Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2024., 19:12   #721
Jeremija8
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Behind
Postovi: 41
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ekipa, tko se prebacivao u bridge mode - koliko vam je trajalo da vam odrade to tj. da vas prebace i pošalju podatke za spajanje?

Mail ste slali na info@telemach ili...?
Ja sam telefonski nazvao da me prebaci i "odradili" su. Ali nije prošlo. Njima je pisalo da je bridge aktivan, ali se nije odradio na routeru.

Onda sam morao poslati mail (info@) i trajalo je nekoliko dana.
Najgore je sto mi je u 21h navečer prebačeno bez obavijesti ili bilo kakvog hinta da prebacuju.

Žena me skoro udavila jer je Netflix prestao raditi..
__________________
Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.

Zadnje izmijenjeno od: Jeremija8. 03.03.2024. u 20:05.
Jeremija8 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2024., 21:37   #722
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Jeremija8 Pregled postova
Ja sam telefonski nazvao da me prebaci i "odradili" su. Ali nije prošlo. Njima je pisalo da je bridge aktivan, ali se nije odradio na routeru.



Onda sam morao poslati mail (info@) i trajalo je nekoliko dana.

Najgore je sto mi je u 21h navečer prebačeno bez obavijesti ili bilo kakvog hinta da prebacuju.



Žena me skoro udavila jer je Netflix prestao raditi..
Jaooo, znači jazavci ne pošalju obavijest ranije... Samo mi fali da odrade to kad mi je žena solo doma i radi na remote - isto će mi biti veselo.

U petak sam poslao mail, maloprije su mi odgovorili na njega protupitanjem da koji router ću koristiti? Da faq - Kaj njih boli briga kaj ću ja koristiti?
Prebaci u Bridge i snaći ću se sam

Ps. Jel ti šalju user i pass na mail ili to moram sam odgonetnuti koji su?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2024., 21:54   #723
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jaooo, znači jazavci ne pošalju obavijest ranije... Samo mi fali da odrade to kad mi je žena solo doma i radi na remote - isto će mi biti veselo.

U petak sam poslao mail, maloprije su mi odgovorili na njega protupitanjem da koji router ću koristiti? Da faq - Kaj njih boli briga kaj ću ja koristiti?
Prebaci u Bridge i snaći ću se sam

Ps. Jel ti šalju user i pass na mail ili to moram sam odgonetnuti koji su?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Telemach na svojoj optici koristi vrstu veze DHCP te nema PPPoE user i passworda osim u slučaju ako su ti ponudili uslugu preko HTa.

TLDR
Ukopčaj svoj ruter u njihov i setupaj Internet sa vrstom veze s jednim od ovo troje a to su DHCP,Dynamic IP ili Auto IP.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2024., 22:57   #724
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Telemach na svojoj optici koristi vrstu veze DHCP te nema PPPoE user i passworda osim u slučaju ako su ti ponudili uslugu preko HTa.

TLDR
Ukopčaj svoj ruter u njihov i setupaj Internet sa vrstom veze s jednim od ovo troje a to su DHCP,Dynamic IP ili Auto IP.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Ma zbunio me onaj općeniti dokument o korištenju vlastite opreme kaj su mi poslali jer tamo piše da je vrsta veze PPoE i da treba user i pass...

Ako je ovak kak ti kažeš onda super... Čekam samo da nestane net-a pa da vidim jel će proraditi Fritz uspješno kao i kad sam bio na HT-u

Thnxna info!

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 21:32   #725
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Ja sam isto imao slučaj kao Jeremija8, tokom poziva u SZK su mi rekli da je modem prebačen u bridge mode. Međutim, nije bio i prebacili su kako treba tek nakon par dana što sam poslao mail.
Stavi svoj router (WAN stranu) kako su ti rekli na DHCP. Svoj router (WAN) priključi na LAN port 1 na Telemach router, jer na njega (bar kod mene) rade bridge. Unatoč toj pripremi sa svoje strane, ipak očekuj prekid jer oni resetiraju svoj router i to prebacivanje u bridge sa restartom uzme cca 10 - 15 minuta.
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 22:39   #726
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Jučer su me konačno prebacili u pravi bridge mode...

