Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2017., 10:24   #2191
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
A možda da budeš realniji pa kažeš da su igrali (plus minus 20%) onako kako znaju u tom sastavu i toj uigranosti i da nisu mogli bolje. Imaš dva vanserijska igrača i ekipu koja nije momčad. I što onda očekujemo?
Da budu momčad.
Minimum.
A onda graditi sve drugo sukladno tradiciji i renomeu, barem dok još ima živih onih koji bi se i u četrdesetim mogli skinuti u dres i očitati lekciju ovim fazanima.
Pročitaj još jednom i ovo što je vorda22 napisao, jedino što ja Bojanu, gledajući ostatak jada, nemam srca išta progovoriti.
Jer, koji od ovih plačipizdanovića može uzeti loptu i zabiti iz kontakta, a da ne govorimo o ubačaju skoro trideset koševa sa postotkom šuta od 60-i-kusur?
E, jebiga onda, macane...
Ja bih vjerojatno, na njegovome mjestu, u trećoj četvrtini zaradio doživotnu suspenziju i zatvor, kakav bih cirkus napravio tim našim bezmudanima...

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 11.09.2017. u 10:30.
  Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 10:52   #2192
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ne znam, moram pogledat ponovo valjda, ali rusi stalno imaju neki hudle, nasto se dogovaraju, a nasi samo stoje po terenu. sved nesto prigovara svima, ali ovi ne pizde previse...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2017., 10:53   #2193
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Pa nije smisao košarke da igrači ubacuju šuteve preko ruku, nego da se odradi akcija da se stvori višak prostora ili na postu ili na šutu. Šta će nam i 3 Bojana, kad Asa za nijednog nebi iskreira akciju. Ovako se svede daj Bojanu ili Šišiju,a ostali gledaju. Ne daj Bože da nešto sami pokušaju, neki blok napravit ili se otvorit kad je ovaj udvojen pa uzet šut. Kapetan je ima jučer koliko, jedan neuspješni šut za 3 poena :rofl: , preuzimanje odgovornosti nula bodova.
U obrani isto luda kuća, ne zna se ni ko ni kad treba preuzimat igrača, nered živi. Ruke spuštene, dopušta se bombardiranje po košu.

I naravno, onda Bojan mora uzimat šuteve preko ruku di se troši nemilo, Šiši uleti u nervozu i nastoji se izvuć nerezonskim dugim dvojkama i sličnim pizdarijama, plus pod dodatnim pritiskom da nisi sposoban obranit ništa...a sa druge strane imaš jednu posloženu ekipu koja igra obranu, vrti napad koji ima glavu i rep, i ima trenera koji je taktički na nivou natjecanja i za razliku od našega jučer, prati zbivanja na terenu, anticipira neke stvari pravovremeno jbg.

Dok Asa, sa druge strane drži u igri Šišija kojem se zbilja ne može zamjerit htijenje i želja jer se vidi da je ima napretek, ali hebemu ako ga ne ide zašto ga ukopavaš i dopuštaš mu uzimanje nerezonskih šuteva i zabijanja di ga samo dalje ukopavaš. Prepoznaj moment, ohladi ga nekoliko minuta pa ga onda probaj vratit, ono nastoj promijenit kurs zbivanja, ako mi to vidimo ka laici treba bi i on.

Da ne spominjem gluposti oko nedostatka energije u prvom poluvremenu. Mislim spremaš se za tu utakmicu turnira koliko, 2 mjeseca, nije mi jasno kako možeš uć ispražnjen na početak nije mi jasno. Priprema utakmice, kako taktički tako i psihološki nula bodova.

Ima u ovom neuspjehu istine i u bezmudosti igrača, ali ima bome i u limitiranom Asi i stručnom stožeru. Da ne pričam u dubinu pa da se dotaknemo devastiranih klubova koji bi tribali bit baza za igrače, a trenutno su na jako niskim granama.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 11:15   #2194
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Da budu momčad.
Minimum.
To. Zato su i izgubili. Obrana nula bodova, napad soliranje. Ništa timski.

Izuzev Šveda i Mozgova, ostatak ekipe je praktički CSKA.
Tko prati EU košarku, zna što to znači.
Nisu vanserijski igrači, ali su dobri, uigrani. Ukratko - momčad.

