Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2015., 16:37   #1
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
(riješeno) Nestalo struje - nestao OS

Konfa: AMD FX-4300, Asrock FM2A75-Pro4-M, 8Gb DDR3, 2x500Mb Toshiba (RAID 1), prža, W7 x64 Pro.
Danas je neki kreten bez upozorenja isključio struju čitavoj zgradi pa je nam prekinuo rad u pol posla. Kada uključim komp, dobivam obavijest da ne nalazi OS i da nema imagea sistema. Šta da radim pametno? Pokušao sam s isključivanjem RAID polja i uključivanja samo jednog harda, ali i dalje isto.

Podatke lako iskopiram tako da jedan od hardova izvadim i ubacim u drugi komp, ali me muči prokleti Outlook i hrpa mailova (par tisuća) na njemu, njegove postavke, kontakti,...
Dakle, 1. kako vratiti OS u normalu? 2. ako se ne može vratiti OS, kako spasiti Outlook podatke? Koliko se sjećam, kopiranje .pst datoteke ne kopira ama baš sve podatke/mailove (blažen Thunderbird/Firefox i MozBackup).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2015., 00:55   #2
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Možda zvuči glupo, ali jeste li probali preko System recoveryja ući u CMD, pa upisati ove tri komande:
bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /rebuildbcd
Potraži dbx datoteke. U njima bi trebali biti mailovi.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2015., 10:43   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ne znam kako, ali kad sam isključio sve diskove osim jednog, uspio sam putem System Restore OS vratiti na stanje od prekjučer. Srećom, svi dokumenti i mailovi napravljeni u međuvremenu su ostali sačuvani.
Hvala na pomoći.
Može lock.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2015., 11:00   #4
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Ako radovi nisu najavljeni, odnosno neko je na svoju ruku čačkao, imate pravo na odštetu. Provjereno iz osobnog iskustva. Oni moraju najavit radove preko lokalnih medija il na svojim internet stranicama. Meni je porikavalo par stvari kad su dečki na crnjaka isključili trafo stanicu da bi u fušu spojili struju na novu kuću.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2015., 13:07   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Nisam osobno vidio lika, ali je starome rekao da mora promijeniti satove što je i učinio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na