Isto sam imao problem s njima jer su mi prvo rekli kako su prebacili, ali nisam bio doma u to vrijeme i začudo svi uređaji su mi normalno radili (npr. wifi kamere i sl.) što mi je bilo malo sumnjivo.
Dolaskom doma imao sam kaj za vidjeti - moj router nije dobivao vanjsku IP adresu već lokalnu od Nokie.

Pa sam ponovno slao mail i drugi dan ujutro je sve krepalo jer su stvarno prebacili u bridge. Došao doma, prikopčao svoj router koji je dobio javnu IP adresu i sada radi sve ko podmazano.

PS. Pisao sam ja, a i drugi tu na forumu, Nokie od njih imaju problem sa vidljivošću Chromecast i AirPlay uređaja unutar mreže. Mob ili iPad mi nisu uopće vidjeli telku kada sam pokušao prebaciti npr. Youtube stream na TV. Pokušao sa svim kombinacijama postavki bezuspješno.
Sad na mom Fritzu radi tip-top i vide se uređaji međusobno bez beda...
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2024., 08:29   #727
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
the chosen one,
Kojeg fritza imaš na optici, ima li on posebno ont ili je u sklopu rutera?
.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2024., 13:39   #728
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
the chosen one,
Kojeg fritza imaš na optici, ima li on posebno ont ili je u sklopu rutera?
.
Već dugo koristim 4060 (još dok sam imao HT optiku). On ti nema svoj ONT, čak nema ni modem u sebi, nego sam ga spojio UTP-om sa Nokiom od Telca (u koju je uštekana optička nit i podešen bridge).

Plan je jednog dana (ukoliko netko uspije napisati tutorial) izbaciti komplet Nokiu iz igre i nit uštekati u novi FRITZ!Box 5690 Pro.... Ali čini mi se da ću se načekati do tog dana
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2024., 17:39   #729
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Plan je jednog dana (ukoliko netko uspije napisati tutorial) izbaciti komplet Nokiu iz igre i nit uštekati u novi FRITZ!Box 5690 Pro.... Ali čini mi se da ću se načekati do tog dana
Imaš priliku ti napisati tutorial nama Nije teško saznati jel im dosta serial ili traže i password i jel ga moguće izvući iz Nokije...
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 10:37   #730
Busy
Just4Fun
Moj komp
 
Busy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 310
Bok ekipa, evo upravo sam dogovorio prelazak sa Iskona 3u1 (optika) na Telemach EON TRIO FULL jer mi ističe ugovorna obveza za nekih mjesec i neš sitno dana.
Još čekam da vidim hoće li ovi iz Iskona tražiti neke penale, ali kada sam telefonski razgovarao sa njima o produženju i ponudili mi neko jadno produženje bez ikakvih popusta, pitao sam i rekla žena u Iskon da mogu bez penala prekinuti...
E sad, super su ovi iz Telemach-a jer su mi poslali ponudu:
"Napredni Internet [ 1000/1000 Mbps ]"
Znači preko (T-com/Iskon optike koja mi je sada u stanu)
Haha, i kad sam ih pitao, kak to da mi takvu brzinu up/dl nude, samo su trubili da mi nude tu brzinu...šta reći!?

Kolika će mi biti stvarna brzina?


Iskon mi nudi max 300/100 za produljenje ugovora, a T-com 1000/500...
__________________
...waiting...
Busy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 11:01   #731
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
EON TRIO FULL paket dolazi sa 1000/500 internetom (ne znam jel to neka beneficija prelaska da je 1000/1000 ili si krivo skužio).

Ja imam taj paket i download mi je na 800 (doduše nisam jedini na mreži, TV je najčešće upaljen), odnosno na čarobnoj granici 100 MB/s. Zapravo puno više ovisi o tome koliko druga strana može isporučiti tu brzinu nego da je kod mene usko grlo (primjerice, Diablo 4 iz nekog razloga na patch day ne može niti primirisat toj brzini).
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 11:23   #732
Busy
Just4Fun
Moj komp
 