Mi nismo.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 11:36   #2195
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ante, prijatelju, čuj me ovo: JEBEŠ igrača koji nema muda preuzeti odgovornost na parketu, pogotovo ako govorimo o reprezentativnome nivou. Reprezentacija, samo ime kaže, trebala bi biti rezervirana za igrače koji su motori, nositelji igre u klubovima, i to samo oni najuspješniji.
To je takvima "pod normalno", hebemu!
Ovo nije niti sjena... ničega.
...
Ma, fuj, neću više o njima, neće mi i ovaj dan usrati.
Crkli dabogda.

Edit: @ante m: imaš pravo oko jedne stvari. Sa takvim trolovima koji su se došli svađati i spuštati komunikaciju na osobnu razinu uvredama, i to bez ikakvoga razloga (niti jednu ružnu riječ nisam ti uputio) sigurno je da nema daljnje komunikacije.
A ovo za "crkavanje" što ideš doslovno podcrtavati, dovoljno govori kakav si mali prgavi pokvarenjak.
Sram te bilo.

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 11.09.2017. u 14:29.
  Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 11:48   #2196
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Čuj me ovo: Pričaš teške gluposti. Nabacuješ se floskulama bez ikakvog reda, pa nije ni Bojan u svom zadnjem klubu bija motor i nositelj igre. Bit je stvorit ekipu i sustav da se igrači koji su takvi kakvi jesu uklope i daju svoj maximum. Oni to nisu dali iz razloga koji zahtijevaju dublju analizu,a ne štrapanje prosječnog Hrvata.


PS Ovo da želiš ikome, a kamoli igračima zbog rezultatskog podbačaja crknu pokazuje samo da si ograničen, a samim tim i nedostojan za ikakvu komunikaciju.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 12:05   #2197
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
JEBEŠ igrača koji nema muda preuzeti odgovornost na parketu
zasto jednostavno ne postavimo stvari direktno: Ukića se više nema što zvati da nastupa za reprezentaciju. znam da je tu oduvijek, znam da on sam uvijek napomene da se uvijek odazove, ali vjerujte da bi rezultat bio bolji da nam na poziciji playa igra neki mladi, bahati i prgavi momak koji teško da je jučer mogao odigrati lošije od Ukića i Popovića. jedina stvar koji oni u napadu rade je prijenos lopte preko centra i odmah se staje, lopta se prima s obje ruke i nema dalje, traže se suigrači pa nek naprave kajgod s loptom

za razliku od njih, taj Šved je gospodin čovek, ima double double u 30. minuti, šutira svaki drugi napad, uopće nije bitno jel fula ili pogodi jer je barem šutirao, dakle postoji šansa za koš, dok s druge strane Ukić prevede loptu preko centra i sakrije se u čošak, doslovno se skriva od lopte i protivnička obrana uopće ne mora misliti na njega jer znaju da neće šutnuti ni ući pod koš

Aco zbog 3 brza faula stavi Simona na klupu i ne vraća ga do kraja tekme. ne znam tko je tu lud, ali nekaj ne valja, ali vjerujem da su umjesto Ukića, Popovića i Žorića u sastavu bili ozlijeđeni Arapović, Zubac, Žižić, Hezonja i taj toliko željeni play kojeg očito nema među nas 4 milijona, barem nebi imali taj glupi gorki okus u ustima kao sad. zaključak bi bio da su mladi reprezentativci stekli potrebno iskustvo, junački se borili, ali ispali od uigranih Rusa. nitko nebi pljuvao kao što to upravo radimo

i zadnje, Tomas. igrač koji je imao svoj prime u Realu tamo 2008., isto je u repki jer se ozlijedio na onom nekom turniru i propala mu sezona, ali brate mili, tko njega nazove "obrambenim specijalistom" taj ne zna kaj priča. idite sami iz repke, nemojte čekati da Vas neki novi izbornik potjera, ne treba vam to.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 12:50   #2198
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
U početku i bila priča da će se ovaj EP iskoristit za promoviranje mlađih snaga, vjerojatno se na valu dobro odigranih OI odustalo, ili zbog ovih odustajanja igrača, iako u to ne vjerujem. Išlo se ovako, pretrpjelo neuspjeh i to je to.
Sljedeće natjecanje ako se plasiramo je tek za 2 godine, a OI za 3 godine.
Tribamo sad napravit rez i po pitanju struke i po pitanju igrača.

