Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2009., 00:07   #601
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,864
nabiju oni cijenu i po 500+kn za windoze gore, ja kad sam kupovao uso u svaki IT store i pito koje imate s Dos-om ili necim drugim ljudi se zbunili
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 10:13   #602
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
nabiju oni cijenu i po 500+kn za windoze gore, ja kad sam kupovao uso u svaki IT store i pito koje imate s Dos-om ili necim drugim ljudi se zbunili
Bolje da su bar ostavili XP Home gore, a ne ovo smece od "Starter" verzije gdje trebas instalirati program da mozes promjeniti wallpaper! Pa Boze moj ne vozimo vise "strojeve" sa 8 MB RAM i 100MHz CPU i to kada upalis "turbo"....

Jedva sam docekao da mogu na Lenovo staviti samo Ubuntu i mirna Bosna.....a ne sada se sa drugim netbookom moram hebat sa Win...driverima i programima koji ne rade!

Nadam se da ce doci dan kada ce sve raditi na Linuxu i da vise nikada u zivotu necu morati vidjeti "Welcome" screen od Win.

Makar priznajem da mi je Win7 Ultimate x64 super OS.....i radi kako treba, ali ne tzv. "Starter" verzija vec "Ultimate".....druge nisam probao no vjerujem da su ok.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2009., 10:47   #603
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,864
meni je linux predobar, najveca mana mi je sto nema podrsku za CS, a ostalo manje vise, probo sam i prek wine-a ali neradi no da neidemo u OFF svidja mi se ova sedmica za sada sam imao samo jedan blue screen a koristim ju prek 3mj offkors ultimate x64
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 15:25   #604
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
nabiju oni cijenu i po 500+kn za windoze gore, ja kad sam kupovao uso u svaki IT store i pito koje imate s Dos-om ili necim drugim ljudi se zbunili
ovo ti ne stoji, gotove konfe sa predinstaliranim OS-om imaju cijenu tog OS-a kao u normalnoj prodaji, s tim da dobivaš popust na takav komp kao cjelinu, tako da te na kraju ispada jeftinije.

kužiš?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 16:14   #605
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,864
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ovo ti ne stoji, gotove konfe sa predinstaliranim OS-om imaju cijenu tog OS-a kao u normalnoj prodaji, s tim da dobivaš popust na takav komp kao cjelinu, tako da te na kraju ispada jeftinije.

kužiš?

nebih se slozio, asus kojeg smo dedi kupili imo je dos gore platili smo 3600 ili 4000kn, svugdje dalje je 4600 bio najeftiniji razlog tome su windowsi, bila je vista na svima, no ja nisma htio nista gore htio sam cistunac od svih tih gluposti

pa mene bas i ne interesira oce oni meni HW ili SOFTWARE dati jeftinije, to su samo gluposti stavi gore samo xp i lupi drivere jer mu treba vise od 1h a uzet ce mi preko 500kn za to, tak da nevjerujem ja bas u te windowse sto oni stavljaju i uvijek se nadju one "starter" verzije kao sto sada dolaze s W7 pa nemozes ni wallpapere promjeniti
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 13:26   #606
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
oko, tebi očito nije jasno da se taj OS PLAĆA, ne bitno bio to XP, Vista, ili Win7.

i sukladno tome je normalno da konfa sa gore predinstaliranim OS-om bude skuplja za cijenu toga sustava. shvaćaš?

ili da ti to ovako nacrtam.

kupiš XYZ brand konfu, cijena 4000kn, koja dolazi sa predinstaliranim W7 koji koštaju 1000kn, no pošto kupuješ brand name sa OS-om gore, dobiješ 10 do 15% popusta na cijeli komp. Iziđe te cca 4300kn sa Win.

neće tebi nitko dati XP ili neki drugi OS džaba..

a ako ne želiš OS, onda fino odabereš neki komp bez OS-a gore.
MOžda tebi nije jasno da masa ljudi želi imati gore instaliran OS na komp kad ga kupi, da im piratstvo nije poznati, te da žele imati original windowse i novi komp..

Ovo ti govorim jer RADIM u IT firmi.