Busy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 310
Ok, thnx na info. Baš su tako napisali u mail-u sa ponudom paketa i svega šta nude. Kažem, čudio sam se i usmeno pitao ali nisu mi znali detaljnije objasniti osim da mi nude takvu brzinu Imam telemach mobilne pretplate za cijelu obitelj kod njih, pa možda zato daju sve te pogodnosti u paketu (prvih 6.mj. za 1€, a onda 34,40€)
Čekam sms sa ugovorom (to isto prvi put čujem, ali koliko sam skužio to je zbog softvera u kojem rade ugovor), a tražio sam da mi kopiju ugovora pošalju i na mail.
Ma bitno mi je da normalno radi usluga i ak će mi biti te brzine koje navodiš, to mi je super. Uzimam njihov router i Tv box.
Da li ti WiFi od njihovog routera normalno radi, tj. jačina signala i brzine?
__________________
...waiting...
Busy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 12:43   #733
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Busy Pregled postova
Ok, thnx na info. Baš su tako napisali u mail-u sa ponudom paketa i svega šta nude. Kažem, čudio sam se i usmeno pitao ali nisu mi znali detaljnije objasniti osim da mi nude takvu brzinu Imam telemach mobilne pretplate za cijelu obitelj kod njih, pa možda zato daju sve te pogodnosti u paketu (prvih 6.mj. za 1€, a onda 34,40€)
Čekam sms sa ugovorom (to isto prvi put čujem, ali koliko sam skužio to je zbog softvera u kojem rade ugovor), a tražio sam da mi kopiju ugovora pošalju i na mail.
Ma bitno mi je da normalno radi usluga i ak će mi biti te brzine koje navodiš, to mi je super. Uzimam njihov router i Tv box.
Da li ti WiFi od njihovog routera normalno radi, tj. jačina signala i brzine?
1. Da si prije stigao ovamo i pitao dobio bi 12 mjeseci za 13 centi, a ne 6mj
2. Traži ih da ti daju WiFi6 router - ne znam jel ih daju sad automatski, ali prije su davali starije Nokia-e bez WiFi6 (osim za 2Gbit brzinu) i na tim starijima nemreš gigabit izvuči nikako bežićno...
3. Koliko sam ja skužio Nokia je li-la, ima svoje mušice o kojima sam ranije pisao, a to su da ne vidi Chromecast/AirPlay uređaje u lokalnoj mreži i druga stvar ponekad mi nije uopće bilo net-a na Samsung mob. Spojen je bio uredno, sve radi tip-top i najednom nema neta, zblesira se skroz dok istovremeno na iPad-u surfam bez beda.
4. Ako imaš noviji SmartTV na njega možeš instalirati EON TV app i preko nje gledati sve, a box možeš odnijeti npr. na vikendicu ili drugu sobu i istovremeno i na njemu gledati TV.
Hint no1. - nox mora žično biti povezan sa routerom
Hint no2. - njavu nemaš na TV app, a na boxu imaš

Eto, ako te još kaj zanima pitaj slobodno. Ja sam prije par mjeseci zamijenio HT optiku sa Telcem i do sada primijetio ovo gore sve opisano.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 12:51   #734
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Po novom vidim i u EON Trio full i Premium se moze nadoplatit za 2gbps. Bas sam pitao da li je simetricna brzina kao i u samostalnom paketu pa su mi rekli da je.
Znam da sam pitao prije jedno mjesec dana pa nisu imali tu mogucnost.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 13:06   #735
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Sad u full paketu daju 2 stba tj smartboxa.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 13:12   #736
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
4. Ako imaš noviji SmartTV na njega možeš instalirati EON TV app i preko nje gledati sve, a box možeš odnijeti npr. na vikendicu ili drugu sobu i istovremeno i na njemu gledati TV.
Hint no1. - nox mora žično biti povezan sa routerom
EON Tv se moze uredno instalirat na bilokoji Android L1 certificirani box/stick tako da ne zauzima TV slot, nego se prijavljuje kao za mobilni uredjaj, tj koristi jedan od tri slobodna slota za prenosive uredjaje. Imam tako instaliran EON Tv na dva Fire sicka i jedan Android box...
I naravno da se njihov originalni box (koji je isto L1 certificiran) moze poveza preko WiFi-a, samo to ne radi automatski, nego ga treba rucno podesit.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 13:15   #737
Busy
Just4Fun
Moj komp
 
Busy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 310
Super, hvala ti na info. A šteta za 12.mj. besplatnog No ajde, bitne su mi ove info šta si napisao.

