cisto da se ne zaletim a da za tu cijenu ima nesto bolje, visok sam 192 i cca 105-110kg ovisno o raspolozenju, jer sam probao dosta stolaca koji su mi "premali", ova Modena mi je dosta dobra, samo bih htio cuti i tudja iskustva. Hvala
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 10:09   #423
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Solberg Pregled postova
Vidim da tu ima dosta ljudi koji imaju iskustva sa stolcima iz Velinca, pa me zanima ako netko ima iskustva sa stolcem Modena
http://www.velinac.hr/hr/proizvod/modena/48/
Cisto da se ne zaletim a da za tu cijenu ima nesto bolje, visok sam 192 i cca 105-110kg ovisno o raspolozenju, jer sam probao dosta stolaca koji su mi "premali", ova Modena mi je dosta dobra, samo bih htio cuti i tudja iskustva. Hvala
e ovo bi i mene zanimalo. izgleda predobro, a sad kakva je zapravo...?
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 13:44   #424
bartimej
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 19
evo dobio sam ponudu, danas platim, čim dođe javim se,

pozz
bartimej je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 13:48   #425
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
zakaj si ne kupite drvenu stolicu ? zdravu za leđa
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 13:59   #426
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Sve preporuke za Modenu. Imam je i sam. Preko ljeta izuzetno udobna i može se dugo na njoj sjediti čisto iz razloga jer nema punu površinu nego mrežicu. S druge strane je zimi malo hladinije jer je "propuh" .

Druga ajmo reći zamjerka je u duljini rukohvata. Stvarno su prekratki. Nekada mi se desi da mi laktovi potonu. Tu bi Barcelona bila bolji odabir. Sve ostalo je na strani Modene.
Evo vidim da ju Daddy ima, mozda on moze reci kakvo iskustvo, meni se svidja, ali imam neke zamjerke kad sam ju probao u salonu, naime cini mi se da se malo sklize sjedalo od mesha, ako i malo sjednem na koso pocnem kliziti po tom meshu, a druga mi je zamjerka celicna cijev na rubu koju sam dosta osjetio na nogama, naglasavam da su to iskustva u ducanu, mozda je zbilja odlicna, jer trazim stolac za rad, a ne fotelju za uzivanje, tako da mi ne smeta sto je malo tvrdja za sjedenje
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 13:42   #427
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Da li je tko probao ili kupio ovi novi model iz JYSK-a http://www.jysk.com/hr/120/122/3699303/a/catalog ?
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 03:04   #428
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
187cm i 75-ak kila. Imam trenutno stolicu sa srednjim (mid) naslonom i ubijam se na njoj. Koja je fora uopće s tim mid naslonom?

Uzeo bi nešto udobnije i gledam u JYSK-u Magnusa sa visokim naslonom ili Eliasa, ili u Lesnini(str. 4) ovaj stolac za 199 KN. Sličan stolac imam doma, oko 4-5 godina star i prilično se dobro drži. Koristio ga jedno vrijeme i onda dao sestri misleći da će ovaj mrežasti bit bolji.

Što preporučate s obzirom na visinu?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 08:02   #429
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Preporucam da skupis jos love i kupis barem nesto do 100njak eura a da lici na Magnusa. Magnus je dobar stolac s obzirom na cijenu, ali anatomski bezveze, spuzva ispod guzice se pretvara u palacinku 5-10 mjeseci nakon kupnje - ovisi o kilazi, dnevnom sjedenju itd. Po meni, jedina pozitivna stvar je sto ima onaj neki gumeni remen koji je kao nekakva podrska za donji dio ledja... Pa ga mos nastimat da ti sjedne tocno gdje treba. Ostalo, not so gud. Moj na poslu nakon 4 mj. skripi. Doduse, ne mogu rec da je neudoban, ali sumnjam da ce takav i ostat za jos 4 mjeseca . Javim
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 11:22   #430
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Nemam ni jednu od tih stolica doma, ali neki dan sam istraživao po Jysku, sjedio po stolicama:
Magnus ima potencijala ali je tako mekana da podrška za kralježnicu gotovo nema smisla. Moja 5 godina stara stolica od 300 kuna doima se čvršće.