Po pitanju struke, za Asu mislim da je dao svoje. On je solidan trener za neke domaće-regionalne okvire ili one hit wonder kao na OI. Dugoročno nije rješenje. Nije bez razloga svaku eliminacijsku utakmicu izgubija, 3 puta je vodija reprezentaciju i 3 puta je pao na ispitu zrelosti. U klubu isto, Cibona je igrala Euroligu svaku godinu, a čim bi došla u eliminacijsku fazu za nju bi to značilo eliminaciju. On je košarkaški Ćiro Blažević, elokventniji doduše, ali najveći forte mu je galvaniziranje ekipe šta može proć na kratke staze, i to ako se ima sreće.

Na nesriću, mislim da nam je trenerska struka u rasulu, nemjerljivo gora nego stanje u igračkom smislu. Neman pojma šta je rješenje, upitno je kako uopće dovest kvalitetnog stranog trenera ako su svi pod dobrim ugovorima, a od domaćih jedino Skelin iz Splita ima potencijala, ali daleko od toga da se etablirao i dokazao da je spreman za tu ulogu. Mada, možda ga i pripremaju obzirom da je pomoćni trener.

Po pitanju igrača, vrijeme je da se zahvalimo Ukiću, Simonu, Popoviću, Žoriću i Tomasu . Napominjem da su neki od njih odigrali čak i dobro(neki i katastrofalno), ali godine su neminovne tako da računat na njih nema zbilja smisla. Samo će zauzimat mjesto mlađima.
Potencijal je neupitan, imamo Bendera, Zubca, Žižića, Hezonju ako se trgne, Prostrana, Arapovića. trebamo isprofilirat domaćeg playa nekako, makar na silu, i uz Bojana, Šišija i doprinos Bilana, Planinića ili još nekoga sa strane ako sam zaboravija, mislin da imamo dovoljno igračkog baruta.
Treba samo neko ko zna sa takvim igračima, neko ko će to posložit, usmjerit i stvorit ekipu od njih.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 13:10   #2199
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
potpisujem. odi u prvu birtiju i popij pivo na moj račun
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 13:12   #2200
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Dublja analiza, otpilat 70%ekipe, radit puno vise u svim omladinskim sekcijama. Treba djecu vratit na ulicu da igraju kosarku. Dok se nesto dublje ne promjeni treba prihvatit cinjenicu: da imamo jednog vanserijkog igraca, jednog natprosjecnog, a ostalo su sve instant zvijezde i nedokazani igraci koje mediji dizu u nebesa. I prihvatit da smo europski prosjek, dakle od 7-12 mjesta u europi, a ne zivit u proslosti. Slicno vazi i za nogomet. Jedino gdje kontinuirano imamo uspjehe u timskim sportovima su rukomet, i posebno, vaterpolo
Fatal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2017., 13:26   #2201
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
potpisujem. odi u prvu birtiju i popij pivo na moj račun
Hvala. Srce si

Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Dublja analiza, otpilat 70%ekipe, radit puno vise u svim omladinskim sekcijama. Treba djecu vratit na ulicu da igraju kosarku. Dok se nesto dublje ne promjeni treba prihvatit cinjenicu: da imamo jednog vanserijkog igraca, jednog natprosjecnog, a ostalo su sve instant zvijezde i nedokazani igraci koje mediji dizu u nebesa. I prihvatit da smo europski prosjek, dakle od 7-12 mjesta u europi, a ne zivit u proslosti. Slicno vazi i za nogomet. Jedino gdje kontinuirano imamo uspjehe u timskim sportovima su rukomet, i posebno, vaterpolo
Slažem se, pogotovo sa ovim. Problem je jedino šta naša dica košarku smatraju sprdačinom od sporta. Godine šamaranja po natjecanjima su uzele svoj danak, tako da danas klinci gledaju kako da se poistovjete sa Messijem ili Ronaldom, šta je sasvim razumljivo ako su im alternative Ukić ili Bilan, bez uvrede ikome.
Kod mene u kvartu prije nisi moga doć na koševe, sad zjape prazni, a skoro sam svakodnevno neposredno blizu doma trostrukog prvaka Europe tako da ti to sve govori. Reprezentacija ili klubovi, neznaš šta je gore.
Uglavnom, bez rovovskog rada na svim razinama, nastavi li se ovakvo nizanje neuspjeha i dalje, smiješi nam se košarka na razini na kojoj nam je i odbojka
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 16:56   #2202
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ja sam primjetio da se košarka ne igra na igralištu na kojem nema mrežice. Čim se postavi mrežica odma zaživi. Igrališta se ne održavaju, a škole nisu u stanju izdvojit 200kn u 5 godina za kvalitetnu mrežicu. Naravno da su tu i drugi razlozi zašto se ne igra, ali ovo je definitivno početna točka na kojoj treba minimalno truda i ulaganja.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 17:17   #2203
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
zadnja takva akcija dogodila se prije nešto više od jednog desetljeća.
http://www.index.hr/sport/clanak/u-a...na/314852.aspx

