Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2019., 09:48   #3631
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Jako dobar post vezan za napon i temperaturu.

https://www.reddit.com/r/Amd/comment...l_half_of_the/
sti je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 10:48   #3632
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pustite te jadne procesore nek boostaju i dizu napon koliko im treba. Nisu bezveze naglasili da mogu boostati za 1-2ms i da imaju hrpu senzora na chipu. Ako je cooler hladan a pokazuje 50-60°C u idle ocito da je to samo kratko i da radi chiplet dizajna ne moze se temperatura tako brzo rasprsiti.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2019., 11:38   #3633
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Disco kad budeš imao vremena stressaj sa Asusovim Realbench (bar pola sata ili sat), neki su se svojevremeno kunili da je to najbolji stress test i onda vidi temperature.

Jer mi je sumnjivo da oba koja su ovdje imala temp preko 90C koristila prime 95, a mrcine od coolera...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 12:28   #3634
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
hm, u cpuz pokazuje pravu voltažu a u RM pokazuje 1.099.(hwinfo isto)
I nije stabilan ni na 1.3 na 4ghz. Posrao me vrhunski primjerak.
BTW iskopirao sam doslovno sve one brkine postavke što je okačio.
Aj stavi rame na default pa onda probaj opet.Mozda te oni koce.Nemoj klokat rame vec samo proc, pa ak je proc stabilan lagano dizi rame ili zatezi latencije.
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:02   #3635
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Disco kad budeš imao vremena stressaj sa Asusovim Realbench (bar pola sata ili sat), neki su se svojevremeno kunili da je to najbolji stress test i onda vidi temperature.

Jer mi je sumnjivo da oba koja su ovdje imala temp preko 90C koristila prime 95, a mrcine od coolera...
Meni na FXu su Prime95 i RealBench Stress davali slične rezultate po pitanju CPU temp...sve je prolazilo bez grešaka.Jedini problem je bio OCCT,komp bi se zaledio nakon 5min becha...pa ga ne koristim od tada.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:09   #3636
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Realbench 30 min (16gb ram), temp 75-82 kako kad, i definitvno je temp prava, cijelo kućište je bilo toplo na dodir i isijavalo je toplinu muški. Dakle nije do kulera, ja sam sinoć očito bio pijan
Ugl krene sa 3,95 i onda ga spusti na 3.88 kad pređe 75 stupnjeva.
I da, kad je bio u zadnjoj minuti, javio je da je mislim blender prekinuo test jer da je sustav nestabilan...
I pred pol ure sam surfao i uletio mi BSOD.
Idem sad nabacit memtest da vidim da li je ram OK.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:15   #3637
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da možda taj ram nebi trebao navlačiti. Barem ne dok tražiš OC cpu-a. Max ga drži stock xmp

Što se tiče temp velika je razlika između 93C sto si jučer spominjao i 82C sada... Ali te u neku ruku i razumijem da nije bajno jer imaš mrcinu od coolera, a clock nije previsok...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:34   #3638
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Kupi neku varijantu Arctic Freezera 33/34 a ovog prodaj.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:47   #3639
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Zato je AIDA stress test odličan, CPU+FPU+cache+system memory. Tako sam ja otkrio da mi je Gskill smeće neispravno


Meni tu nešto ne štima, jel taj PBO uključen-možda on radi gluposti, zašto bi se spuštao takt na 75 stupnjeva, i to sa niskih 3,95 na još nižih 3,88? Da nema u BIOS-u matične nekakvih temperaturnih kontrola koje uskoče nakon 75? Mislim, 75 je ništa za ovaj CPU.


Ja bi stvarno za početak sve stavio na default, uključujući RAM (samo profil učitao) pa u jednostavnim testovima (Tipa cpu-z bench) vidio do koliko boosta single, do koliko multi a u ryzenmasteru pratio voltaže.


