Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2018., 15:07   #35401
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Čekaj čekaj, ja evo već mjesec dana čekam pa kita
Lijep je bome. Otkrij mi tajnu održavanja bijelog nemetalik auta, po mogućnosti da nije keramika

Napokon imaš legalne xenone!
Nema tajni, boja je white perle, nije obična bijela. Dodatno sam stavio keramiku na sve živo, znači limarija, stakla, plastike i felge. Po kiši uopće ne trebam brisače, kapljice same silaze dole čak i kad jače zakočim. Ako te zanima, guglaj Gtechniq, kod mene je C1, EXO, G1 i G5. Prije svega je potrebno dobro poliranje jer površina mora biti skroz glatka.

Da, xenoni su napokon legalni i snop je blaga parabola pa dosta svijetli bočno.

Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Pravilnik o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u
cestovnom prometu:

Članak 6.
Najveće dopuštene mjerne pogreške mjerila brzine ne smiju biti veće od ±
3 km/h za brzine do 100 km/h, a iznad te brzine ne smiju biti veće od ± 3 %.
Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 100 km/h iznosi 10
km/h, a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 % izmjerene brzine.

Na ta dodatna 3% sam mislio. Ako uzmemo i njih u obzir 155 može biti i 160, ali i 150 kao što je vidljivo u onim izračunima gore.
Mislim da se to ne zbraja nego preklapa. Lowrider dobro piše i 156 km/h možeš legalno voziti već dugi niz godina, ali samo pod uvjetom da si u zoni 130. Ja sam gore rekao 150 jer dosta često imaš 130 pa 120 pa 130 i ne da mi se za tih 10 km/h mrdati po tempomatu kad je razlika zanemariva. Naravno da se tempomat gasi čim dođem do znaka 100 ili manjeg.

Ovaj Civic nema skoro nikakvo kočenje motorom pa često nakon isključivanja tempomata ili ulaska u mjesto moram dodatno i kočiti jer nikako da uspori.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 15:16   #35402
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Da, ali tih 155 može biti izmjereno kao 150 ako uređaj ima maksimalno negativno odstupanje od 3% ili 160 ako je ima maksimalno pozitivno odstupanje.

Zato i postoje toleranije - samo ih ne treba maksimalno iskorištavati
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2018., 15:28   #35403
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Ma samo sam mislio na onih 3% odstupanja mjernih uređaja koji se spominju u zakonu, ništa posebno.




(139.9/0.9)*0.97 = 150

(139.9/0.9)*1.03 = 160
ne, ta 3% su dopuštena pogreška mjerenje uređaja kod umjeravanja, i taj postotak nema veze nikakve sa tolerancijom kod mjerenja na mjestu prekršaja.

Inače 3% imaju slovenci, tak da ovo naše je definitivno previše.
Puno se ide na ruku vozaču, em nema prekoračenja do 10km/h van naselja, em 10%.

Apsurd je da na 130km/h ograničenja se možeš voziti 200km/h i dobiti samo 500kn kazne (pola od 1000kn odmah ili u roku 3 dana)
Gdje toga ima još??
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 15:41   #35404
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Nisam znao za što je tih 3%, samo se sjećam da se prije na nekim drugim forumima spominjala tolerancija od 7% do 13% (mislim legalis) i kazne koje se dobivalo iako je voženo ograničenje +10.

Slažem se da se ide na ruku vozaču u slučajnu normalnih ograničenja. Toleranciju iskorištavam uglavnom na mjestima gdje ostave random ograničenje 50 (ili 30 u naselju) zbog radova koji su završili prije par godina ili zebre koja je davno izbrisana.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 15:48   #35405
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jos je “bitnije” spomenuti da se mozes beskonacno voziti 200km/h, dok god placas. Niti ces dobiti bodove, niti ces sluzbeno biti kaznjavan. E toga valjda nema nigdje.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 15:55   #35406
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Tako je, čak možeš i jednom godišnje dobiti upozorenje. Plaćena kazna se ne evidentira kao pravomoćni prekršaj
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 21:26   #35407
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne diraju te do 150...