EDIT: pričaš gluposti i nisi upućen, uvijek je jako dobro naznačeno kakvi windowsi dolaze sa takvom konfom. I vjeruj mi da je jednostavnije i puno brže prodati komp bez OS-a gore.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 14:04   #607
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,734
Ovako nisam siguran da spada ovdje ali mozda netko ima kakvu ideju.
Uglavnom jucer sam upalio komp i pojavio mi se poruka "NTDLR is missing", ok rekoh tko zna,ubacim cd od win7 i napravim repair i sve pet. komp se noramlno izbuta i sve radi ok.
Sinoc ga ugasim i maloprije ga idem upalit kad ono isto mi javlja.
Sad mi nije jasno da li je soft i hard greska.
Cudno mi je da mi se to javlja dva dana za redom,tako da sumnjam na hardwersku gresku konkretno HDD. Konifguracija je u potpisu.
Sad cu probati cekirati disk sa utilitijem sa starnice proizvodjaca, konkretno se radi o Samsung HDD HD321KJ serija,SATA.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 14:21   #608
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,864
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
oko, tebi očito nije jasno da se taj OS PLAĆA, ne bitno bio to XP, Vista, ili Win7.

i sukladno tome je normalno da konfa sa gore predinstaliranim OS-om bude skuplja za cijenu toga sustava. shvaćaš?

ili da ti to ovako nacrtam.

kupiš XYZ brand konfu, cijena 4000kn, koja dolazi sa predinstaliranim W7 koji koštaju 1000kn, no pošto kupuješ brand name sa OS-om gore, dobiješ 10 do 15% popusta na cijeli komp. Iziđe te cca 4300kn sa Win.

neće tebi nitko dati XP ili neki drugi OS džaba..

a ako ne želiš OS, onda fino odabereš neki komp bez OS-a gore.
MOžda tebi nije jasno da masa ljudi želi imati gore instaliran OS na komp kad ga kupi, da im piratstvo nije poznati, te da žele imati original windowse i novi komp..

Ovo ti govorim jer RADIM u IT firmi.

EDIT: pričaš gluposti i nisi upućen, uvijek je jako dobro naznačeno kakvi windowsi dolaze sa takvom konfom. I vjeruj mi da je jednostavnije i puno brže prodati komp bez OS-a gore.
nepricam ja gluposti ja iznosim svoje misljenje treba znati razliku, da nisam upucen nebi ovo ni komentirao...s ovim se neslazem "MOžda tebi nije jasno da masa ljudi želi imati gore instaliran OS na komp kad ga kupi" a mozda zato, sto ljudi nemogu kupiti bez OS-a vec su prisiljeni uzeti, vecina kompova imas s OS-om i to je najveci problem, evo uzeo si za primjer W7 da kosta 1000kn a zasto bi neko njega htjeo na kompu ako zeli samo hardware (ali u 80% slucajvea nemozes dobiti komp bez OS-a stvarno rijetko osim ak kupujes posebno komponente),evo primjeraemmezeta, konikom, vemil na svakom kompu je bio OS instliran ja sam za starog u firmi prosle god iso traziti bez OS-a nakraju sam kupio u komponentama i slozili samo sve, uzeo orginal windowse koje su imali i stavio i ustedili smo 400kn (na OS-u) i to sam im ulozio u procesor, mislim ti isto nekuzis sta ja hocu reci, nemora znaciti da netko kad nekupuje OS ima piratluka kod kuce mozda ima licencu iz vana, ali s ovim se slazem "I vjeruj mi da je jednostavnije i puno brže prodati komp bez OS-a gore"...nemislim vise ovo komentirati i ici u daljnji OT, ovdje stajem sto se tice ovog razgovora