Elias je udobna stolica, ali nije za obavljat posao nega za zavalit se i igrat RPG ili slušat muziku. Jednostavno nema podrške za donji dio leđa i u njoj uvijek sjediš zavaljen. Ako je to ono što ti treba, mogu je ovako ovlaš (što sam probao) preporučiti. Za 400 kn izgleda relativno čvrsto

Meni se najviše svidjela Sebastian stolica koja je najčvršća tamo isprobana, s odličnim dijelom za back support. Znači, stolica za rad. Mislim da je oko 900kn ali koliko se sjećam, svako malo je stave na sniženje za nekih 600tinjak.
Mislim da je neki korisnik par stranica ranije opisao taj Sebastian model bolje.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 18:28   #431
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Treba mi stolac za 2-3 dana doma kad dođem za vikend, uglavnom za zavalit se i odmorit uz komp.

Mislim da ću Eliasa piknut upravo zato što nije ovakav mrežasti nego je punjen tom spužvom. Vidim ima i ovaj Timo pa ću i njega isprobati. Hvala
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 19:41   #432
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Imam tog Magnusa s visokim naslonom jedno dva mjeseca i za sada sam zadovoljan, sjedim svaki dan na njemu minimalno 3-4h. Kad sam bio u Jysku isprobao sam skoro sve stolice iz svih cijenovnih rangova i zaključio sam da ove >800kn i nisu toliko kvalitetnije/bolje, a kriza je tak da sam uzeo tog Magnusa.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 08:28   #433
kepmip
Premium
Moj komp
 
kepmip's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
http://www.kika.com/hr/katalog/m/dne...igo-mg-10118h/

ima ko ovo?

zainteresiral me taj stolac zbog ovoga:
Maks. nosivost do 150 kg.
kepmip je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 11:17   #434
g52
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor dokis Pregled postova
Imam tog Magnusa s visokim naslonom jedno dva mjeseca i za sada sam zadovoljan, sjedim svaki dan na njemu minimalno 3-4h. Kad sam bio u Jysku isprobao sam skoro sve stolice iz svih cijenovnih rangova i zaključio sam da ove >800kn i nisu toliko kvalitetnije/bolje, a kriza je tak da sam uzeo tog Magnusa.
a tako nekako sam i ja to napravio. vjerojatno cu imat vise za rec o magnusu za par mjeseci, no za sad je za tu cijenu jako dobar.
g52 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 15:31   #435
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Također uzeo magnusa jučer. Za sad zadovoljan. Nemam prigovora s obzirom na cijenu.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 19:20   #436
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
evo da se javim i ja, OP ovog threada...dakle, napokon, nakon duuugo godina promjenih stolicu.
uzeo sam ovu:

http://www.kika.com/hr/katalog/m/dne...eefeld-165781/

za sad prezadovoljan. lagana za sastaviti. odmah osjetio poboljsanje za guzicu i ledja. sve u svemu, alles gut. vidjet cemo sto ce vrijeme reci...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2012., 22:46   #437
g52
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 26
Magnus je i dalje super sto se ergonomije tice, no mala zamjerka ide kotacima. Naime, stavili su 2 nekakve "kocnice", no u praksi bas i ne funkcionira najbolje. Imam osjecaj kao da se sustav malo razradio od prvog dana... da li ce se s vremenom jos olabaviti?
g52 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 18:35   #438
morernil
Registered User
Moj komp
 
morernil's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 26
Eh , pa jel moguce da je ovaj stolac ovoliko poskupio ?
Koliko sam citao prije bio je 750 kn

http://www.jysk.com/hr/120/122/3620019/a/catalog
morernil je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 19:43   #439
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Mark je bio 650 prije dva tjedna.

