Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2019., 22:51   #2641
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Pa čak i relativno normalna cijena,ne vjerujem ...

Jedino kaj je limitirano na 200 mm ...

Ima i od Fractal designa 210mm ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 01:47   #2642
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Je li neko dobio ovakav mail?
U cc-u vidim jos 20ak gmailova kome je poslano


higuranense@gmail.com has invited you to view the following document:

For large investors aBQlE8N3dGGG4y
Unknown profile photo Hello dear user. We have a distribution of tokens. You are on our list because you are a successful user of our partners.... Bidding will open on the binance exchange in 7 days, You can use gift tokens using the application here
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 07:02   #2643
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Sve se bojim toga ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 08:10   #2644
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Kad mi je do malo smijeha bacim pogled u spam folder, nikad ne podbaci.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 04:56   #2645
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Kad mi je do malo smijeha bacim pogled u spam folder, nikad ne podbaci.
Ovo je prošlo u primary inbox.
Malo me plaši gdje su izvukli moj mail
Da nije negdje iscurilo sa trading stranica
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 08:17   #2646
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Pametni geek cracknuo je blockchain tehnologiju, posebice one private-security coine: Grin, Beam, Zcash, Monero...
Radio je u Googleu na deep learningu i TensoruFlowu od 2014. godine, a ima master's iz matematike tako da nije loš, više o svemu:

https://medium.com/dragonfly-researc...l-84bcd67bfe52

Uglavnom nije loše da se to radi, da vidimo koliko se blockchain može hackirati da bi onda mogla nastupiti nova vrsta blockchaina, sigurnija.

Samo ne znam koliko se može ovo popraviti na postojećim tehnologijama koje imaju rupe.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 19:57   #2647
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Jesi ti čitao poveznicu koju si linkao?

Ne znam kako si to mislio, ali nitko NIJE cracknuo/hakirao blockchain.
Ovdje uspoređuje neke privacy coinove. Bitcoin nikad nije ni bio anoniman.
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 09:39   #2648
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Neka pročita tko želi učiti na tuđim greškama.
Prije par dana odlučim kupiti koji ETH preko Bitcoin-store da mi pošalju na adresu jedne burze. Prođe moja uplata i njihova transakcija ali ne stiže na burzu. Pogledam na etherscan i vidim na toj adresi svoj eth kao Internal Txns from Bitstamp. Onda se sjetim da za eth deposit burze pisalo 'Pionex doesn't support depositing through smart contract now, such as from Wirex, foxbit, Bitstamp' ali nikad mi ne bi palo na pamet da će meni eth stići na taj način. Tim više što sam na tu adresu već slao eth i iz rudnika i sa druge burze bez problema. Pa šaljem e-mail upit Bitcoin-store nadajući se da nije problem to što sumnjam, i dobijem vrlo kratak odgovor da su oni eth poslali i da se obratim burzinom supportu, bez jedne riječi tehničkog objašnjenja problema što je bila bit mog upita.
Nemam svoj eth wallet jer nemam ozbiljne novce, a još su razbacani na desetak burzi, rudario sam eth na desetak rudnika i nikada mi se nije dogodilo da eth ne stigne iz rudnika ili burze.
Mene nažalost do sad nisu zanimale kripto tehnikalije, ali tu je gugle pa sam našao da moj problem nije nepoznat, zapravo postoji ili je postojao na većini burzi.
Ja ne koristim Bitstamp pa nisam mogao znati da tamo piše:
https://www.bitstamp.net/faq/how-to-withdraw-eth/
Bitstamp Ethereum transactions are generated from smart contracts. In keeping with this, make sure the receiving party supports such transactions prior to initiating an ETH withdrawal.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 10:14   #2649
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nije ni cudo sto ga dumpaju. Jesi probao ove u pionex zamoliti da ti manualno pogledaju upaltu i manualno ddoaju te koinove? mislim oni su poslani na njihov wallet ako sam dobro razumio cijelu pricu.