u pravu si, mrežice u nekom bulk pakiranju koštaju i puno puno manje od 200kn po komadu.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 17:20   #2204
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Aco nema niti jednu napadačku akciju osim daj loptu Babi pa šta bude...te eba.Mislio sam da skrivaju nešto,ali rac na kraju.Džabe mrežice na koševima u osnovnjaku kad nema sistema.
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 11.09.2017. u 17:25.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 17:34   #2205
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
...
Ma, fuj, neću više o njima, neće mi i ovaj dan usrati.
Crkli dabogda.

Edit: @ante m: imaš pravo oko jedne stvari. Sa takvim trolovima koji su se došli svađati i spuštati komunikaciju na osobnu razinu uvredama, i to bez ikakvoga razloga (niti jednu ružnu riječ nisam ti uputio) sigurno je da nema daljnje komunikacije.
A ovo za "crkavanje" što ideš doslovno podcrtavati, dovoljno govori kakav si mali prgavi pokvarenjak.
Sram te bilo.
Editiranje posta nakon 3 sata

Napisao si igračima da crknu dabogda jer su izgubili utakmicu, ali ja sam mali pokvarenjak koji to podcrtava. Ti si zbilja prosječni Hrvat ispodprosječnog IQ-A
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 17:36   #2206
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
u pravu si, mrežice u nekom bulk pakiranju koštaju i puno puno manje od 200kn po komadu.
Krivo si me shvatio, rekoh 200kn ulaganja u 5 godina.
Spaldingova skuplja (deblja i čvršća) mrežica košta 100kn, znači dvije za dva koša i škola je mirna 5 godina. Jedino ako se pegla svaki dan po par sati, onda će se i prije poderat.
A ove jeftine ne treba ni kupovat za javna igrališta jer se poderu nakon par tjedana.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 18:33   #2207
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma, nema više ulične škole košarke, tu je problem.
Tu se uče elementarne stvari po pitanju hijerarhije na igralištu, učiš osnove timske igre, naučiš stisnuti zube i nastaviti dalje bez obzira što si "popio lakat", sl.
A, bogami, naučiš se i nositi sa frustracijom i pritiskom jer uvijek se nađe netko stariji (i/ili jači) tko ti ne priznaje faul, radi korake...
To sve ovako zvuči banalno, ali tu muda rastu.
Naši kvartovi su bili ono što je Copacabana brazilcima za nogomet, recimo.
Tu se stvara strast, tu se brusi karakter, tu se začimaju košarkaši.
Koji se ne vuku po terenu preko qrca, koji ne rastjeruju i ovo malo preostale publike i navijača, koji ne sramote nacionalnu odoru.
I nipošto se tu ne radi o igračima koji su, eto, izgubili sportsku utakmicu, kako to neki ovdje, jednako limitirani samo na drugome planu, pokušavaju progurati kao nekakav postulat. Poradi takvih stavova i imamo to što imamo 22. godinu za redom
Klubovi su tu, da se vratim na temu, logična nadogradnja, taktičko školovanje onih sa predispozicijama u svakome pogledu i briga za daljnji psihofizički razvoj igrača . I tu su klubovi zakinuti. Jer moraju birati između ono malo preostale djece u Lijepoj nam, pa od tih onda još ono malo zainteresiranih za košarku, i onda još od tih, pronaći nekolicinu koji "imaju štofa".
Od jučer je onih prvih, zainteresiranih, definitivno još i manje.
A za to ih ("reprezentativce", dakako) isto tako držim osobno odgovorne i to je ono što me smeta. I ljuti, i to jako.