Kako da tražim taj WiFi6 router (pošto idem na 1Gbit paket)? Možda tek kada mi dođu tehničari to spojiti u stan, žicati taj bolji router?
Imam stariji TV sa chromecastom pa ću morati koristiti njhov box. Al ovo je bezveze ako mi uređaji neće vidjeti chromecast...mogu to navesti kao razlog da mi daju noviji router...


Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
1. Da si prije stigao ovamo i pitao dobio bi 12 mjeseci za 13 centi, a ne 6mj
2. Traži ih da ti daju WiFi6 router - ne znam jel ih daju sad automatski, ali prije su davali starije Nokia-e bez WiFi6 (osim za 2Gbit brzinu) i na tim starijima nemreš gigabit izvuči nikako bežićno...
3. Koliko sam ja skužio Nokia je li-la, ima svoje mušice o kojima sam ranije pisao, a to su da ne vidi Chromecast/AirPlay uređaje u lokalnoj mreži i druga stvar ponekad mi nije uopće bilo net-a na Samsung mob. Spojen je bio uredno, sve radi tip-top i najednom nema neta, zblesira se skroz dok istovremeno na iPad-u surfam bez beda.
4. Ako imaš noviji SmartTV na njega možeš instalirati EON TV app i preko nje gledati sve, a box možeš odnijeti npr. na vikendicu ili drugu sobu i istovremeno i na njemu gledati TV.
Hint no1. - nox mora žično biti povezan sa routerom
Hint no2. - njavu nemaš na TV app, a na boxu imaš

Eto, ako te još kaj zanima pitaj slobodno. Ja sam prije par mjeseci zamijenio HT optiku sa Telcem i do sada primijetio ovo gore sve opisano.
__________________
...waiting...
Busy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 13:23   #738
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Busy Pregled postova
Super, hvala ti na info. A šteta za 12.mj. besplatnog No ajde, bitne su mi ove info šta si napisao.

Kako da tražim taj WiFi6 router (pošto idem na 1Gbit paket)? Možda tek kada mi dođu tehničari to spojiti u stan, žicati taj bolji router?
Imam stariji TV sa chromecastom pa ću morati koristiti njhov box. Al ovo je bezveze ako mi uređaji neće vidjeti chromecast...mogu to navesti kao razlog da mi daju noviji router...
Ne ne, nisi me skužio, na tom WiFi6 routeru su se meni javile greške da mi se ne vide uređaji. Probao sve moguće kombinacije i podešavanja na WiFi (od kanala, UPnP-a ovoga onoga...) i nulla bodova. Kaj je najbolje, ili sam ja zabrijao ili na početku sam i vidio možda to prvi dan (ne sjećam se više)
Kažem, moguće da ga daju sad odmah svima sa gigabitnom brzinom - pitaj ih, ništa te ne košta

@Prezime - ok, pretpostavio sam da nije neki heavy korisnik pa sam mu dao hint-ove iz prve ruke što se tiče uređaja koje dobiva od operatera.
A što se tiče boxa i povezivanja - nisam probavao uopće preko WiFi, uštekan je u router u viksi, ali znam da se pisalo tu i na FB stranicama od Telca da mora biti spojen žičano
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 13:36   #739
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
EON Tv se moze uredno instalirat na bilokoji Android L1 certificirani box/stick tako da ne zauzima TV slot, nego se prijavljuje kao za mobilni uredjaj, tj koristi jedan od tri slobodna slota za prenosive uredjaje. Imam tako instaliran EON Tv na dva Fire sicka i jedan Android box...
I naravno da se njihov originalni box (koji je isto L1 certificiran) moze poveza preko WiFi-a, samo to ne radi automatski, nego ga treba rucno podesit.
Sigurno ne kroz eon tv apk nego gledaš preko Kodi addona ili one modificirane apk .
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 14:17   #740
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Naravno, preko Kodi addon-a, koji nije nicim limitiran, osim "cudnim" Kodi IPTV UI-em, koji je ako nist drugo oslobodjen svih popratnih reklamih sranja.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 14:27   #741
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Ma nema veze, bitno je da funkcionira gledanje . Jedino ne znam jel ti radi gledanje sadržaja unatrag kako spada ?
Ajde ako imaš volje, baci link za addon da se i ja malo pozabavim...
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 14:37   #742
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Sad u full paketu daju 2 stba tj smartboxa.
Opa, predpostavljam onda i u premium posto je jaci. Meni taman trebaju dva. I to sve ulazi u cijenu ovu koja je ?