Citiraj:
Autor acer Pregled postova
Ovako nisam siguran da spada ovdje ali mozda netko ima kakvu ideju.
Uglavnom jucer sam upalio komp i pojavio mi se poruka "NTDLR is missing", ok rekoh tko zna,ubacim cd od win7 i napravim repair i sve pet. komp se noramlno izbuta i sve radi ok.
Sinoc ga ugasim i maloprije ga idem upalit kad ono isto mi javlja.
Sad mi nije jasno da li je soft i hard greska.
Cudno mi je da mi se to javlja dva dana za redom,tako da sumnjam na hardwersku gresku konkretno HDD. Konifguracija je u potpisu.
Sad cu probati cekirati disk sa utilitijem sa starnice proizvodjaca, konkretno se radi o Samsung HDD HD321KJ serija,SATA.
probaj jos koji put staviti dvd i pokrenuti startup repair, ako ti se ponovo pokazuje probaj s system restore no prije toga ako imas backup s nekim drugim programom ako ne probaj system restore ako ni to neuspije onda, vjerovatno nanovo da probas instalaciju, probaj na google naci slican problem siguran sam da nisi jedini s tom greskom
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 14:43   #609
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
[QUOTE=fre@k;1515977]nepricam ja gluposti ja iznosim svoje misljenje treba znati razliku, da nisam upucen nebi ovo ni komentirao...s ovim se neslazem "MOžda tebi nije jasno da masa ljudi želi imati gore instaliran OS na komp kad ga kupi" a mozda zato, sto ljudi nemogu kupiti bez OS-a vec su prisiljeni uzeti, vecina kompova imas s OS-om i to je najveci problem, evo uzeo si za primjer W7 da kosta 1000kn a zasto bi neko njega htjeo na kompu ako zeli samo hardware (ali u 80% slucajvea nemozes dobiti komp bez OS-a stvarno rijetko osim ak kupujes posebno komponente),evo primjeraemmezeta, konikom, vemil na svakom kompu je bio OS instliran ja sam za starog u firmi prosle god iso traziti bez OS-a nakraju sam kupio u komponentama i slozili samo sve, uzeo orginal windowse koje su imali i stavio i ustedili smo 400kn (na OS-u) i to sam im ulozio u procesor, mislim ti isto nekuzis sta ja hocu reci, nemora znaciti da netko kad nekupuje OS ima piratluka kod kuce mozda ima licencu iz vana, ali s ovim se slazem "I vjeruj mi da je jednostavnije i puno brže prodati komp bez OS-a gore"...nemislim vise ovo komentirati i ici u daljnji OT, ovdje stajem sto se tice ovog razgovora


uvijek se može kupiti komp gore bez OS-a

i ja sam završio s razgovorom.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 17:29   #610
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,734
@Fre@k

Guglam vec neko vrijeme ali nista posebno zasad nisam nasao,svaki pit kada resetiram ili ugasim pojavi se NTLDR is missing, onda napravim repair preko dvd-a od Win7 i komp se izbuta normalno
Skenirao sam disk sa utilitijem od Samsunga i sve je proslo ok.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2009., 18:35   #611
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Može li mi netko reći kako i gdje da isključim user account koji se pojavljuje prilikom podizanja sistema ?!
Ne želim da se to pojavljuje , neka se sistem podigne bez da moram potvrditi user account koji BTW imam samo jedan "Administrator" .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 18:47   #612
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Može li mi netko reći kako i gdje da isključim user account koji se pojavljuje prilikom podizanja sistema ?!
Ne želim da se to pojavljuje , neka se sistem podigne bez da moram potvrditi user account koji BTW imam samo jedan "Administrator" .
run --> control userpasswords2 - i maknes kvacicu sa Users must enter a user name and pass......
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 19:41   #613
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Ne pronalazim : "run --> control userpasswords2" , gdje je to ?
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 20:53   #614
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Ne pronalazim : "run --> control userpasswords2" , gdje je to ?
pokrenes run i upises control userpasswords2


zisku?
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 20:56   #615
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Koje drivere koristite za Creative X-Fi seriju zvučnih kartica? Ovi što im stoje na službenim stranicama daju preloš zvuk, čak i na malom 5.1 sustavu. CMSS-3D ne raspoređuje zvuk kako treba, a imam dojam i da subwoofer nije sinkroniziran sa satelitima.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 21:18   #616
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor The Comedian Pregled postova
pokrenes run i upises control userpasswords2


zisku?
Kužim što mi želiš reći ali ne pronalazim run u start-meniju !
Kako da ga ukljućim , jednostavno ga nema (u xp-u je bio ali na sedmici ga ne pronalazim).
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 21:27   #617
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Kužim što mi želiš reći ali ne pronalazim run u start-meniju !
Kako da ga ukljućim , jednostavno ga nema (u xp-u je bio ali na sedmici ga ne pronalazim).
windows key na tipkovnici + R

