Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.12.2008., 15:54   #61
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ja uvijek glasam za BMW 750i iz 1995 za 7000€
350ks, koža,klima,ma sve...
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 07.12.2008., 15:59   #62
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ja sam pricao za gradske uvjete.

Po otvorenoj cesti moj 2.0 benzinac sa 140ks trosi 5.5-6.0 sa klimom, tak da...

A i po gradu nije puno veca razlika u odnosu na tvog TDI. Recimo u prosjeku litra gore. mozda se moze i manje, ali to nije voznja. To je opelisanje i kocenje prometa .
A i ti ga sad... Nisam još čuo za benzinca od dvije litre sa toliko konja da troši ispod 10. I prije bi rekao 11. To za normalnu vožnju. Ak će se divljat, ode potrošnja u pm. S druge strane, ak će silovat promet i vozit 30, možda može spustit za litru, dvije.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2008., 16:10   #63
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
A i ti ga sad... Nisam još čuo za benzinca od dvije litre sa toliko konja da troši ispod 10. I prije bi rekao 11. To za normalnu vožnju. Ak će se divljat, ode potrošnja u pm. S druge strane, ak će silovat promet i vozit 30, možda može spustit za litru, dvije.
Pa reko sam ti. Po gradu trosi u prosjeku litru vise od tvog. Dakle ti si napisao 8 - 9,5. To je kod mene 9 - 10,5. Istina bog ne po najvecim guzvama, ali i to se zna dogoditi. I to ne opelaske voznje, nego normalne di pratis promet i ne kreces na leru ko idiot na semafore. nego normalne gradske voznje. Dakle ne divljanje, ne vuce po cesti nego NORMALNE voznje.

A za autoput vrijede uvjeti 120-130kmh + tempomat + klima.

Mislim uostalom tak mi puca quratz za litru dole/gore, ali evo ovo imam na racunu od tankanja metodom izracuna ispred sebe. Dakle to ti nije po putnom racunalu, nego zdravo seljacki izracunato.
Fleks je offline  
Staro 07.12.2008., 16:16   #64
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Ja uvijek glasam za BMW 750i iz 1995 za 7000€
350ks, koža,klima,ma sve...
Potpis!
Brzo , lipo , nesigurno , istrošeno ....diš bolje
webstartm je offline  
Staro 07.12.2008., 16:26   #65
Gile
Premium
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 380
Se tice moje moje potrosnje i voznje kao bakica hehe, bar mi tako kaze putno racunalo, sada koliko je ono tocno to neznam, nisam mjerio.
Posto se vecinom vozim van grada, stavio sam tu potrosnju, a gradska je oko 8l i da vozim sporije...
Gile je offline  
Staro 07.12.2008., 16:34   #66
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Kako se priča o autima od oko 100k kuna, evo mog nedavnog iskustva.
Nakon 2 mjeseca traženja, na kraju sam kupio auto ko' žena, onaj koji mi se najviše sviđao.
Nema ni mašinu od xyz konja, nema automacku kljimu, ni alu felne, jer si ih ja ne mogu priuštiti.
Osobno sam u ukupnu cijenu auta išao utrpavati i cijenu održavanja istog.
I bome je ta cijena bila najpovoljnija. Inače za gore navedenu toyotu ovlašteni servis litru ulja naplati 150kn + PDV, Jazz štela ventile svakih 40 000, duplo kraći interval ako je na plinu, a Renaulti su poznati po servisima koji koštaju za infarkt dobit. Hyundai neznam, jer neznam nikog da ga servisira kod ovlaštenog servisera.
Mene je prvi servis na 15000 km izašao niti 500kn. Treći na 45000 je koliko znam oko 700 (bar mi tako javlja kolega iz Splita, sa vozilom iste marke).
Auto je Fiat Bravo 1.4 90KS.
Istina nije mašina za trke, ali kako prelazim u zadnje dvije godine oko 60000 na godinu, vjeruj mi ni ne treba ti takav auto, barem po mom iskustvu.
Sad koliko će trajat taj motor na te kilometre je drugi par rukava.
I da uzeo sam ga na Leasing, dobio tri godine kaska besplatno, a zadnje dvije užasno povoljnu cijenu na taj kasko.
I na svakog Fiata uz doplatu možeš dobiti 5 godina ili 500 000 km garancije na motor i još neke dijelove.
@Elvis: na ovom forumu ne volim teme o autima i nemam više namjeru postati u ovu, pa ako te još nešto bude zanimalo, slobodno mi se javi na PM.
Eventualno nevjernim Tomama okačim još u ovaj post scan računa.
Neznam koje to ovlaštene servisere Toyote spominješ, moja iskustva su dijametralno suprotna.
Na primjer, kod mog servisera na zidu pored blagajne je plakat s maksimalnim cijenama po modelima i intervalima, pa nema prodavanja onoga pod ono.