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 12.03.2024. u 18:23.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 14:38   #743
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
@Ante M
Radi gledanje unatrag, kao i sve ostalo iz mog srednjeg paketa.
Ovo je link; ides nakraj prvog posta i pod "Files" izaberes verziju za Kodi koji koristis (20 ili 21) i koja ti odgovara. Koristim "pvr.eon.21.7.6.android.armv7a.zip" na FireSick 4K Kodi Omega 21_RC1 i na jednom starom boxu - MECOOL KM8 koji ima "samo" softverski L1. Na njemu ne radi Netflix koji zahtjeva strozu L1 certifikaciju, ali EON addon uredno fercera.
Nakon instalacije prvo postavis Telemach za provajdera i prijavis se "Web" opcijom, username/password - NE kodom!
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 15:01   #744
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
2. Traži ih da ti daju WiFi6 router - ne znam jel ih daju sad automatski, ali prije su davali starije Nokia-e bez WiFi6 (osim za 2Gbit brzinu) i na tim starijima nemreš gigabit izvuči nikako bežićno...
Koji je točan naziv tog routera koji podržava wi-fi 6 i ima li ont u sebi ?

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 12.03.2024. u 16:50.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 15:41   #745
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Opa, predpostavljam onda i u premium posto je jaci. Meni taman trebaju dva. I to sve ulazi u cijenu ovu koja je ?

Koji router i stbove daju zna netko ? Kakav je softver i prebacivanje kanala jel usporeno ko na a1 ?
Sorry mislio sam na premium, a napisao full. Mea culpa, da 2 stb odnosno boxa idu samo u Premium tj najskupljem paketu što je i logično.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 15:47   #746
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
@Ante M
Radi gledanje unatrag, kao i sve ostalo iz mog srednjeg paketa.
Ovo je link; ides nakraj prvog posta i pod "Files" izaberes verziju za Kodi koji koristis (20 ili 21) i koja ti odgovara. Koristim "pvr.eon.21.7.6.android.armv7a.zip" na FireSick 4K Kodi Omega 21_RC1 i na jednom starom boxu - MECOOL KM8 koji ima "samo" softverski L1. Na njemu ne radi Netflix koji zahtjeva strozu L1 certifikaciju, ali EON addon uredno fercera.
Nakon instalacije prvo postavis Telemach za provajdera i prijavis se "Web" opcijom, username/password - NE kodom!
Thanks na linku , točno to mi treba. Imam jedan stari dual boot china box sa coreelecom, bitno da ga ne zeza ta L1 certifikacija ko što je za Netflix. Znam i to da moram prijavu credentialsima, kod ide samo na smart tv apk koja je dopuštena samo na jednom dodatnom uređaju za razliku od ovih "mobilnih".
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 16:39   #747
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Iskreno da napisem, neznam jel ce radit na non-L1 uredjaju sa punom funkcionalnoscu, jer sam ga do sad instalirao bas na L1 uredjaje; dva certificirana i jedan samo sa softverskim L1 kojeg Netflix ne priznaje.
Iako mislim da hoce, jer i Netflix addon na CoreElec-u radi u 1080p rezoluciji na L3 boxovima...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 16:46   #748
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Radi, samo ne HW nego SW što na 60 fps materijalima (npr formula one serijal) izgleda jako trzavo.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 18:24   #749
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Koji router za 2gbps daju i stbove zna netko ?

Kakav je softver i prebacivanje kanala jel usporeno kao na a1 ako netko je možda prije imao pa da je mogao usporedit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 20:07   #750
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Neznam kako je na A1, ali EON Tv app prebacuje kanale brze od MaxTV aplikacije i to skoro trenutno.
Prezime je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na