__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 21:38   #618
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Uspio sam !
Hvala ti na pomoći .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 23:53   #619
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,864
Citiraj:
Autor acer Pregled postova
@Fre@k

Guglam vec neko vrijeme ali nista posebno zasad nisam nasao,svaki pit kada resetiram ili ugasim pojavi se NTLDR is missing, onda napravim repair preko dvd-a od Win7 i komp se izbuta normalno
Skenirao sam disk sa utilitijem od Samsunga i sve je proslo ok.
http://www.sevenforums.com/crashes-d...ng-bootup.html

procitaj mozda pomogne
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 09:26   #620
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,734
Probao sam i ovo sa bootrec ali isto se dogadjalo.
Isao sam ponovno instalirati cistu Win7 i kao prodje instalacija ok i kod prvog restarta nakon instalaicje drivera sad dobijem BOOTMGR is missing.
VIse nemam ideja osim da je disk otisao u k....
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 10:24   #621
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor acer Pregled postova
@Fre@k

Guglam vec neko vrijeme ali nista posebno zasad nisam nasao,svaki pit kada resetiram ili ugasim pojavi se NTLDR is missing, onda napravim repair preko dvd-a od Win7 i komp se izbuta normalno
Skenirao sam disk sa utilitijem od Samsunga i sve je proslo ok.
U konfi imaš 2 diska (pretpostavljam fizička jeli?) Može ti biti da je na jednom disku instaliran windows7 (taj disk je u redu) a na onom je zapisana procedura za bootanje (npr. ako imaš 2 OS-a na 2 harda, i makneš onog di su zapisani ti boot podaci, neće ti oba radit) i taj nije u redu.

Neznam, ja bi probao program easyBCD (il tak neš se zove) i mislim da je tamo moguće promijeniti lokaciju Master Boot Recorda, ili barem rebuildati.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 10:31   #622
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,734
Da imam dva diska fizicka,na ovome na kojem Win je sata disk a drugi je IDE.
Cudno je to sto je sve to radilo do subote ok i onda odjednom problem.
Cak i nakon reinstalacije Win opet se javlja greska.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 12:31   #623
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,864
pa ako mozes probaj iskopcati IDE i ostaviti samo sata, dobro ti je rekao viperus mozda su podaci no opet ako su obadva ukljuceni trebalo bi raditi probaj proci instlaciju samo s jednim hdd-om
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 13:31   #624
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,734
A probat cemo maknuti IDE disk pa javim kako je proslo.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 14:39   #625
Eugene1981
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Tv rezolucija

Ovak, instalirao sam windows 7, i super je sve kak radi...
Instaliro sam najnoviji catalyst. Imam ati radeon 3850...
Grafulja je povezana monitor prek dvia (samsung syncmaster 2032 bw) i na tv 32lg3000.
Kada sam stavljao duplicate view na widowsima xp, nije mi smanjivao rezolucijuna monitoru. A sad, ne mrem nikak dobiti takav način rada. Ono mi je bilo super, ista slika i na tvu i na monitoru. Na sedmici mi odmah krši rezoluciju na monitoru kad pokrenem duplicate display. na 1360x768. To je doduše nativna rezolucija tva.
Al kad uđem u catalyst i odem na display, on mi pokazuje syncmaster i lg tv, al pise pored da je kao crt... Spojen je sa vga kablom na grafičku, dal to ima kakve veze? Dal bi se ista promjenilo kad bi kupio vga to hdmi kabel?

zanima me dal bi nekak mogo forsat rezoluciju na tvu tak da i monitor i tv imaju rezoluciju 1680x1050... barem prividno... posto telka ionak neide iznad svoje rezolucije. vise me ljuti kaj mi rusa rezoluciju na monitoru...

