Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.09.2012., 18:06   #301
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Citiraj:
Autor Ludy Pregled postova
Kad odbacite frenda do grada, naplacujete po radio taxi tarifi ili cammeo ?
ma obzirom da je bez racuna, ja malo spustim cijenu
M.U.P. je offline  
Staro 07.09.2012., 19:08   #302
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Za pravog frenda je sve besplatno, a ostale mi ne pada odbacit nikud. Jedino bi nekog u životnoj opasnosti odbacio do hitne. "Frendove" odbacim u OS ako i ja moram u OS ić .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2012., 00:05   #303
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ne vidim cemu vrijedjanje?Zar nije uredu da svatko ima svoje misljenje?
cisto da se razjasnim i sa ovim napisanim. jer sto rekoh prije, nikome ne ostajem duzan

da, vrijedam te, iako nista strasno. razlog? iskreno, jer ti mene vrijedas sa ovim napisanim za SK zupaniju i pomaganje ekonomije.......... uf.

mislim, sada bi ti se tu mogao raspisati uzduz i poprijeko, jer ocito nisi upoznat sa stanjem u mojoj zupaniji, i gradu sisku. isto kao sto ja nisam upoznat sa pulom, ili osijekom ili rovinjem. sasvim nevazno. razlika je u tome sto ja ne "proizvam" takve gradove, jer ih - ne poznajem. poznajem svoj grad, poznajem ljude, atmosferu, nacin zivota, navike ljudi, stanje itd itd.

dakle, zasto si me uvrijedio? sisak i opcenito SM zupanija je bila jaka zupanija, industrijski jaka. ljudi su dobro zivjeli od svog rada, od svoje place. moglo se svasta priustiti, moglo se nesto i ustedjeti, radilo se, trosilo se, nije bilo pesimizma, nisi isao unatrag. zivjelo se, nije se prezivljavalo. skoro u svim zupanijama i gradovima je bilo ovako, negdje vise, negdje manje. ali se - zivjelo.

danas, iskreno, nema perspektive u mojoj zupaniji. nema posla, i za svaki iole bolje placen posao moras imati dobru vezu, i moras cekati da te se ubaci. ali i to sada postaje problem, jer jednostavno - nema radnih mjesta . sve, ali doslovce sve se zatvara. znas sta jedino koliko-toliko uspjeva u sisku? trgovacki centri i bricevi. tocka, nista vise, pod milim bogom - nista. rafinerija je isto pred gasenjem koliko mi se cini, i od velikog broja poduzeca i firmi ne ostaje - nista.

i onda citam tu (sorry, ali meni jest) tvoja pametovanja kako ja ocito odmažem svojem gradu i drzavi, jer ne dajem 25% drzavnom aparatu. sorry, ali bas mi se gadi ovakvo razmisljanje. nemam nikakva primanja, zavrsen elektrotehnicar, nadam se uskoro i sveuciliste, i iskreno - ne nadam se poslu. jer ga doslovce nema.


tako da oprosti sto radim u fusu i sto ne dajem 30 kuna drzavi od 120 kuna koje npr naplatim rad, koji bi inace svaki servis naplatio barem 3 puta vise. pogotovo u gradu i okolici gdje pesimizam i apatija traju puno puno duze nego sto je "ova kriza" sto nas sve potresa. kod mene u gradu i zupaniji to traje puuuuuuno godina vec. tako da ces oprostiti sto ti se sa podsmjehom obracam i omalovazavanjem za racun, pogotovo jer o tome nije uopce cijela prica. ok?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 08.09.2012., 00:34   #304
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ode tema vrit.

Ja prvi ne bi našoj državi plaćao poreze. Zašto? Zato što ih plaćam i gledam kamo odlazi lova iz proračuna. Tj ne znam u čije džepove sada odlazi, ali znam gdje je odlazila od '90 nadalje. Punim džepove raznim tatinim sinekima koji sa premalo mozga i previše love rade pizdarije po državi. I jedva čekam da ulovim priliku i odselim daleko daleko odavde jer mi se sere od iste, od tog prokletog mentaliteta i toga što mi starci imaju penziju koja ne pokrije ni režije. Ali to su stvari za sasvim drugu diskusiju.

Priča se i o naplati prijatelju. Ako si spreman meni doći pomoći oko drva, onda sam ja spreman tebi pomoći oko računala. Ako nisi, jbg. Svatko od nas najbolje zna tko mu je spreman pomoći, a tko nije.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 08.09.2012., 08:12   #305
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ako si spreman meni doći pomoći oko drva, onda sam ja spreman tebi pomoći oko računala.
svaka cast, najljepse sreceno oko ovoga isto "joj, joj, kako bi ja mogao naplatiti prijatelju".

i nadam se da ne ode tema u vrit jer ja nisam u niti jednoj recenici spomenuo zabranjenu temu politike, nego samo napisao kakvo je stanje u okolini gdje ja zivim. i da mi nema netko iz pule ili frankfurta pravo solit pamet i prozivat me da ja pridonosim takvom stanju jer ne placam PDV na dva-tri posla mjesecno od 100-120 kuna.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 08.09.2012., 11:26   #306
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Svi se nekako drže nekog imanigarnog klinca koji radi loš posao za 150kn.
S obzirom da imamo tu ljude koji to rade za 150 kn tu na forumu predlažem da se pustimo klinca.
Dakle, hoće li ti isti pr. @Burko napravit toliko lošije od pr. @syss da bi to s klincem bilo pravilo ne iznimka. Mislim da ne, al eto syss će nam reć.