Ja sam sebi ubrao Eliasa za 400 kuna. Taman ono što sam tražio - stvarno je udoban stolac, ovo metalno postolje se čini dosta čvrstim, a za spužvu ćemo još vidjet. Jedina zamjerka - kad se fiksira, stolac ima malo lufta. Neka 2 cm se unazad još mogu naslonit. To mi se ne sviđa ali s obzirom na cijenu mislim da sam dobro prošao.

Na prvu mi se i Sebastian i Magnus činili tvrdi dosta za leđa. Za Magnusa čak i ne bi rekao da je tvrd, nego mi se nekako čudno podbije na sredini leđa, možda zbog visine. Sjedio sam i na Theo stolcu, on mi je super udoban ali je preskup (1200 je bio kada sam gledao).
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 21:01   #440
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor morernil Pregled postova
Eh , pa jel moguce da je ovaj stolac ovoliko poskupio ?
Koliko sam citao prije bio je 750 kn

http://www.jysk.com/hr/120/122/3620019/a/catalog
Taj stolac ti je svakih par tjedana na akciji po 650kn pa sačekaj. Inače i ja ga imam i solidan je.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 23:22   #441
lion406
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Afghanistan
Postovi: 57
Citiraj:
Autor dropTable Pregled postova
Molim bump, prijedlog za bestbuy ergonomski stolac "za zdravlje", nimalo za šminku
Ja sam vlasnik već godinu i pol ove stolice (na nagovor žene jer mislim da nebi si je nikad priuštio zbog cijene), ali moram biti iskren, iako me oko srca stezalo kad smo ju kupili, da je NAJBOLJA investicija i sad ne žalim ni lipe.

Iz tog razloga ju preporučujem svima koji su voljni uštedit si i odvojit za stolicu (fotelju) koja će definitivno kroz vrijeme vam vratit na najbolji mogući način, a to je da nema više da te od stolice bole leđa, guzica, ruke....nema znojenja da je ne znam kolika temperatura...prilagodljiva svim uzrastima, stolovima ne znam čemu sve ne...
Ali najbitnije udobna je

Topla preporuka svima...
lion406 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 13:08   #442
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
@lion406
gdje si je uzeo i koliko para ako se smije znati
baban je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 14:06   #443
lion406
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Afghanistan
Postovi: 57
Citiraj:
Autor baban Pregled postova
@lion406
gdje si je uzeo i koliko para ako se smije znati
Kupio sam ga u Solidumu (Namještaj Marko)...cijena je bila ako me sjećanje ne vara oko 3600 kn....znam da ćeš vjerojatno očima zakolutat (i ja sam kad sam ju prvi put vidio i nisam ni sek. pomislio da ću je ikad kupit...ali eto šta žene rade i samo joj mogu zahvalit na nagovoru)
lion406 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 17:51   #444
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ima par stranica unazad moj post o jos gorem (cjenovno) stolcu koji sam kupio prije 1.5 godinu. Pa sad vjerojatno svi imate price o nekim najdrazim komadima namjestaja/hardvera/gadget/auto koji ste kupili tokom zivota... kod mene medju te predmete spada i taj prokleti Aeron zbog kojeg sam i cipele izuo, ali nakon kojeg nisam imao _niti jedan_ problem s ledjima. Nikakve upale, nikakvi bolovi. A sjedim na njemu 20% dana prosjek. Vidim da je i ovaj tvoj na slicnu "foru", pa ako je i upola dobar ko Aeron a vjerujem da je, vrijedi svake kune. Je_es komp od 10,000 kn ako sjedis na stolcu od 350 kn iz WallMarta™

Tako da zahvali zeni sto ti je dugorocno ustedila barem 3-4 puta toliko love na razne kiroprakticare, masaze i slicne stvari
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 18:10   #445
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
cijena mi je cak i fer
svakako budem pogledao
hvala na preporuci
baban je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 23:55   #446
lion406
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Afghanistan
Postovi: 57
@zwer slažem se s tobom... samo moramo biti i realni bez obzira što ti ili ja smo "bili" u mogućnosti si priuštit tako nešto, (ne kažem da si svi koji bi htjeli sjediti na nečemu kvalitetnom ne bi mogli na neke rate kupit, kao što kažeš za kompjuter će izdvojit i 10k ako treba to nije problem ali za dobru stolicu ne), ali ipak ima dosta ljudi koji ako si skupe za određenu stvar bilo to komp., komad namještaja ili gadget itd...je vjerojatno to za neko vrijeme i pitanje je kad će opet si moći skupit i priuštit nešto drugo u ovom slučaju stolicu.

