Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2017., 13:12   #541
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
meni na krakenu traje verifikacija vec preko mjesec dana. prelose. ne odgovaraju ni na upite.
Kako prelose? 8 tjedana pise da traje, mislim da je to 2 mjeseca, ako je gotovo u mjesec dana onda je to super.

No ni meni nije jasno zasto im toliko treba, pa sta n zaposle nekog, nije da im neide.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 13:17   #542
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Ocito je da s trenutnom infrastrukturom to ne mogu ishendlati...

Ja sam verifikaciju radio na krakenu prije pola godine i sve je bilo rijeseno u roku sat vremena...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2017., 13:18   #543
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Zaobići bitstamp u širokom luku. Kolega i ja smo (svaki za svoj account) slali dokumente, fotografije i sve što je traženo od nas da bi jedan bio odobren a drugi ne. Nakon više-TJEDNOG natezanja meni account nije odobren a njemu je nakon izdavanja zahtjeva za prebacivanjem na devizni račun zatražena verifikacija opet. Poslao opet tražene dokumente, verifikacija odbijena.

Slovenci koji su meni odgovarali u supportu u pravilu ignoriraju bilo kakve detalje ili pitanja i u većini slučajeva odgovaraju sa pre-definiranim odgovorom. Da odgovore na prvi support ticket trebalo im je 2 radna dana.

Dokumente drže 5 GODINA nakon deaktivacije i brisanja računa.
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 13:24   #544
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ja sam za bitstamp cuo samo dobre stvari. verifikaciju sam cekao 2-3 tjedna.
nekako vise vjerujem njima nego krakenu i polotu o kojima puno loseg mozes nac po netu. neznam, vrijeme ce pokazati. mozda na kraju sve te mjenjacnice ipadnu lose i pokupe se sa user parama kad nesto pukne.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 14:28   #545
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Zato ljudi koristite The Rock Trading.. verifikacija je u 48h, SEPA isplata na devizni unutar isto 48h, nemaju puno valuta, ali dovoljno... i moze se uplatit cash na njihov račun i na taj način kupiti valute za one koji misle samo investirati... stvarno preporuka i support je dobar i odgovaraju na sva pitanja brzo...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 16:07   #546
NoobRudar2
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Erste Bank nezeli poslat novce na kraken.com

http://s2.postimg.org/aqtxjfbh5/screenshot_172.png

Sta da radim, dali druge banke mogu poslat? Nerazumijem dali ova nasa uhljebnicka drzava ceka da cjeli svijet pocne koristiti BTC ili sto?

Citam tamo preko bare vec velike nacionalne kompanije pocnu koristiti tu tehnologiju.

Ajde pomozite koja banka salje na kraken.
Ovo je odgovor od zabe:


Ako sam dobro shvatio Zaba se ne pjeni ako uplate sjednu sa krakena.
Ali onda porezna zna da sjeda neka lova izvana
NoobRudar2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 16:30   #547
DigitalVHS
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: BL
Postovi: 227
Na Bitstampu sam cekao 45 dana na veritifikaciju...i nisu je odobrili nego me pitaju sta su mi zivotne okupacije i slicne gluposti. Nisam im nista odovorio, necu da imam posla sa ljudima kojima treba 45 dana za odgovor... Na krakenu sam poslao tiket supportu jer sam poslao na pogresan swift novac..tj ukucao pogresan kod,,,odgoorili su nakon 50 dana a novac i dalje sending.. nek si uzmu novac, i sa njima sam zavrsio
DigitalVHS je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 16:44   #548
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
@digitalVHS blago njima svima stobom lol.

a svi su ocito paranoja teska al je zalosno to sa predugo cekanja odgovora jer to def unistava bilo kakav kredibilitet. ak imaju nestasicu ljudstva nek uloze neg oni bi svi j bez da im ude i da skupe sto vise love, a ne kuze da na duge staze to nece moc tak dugo.

sto se tice erste on je vec neko vrijeme na crnoj listi sto se tice BTC-a AFAIK. a i prije sam uvjek sve najgore cuo za njih tak da mene nebu vidli u svojim poslovnicama. PBZ ne radi probleme.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 11:01   #549
damirb22
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 4
Kako kupiti bitcoin

Pozdrav svima,

odlučio sam kupiti bitcoin i nakon dosta proučavanja kako kupiti bitcoin nalazim da je iz hrvatske jedan od najbržih i najpraktičnijih načina (www)bitcoin-mjenjacnica. Može li uopće jednostavnije??
No, kako ja prvi puta kupujem btc, trebam i btc adresu. Općenito sam nepovjerljiv prema svim softwareima, jer jedan prijatelj je imao aplikaciju za btc wallet i samo jednom su mu nestali bitcoini. Tako da je meni to sve sumnjivo kako se puno priča o sigurnosti bitcoina, a neznam koji software može stvarno garantirati sigurnost protiv virusa i svega čemu smo izloženi :/.