I samo da razjasnimo još jednu stvar, pa se više ne želim osvrtati na to: vidim da nitko drugi nije reagirao na ono "crkavanje", što mi je i logično da nitko normalan takve stvari ne bi shvatio, a niti mislio doslovno. Zbilja moraš biti beskrajno pokvaren pa da stvari tako postaviš i na tome inzistiraš. Zadnji komentar od mene na tu nepotrebno isprovociranu temu.

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 11.09.2017. u 18:41.
  Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 18:57   #2208
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Nadasve pametno lamentiranje prosječnog Hrvata. Isključivi krivci su igrači koji nemaju muda koja rastu na igralištima, struka nema nikakav utjecaj na njihovu igru. Danas su bezmude pičkice, a lani kad su ovi isti igrači ostali za pola koša kratki za polufinale i vjerojatnu medalju, i to ostaviviši iza sebe jake ekipe, onda su bili heroji nacije.

Ali šta očekivat drugo od prosječnog Hrvata nego da nakon utakmice koju smo popušili sa -25 krivi igrače šta nemogu pogodit šut preko ruke, nebi da smo igrali utakmicu na jedan posjed, pa eto jadnici nemaju muda i chokaju šut za pobjedu jbg.

Uistinu, prosječni Hrvat je ovca koja o većini stvari nema pojma, ali se nađe shodno da pljuje po svemu misleći da se tako uzdižu iznad svoje svakodnevne frustracije i posvemašnje limitiranosti u svakom pogledu. Zato, vjerojatno da nećemo nikad bit svjetski prvaci ni u nogometu ni u košarci, ali zato smo aktualni i budući prvaci u pljuvanju po svemu, a naročito o onome o čemu nemamo ni elementarnog znanja da uopće promišljamo.

Crkli dabogda. Ne doslovno ofkors.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 19:34   #2209
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Pa je li struka rekla igračima da prestanu trčati na utakmici (a jesu), da salju lopte od sebe (a jesu), da ne igraju obranu (i to je činjenica)?
Šta, sada im treba još i premije podijeliti za učinjeno?! Ma, bravo!
Uostalom, nigdje nisam rekao da su igrači isključivi krivci, ali najveći krivci svakako jesu.
Btw, niti sada prije ove tekme ja nisam bio optimist, jedan od rijetkih koji je iza Španjolske govorio da sumnja da će se išta dobroga dogoditi (a mnogi su poletjeli nakon te utakmice), i treba proći stranicu-dvije unatrag da se potvrdi ovo što sada govorim, stoga ne dopuštam da mi tamo neki Ante prišiva stvari koje nisu istina. Sorry, neće ići.

Ono što se moglo jasno vidjeti još i na utakmici sa Španjolskom: kod minute odmora, Aco se kida crtajući po ploči u koju nitko ne gleda, niti njega niti ploču.
To im je isto tako dio taktike, to im je Aco prišapnuo prije utakmice da rade, je li?
Ma, ajde bogati...
  Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 19:52   #2210
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Ne treba im podilit premije ,ali ih ne triba niti pljuvat bez granice kako ti to radiš. Koliko vidim uletija si u pljuvačka modu odma iza utakmice i pričom o nekim četredesetogodišnjacima kad bi se skinuli bi pokazali ovima bezmudima, i da u reprezentaciji tribaju igrat motori klubova.
Pa eto kad si toliki stručnjak, koji su to igrači uz ove šta su otkazali bolji od ovih? Motori svojih klubova? Pa nitko nije motor, Bojan je extra šuter, ali nije pokretač, ŠIśi je kvalitetan igrač koji je u petorci najgore ekipe NBA lige, i nije glavni igrač. A oni su nam najbolji igrači.
To su odlični igrači za momčad da se razumijemo, ali njima da funkcioniraju treba sustav igre u koji će se uklopit, treba im momčad, a ne da oni trebaju vuć. Osiguraj nekolikoo akcija za Bojana, a ne ti mu daj loptu da mu dvojica vise na ruci.
Zašto ne trče ? Jel to pitanje za Asu ili mene? Jeli pomalo i žalosno da nemaju energije na početku utakmice, ko je vodija pripreme...isto ja možda?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 20:52   #2211
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
najzanimljivije od svega je ovo što je Aco izjavio odmah nakon izlaska iz aviona: "Košarkaška mapa Europe će se mijenjati kroz kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo jer ne mogu sudjelovati igrači iz NBA lige i Eurolige."