Ali ako se vratimo na nekvalitetno sjedenje onda ima i tu opravdanja, (pogotovo za one koji sjede 4-5 i više sati na stolici), a to je da bez obzira na sve trebalo bi nam svima nama biti sami sebi na prvom mjestu pa kako ćemo si priuštit udobne hlače, tenesice, cipele, odijelo ili sjedeću garnituru, kvalitetnu kremu ili ćemo gledat da jedemo kvalitetno onda je mislim pogotovo za one koji borave jako puno vremena u stolici bitna i ta stolica da je što udobnije....vrijeme radi svoje, nekvalitetno sjedenje isto kao i držanje ima svoj danak u starosti, jbg. ali to je tako

Ja ću samo reći svima koji dosta sjede neka na sekundu razmisle što im smeta na njihovoj sadašanjoj stolici, (naslon, sjedište, znoje se po ljeti, visina u odnosu na stol, držanje ruku na stolu tj. da li ruke drže na stolu ili im vise pa im trnu kasnije ili ne znaju kud će s njima (što je jako bitno inače) itd...)...ukoliko su našli smo jedan razlog zašto im se ne sviđa neka razmisle o sljedećoj kupnji kvalitetne stolice pa na 12 rata ili 24 nebitno...vjerujem da će se javit ovdje i podijelit to iskustvo s nama.

Ako niste našli niti jednu zamjerku...onda nemate razloga da kupujete, uživajte u toj u kojoj ste zadovljni

P.S. - evo našao sam koja je moja stolica točno tj. proizvođač...to je ERGOHUMAN
lion406 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2012., 13:23   #447
morernil
Registered User
Moj komp
 
morernil's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 26
Evo mark je pao na 750 kn , pretpostavljam da nece ici nize?
morernil je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2012., 14:16   #448
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor kepmip Pregled postova
http://www.kika.com/hr/katalog/m/dne...igo-mg-10118h/

ima ko ovo?

zainteresiral me taj stolac zbog ovoga:
Maks. nosivost do 150 kg.

imam ja... i dajem ti tople preporuke za nju.. inace moji gabariti su 190/82 ...i zaista je vrlo udobna, ne skripi.. uglavnom za tu cijenu po meni vrhunska stolica
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2012., 16:31   #449
kepmip
Premium
Moj komp
 
kepmip's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor sNNooPY Pregled postova
evo da se javim i ja, OP ovog threada...dakle, napokon, nakon duuugo godina promjenih stolicu.
uzeo sam ovu:

http://www.kika.com/hr/katalog/m/dne...eefeld-165781/

za sad prezadovoljan. lagana za sastaviti. odmah osjetio poboljsanje za guzicu i ledja. sve u svemu, alles gut. vidjet cemo sto ce vrijeme reci...
Evo ja sam ovo jučer kupil. Od svih stolaca u kiki, taj mi se činil nekak najbolje uloženo-dobiveno. Za sad zadovoljan, još se nisam priviknul, jer sam do sad sedel na strganom običnom stolcu.

Javim kak bude nakon par tjedni.
kepmip je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2012., 17:24   #450
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor kepmip Pregled postova
Evo ja sam ovo jučer kupil. Od svih stolaca u kiki, taj mi se činil nekak najbolje uloženo-dobiveno. Za sad zadovoljan, još se nisam priviknul, jer sam do sad sedel na strganom običnom stolcu.

Javim kak bude nakon par tjedni.
evo meni odgovara full. i dalje osjecam da se jos uvijek navikavam, ali to je OK. miljama bolje nego sto sam prije imao.
ja zadovoljan skroz.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na