Tako da sam pročitao da je papirnati novčanik jedna od najsigurnijih opcija za pohranu. Našao sam tutorijal kako napraviti papirnati novčanik http://www.binargold.com.hr/upute-za-izradu-papirnatog-novcanika
Jeli to sve dobro kako su naveli ili treba na još nešto paziti?

Unaprijed zahvaljujem.
damirb22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 11:37   #550
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Budimo realni. Prosjecni Hrvatski korisnik racunala bolje da neide u to. Ajme brate pa prosjecni Hrvatski korisnik ne kupuje online, jer da mu nebi slucajno ukrali te novce na racunu koje nema, a svakodnevno mu kradu ovi sa kamatama.

Hocu reci, virusi?
Nekoristim nikakav firewal niti antivirusni program. Kada se zarazim i ako se zarazim, zarazit cu se ja sam, svojom krivicom.

Dok to hvatis onda ces vidjeti da je Internet jedno predivno mjesto.

Tvoj prijatelj?
On je vjerojatno svojom krivicom izgubio novac ili je prosjecni Hrvatski korisnik racunala.

No, moguce je da sve popusis ako recimo kompanija kod koje drzis novce propadne. Osobno imam sve ko Krakena, znam nije pametno, ali akd sa svime sto imam trejdam, pa sam vise manje ili na Etheriumu ili na Bitcoinu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2017., 11:43   #551
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
LOL
sve si mi reko sa onom recenicom "Nekoristim nikakav firewal niti antivirusni program".

to sam puno puta cuo u svom zivotu od razno raznih tipova. vise necu ni reagirat vec se samo nasmijati i krenuti dalje...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 13:22   #552
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Tom recenicom nisam mislio govoriti da firewall i antivirusni programi su beskorisni, cak naprotiv jako korisni pogotovo za populaciju koja nije svjesna problematike.

Pisanjem da nekoristim firewall niti antivirusni program nism htio promovirat to ponasanje nego indicirat da se od virusa i malwarea moze zastiti i bez toga. Odnosno da ako netko nije upoznat sa problematikom moze bit inficiran i sa antivirusnim programom i sa bilo kakvim firewallom.

Valjda je sad jasnije.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 13:32   #553
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
recimo da je, iako se ne slazem i nebi nikome preporucio bit bez AV-a i FW-a.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 15:59   #554
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
A cuj, cim si iza routera si prakticki iza FW, a AV te ionako nece spasiti ako stavis nesto sto po definiciji nije virus nego neki drugi zlonamjerni softver... tako da moze se i bez jednog i drugog...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 16:23   #555
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Jel malwarebyte dobar?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 16:52   #556
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ajmo se probat drzat teme, ima drugih foruma za ove rasprave i antivirusna pitanja
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 18:44   #557
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
...Nekoristim nikakav firewal niti antivirusni program. Kada se zarazim i ako se zarazim, zarazit cu se ja sam, svojom krivicom...
I da koristiš Firewall i Antiv. (što bi trebao) i da se zaraziš, zarazio bi se svojom krivicom. Uglavnom je uvijek ljudska krivica



Nda, Bitstamp, ja nikavkih problema nisam imao. Verifikacija kroz par dana (prošle godine), deposit uglavnom kroz 48 h bude. Support je uvijek odgovarao u razumnom roku, obično kroz 24h. Ne znam, valjda ove godine, kako je navala sa coinima, su sve te mijenjačnice preopterećene, jer imaju masu novih korisnika.

Bitstamp je valjda jedina certificirana mijenjačnica u EU. Baš je Hrvoje Prpić (Da, onaj što je stvorio HG Spot) neki dan o tome pisao na svom FB profilu, te da ih je posjetio u Ljubljani. Pa eto kog zanima, public je objava.
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 19:33   #558
damirb22
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 4
Samo me zanima da li su ovo ok upute za izradu papirnatog novčanika?? Ovo http://www.binargold.com.hr/upute-za...atog-novcanika

I ovo što kažeš da Kraken može propasti, da li sam skroz neovisan o svima drugima ako imam bitcoine na papirnatom novčaniku? Koliko sam pročitao, onda baš o ničem ne ovisim, osim da izgubim papirnati novčanik? Na dosta mjesta sam pročitao da je to najsigurniji način čuvanja koji je usto i besplatan.

Citiraj:
Tvoj prijatelj?
On je vjerojatno svojom krivicom izgubio novac ili je prosjecni Hrvatski korisnik racunala.
Pa vjerovatno je svojom krivicom, ali kako je mogao znati da će ga neki virus zeznuti? Svi tako mogu pogriješiti.
A čitao sam i nešto ako naleti neki novi tip virusa koji bi potiho naselio na sva računala, da bi moglo jako puno ljudi ostati bez bitcoina, oni ljudi koji ih drže na računalu. Neznam, meni to nije za igrati se sa većim novcima da si moram razmišljati hoće li me zeznut neki virus ili ne. Ako je ovaj rasnomware virus nedavno poharao toliko računala i to sve ozbiljne institucije su pale, nekako mi se čini da su još lakša meta mali ljudi kada se netko pametno namjeri na njih.
damirb22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 21:48   #559
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nisu meta mali ljudi, nego needucirani ljudi. Ljudi koji klikcu bezveze. Naprimjer jedan gospodin koji prislino mora koristiti racunalo i ima antivirusni isntaliran, i lijepo ga je on pita dozvoli ili nedozvoli. I on clickne yes.

badava takvima i papirnati novcanik, jer i tu ce se naci nacina da te prevare.