recimo to uopće nisam znao i stvarno bi moglo biti zanimljivo. možda do tih kvalifikacija Bilanu narastu dlačice oko pipice pa će imati mentalne snage doći na pripreme.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 18:53   #2212
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Šta, ne gledamo GER-SPA? Nema komentara, a ono napokon prava košarka na TV-u
I ovu utakmicu imam dojam da Španjolska igra ispod punoga gasa. Mislim da će u zadnjoj četvrtini zaigrati punom snagom i privesti ovo kraju. No, bez obzira na to, Švabe izgledaju odlično, puno bolje nego protiv Francuza.
Edit: eto, fulao sam za koju minutu, počeli su se odvajati krajem treće

EDIT 2: Samo ću reći: Dončić....Mudan Dončić.
Nadam se da su ovo večeras gledali naši mili leptirići
....
Zbilja gušt od utakmica, jedva čekam dalje

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 12.09.2017. u 23:52.
  Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 12:39   #2213
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Svaka čast janezima. Do sad su često u grupi rasturali a u playoffu stali.

Dončić je nakon dugo vremena prvi veliki talent na ovim prostorima koji bi zaista mogao i uspjeti.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 15:40   #2214
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Upravo tako.
I upravo tako izgleda vanserijski talent.
Natural born "motor"
  Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 18:05   #2215
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Kakav Dončić, kad se skine ova naša gerijatrija u četrdesetima, ima da hebemo cili košarkaški svijet. Medalje će pljuštat, birat ćemo sjaj i nijansu
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 18:38   #2216
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
On je, zapravo, jedan od tih koji će se skidati tamo jednom, i u četrdesetoj, ako zatreba
...

Nego, baš je zanimljivo je kako više gotovo i nema komentara na zbivanja na Euru, igra se napokon košarka, utakmice i više nego dobre i itekako se ima u čemu uživati...a ono-tajac
Ajmo ljubitelji, sunce vam ljubim, dojmovi, prognoze, promišljanja... na sunce s njima.

Evo baš gledam grčke profesore kako primjerom, u praksi, brane disertaciju na temu košarkaške igre i taktike kontra bauka zvanoga ruska reprezentacija.

Nadam se da gledaju... iskreno se nadam

Edit: Za dlaku. Svaka čast Rusima, a Grci su pokazali da se može igrati protiv njih. Solidna utakmica

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 13.09.2017. u 19:37.
  Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 19:38   #2217
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ma, nema više ulične škole košarke, tu je problem.
Tu se uče elementarne stvari po pitanju hijerarhije na igralištu, učiš osnove timske igre, naučiš stisnuti zube i nastaviti dalje bez obzira što si "popio lakat", sl.
A, bogami, naučiš se i nositi sa frustracijom i pritiskom jer uvijek se nađe netko stariji (i/ili jači) tko ti ne priznaje faul, radi korake...
To sve ovako zvuči banalno, ali tu muda rastu.
Naši kvartovi su bili ono što je Copacabana brazilcima za nogomet, recimo.
Tu se stvara strast, tu se brusi karakter, tu se začimaju košarkaši.
Koji se ne vuku po terenu preko qrca, koji ne rastjeruju i ovo malo preostale publike i navijača, koji ne sramote nacionalnu odoru.
I nipošto se tu ne radi o igračima koji su, eto, izgubili sportsku utakmicu, kako to neki ovdje, jednako limitirani samo na drugome planu, pokušavaju progurati kao nekakav postulat. Poradi takvih stavova i imamo to što imamo 22. godinu za redom
Klubovi su tu, da se vratim na temu, logična nadogradnja, taktičko školovanje onih sa predispozicijama u svakome pogledu i briga za daljnji psihofizički razvoj igrača . I tu su klubovi zakinuti. Jer moraju birati između ono malo preostale djece u Lijepoj nam, pa od tih onda još ono malo zainteresiranih za košarku, i onda još od tih, pronaći nekolicinu koji "imaju štofa".
Od jučer je onih prvih, zainteresiranih, definitivno još i manje.
A za to ih ("reprezentativce", dakako) isto tako držim osobno odgovorne i to je ono što me smeta. I ljuti, i to jako.