Cuj kod slanja, kad je jednom poslano dovidjenja i onaj koji je slao prakticki nemoze nista, ali kako je ovdje burza koja bi ti trebala izaci u susret pa vidi i javi...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 15:10   #2650
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Poslao sam email Pionexu, nisu još odgovorili. Znamo svi kako je kad trebaš support, naročito ovakve manje burze, a nemam im ni što prigovoriti kad imaju napisano upozorenje. Shvatio sam i ja već da pošiljatelj ne može više ništa u ovom slučaju a primatelj može ali samo ako je od volje. Nego ne mislim da je ok da pošiljatelj ne vidi nikakav propust kod sebe, još kažu da eth šalju na uobičajen način.

Inače ta Pionex burza mi se sviđa jer je valjda prva koja ima u sebi botove i samo 0.05% fee što je vrlo bitno kad se koristi bot. Otkad koristim bot BitUniverse mob aplikacije uz api key sa Binance trejd mi je krenuo, ali sa Pionexom to mogu više i bolje jedino što promet nije kao na Binance. Ako se netko želi prijaviti https://www.pionex.com/en-US?r=KtbEzBTC

Upravo su mi odgovorili, kažu da će riješiti ručno, navodno za 24 sata, ali da ne radim to više.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 15:18   #2651
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eto vidis da ce da srede, dade se to rijesiti, sigurno nisi ni prvi niti zadnjem kojem se to desilo.

A za botove jedino mogu rec oprez jer kad sad BTC prdne jos jednom a bot nakupovao drekeca moglo bi biti veselo. Naravno ako kanualno pratis onda mozes reagirat, ali te stvari se vole desavati u noci dok mi spavamo.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 16:04   #2652
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Moj bot ne glumi umjetnu inteligenciju, pa da kupuje što i kad on misli da treba nego radi točno što mu odredim pa nema razloga da se budim noću. Grid bot koji ja uglavnom koristim nema smisla prekidati dok god radi, najbolje vječno.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 16:53   #2653
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Cuj, ja koristim profittrailer, ima masu opcija za security, da se nemoras buditi nocu, no ipak dok se dogodi bloodbath ili ako cjena skace gore dolje sa tim securityma se stvara minus.

Iskreno nikad prije nisam cuo za grid trading pa nemogu nesto pametno reci, na prvu mi izgleda prilicno jednostavno, jel to stvarno tak jednostavno? Mislim, jel ga dugo vec koristis?

P.S. sa profitrailerom, i kolege sa foruma koje su ga koristile ili ga koriste mogu rec da je sve lijepo, cvijece i profit raste ko na steroidima dok je bullish trend, no dok krene bloodbath onda se desavaju bagsi, Kako gridt bot to rjesava? Kako sprjecava da se ujutro ne probudis sa coinom koji je u debelom minusu? Predpostavljam da on sella u minus, odnosno koristi stoploss ako sam dobro skuzio taj grid trading. Sto s druge strane mi znaci da je ogromna rupa ako krene kupovat u downtrendu koji se samo nastavlja.

Ajd ako imas volje napisi koju kako taj bot i grid trading rade jer me botovi, a i trejding jako zanimaju.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 20:36   #2654
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Grid bot radi prejednostavno, ali baš to ga čini pouzdanim da se ne počne ponašati glupo. Izabereš par npr. BTC/USDT, gornju i donju cijenu npr. 6.000-8.000$, broj rešetki npr. 100 i iznos npr. oko 10$. i klik Create bot. Ako je trenutna cijena 7.200$ bot će na burzi odmah napraviti oko 40 sell i oko 60 buy ordera pod uvjetom da imaš 600$ u USDT i 400$ u BTC. Za svaki ostvareni sell odmah se postavi novi buy 20$ niže itd.
Parametri se mogu postaviti automatski, gornju i donju cijena izračuna na osnovu supporta i napravi backtesting annualized return na osnovu zadnjih 7 dana ali ja u to ne vjerujem pa postavim sam ručno. Ima i stop-loss price ali opciono, ne koristim.
Nema garancije profita ali meni se u 2 mjeseca dobro pokazao. Dobra je strategija za relativno sigurne parove za koje se dugoročno ne očekuje velika promjena cijene. Treba samo približno pogoditi interval u kojem će se cijena kretati što je meni puno lakše nego pogoditi trenutak kada će i koliko nešto skočiti.
U downtrendu ja želim kupovati jer mi je cilj kupiti jeftino, u konkretnom primjeru ako BTC padne ispod 6.000 postavit ću još jedan bot 5.000-6.000$ ako tada budem imao USDT.
Za altove koji će na mjesec ima neki infinity grids, ili hodl.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 21:58   #2655
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aha, kuzim sad, znaci ti ga limitiras odnosno postavis mu range do kud kupuje i prodaje. znaci ak cijena ode van tog parametra bot ne kupuje vise, nije to losa opcija moram priznati.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 11:44   #2656
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Izgleda da smo opet profitabilni zahvaljujući ETC-u
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 12:23   #2657
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, vracamo se.