I o kojim to novcima pricamo?
nekom je 100$ puno, nekom 1 miljon.

Sve je stvar gledanja. Onak za biti najsigurniji je drzat sve na nekom linux racunalu koje spajas online samo po potrebi i samo za cryptovalutiranje.... E mislim da je to gotovo 100% sigurno, a i tu ti moze se mali preko WiFia nakacit i uzet ti pare ako ti je sifra 123456789 ili 0987654321

...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 23:30   #560
damirb22
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 4
Ja baš zato i želim to sigurno pohraniti na papir i onda znam da sam na miru. A ne da mislim hoće li mi netko provaliti kroz wifi ili ovdje ili ondje. Čitao sam da kada se to stavi izvan računala na papir, da je to onda baš najsigurnije.
I ako se predviđanja ispune, kada će jednog dana jedan btc vrijediti milijun dolara, što vidim da govore mnogi financijski stručnjaci, onda ja želim da sam siguran da me je moj bitcoin dočekao, a ne da gledam jel mi se kompjuter u međuvremenu pokvario ili da se u međuvremenu razviju programi koji mi to pokradu.
Htio bi baš mirno spavati i to čuvati za neka buduća vremena.

I puno sam baš čitao da je paprinati novčanik najsigurniji, sada me još samo zanima jel ok gornja metoda, koju sam linkao, za izradu novčanika.

A rekli su mi na jednom drugom forumu da je ok, ali kada sam ja u strahu i htio bi čuti što više mišljenja.

Citiraj:
Onak za biti najsigurniji je drzat sve na nekom linux racunalu koje spajas online samo po potrebi i samo za cryptovalutiranje
A ja sam pročitao da je problem i ako se računalo pokvari i onda se mogu također izgubiti bitcoini.
Ali osim što želim sigurno rješenje želim i jednostavno rješenje. Što će mi kompletno računalo koje mi služi samo za čuvanje bitcoina. :/
damirb22 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 23:44   #561
Uzi84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 170
Ja sam isto cuo da je taj papirnati wallet dobar, al sam se ipak odlucio za trezor.
Narucio ga negdje prije, pa cekam da dodje. Trebao bi stic u utorak.
Uzi84 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 21:45   #562
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Za kraken jel moze upload novca sa tekuceg racuna rba banke pa da konvertiraju u eure

Jel se netko nedavno regao,jel dugo traje provjera
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 13:55   #563
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Ubrzali su verfikaciju na krakenu...bar tier2... Odmah gotovo
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 13:57   #564
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
bice ce da su poceli masovno gubit usere pa se trgnuli LOL
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 11:09   #565
damirb22
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Uzi84 Pregled postova
Ja sam isto cuo da je taj papirnati wallet dobar, al sam se ipak odlucio za trezor.
Narucio ga negdje prije, pa cekam da dodje. Trebao bi stic u utorak.
Ja sam isto čuo da je trezor dobar, ali papirnati wallet ima čak prednosti i spram trezora. Kao prvo besplatan je. A može se napraviti lagano i kopija i onda imaš sigurnost ako jedan paper wallet izgori u požaru, neće i drugi koji čuvaš na nekoj drugoj sigurnoj lokaciji.
damirb22 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 13:04   #566
Uzi84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 170
Sad kad sam ga dobio i isprobao mogu rec da sam zadovoljan.
Jest da je skup (relativno), al prilicno dobar.
Jedina prednost papirnatog je sto je besplatan.
Ostalo sve je na strani ovoga. Problem kod papirnatog je koristenje. Svaki put ak oces koristiti svoje coine moras ukucavat seed. Ovdje je to rjeseno s pinom, a papirnati seed svakako imas za slucaj kradje uredjaja ili gubitka istog.
Uzi84 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 13:22   #567
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Pa valjda na HW wallet stavljate coine koje mislite cuvati na duze vrijeme, a spending coine tako i tako se isplati drzati na telefonu ili slicno, radi brzih transakcija

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 12:54   #568
bitcoinburza
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Vodič za sve one koji ne znaju, a žele kupiti svoj prvi bitcoin.
bitcoinburza je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 20:46   #569
Rambo3
najbolji
Moj komp
 
Rambo3's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 85
Depozitirao sam 100 dolara na bitkojnu, ali kolko vidim kad kupim bitkojn ili lajtkojn neću ih moć vadit na moj wallet nego samo vadit iz bitkonana u kune?
Rambo3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 20:47   #570
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Rambo3 Pregled postova
Depozitirao sam 100 dolara na bitkojnu, ali kolko vidim kad kupim bitkojn ili lajtkojn neću ih moć vadit na moj wallet nego samo vadit iz bitkonana u kune?
A di to vidiš?
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na