Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2011., 18:43   #151
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Thumbs up Hvala Vedranzeman & Stef

Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Otključavanje jezgri je izgleda postala normalna stvar, pa se ne naglašava previše kao prije. Kod Gigabajta je za dvije najbolje AM3+ ploče naveden "Auto Unlock Support".
Hm'da,

To me izgleda odvelo na krivu pomisao.

Citiraj:
Autor stef Pregled postova
- posebni UCC čip (Asrock) u kombinaciji sa pločama koje nemaju mogućnost otključavanja preko čipseta
Odlicno. To mi je isto promaklo, posebno oVo :

Citiraj:
UCC feature is supported with AM3/AM3+ CPU
only
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Mislim da to većina ploča danas ima riješeno ovako ili onako. Za BD se još nezna kako će to funkcionirati .
Ocekivah da ce i dalje boldati otkljucavanje jezgri na svakoj novoj kutiji - to me je zapravo najvise zbunilo. I dalje mi se cini osobitost koju nije naodmet vizualno podebljati. Kupac koji sece u nekom velikom ducanu i cita kutije maticnih... atraktivno je i dalje - posebno prvom kupcu.

Kilavi li se AMD 900-tka izvan spomenutih datuma? Ili jos unutar najava? Bilo bi lijepo vidjeti vec koju plocu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 21:14   #152
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Ima li koji noviji bench na netu? Bulldozer Shines in 3D Gaming and Rendering
__________________

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:28.
de.fang je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2011., 21:49   #153
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Ne, samo neki ES primjerci za koje se ne zna koliko su reprezentativni. Rezultati su čudni i prilično loši.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 20:11   #154
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Radeon HD 6550 u Llano APU modelima

AMD's upcoming Llano line of accelerated processing units (APUs), to compete with Intel's Sandy Bridge LGA-1155 processors, is said to embed what AMD will refer to as the Radeon HD 6550 graphics core. Unlike Sandy Bridge where a processor die is simply fused with a integrated graphics northbridge onto a single die, Llano will see the GPU part of the silicon integrated with the rest of the APU in many other levels, including assisting the x86 cores with serial processing loads. Llano's embedded GPU carries the AMD Radeon SKU of HD 6550. It will feature on AMD's Fusion A8-3550 and A8-3550P APUs, is DirectX 11 compliant, has 400 stream processors, and a core clock speed of 594 MHz. It uses memory shared from the main memory, but in all likelihood, AMD might work on SidePort-based memory support. Further, the Radeon HD 6550 can work in tandem with discrete AMD Radeon HD 6570 and HD 6670 "Turks" based graphics cards in the same way as AMD's IGPs have been known to work with entry-level Radeon GPUs using Hybrid CrossFireX. When the HD 6550 iGPU is working in tandem with HD 6670 or HD 6570, the graphics hardware will be recognized as "Radeon HD 6690".
Izvor: techPowerUp
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 10:59   #155
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Jel se moze uopce nagadjati koja bi mogla bit brzina zambezi 4 jezgrenog procesora?hoce li biti brzi od phenoma x4 975?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 13:12   #156
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Pa, strpi se još ovih misec dana. AMD je službeno potvrdio da 1.-og na azijskom Computex 2011. prvi na scenu stupa LIano i 9xx chipset, a onda 7.-og u LA na scenu stupa FX BD i nove AM3+ ploče.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:28.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 14:13   #157
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
To su announcementi. Launch event za klijentske platforme je 14.06.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:29.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2011., 21:24   #158
ExpertKid
Premium
Moj komp
 
ExpertKid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 73
jeli se isplati čekati bulldozer ili da kupim sandy i5 2500k???
ExpertKid je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2011., 21:31   #159
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Ako pricekas mozes biti samo u duplom dobitku, ili ce novi bull biti bolji i brzi ili nece ali ce srusiti cijene sandya, barem za malo.
Mjesec dana zbilja nije puno, pogotovo ako planiras dati par kila kn za novi stroj kojic es koristii tko zna koliko dugo!
Citiraj:
Asus M5A99X EVO AM3+ ploča
Here is the first picture of the M5A99X EVO, an upcoming socket AM3+ motherboard by ASUS based on the AMD 990X + SB950 chipset designed AMD's FX-Series "Zambezi" 8-core, 6-core, and 4-core procesors. The AMD 990X is designed for discrete graphics with up to two graphics cards in CrossFireX. It is likely that the final iteration has NVIDIA SLI support out of the box. The AM3+ Black socket is powered by 8-phase Digi+ VRM, cooled by a large heatsink that sits next to the northbridge heatsink. ASUS came up with a new heatsink design theme. While the P8P67 series uses heatsinks with curvy/wavy fins, the M5A series uses sharp edges.
The AMD 990X northbridge gives out 16 PCI-Express 2.1 lanes split between two x16 slots. When both slots are populated, the graphics cards run on x8 bandwidth. The third black x16 slot is wired to the SB950 southbridge, and is likely x4. Other slots include two PCI-Express x1 and a PCI. Storage connectivity includes six SATA 6 Gb/s ports from the SB950 southbridge that support RAID 0, 1, 0+1, 5, 10 modes; a third-party controller drives two additional SATA 6 Gb/s internal ports. We don't know if there's another such controller handling eSATA. Other connectivity features include at least two USB 3.0 controllers made by ASMedia (ASUS subsidiary), two internal USB 3.0 ports by header (for front-panel or bracket), and probably two more ports on the rear panel. There's Realtek-made 8-channel HD audio, a gigabit Ethernet connection, and VIA-made FireWire controller.