https://www.coinigy.com/s/i/5e2198efe4e5c/

Ovaj scenario bi nam najbolje pasao. Ako bude ovo, opet ce biti nestasica graficka. Ja sad gledam da prodam ove starije rigove i sklepam nove sa 2080TI po mogucnosti, lol

Malo me struja zeza pa moram ove jace graficke kupiti, odnosno mnogo svojih jeftinih zamjeniti za par jacih, tak cu manje struje trositi.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 12:25   #2658
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Kada gledaš price/performance mislim da je 2080 Ti ma dnu po isplativosti
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 12:32   #2659
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, slazem se, neznam zasto je drze tako visoko. A gledam i ove 1080ti. znamd a su 5700xt i VII hot, ali neznam nisam bas neki fan AMDa. Mada ovak sad gledajuci te nove verzije su jeftine i dobro rudare... Tako je bilo i na onom prvom hypeu 2017te, rx 470 i 570 su bile bomba, da bi nakraju 1060 6gb bile bolje i skoro uvijek bile profitabilne. Dok ove rx 570 duuugo nisu bile profitabilne, evo sad kaze segregator da su opet profitabilne.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:00   #2660
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, slazem se, neznam zasto je drze tako visoko. A gledam i ove 1080ti. znamd a su 5700xt i VII hot, ali neznam nisam bas neki fan AMDa. Mada ovak sad gledajuci te nove verzije su jeftine i dobro rudare... Tako je bilo i na onom prvom hypeu 2017te, rx 470 i 570 su bile bomba, da bi nakraju 1060 6gb bile bolje i skoro uvijek bile profitabilne. Dok ove rx 570 duuugo nisu bile profitabilne, evo sad kaze segregator da su opet profitabilne.
Otprilike $1.5 po prosječnom 6X rigu, s tim da cijena opako skače pa to uskoro možda bude i puno više
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:05   #2661
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, i opet tko je rudario sve ovo vrijeme i nije prodavao ce kupiti Lambo.

Ja sam prestao kopat prije kakvih 3 mjeseca plus par mjeseci prije sam malo kopao malo ne. Nemogu vjerovat da se rudarenje vraca i to sa ovim ETCom gdje nevidim nikakvu vezu kako on pumpa prije ETHa.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:25   #2662
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, i opet tko je rudario sve ovo vrijeme i nije prodavao ce kupiti Lambo.

Ja sam prestao kopat prije kakvih 3 mjeseca plus par mjeseci prije sam malo kopao malo ne. Nemogu vjerovat da se rudarenje vraca i to sa ovim ETCom gdje nevidim nikakvu vezu kako on pumpa prije ETHa.
Futures na binancu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:37   #2663
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
To prevent market manipulation, Binance will implement a pricing limit of ±1% on the mark price within the first 15 minutes after trading starts

Aha, znaci ovo. A tko zna, mozda ce ova iskrica ipak pokrenut rudarenje, mada sad dok sam ovo gore procitao sam malcice i skeptican.

P.S. A sto je sa ASICSsima jesu i oni sad u zelenom, jer sam neki dan vidio na Facebook su ih djelili badava buduci su dfuuuuuugo u minusu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:43   #2664
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
To prevent market manipulation, Binance will implement a pricing limit of ±1% on the mark price within the first 15 minutes after trading starts

Aha, znaci ovo. A tko zna, mozda ce ova iskrica ipak pokrenut rudarenje, mada sad dok sam ovo gore procitao sam malcice i skeptican.