I svakako bi prestao koristiti taj prime, ali to sam već spomenuo
(kitguru: "We do not use Prime95 as we have found it to be overly demanding as a stress test application with the more recent AVX-capable versions.")
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:54   #3640
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Exy stvarno ima puno nekih oscilacija od user/coolera/mbo do usera/coolera/mbo, i sam kažeš:

Citiraj:
Kod mene ga Kotetsu (koji je u stvari silent cooler, ništa ekstremno), drži na 76 stupnjeva u Primeu (sve na defaultu, oko 1,36V all core)

Koliko vidim na B450-Pro4 mbo...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2019., 14:04   #3641
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
https://www.tomshardware.com/reviews...oard,6252.html


Evo čini mi se i prvog pravog reviewa Gigabyte Aorus Elite ploče.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 14:26   #3642
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Memtest nasao greske na 3200, vratio na 3000 i sad je skoro gotov i drugi pass bez greski.
A sto se tice cackanja po biosu, pa i je sve default, zadnji cipset driveri i RM.
Vec sam napisao, all core cca 3,9 a single cca 4,15.
Btw ploca tu i tamo kod restarta baca cpu fan fail u postu, a svi ventovi se vrte.
Cpuz bench: single 506, multi 4000.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 14:40   #3643
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Znači da nađeš fixni OC na 4ghz profitirao bi 100mhz na all core, izgubio samo 100mhz na single core, a na 4.1 ghz bi bio na konju sa svime...

Kažeš da ti ne prolazi 4.0ghz na 1.30V? Probaj 4.0ghz sa 1.325v itd. Ako LLC funkcionira kao na mojoj (a mogao bi jer su ista generacija od istog vendora) stavi LLC za cpu odnosno jezgre na level 2. Primjera radi na as rockicama je LLC tradicionalno slab, a ploče više vdropaju, pa treba udarati uvijek maximalno, što kod ovih nije slučaj...

Probaj stressat sa realbenchom u kraćim intervalima (15 min je mislim minimum), sve dok jednom ne padne, pa onda tu "pojačaj" i stressaj duže (ako je pc za gaming mislim da je duže od 1h uzaludno)

Pazi i na to s memorijom. Recimo moja može raditi i na 3200-3333mhz polu stabilno (dok ne vrtim stressove ili neke igre), no ako istovremeno imam zašiljeno cpu maximalno ne mogu ni 3133 (ili koliko je već), tako da sam zaključio da mi je najbolje stock 3000mhz, jer mi u protivno ujebe maximalan overclock - no i to ovisi u kojem programu stressaš... Ja sam se bazirao na aidu64 i realbench, no vrtio sam mislim i occt i intel burn test... Hoću reći možda ti je 4ghz pao na 1.3v zbog overclockiranih rama...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 03.08.2019. u 14:46.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 14:56   #3644
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Btw ploca tu i tamo kod restarta baca cpu fan fail u postu, a svi ventovi se vrte.
CPU Fan se vrti ali prijavljeni rpm bude prenizak pa baci error ...
Ovisno o mogućnostima upravljanja ima više rješenja,
jedno od je da podigneš startni / min. rpm za cca 50 - 100, dovoljno da ne alarmira.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 15:33   #3645
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
4ghz na 1.3v mora biti stabilno da ga jebes. Probao sad 2 sata pbo sa zadnjim driverima. Metro Exodus 2 sata vrtio i boosta na max 4150 i temp je oko 55c. Zanemarivih 2 fpsa vise za razliku od 4075 fix na 1.28v.Temp oko 50c.Vracam se na fix.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 16:20   #3646
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
4ghz na 1.3v mora biti stabilno da ga jebes. Probao sad 2 sata pbo sa zadnjim driverima. Metro Exodus 2 sata vrtio i boosta na max 4150 i temp je oko 55c. Zanemarivih 2 fpsa vise za razliku od 4075 fix na 1.28v.Temp oko 50c.Vracam se na fix.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
To taj 2600x ili imaš neki drugi proc? Sa freezerom imas 55 stupnjeva max?

Ugl, ovo moje govno nema šanse, pukne kad-td na 4ghz što god kako god da radim neide.
Ugl, vratio PBO, sad ću ga izgnjavit sa realbenchom da vidim jel stabilan i to je to.
RAMi vraćeni na 3000 docp jer su tako stabilni.
Živo me zanima kako bi se ponašao pod stock kulerom.
Možda ipak probam, jer ako ga ovo čudvište jedva hladi...
Ko zna, možda sa stockom ne bi ni mogao preko deklariranih 3,6ghz.

