Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2020., 17:48   #61
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
a čuj, slično bilo u jednoj drugoj trgovini na cyber monday.. prodali više komada nego su imali pa kasnije otkazivali narudžbe.. mislim da si ovdje ti u pravu, s obzirom da si ju i platio karticom.. znači skinuli su ti pare s računa.. prijava mingu tu može pomoći..

ako sam u krivu, ispravite me
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 19:25   #62
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Kako znaš da je netko kupio tu matičnu nakon tebe? Što ako je netko kupio preko WS matičnu prije tebe, sustav nije pokazao da matična više nije raspoloživa i tebi je prošla narudžba i tek onda je sustav pokazao da matična više nije raspoloživa?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 19:39   #63
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Tako je, upravo sam mu ja to napisao samo se netko pravi pametan pa briše postove iz dosade.
Stanje raspoloživosti na webshopovima nije u realnom vremenu, može se dogoditi da u kratkom roku 10 ljudi klikne "kupi" i svima prođe, ali će proizvod dobiti onaj tko je bio prvi.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:07   #64
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
na koju foru je onda prošla velika prijava linksa mingu zbog cyber mondaya prije cca 2 godine, kad su cijeli dan imali akciju otvorenu, svi naručivali onog čega nema pa su isto otkazivali narudžbu? ja sam svoje artikle dobio jedno 2mjeseca nakon te akcije nakon što je tužba prošla?

zbog toga sad links i stavlja broj artikala raspoloživih.. kakve su to gluposti s time da webshop nije u "real time"? kupca koji je to platio i skinuto mu je s kartice ne zanima takvo nešto
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:15   #65
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pa zavisi o kakvom se proizvodu radi.
Links je ipak na kraju isporučio jer se radilo o nekim popularnim proizvodima koji su stalno u ponudi kod njih i mogu ih nabaviti.

Ne znam kakva je ta matična koju je on pokušao kupiti, ako je Mikronis imao samo 1 kom, i ne može ju nabaviti niti će ju imati više u ponudi onda ne znam šta ti tu možeš.
Možeš ti njih pravno teretit ali neće oni stvorit matičnu koju nemaju.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:20   #66
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
a čuj, ja sam uz wifi karticu u linksu naručio neki divlji apacer 16gb ram na 4000mhz koliko se sjećam.. imali su ga samo na toj akciji i više nikad u ponudi.. pa su mi ga opet ponudili 2 mjeseca kasnije, otkud im ja ne znam nit me zanima.. ram sam odbio jer mi više nije trebao, wifi karticu sam uzeo po akcijskoj cijeni..

i da nema više te ploče, onda gospodinu ponudiš bolju ploču uz nikakvu nadoplatu i ispratiš ga kroz vrata a ne ovako
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:26   #67
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
i da nema više te ploče, onda gospodinu ponudiš bolju ploču uz nikakvu nadoplatu i ispratiš ga kroz vrata a ne ovako
To stoji, ali on sam treba odabrati ekvivalent ploču i tražiti da mu ju isporuče.
Vidiš da je on njima prepustio izbor zamjene pa mu ne paše.
Matične su specifične, ne znaju oni šta njemu treba i što je "bolje".
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:48   #68
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Meni su isto neke narudžbe došle, a neke su otkazali, no ukoliko se klikne na njihovom web shopu da kupuješ zadnji proizvod, automatski nakon potvrde narudžbe nema više opcije za ubaciti u košaricu tog artikla, tako da sigurno niko nije mogao nakon njega preko web shopa naručiti, niti on nakon nekoga.

Inače znaju povremeno imati neke stvari najjeftinije na nabavi, nevezano za ove ponude 'čišćenje zaliha' i generalno kod njih imam više otkazanih narudžbi, nego poslanih. Općenito im je komunikacija preko maila loša i pogubljeni su.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 21:50   #69
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
več smo x puta ustanovli da web shop vuče podatke sa x servera, x skladišta
nitko nema svoje skladište i to je to.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 21:51   #70
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Gle, ja sam im ostavio pravo izbora da bi im izasao u susret. Nisam specificirao plocu da ne bi ispao pi*da, a oni meni ponude najjadniju plocu koju imaju u ponudi. radi se o tome sto imam m.2 disk, 4 stika rama i asus xonar DG, koja je na PCI utoru. Xonar bi jos nekako i izbacio iz kompa, ako bas moram, ali memoriju koju vec posjedujem i disk, ne zelim! Plocu nisam kupovao jer je bila na akciji nego jer mi stvarno treba. Da mi ne treba, rekao bih da mi storniraju narudzbu i sve 5.
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 21:54   #71
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
@dadoremix - Ali, to nije problem kupca, nego trgovca. Isto tako, mislim da to ovdje nije slucaj, jer da je, javili bi se vec u ponedjeljak ili najkasnje utorak, a ne dan kad je ploca vec trebala biti u pogonu.
Moje misljenje je da netko nije odradio svoj posao i pripremio za slanje, nego su je prodali, najvjerojatnije u trgovini. A i napisano mi je (tri dana nakon placanja ploce) da su IMALI samo jedan komad koji je u međuvremenu prodan!
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:02   #72
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor bacelj Pregled postova
a oni meni ponude najjadniju plocu koju imaju u ponudi.
Vjerovatno su ti ponudili ploču slične cijene kao i ta koju si htjeo kupiti, ne mogu oni znati za šta tebi ploča treba i koje karakteristike treba imati.

Napravili su propust i moguće da su je prodali u poslovnici.
Traži pare nazad ako nemaju ništa šta tebi paše i kupiš ju negdje dalje.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:04   #73
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
u cijeloj ovoj tu priči izbjegava se najvažnije.. jel on sad ima tu kakva prava ili ne? to čiji je zajeb nije bitno, treba riješit situaciju.. javi im se opet, objasni o čem se radi u mailu, napiši i koji model ploče želiš i čekaj odgovor

čovjek je zakinut za ploču koju je već trebao imat u kompu i koju je platio, činjenica..
još ako ti nisu odmah i vratili lovu na račun pa dodatno čekanje auuu

samo eto šta reći, da li ti se isplati zajebavat s time ili bolje kupit ploču negdje drugdje kad ti hitno treba
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:23   #74