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Poplava servisa i "onih koji znaju" dovela je do toga da pravi, kvalitetni i izučeni serviseri/obrti propadaju ili se jako malo njih uspijevaju održavati u kakvoj takvoj pozitivi. I nije to samo problem ove struke, gdje god zagrebeš u bilo kojoj drugoj naiđeš na istu priču.
Sve to dijeluje logično mada nebih baš rekao da je to tako crno.
Svatko tko otvori servis a ne radi svoj posao kako treba brzo će zatvoriti. Pogotovo u branšama koje su zasićene na tržištu. Takvi neće smetati dobrim servisima/serviserima.
Problem za servise su ipak oni koji rade u fušu (dakle 90% hrvatske vjerovatno) jer davanja državi su daleko preko 25% i servisi ne mogu konkurirati fušu.
Alvin je offline  
Staro 08.09.2012., 12:26   #307
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Ako se smije znati, kakva je tvoja situacija sa firmom? Mozes zivjeti od toga? Polako otplacujes opremu i sve one pdfove i nacrte? Uspjetiti ces otplatit i jos bolje zivjet kroz par godina(ili u nekom drugom razumnom roku) i unaprijedit opremu?

Btw, ja sam onaj "klinac", naplacujem 100-150 kn i znam da odradim posao ok... U slavoniji jednostavno nemozes uspijeti i imati posla ako trazis vise od toga.. Cak ni servisi i trgovine ne naplacaju vise..
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline  
Staro 08.09.2012., 12:39   #308
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
pls, malo smirite tenzije, nema potrebe za direktnim niti bilo kakvim drugim oblikom vrijeđanja. Tema je kakva je, svatko ima pravo na svoje mišljenje, svatko živi tu gdje živi i treba to poštovati. Nemojmo raditi probleme tamo gdje ih nema, ionako ih ima dovoljno
tor je offline  
Staro 08.09.2012., 12:50   #309
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Alvin je u neku ruku u pravu kad kaže da mi "fušeri" u 80% slučajeva zeznemo planove "ultra mega uber cool company susedu". Imam frenda koji je imao IT firmu, naravno da je propala. Koliko je kriva svota koju firma mora dati državi, toliko i lijenost, neobaveznost i samouvjerenost u obavljanju posla. A naplati k'o veliki, i reklamacije ne uvažava jer je on, vidiš, važna korporacija koja operira iz sobe i sastoji se od jednog neozbiljnog polumajstora za kompove s velikim egom i još većim apetitom za lovu.

Čovječe, pa zbog tog frenda sam ja koji sam tada bio laik za kompove (ne kažem da sam sada genije) počeo raditi istu stvar samom sebi. Džaba meni šta on meni skljaštri prozore na računalo, kad je lijen spucat drivere za grafu, upisat "company", bilo šta osim lupat po enteru. To za mene nije posao, i za svakoga kome je to domet smatram da i treba propasti, ako ja bez ikakvog predznanja o tome to radim bolje od njega za 3 dana. Dečko je super, i drag i sve, ali više mu ne dam blizu svog računala. Nakon nekog vremena je on počeo nositi kompove meni da ih sređujem, jer se dokazalo da sam bolji u dijagnosticiranju kvara, nisam lijen očistiti nešto i što je najbitnije, stojim iza svog posla.

Tržište isto igra veliku ulogu u tome svemu. Nije isto radit računalo u kraju gdje je prosjek plaće soma jurića i negdje gdje je prosjek plaće = socijalna pomoć. Kako da ja sad izbijem nekome 300 Kn iz džepa ako mu je to sve što ima, a dijete mu je željno čokolade?

Pravila igre ostaju ista, iznos smišljam u trku. Nisam neki humanist - ustvari uopće ne volim ljude, ali sažaljenje mi je jako razvijeno, i neću sirotinji uskratiti koricu kruha iz usta da bih pobrao više nego šta treba. Ako mi se navaža u S-klasi a cendra, odrat ću ga k'o jarca, pa nek' cendra i dalje.