Ako niš drugo mislim da sam ponosni vlasnik najgoreg zen2 na forumu.
Malo mi je prisjeo ovaj upgrade, ali sad ne mogu više ništa jbg.

EDIT: Kaže gugl da nisam jedini sa divljim temperaturama. Naprotiv.

EDIT 2: Ne moram probavat stock, ekipa piše da su im temp i do 105 stupnjeva sa stockom.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 03.08.2019. u 16:30.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 16:45   #3647
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Nemoj se previše živcirati, sad nemaš 120% bržu stvar nego prije, nego samo 115%, ionako ćeš teško vidjeti razliku između ovog tvog i nekakvog golden sample ryzena 3600.


Btw. kakvo je stanje sa protokom zraka u kučištu? Evo frendu padaju temp za 10C samo sa skinutom bočnom stranicom
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 16:52   #3648
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nemoj se previše živcirati, sad nemaš 120% bržu stvar nego prije, nego samo 115%, ionako ćeš teško vidjeti razliku između ovog tvog i nekakvog golden sample ryzena 3600.


Btw. kakvo je stanje sa protokom zraka u kučištu? Evo frendu padaju temp za 10C samo sa skinutom bočnom stranicom
Imam CM advanced 2, to je kućište sa mrežicom napred i gore (a i dole, al nisam stavio ventove).
Napred je jedan 14cm vent, gore isto a iza je 12cm.
Sva tri su maksimalno zakočeni, mislim da sam uzeo adapter molex na one njihove PWM ili kako god se zove priključak sa tri žice, i na molexu sam zamjenio 5 i 12V i tako im dao puno manje struje.
Tišina mi je jako jako bitna.

Jedino je sranje što je kućište u stolu tj ajmo reći u zatvorenoj kutiji, sprijeda nema niš, sa strane je zatvoreno a odzada sam probušio par većih rupa za žice i hlađenje.

Ali kao što sam bio napomenuo, nakon ovo realbencha kućište je bilo ko radijator.

Vidim po netu da ekipa ima ovo ludilo sa temo i sa h2o.
Al eto, sada samo da se pomirim da je to to i vozi miško.
Najveći bed mi je što sam to uzeo sada, a nisam se strpio da to malo pojeftini i da se popegla sve.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 17:06   #3649
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..warlock ti ima r5 3600 i dark rock 4

Uglavnom vidim da emotivno ovo sve prolaziš. Netreba te to dirati, podesi komp da radi stabilno, i ne gledaj temperature, sti je dao dobar link gore..
Imaš mrcinu od kompa, odličnu ploču, itd Uzivaj sad
Ovo je nova generacija procesora koja radi na drugacijim principima nego sto smo navikli.. a u konačnici 100-200mhz gore dole , osim psiholoski , realno nis ne znače

Ps
..ja sam spustio dodatno 3°C samo sto sam neki dan u caseu sve filtere temeljito pocistio, lol .
..exy, vec sam rekao da je to s bocnom stranicom varanje
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 03.08.2019. u 17:13.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 17:06   #3650
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Al eto, sada samo da se pomirim da je to to i vozi miško.
Najveći bed mi je što sam to uzeo sada, a nisam se strpio da to malo pojeftini i da se popegla sve.
Dobro jesi probao ono sto sam ti predlozio ? Resetiraj bios na 0, iskljuci PBO i stavi mu 1.35/7v manualno v-core i "olabavi" Cpu LLC tj. postavi ga samo jednu stepenicu od najslabijeg podesenja.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 17:07   #3651
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
I meni je tisina vrlo bitna, kuciste takodjer na stolu. Ja sam izbacio sve ventilatore van, tisina je bitnija. kuciste je na stolu, sa otvorenom stranicom prema zidu. Jedino sto se u idleu vrti je scythe, i to na 800rpma.doslovno se ne cuje radi li komp ili ne
Prije se cula hdd mehanika, ali sam se sad i tog rijesio
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 18:11   #3652
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Dobro jesi probao ono sto sam ti predlozio ? Resetiraj bios na 0, iskljuci PBO i stavi mu 1.35/7v manualno v-core i "olabavi" Cpu LLC tj. postavi ga samo jednu stepenicu od najslabijeg podesenja.
Sve živo sam probao, jednostavno neće. Sa PBO na tih 3,9-3,95 radi sa cca 1,375V. 4hgz neće ni da čuje, a preko 1.35V ne želim ni probavati.