P.S. A sto je sa ASICSsima jesu i oni sad u zelenom, jer sam neki dan vidio na Facebook su ih djelili badava buduci su dfuuuuuugo u minusu.
Misliš na Ethash ASIC-e, ili generalno?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:44   #2665
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Generalno. Jer nije samo da je ETC skocio, skocili su i drugi malcice, a mogli bi i ti drugi jos vise.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:48   #2666
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Generalno. Jer nije samo da je ETC skocio, skocili su i drugi malcice, a mogli bi i ti drugi jos vise.
Ja mislim da su kinezi stalno u plusu, a ostatak tržišta dobija već iskorištene ASIC-a kad postanu slabo profitabilni, a kinezi (bitmain) već u svojim pogonima "testiraju" (čitaj: naveliko rudare) sa novim, profitabilnijima
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:55   #2667
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, oni su sigurno u plusu, nego mislim ovi ASICSi sto prodaju nama za velike pare plus jos treba cekat u redu. Recimo:

ANTMINER D3


navodno sad radi na nicehash 0.33$. Po ovoj zaradi se isplati za godinu dana. A kako smo na pocetku NADAM se pozitivnog trenda mozda i prije. Kao sto kazes, te zarade se preko noci udvostrucuju.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:59   #2668
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, oni su sigurno u plusu, nego mislim ovi ASICSi sto prodaju nama za velike pare plus jos treba cekat u redu. Recimo:

ANTMINER D3


navodno sad radi na nicehash 0.33$. Po ovoj zaradi se isplati za godinu dana. A kako smo na pocetku NADAM se pozitivnog trenda mozda i prije. Kao sto kazes, te zarade se preko noci udvostrucuju.
Provjerio sam na brzinu, to ti je $0.33 minus cijena 25 kWh, dakle neisplativo

https://whattomine.com/asic?factor%5...mmit=Calculate
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 14:03   #2669
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726







nadam se da nece sutra ETC dumpnut na 5.

P.S. ividte jedna grafa mi fali, jednu sam prodao neki dan, ali sma u pregovorima da je vratim u rudnik, treba da radi. Ako ta nebude htjela se vratiti onda cu morat nabavit novu 1060 6gb Windforce OC ili mislite da nije problem ako ubodem bilo koju 1060 6gb?

P.S.S Sto ako bi ubo u taj rig 1080ti? 850W napajanje nebi to guralo? 5x 1060 6gb i 1080Ti, a i dali bi rig radio kak treba buduci je jedna 1080ti? A i malo mi je problem sto nemam kabla za PCIE jer ova 1080ti treba 2 samo za sebe. Ali napajanje je modularno pa mozda mogu ubost jedan jos PCIE kabel? Gdje se to moze kupiti? Ako 850W nebi drzalo, imam jedno 1000W Corsair koje bi mogao tu prebaciti ili mozda zalman 1200W?
-->
Joj da, imas pravo, ja sam gledao na nicehash calculatoru kaze income 0.33 pa sma mislio da je to profit.

Uhh ovo je grdi minus, neznam dali ce se to ikad isplatiti vise.

Sto nitko nista?
Nevjerujete u novi mining/crypto hype?

Evo ja farmu reaktivirao:








nadam se da nece sutra ETC dumpnut na 5.

P.S. ividte jedna grafa mi fali, jednu sam prodao neki dan, ali sma u pregovorima da je vratim u rudnik, treba da radi. Ako ta nebude htjela se vratiti onda cu morat nabavit novu 1060 6gb Windforce OC ili mislite da nije problem ako ubodem bilo koju 1060 6gb?

P.S.S Sto ako bi ubo u taj rig 1080ti? 850W napajanje nebi to guralo? 5x 1060 6gb i 1080Ti, a i dali bi rig radio kak treba buduci je jedna 1080ti? A i malo mi je problem sto nemam kabla za PCIE jer ova 1080ti treba 2 samo za sebe. Ali napajanje je modularno pa mozda mogu ubost jedan jos PCIE kabel? Gdje se to moze kupiti? Ako 850W nebi drzalo, imam jedno 1000W Corsair koje bi mogao tu prebaciti ili mozda zalman 1200W?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 17.01.2020. u 22:06.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 14:51   #2670
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
pitanje. Kraken ili Coinbase za konvertanje malih kolicina crypta u FIAT?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na