Na xp je to catalyst odrađivao bez problema...
Eugene1981 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 16:43   #626
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,864
Citiraj:
Autor Eugene1981 Pregled postova
Ovak, instalirao sam windows 7, i super je sve kak radi...
Instaliro sam najnoviji catalyst. Imam ati radeon 3850...
Grafulja je povezana monitor prek dvia (samsung syncmaster 2032 bw) i na tv 32lg3000.
Kada sam stavljao duplicate view na widowsima xp, nije mi smanjivao rezolucijuna monitoru. A sad, ne mrem nikak dobiti takav način rada. Ono mi je bilo super, ista slika i na tvu i na monitoru. Na sedmici mi odmah krši rezoluciju na monitoru kad pokrenem duplicate display. na 1360x768. To je doduše nativna rezolucija tva.
Al kad uđem u catalyst i odem na display, on mi pokazuje syncmaster i lg tv, al pise pored da je kao crt... Spojen je sa vga kablom na grafičku, dal to ima kakve veze? Dal bi se ista promjenilo kad bi kupio vga to hdmi kabel?

zanima me dal bi nekak mogo forsat rezoluciju na tvu tak da i monitor i tv imaju rezoluciju 1680x1050... barem prividno... posto telka ionak neide iznad svoje rezolucije. vise me ljuti kaj mi rusa rezoluciju na monitoru...

Na xp je to catalyst odrađivao bez problema...
neznam zasto ides u catalyst kada mozes jednostavno otici desni klik na dekstop >> screen resolution >> oznaci main display podesis rezoluciju oznacis tw i podesis njegovu rezoluciju dole stavis extend ili duplicate this displays...evo kak je kod mene

ljevi (1) samsung 102cm, desni (2) T200 "unutar slika"


i nemozes forsat rezoluciju, koliku ti tw da to je to
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 16:55   #627
Eugene1981
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
sve je to ok. probo sam i to... al ne rijesava stvar. ja ne bi imo problema, kad bi telka koristila tu rezoluciju, a monitor svoju, al on meni kad napravim duplicate display rusa rezoluciju monitora na rezoluciju tv-a tak da i jedan i drugi display koriste 1360x768. Jedino bi to htio izbjec...
Eugene1981 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 17:09   #628
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Evo novog/ih problema:

1. VLC/MPC mi daju sliku kao na starim TVovima a materijal je 1080HD
2. Zvuk se nekad u Foobaru brejka
3. Chrome + Flash = ~99% CPU isto i sa FFom

Driveri su zadnji za grafu, audio isto. Radi se o home konfi.

Ako nitko nema soluciju idem na clean instal, jer nisam napravio image prvi put
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 17:30   #629
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,864
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Evo novog/ih problema:

1. VLC/MPC mi daju sliku kao na starim TVovima a materijal je 1080HD
2. Zvuk se nekad u Foobaru brejka
3. Chrome + Flash = ~99% CPU isto i sa FFom

Driveri su zadnji za grafu, audio isto. Radi se o home konfi.

Ako nitko nema soluciju idem na clean instal, jer nisam napravio image prvi put
1. koristim k-lite codec pack zadnji s mpc koji dolazi uz njega nisam do sada problema imo s 1080p, koje codece koristis
2.reinstalacija foobara?? da nije mozda do nekih postavki
3.nisam primjetio kod sebe da je bilo 99% s istim softom

hmm sve mi vise pada na pamet da ti je uslo nes u komp, probaj opaliti clean vjerovatno ce rijsiti sve greske koje si do sada nabrojao
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 17:36   #630
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,864
Citiraj:
Autor Eugene1981 Pregled postova
sve je to ok. probo sam i to... al ne rijesava stvar. ja ne bi imo problema, kad bi telka koristila tu rezoluciju, a monitor svoju, al on meni kad napravim duplicate display rusa rezoluciju monitora na rezoluciju tv-a tak da i jedan i drugi display koriste 1360x768. Jedino bi to htio izbjec...
trazio sam po netu nemozes, pokusao kod kuce i jednostavno neda najvecu rezoluciju dobijes od obadva monitora koja koristis u ovom slucaju te koci TW, jer da imas 1080p telku onda bi bez beda mogo 1680x1050
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na