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
I meni je tisina vrlo bitna, kuciste takodjer na stolu. Ja sam izbacio sve ventilatore van, tisina je bitnija. kuciste je na stolu, sa otvorenom stranicom prema zidu. Jedino sto se u idleu vrti je scythe, i to na 800rpma.doslovno se ne cuje radi li komp ili ne
Prije se cula hdd mehanika, ali sam se sad i tog rijesio
Ma da ja sam uvijek i govorio nek se sve skuha unutra BMK samo da je nečujno, ali me iznerviralo što nisam očekivao baš ovakve temp.

BTW, ja izbacio 3,5 HDD-e i ubacio 1 2,5 HDD, ne čuje se...a radi...a spor za poludit, ali za emulatore, torente i slično, odličan.

Ali da, kad se smanji buka ventova prvo slijedeće i užasno iritantno je HDD.
BTW imam za backup i jedan segate NAS(ovo NAS je baš ime modela) od 3tb na mislim nekih čudnih 5800rpm, vj najtiši 3,5 HDD koji sam vidio.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 19:17   #3653
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
I meni je tisina vrlo bitna, kuciste takodjer na stolu. Ja sam izbacio sve ventilatore van, tisina je bitnija. kuciste je na stolu, sa otvorenom stranicom prema zidu. Jedino sto se u idleu vrti je scythe, i to na 800rpma.doslovno se ne cuje radi li komp ili ne
Prije se cula hdd mehanika, ali sam se sad i tog rijesio
I meni je bitna tišina. Pored ovog kućišta kojeg sad imam mogu spavati kad komp radi i ne čuje se ništa pa ne bih sad s novom konfom prelazio s konja na magarca. Po pitanju buke koju se može izbjeć (prihvaćam da mnogi vole, ja ne).


Koji model scythea imaš ? Je ovaj ovaj ?

I šta je "MX" u opisu tvog kompa tj. da li si kombinirao hladnjak i fan?


Ja mislim naručit Noctua NH-U12S SE AM4 ali je skuplja od ovog scytchea za 150-tinjak kuna koje bi radije dao za bolji (čitaj tiši) PSU.

Inače nemam grafu, nisam gejmer nit mislim bit pa mi nije problem ne imat ventove u kućištu. Eventualno jedan koji ubacuje zrak na 500-tinjak rpm-ova čisto da ventila.


Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 20:18   #3654
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Imam CM advanced 2, to je kućište sa mrežicom napred i gore (a i dole, al nisam stavio ventove).
Napred je jedan 14cm vent, gore isto a iza je 12cm.
Sva tri su maksimalno zakočeni, mislim da sam uzeo adapter molex na one njihove PWM ili kako god se zove priključak sa tri žice, i na molexu sam zamjenio 5 i 12V i tako im dao puno manje struje.
Tišina mi je jako jako bitna.

Jedino je sranje što je kućište u stolu tj ajmo reći u zatvorenoj kutiji, sprijeda nema niš, sa strane je zatvoreno a odzada sam probušio par većih rupa za žice i hlađenje.

Ali kao što sam bio napomenuo, nakon ovo realbencha kućište je bilo ko radijator.
Hmm pa mislim da smo u tom slučaju otkrili uzrok tvojih temperatura
Ti ventovi koje si maksimalno ubio (utišao) po meni i nemaju neki efekt. Vrte se vrlo slabo i zbilja im je efekt upitan, kučište ti se vrlo brzo pretvori u pećnicu.

Iz mojeg iskustva (coolermaster sileo), ti ventovi za usis/ispuh rade vrlo malo dok su na ¨800 rpma, kad su se vrtili na 2000 onda je već bio efekt, ali i buka. Na kraju sam sve pobacao van, otvorio stranicu i doviđenja. Je da je problem vizualno (ne u mom slučaju jer se ne kuži da je otvoren) i treba češće čistiti prašinu, ali temperaturno je odlično.