Što se tiče reklamacija, kad obavim posao, žrtvujem desetak minuta da čovjeku objasnim kako i zašto se prema nečemu treba odnositi nekako, i zašto je to bolje za njega (tipa "nemoj laptop držati na krevetu, ako držiš stavi barem tacnu ispod njega", "nemoj instalirati bedastoće, imaš sve šta ti treba"). Tko se toga ne drži platit će opet, tko se drži a nešto ne ide po planu i programu odradit ću to mukte jer smatram da je to u redu od mene. Možda će me to otjerati u propast, ali barem ću propasti sa osmjehom na licu i mirom u duši.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline  
Staro 08.09.2012., 12:50   #310
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Ako se smije znati, kakva je tvoja situacija sa firmom? Mozes zivjeti od toga? Polako otplacujes opremu i sve one pdfove i nacrte? Uspjetiti ces otplatit i jos bolje zivjet kroz par godina(ili u nekom drugom razumnom roku) i unaprijedit opremu?
Smije, za sad mi ide dobro, neću se obogatit to znam ali živim solidno od toga i samim time ja sam zadovoljan. Unapriđivanje opreme i znanja u elektronici mora bit konstantno i naravno računam s time.

Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Btw, ja sam onaj "klinac", naplacujem 100-150 kn i znam da odradim posao ok... U slavoniji jednostavno nemozes uspijeti i imati posla ako trazis vise od toga.. Cak ni servisi i trgovine ne naplacaju vise..
Ja vjerujem da je tako, pa ni kod nas cijena intalacije win u servisima nije znatno viša.

@Nec da me nebite krivo shvatili, ja u potpunosti podržavam fush i obrt sam otvorio čisto radi većih partnera jer drugačije nije moglo, svjestan sam situacije i samom mi je tamo davne 2007 fuš je omogučio mom djetetu čokoladu.
Tvoj "susjed" je propao ne radi nelojalne konkurencije nego radi svog rada.

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 08.09.2012. u 12:57.
Alvin je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2012., 13:09   #311
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
@Nec da me nebite krivo shvatili, ja u potpunosti podržavam fush i obrt sam otvorio čisto radi većih partnera jer drugačije nije moglo, svjestan sam situacije i samom mi je tamo davne 2007 fuš je omogučio mom djetetu čokoladu.
Tvoj "susjed" je propao ne radi nelojalne konkurencije nego radi svog rada.
Znam, nije ovo ni išlo tebe. Za tebe smatram da znaš svoj posao i ulažeš u njega, a što je najbitnije od svega, dobar si u tome. Vidim po onome šta postaš na forumu.

Za mog "susjeda" si potpuno u pravu. A nije jedini, masa ih je takvih. Da me ne bi krivo shvatili, čovjek posjeduje znanje prema kojem sam ja i dalje laik.

Ja sam poprilična neznalica što se tiče registry-a, DOS-a, kerefeka u programiranju i sličnog, a on tamo vlada. Ipak, ne vrijedi mu to ništa kad više to nema kome raditi za novce za koje hoće jer je bio lijen raditi to kako treba, a teorija mu je bila "napravi kilavo, uzmi novce, napravi opet, uzmi još".

Išlo je kauboje koji lupaju "enter" za 500 Kn jer to oni rade najbolje na svijetu i nije im nitko ravan. Za takvima nerijetko popravljam stvar za 150-200 Kn, sa kavicom kraj sebe, pljugom u zubima i ne smatram to nuklearnom fizikom. Ono što ne znam, odmah tako kažem i to ne radim. Ono što mogu, radim s voljom i guštom jer je lakše od mijenjanja pumpe vode na autu, manje prljavo, zahtjeva manje alata, a nosi iste ili veće novce.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline  
Staro 08.09.2012., 13:54   #312
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Dakle, hoće li ti isti pr. @Burko napravit toliko lošije od pr. @syss da bi to s klincem bilo pravilo ne iznimka. Mislim da ne, al eto syss će nam reć.
ja to nisam nigdje rekao nego si izvrnuo moje riječi i sad da prostiš bezveze trolaš.

govorim isključivo o svom iskustvu sa fuševima i kaj vidim oko sebe, a još jednom da napomenem - razlučite tko piše od kuda, život u zagrebu je kudikamo skuplji nego po manjim gradovima u svim aspektima i tu ti se ne isplati raditi kikiriki, a samim time što je grad velik, pun je svakojakim popravljačima i spuštanjem na tu tarifu osim što si zabijam očitu kajlu, stavljam se u razred tih 100kn popravljača za koje ne velim nužno da ne znaju obaviti posao, ali su obično to studoši sa minimalnim iskustvom.

život vamo je sto na sat, downtime košta pojedinca/firmu osjetno više nego što će on platiti sad sat tehničara 100, 200 ili 1000kn... njima treba brza reakcija i brzo rješenje koje će platiti bez a i b ako njemu produkcija neće trpiti dugo.

e sad dođi jednom takvom sa nekime tko zarađaje svakodnevno za kruh otklanjajući probleme prilično širokog područja, popisom edukacija i stvarnog iskustva koji radi za 1000kn i studoša sa popisom prošlotjedne prehrane u menzi koji radi za 200kn... kaj misliš da dotičnog boli za tih 800kn razlike ako mu je stala proizvodnja?
syss je offline  
Staro 08.09.2012., 14:01   #313
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp