Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2008., 18:29   #1
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
problem novom konfom i monitorom

Složio sam frendici novu jeftinu konfu: ECS AMD690GM-M2, Athlon X2 4000+, 2x1Gb Kingmax 667, 400W napajanje, stari 20Gb hard i stari cd-rw te stavio XPP SP2. Kod mene sam integriranu grafu spojio na 17" lcd preko vga kabela i sve instalirao bez problema. Kad sam došao kod nje i priključio 15" crt, slika je postala vrlo čudna - imam trostruku sliku na ekranu, svu isprekidanu, strelica od miša ne reagira kao ni lijevi ni desni klik. Stiskom windows tipke vidim da ima promjene na ekranu tj. izađe izbornik kao da se klikne na Start. Mijenjanje vrijednosti memorije integruše u BIOS-u nije pomoglo. Pregledom kabela ustanovio sam da kod crt-a nedostaju 3 pina, a do sada je radio bez problema na s.A konfi sa integrušom. Donio sam taj crt doma i priključio ga na svoju office konfu (Gb MA69VM-S2, 2x1Gb Kingmax 800, Athlon 3200+, Hitachi 80Gb SATA, Pioneer DVR-108, PowerColor X1800XL) i monitor radi i na grafi (sa i bez DVI-VGA adaptera) i na integruši (VGA port). Full sam zbunjen i ne znam gdje je problem. Slika je dobra dok se vindoze dižu (crni ekran sa win logom) i u BIOS-u, ali čim se vindovsi dignu (plavi ekran 'Loading...') - pušiona.
Primam savjete.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 18:35   #2
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Namjestio si nativnu rezoluciju na 17", koja je prevelika za 15". Zato ti je čudna. Prikopčaj ga na 17" i smanji rezoluciju ili u safe modu uninstalliraj drivere od grafe, što bi trebalo smanjiti rezu na kojih 800x600
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2008., 18:46   #3
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Cak koliko se ja sjecam ni ne trebas uninstall drajvera raditi..samo u safe modu odaberes 800x600 rezoluciju.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 21:58   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
u safe modeu uopce ne mozes birati rezu, samo stoji zasivljeno (ili je 800x600 max-min, ne sjecam se vise no uglavno ne moze se mjenjati ).
na 9x win je pomagalo da se samo tamo ode i proba klikniti, iskoci neki glupi dialog, stisnes no i restart i sve je na defaultu
u XPu ja obicno popizdim i napravim ono sto je Func rekao - deinstaliram drivere od grafe, jednostavno i garantirano radi
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na