Stvarno mi se čini da ti je protok vrlo slab i kučište ti se pretvara u pećnicu u roku keks, to i sam kažeš uostalom. Još ni taj vrući zrak nema kamo jer je kučište praktički u drugom kučištu.

Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
..exy, vec sam rekao da je to s bocnom stranicom varanje

Postoje mase ljudi kojima se računala pregrijavaju zbog loše riješenog (ili čak nepostojećeg) protoka zraka u zatvorenim kučištima. Rješenje je prosto, ali efikasno
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
I meni je bitna tišina. Pored ovog kućišta kojeg sad imam mogu spavati kad komp radi i ne čuje se ništa pa ne bih sad s novom konfom prelazio s konja na magarca. Po pitanju buke koju se može izbjeć (prihvaćam da mnogi vole, ja ne).


Koji model scythea imaš ? Je ovaj ovaj ?

I šta je "MX" u opisu tvog kompa tj. da li si kombinirao hladnjak i fan?


Ja mislim naručit Noctua NH-U12S SE AM4 ali je skuplja od ovog scytchea za 150-tinjak kuna koje bi radije dao za bolji (čitaj tiši) PSU.

Inače nemam grafu, nisam gejmer nit mislim bit pa mi nije problem ne imat ventove u kućištu. Eventualno jedan koji ubacuje zrak na 500-tinjak rpm-ova čisto da ventila.

Imam ovaj, https://quietpc.nl/scythe-kotetsu
Ali taj se više ne prodaje (naručio AM4 set za montažu, hvala Uzi! )


Mx4 je pasta

Ne znam koji CPU misliš uzeti, po meni je ta Noctua overkill za 3600, ali ako novac nije problem, zašto ne.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 20:42   #3655
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
36 sati nisam čitao temu i imam šta vidit izuzetno mi je drago vidit ovako fine rasprave i aktivnost.

Nego, Disco, ti dobio neki panj od proca,a? Šteta. Ali da, nažalost ima usranih primjeraka.

A gle, vrati ga ako nisi sretan, ako si ga kupio preko weba. Imaš 14 dana fore.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 20:56   #3656
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Sa PBO na tih 3,9-3,95 radi sa cca 1,375V. 4hgz neće ni da čuje, a preko 1.35V ne želim ni probavati.
Zasto ? Pa cega se bojis ? Ajde razmisli sam malo... ako iskljucis PBO i manualno stavis 1,375v koliko sam dize v-core sa ukljucenim PBO a
Cpu LLC olabavis kako sam ti predlozio, onda se ne moras bojati da ce v-core otici u nebesa, pa ne moze.., v-core moze samo biti manji od tih 1.375v jer svaka ploca droopa bar malo.

Pokrenes test i pratis v-core, ako padne dizes v-core na 1.380v ili 1.400v, nema straha dok ti je LLC na "labavom" a i
idle, on ce sam bez obzira na tih 1.400v smanjivati potrosnju u W jer je aktivan c-state kao i na Intelu, nema tu razlike !
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 21:01   #3657
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Ja sam kupio isti procesor i matičnu kao i ti Disco,ali sam uzeo Arctic Freezer 34 uz njega. Idući tjedan idem do dućana to furat da mi ugrade u komp, flashaju bios itd pa javim poslije kakve su meni temperature...
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 00:20   #3658
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Bas me zanima oce biti jos jedan u nizu odron za oc.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 00:33   #3659
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
@Disco

Pa imas overkill plocu za proc. Ja na c6e imam llc5 tj najjaci i nemam vdroopa uopce. Stavim u biosu 4075 i 1.287v i tolko bude u loadu i u idlu. Iskljuci c6 state u biosu da bude fixan clock. To ti isto moze rusit oc.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 00:52   #3660
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Možda glupo pitanje, al kaj nije na Spokojnima3 CCiks malo ausvinkl pa moožda neki kuler ne nasjedaju dobro na jezgre i samim time se me iskoriste mogućnosti nekih ladnjaka do kraja...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na