I samo da razjasnimo još jednu stvar, pa se više ne želim osvrtati na to: vidim da nitko drugi nije reagirao na ono "crkavanje", što mi je i logično da nitko normalan takve stvari ne bi shvatio, a niti mislio doslovno. Zbilja moraš biti beskrajno pokvaren pa da stvari tako postaviš i na tome inzistiraš. Zadnji komentar od mene na tu nepotrebno isprovociranu temu.
+1 nema do onog kad ti lik zove faul samo zato jer je stariji, a ne smijes mu nista. ili kad te odalami, a ne smijes ni zucnuti...a niti ne zelis, jer si sretan ko malo dijete sto igras protiv lokalnih legendi...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 01:20   #2218
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Hahaha, da, daaa!
Vidi se tko zna
Radije bih mrtav pao nego usta otvorio.
A kada mu se više ne da igrati, pa ti nekada, onako na odlasku, lupi jednu po potiljku i s leđa promrmlja:"(bravo mali)"... Uuuuuuu, jbt, orgazam je nula za to
Baš kako Kekin kaže: "samo za taj osjećaj":goood

U mome slučaju bile su to ratno-poratne godine, a nije bilo neobično niti da lik u odori i onim nekakvim gojzericama vojnim, sa zasukanim rukavima na košulji, uleti malo na basket među nas balavurdiju. Dođe doma u svoj kvart jer je dobio slobodan vikend, dopust "sa crte"...
Pa ti pisni "faul"
...
Ajd' sad da nešto i kažem o sebi, kada već "otvaram škrinju sjećanja"
Kod mene ovako stvari stoje: loptu sam doslovno uvijek imao kod sebe (i još ju imam), a kasnije kada sam kupio svoj prvi auto, lopta je obavezno bila i u gepeku, uz ruksak sa opremom
To je tako bilo otkada znam za sebe.
Sjećam se, prvi dan kada sam uopće markirao sa nastave jeste dan kada se potvrdilo da je poginuo Dražen.
Neki su markirali poradi cura, neki poradi testova, a ja baš na taj dan. To je bilo previše za mene
Da pojasnim: de facto to je bilo doba prije interneta i mobitela i sa mnom u razredu je bila sestra od jednog našeg tadašnjeg olimpijca, koja mi je, znajući koliki sam fan(atik) prva javila vijest.
Nikada neću zaboraviti taj dan.
A sjećam se da je, nekoliko mjeseci ranije, jedan dan došla sa privatnim fotografijama iz olimpijskoga sela u Barceloni, što je snimao njen brat, i na jednoj je bio Dražen kako u svlačionici nekim tušem polijeva ljude. Bože, kako sam gutao te fotke! Naravno, da o tome nisam smio ništa reći nikome, jer je to uzela bratu bez njegovoga znanja ("ubiće me ako se sazna")
Ispalo je tako, na žalost, da su to bile među posljednjim privatnim Draženovim fotkama koje je malo ljudi imalo priliku uopće vidjeti (svlačionica, spavaonice, njihovi privatni momenti tih dana u olimpijskome selu).
To se ne zaboravlja.
Košarka... ma, i danas mi je često u pred očima ona slika dok prilaziš igralištu iza ugla, ne vidiš ga još, ali čuješ nekoliko lopti kako udara svaka u svome ritmu, a patike zaškripe svako malo... uffff.. čisti adrenalin.
Ja sam školske dane provodio po igralištima makarske rivijere, nešto malo igrao u lokalnim klubovima, jednu polusezonu i u susjednoj državi (BiH) ... uglavnom, ništa preozbiljno
Peglao sam preko pet godina po zagrebačkim kvartovima kao student, devedesetih godina: to su bili fajtovi! Trešnjevka, Šalata, S.D.Stjepan Radić, Knežija (tamo kod crkve, jel' još stoje koševi? ) .. i još mnogim drugima, čijih se naziva više i ne mogu sjetiti.
Knežiju pamtim posebno jer su tamo znali doći i neki cibonaši, vikendom mislim, pa je to bio događaj
Znam da smo preko neke veze jedno vrijeme imali upad i u dvorane tadašnjega DIF-a, pa se znalo igrati do dugo u noć
Bog mi je dao dobar odraz i čvrstoću (sa 200cm visine sam kucao sa obje ruke i igračem na leđima, i to s mjesta), ali me je uskratio za neke druge stvari, jer te takva građa tijela limitira po pitanju brzine komparativno sa drugim igračima slične visine, pa to povlači i druga ograničenja, da ne filozoiram tu nepotrebno.
Na žalost, sve je prekinula usrana hipertireoza, srce mi je bilo na rubu otkazivanja jer nije prepoznat problem na vrijeme, a i ja nisam slušao savjete doktora pa sam i dalje igrao košarku, jer ja drugačiji život nisam poznavao.
Slijedila je šestogodišnja borba sa gadurom, koja me je snašla u srednjim dvadesetim godinama, nekoliko operacija uključujući i zglobove koji su mi stradali zbog atrofije mišića i slabljenja vezivnoga tkiva. Uskoro se sprema još jedna operacija koljena, godine dodatno naprave svoje i to tako ide kada jednom krene, jel'...
Na kraju, većina stvari se donekle dovela u red, ali koljena su baj-baj .. nula bodova.