Sent from Mobara
Ne diraju te do 170-180 km/h....dobro pa mi u Istri manje više "nemamo" ograničenja na autocesti aka Y...prošli tjedan Pula - Novigrad - Pula potrošnja mi je bila veća na Y nego u gradu
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 21:36   #35408
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A to je relativno, ovisno kakav im je dan. Direktor i ja smo dobili na 163km/h kaznu, tako da...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 21:45   #35409
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Što reći, koju posluku porati? Kolona nije vozila brzo, unutar ograničenja +10km/h, a lik je u svakom božjem zavoju bio u lijevoj traci. Kasnije nisam snimao jer ne volim to radit u vožnji, ali nekoliko slijepih lijevih i desnih zavoja je prošao skroz u lijevoj traci, preko pune crte, i skoro je okinuo jedan auto. Da, i ja sam jednom na sredini ugazio crtu (iz ove perspektive izgleda više nego što jesam), jer sam budala i morao sam snimit, dobio sam volju to poslat na policiju - lik će ubit nekog.




@lowrider - kad bih metnuo dashcam i snimio ovako nekoga pa anonimno poslao policiji preko one njihove aplikacije - bi li poduzeli nešto? Na 4K snimci jasno se vidi registracija.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 01.04.2018. u 22:02.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 21:51   #35410
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Brutala. Da si mu trubno ne bi ni skužio zakaj. To je njemu normalno. BTW, u zabregu mi se čini da je svake godine sve luđe. Ekipa ne poštuje ništa, neki čak ni crveno na semaforu. Skrećem neki dan, obavezno mi lijevo a traka do mene obavezno ravno i u sred križanja lik do mene, skreće on samnom (iz te trake za ravno). I sad ili ću naglo stat i pustit ga ili će biti sudar. Ali onda mi ovi iza jebu kevu. I tak je svaki dan a prije su ti psihići bili povremeno.
Blackman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2018., 21:54   #35411
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
IcyTexx di je to? Gore kod Laza negdje?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 21:55   #35412
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Blackman Pregled postova
Brutala. Da si mu trubno ne bi ni skužio zakaj. To je njemu normalno. BTW, u zabregu mi se čini da je svake godine sve luđe. Ekipa ne poštuje ništa, neki čak ni crveno na semaforu. Skrećem neki dan, obavezno mi lijevo a traka do mene obavezno ravno i u sred križanja lik do mene, skreće on samnom (iz te trake za ravno). I sad ili ću naglo stat i pustit ga ili će biti sudar. Ali onda mi ovi iza jebu kevu. I tak je svaki dan a prije su ti psihići bili povremeno.
Ovo na snimci je kamilica, kako je tek prošao zavoje prije nego što sam odlučio riskirati i snimati. I poslije, također. Znači, tu se uopće ne radi o brzini (na snimci izgleda dosta brže nego što je bilo, radi FOV) - ja sam komotno iza njega vozio unutar trake, da smo se vozili i 30-40km/h brže, ja bih mogao biti unutar trake.

Jednom sam tako triput potrubio specijalcu u Fiat Unu, došlo je do toga da je zakočio na sljedećoj ravnici pa smo razgovarali i on je mene pitao koji mi je vrag, zašto mu trubim. A dva auta je doslovno izgurao na pijesak kraj ceste.

Da, to je svakodnevica u Zagrebu, nažalost.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
IcyTexx di je to? Gore kod Laza negdje?
Da, vrh Laza.

Opet se quoteam, da prebacim na sljedeću stranicu (tko ima default broj postova po temi) - ovo ljudi moraju vidjeti.
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Što reći, koju posluku porati? Kolona nije vozila brzo, unutar ograničenja +10km/h, a lik je u svakom božjem zavoju bio u lijevoj traci. Kasnije nisam snimao jer ne volim to radit u vožnji, ali nekoliko slijepih lijevih i desnih zavoja je prošao skroz u lijevoj traci, preko pune crte, i skoro je okinuo jedan auto. Da, i ja sam jednom na sredini ugazio crtu (iz ove perspektive izgleda više nego što jesam), jer sam budala i morao sam snimit, dobio sam volju to poslat na policiju - lik će ubit nekog.




@lowrider - kad bih metnuo dashcam i snimio ovako nekoga pa anonimno poslao policiji preko one njihove aplikacije - bi li poduzeli nešto? Na 4K snimci jasno se vidi registracija.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 01.04.2018. u 22:04.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 22:21   #35413
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Dobro pitanje si postavio, kod mene dashcam radi sve u 16. Može li se to slati policiji pa da krenu kažnjavati prave prekršitelje, a ne stajati po autocesti?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 22:41   #35414
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor domy_os