Nikad nisam platio niti blizu maksimalnog iznosa, za 500km idem ponovo pa ako te zanima konkretan iznos odskeniram račun.
__________________
SS
SlavoS je offline  
Staro 07.12.2008., 21:51   #67
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Za tu potrosnju nikom ne vjeruj. LJUDI LAZU. I to lazu iz samo sebi poznatih razloga. Pocevsi od vlasnika golfova kojima je valjda najvaznija stvar da im auto trosi manje od susjedovog volva ili cega vec. Mislim poznam kripla koji mi tvrdi da njegov golf5 tdi sa 130 ili kolko vec KS trosi 3,7 l. Da mozda ga je jednom na nizbrdici u leru uspio natjerat da trosi 3,7l.
Siguran sam da Kia pro Ceed u kombiniranoj voznji trosi oko 8-9 litara, ispod toga samo u na autoputu ako je vozis 100-tku.

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
E da i zaboravio sam te pitat. Za kakve relacije ti treba auto? Mislim ako je 90% voznje po gradu onda koj ce ti quratz velki kompakt? Kupi twinga onda.
Starci mi imaju polo 1.2 2003 god onaj s okruglim svjetlima. I mislim da je glupo kupovat auto opet u istoj klasi. Stoga sam se odlucil za kompaktnu klasu gdje moze 5 ljudi stat u auto.



Nego koje je mišljenje vas cjenjenih strucnjaka o ovoj krizi? Jel bi mogli auti pojeftinit u sljedecih 3 - 6 mjeseci za 10 - 20%? Cuo sam svakakve price i nagađanja pa je red da se i tu informiram!
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline  
Staro 07.12.2008., 21:58   #68
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova



Nego koje je mišljenje vas cjenjenih strucnjaka o ovoj krizi? Jel bi mogli auti pojeftinit u sljedecih 3 - 6 mjeseci za 10 - 20%? Cuo sam svakakve price i nagađanja pa je red da se i tu informiram!
Možda oko prvog aprila...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 07.12.2008., 22:02   #69
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Siguran sam da Kia pro Ceed u kombiniranoj voznji trosi oko 8-9 litara, ispod toga samo u na autoputu ako je vozis 100-tku.
Taj auto na 120 sa tempomatom moze mrtvo hladno imati <7 litara na duzim relacijama sa klimom. Mrtvo hladno.

Citiraj:
Starci mi imaju polo 1.2 2003 god onaj s okruglim svjetlima. I mislim da je glupo kupovat auto opet u istoj klasi. Stoga sam se odlucil za kompaktnu klasu gdje moze 5 ljudi stat u auto.
Mah. logika ti i nije neka. Kupujes auto za sebe ili za druge ? ajde eventulano da mozes suvozaca strpat. To mi je jedini uvjet. Stovise zao mi je sto mi oba auta nisu coupei samo zato. Imas mjesta da me odbacis? nemam !

Kupi auto koji tebi treba, a ne za vozit pol familije na groblje dvaput na godinu. Ili jos bolje za ''prijatelje'' da stanu kad idete van. To ce tebe kostat, a ne njih. Ako se vozis po gradu, kupi mali auto. Kraj price.

Citiraj:
Nego koje je mišljenje vas cjenjenih strucnjaka o ovoj krizi? Jel bi mogli auti pojeftinit u sljedecih 3 - 6 mjeseci za 10 - 20%? Cuo sam svakakve price i nagađanja pa je red da se i tu informiram!
Ako tako razmisljas neces nikad kupit auto, grafu, stan, cucka, ribice, cipele...

Mozda pojeftine, a mozda i ne. Ono sto znam da ce japancima skocit cijena zbog necega sto sam vec zaboravio, to mi je nedavno prijatelj auto novinar rekao. Sad kolko ima istine u tome - neznam.

Uglavnom nemoj se previse nadati. Radje razmisljaj kako da uđiberiš neki popust...
Fleks je offline  
Staro 07.12.2008., 22:18   #70