I ovako, sada kada pogledam, nije mi žao ničega u životu, stvarno nije.
Dogode se čovjeku kojekakva sranja, za mnoga sam i sam kriv, i naučiš se nositi sa (ne)učinjenim i ne razmišljati dalje o "prolivenome mlijeku".
Ali to što sam preko noći doslovno morao prestati igrati košarku, to će me pratiti valjda do groba.
Ne govorim ja o karijeri i klubovima, nije mi to nikada bilo primarno, oduvijek sam bio svjestan da ja nisam taj kalibar niti blizu, i nema se tu šta dodavati lažno.
Ulična košarka- to je to, to je moja prva i neprežaljena ljubav

Al' jbga, to je život, i baš kako Stonesi kažu: "You can't always get what you want".
Barem sjećanja na ta vremena mi ne mogu uzeti...još neko vrijeme, pretpostavljam
...
Sin ima 12.g., i srce mi je k'o kuća kada ga vidim kako leti za glavu iznad protivničke obrane (trenira rukomet).
Negdje izgubiš, negdje dobiješ...
Tako to ide.

Nadam se da nisam ugnjavio previše, sitni su sati pa me sentiment "malo" ponio u poduži post.
Ne zamjerite.

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 14.09.2017. u 01:44.
  Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 08:23   #2219
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ako ti je srce ko kuća kad ga gledaš kako igra rukomet, zamisli da se za koju godinu prebaci na košarku (ko Balić, samo obratno)

a tek da uleti u repku i postane taj fantomski playmaker koji nam fali? rukometaši znaju s loptom, visinu garant ima, odraz isto tako da ništa imanije nemoguće

meni u zadnje vrijeme nema bolje nego podvečer doći na igralište koje je nažalost gotovo uvijek prazno i trpati trice. dok imam volje šutnem 100, uđe ih 30-40, kako kad.

neki dan 12 za redom ušlo, pa promašaj, pa 5 zaredom, pa 2 promašaja. 17/20, nadam se da je postotak dovoljno dobar da me vorda bira u svoju ekipu za 3na3
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 10:47   #2220
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma to je taj problem sa košarom, nema ekipe na terenima
Tutnuo mu ja u ruke loptu davnih dana, ali frend iz razreda trenira rukomet (a kojega je brat rukometaš isto tako povukao na tu stranu) i sin je kliknuo.
Skužio sam još ranije da malo preko volje ide sa mnom na basket teren, mislio sam da je do mene, ono kao "aj stari ne pilaj" , ali nije.
Čim sam prepoznao da mu je košarka "tlaka", prestali smo sa time.
Zahvalan sam Bogu što uistinu voli rukomet, to je njegov put i ja ću ga podržati do kraja. Ali forsirati - nikada. U tu zamku "nerealiziranih roditeljskih ambicija" ne smijem upasti
...
Najmanja (8.g) ne ispušta loptu... hm, zašto ne?

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 14.09.2017. u 11:16.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na