AMD FX-Series processors natively support DDR3-1866 MHz memory standard, there are four DDR3 memory slots wired to the socket, support dual-channel memory. The board supports various overclocking and energy-efficiency features, including EPU (energy processing unit), and TPU (TurboV processing unit). With this generation of chipset, the AMD platform is transitioning to UEFI as the system firmware standard. ASUS will give this board a mouse-driven graphical user interface for its UEFI setup program. The immediate benefit of UEFI is the ability to boot from volumes larger than 2.2 TB in size.

The ASUS M5A99X EVO is likely to be launched in mid-June.
Izvor: techPowerUp

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:37.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 20:09   #160
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jel se moze uopce nagadjati koja bi mogla bit brzina zambezi 4 jezgrenog procesora?hoce li biti brzi od phenoma x4 975?
pa vjerojatno bi i ovaj prvi FX-4110 trebao biti bolji jer se radi o seriji i arhitekturi. ali opet je sve na nagađnjima. nema još puno do predstavljanja i prvih rezultata pa ćemo vidjeti. mislim da bi bilo blesavo da ima iste ili slabije performanse od starog procesora, ali mene recimo više zanima kakav će biti odnos snaga sa trenutnom ponudom Intelovih SB procesora. nekako mi se čini da bi se FX-4110 i 6110 trebali tuči sa i5-2600K dok bi 8110 i 8130P trebali konkurirati, ili čak preteči, i7-2600K. recimo da tih 8 stvarnih jezgri treba potući HT. ali i cijena će tu igrati ulogu.
hmh. nešto nisam baš impresioniran niti pločom niti 990X chipsetom. znam da treba pričekati da se ploča pojavi na tržištu pa da vidimo pune specifikacije ali ovako na prvi pogled ne mogu reći da je neki veliki napredak u odnosu na 8xx seriju, osim što podržava BD. može biti i zato što sam isti dan išao baciti pogled na Asrock Z68 Extreme iz Intelovog tabora koja je, na mene barem, ostavila dojam nešto tehnološki modernije i fičurima bogatije ploče.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"


Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:40.
Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2011., 21:00   #161
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Biti ce i jacih, bez brige, vec se uokolo vrti slika novog crosshaira (tj. kutije, lol )

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:34.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 21:16   #162
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Moje jedino ocekivanje je dobar "bang for buck" i nista drugo. Ako uspiju dosegnut performanse LYnfielda ili sl., "clock per clock" sa svom silom jezgri, bit ce to jako konkurentni procevi. Sam broj jezgri jos uvijek nije garancija performansi a kako ce se "hardwerski HT" ( cini mi se ko dobar naziv za takav nacin slaganja) snaci u svemu je za mene najveci ?. Pogotovo u situacijama gdje broj jezgri nije presudan faktor a toga ima jos uvijek podosta.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:40.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 21:28   #163
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Samo je pitanje cijene, a u svemu tome nekako me najvise veseli 6 jezgreni Phenom II za kilu kuna

AMD lowers processor prices
Pogle ovo:
Citiraj:
Leaked slides hint on AMD Bulldozer and Llano performance
Tech Report writes leaked slides from Donim Haber give a rough indication of the performance of AMD's upcoming Llano and Bulldozer processors. The most interesting slide of the bunch illustrates the relative performance of a number of AMD's upcoming APUs versus three different Sandy Bridge CPUs. Results are provided for 3DMark and PCMark Vantage, and things look pretty grim on the CPU front. None of the Llano-based A-Series APUs come close to matching the PCMark score of even the Core i3-2100. The lone Bulldozer example, an eight-core model, barely beats the Core i7-2600K. Things look much better for AMD if you focus on the 3DMark scores, which show the A-Series APUs trouncing Sandy Bridge's integrated GPU. That matches yesterday's assertion that Llano's integrated graphics component will offer three times the performance of Intel's HD Graphics.
Izvor: Guru3D

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:36.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 21:47   #164
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
TI SSovi mi nista ne znace. Rezultati u Vantageau sa integrusama mi nisu bitni u zivotu. Iz aviona je vidljivo da imaju puno jacu integrusu i da po tom pitanju sigruno jedu Intel za dorucak ali mene to ne interesira jer imam gtx 580. Dobar deal bi bio da ta integrusa ima dovoljno snage da prozvace neke razumne rezolucije i igre i nekome bi to sigurno bila savrsena kombinacija, iganje do 1680x1050 sa medium detaljima i u tom stilu.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:40.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 01:30   #165
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor ExpertKid Pregled postova
jeli se isplati čekati bulldozer ili da kupim sandy i5 2500k???
A čuj, nećeš propast ako se strpiš još malo. Ja bi rađe pričeko Buldoždera, možda bude bolji od intela, a i vrlo vjerojatno će cijene SandyB. pasti. Tako da, moj savjet ti je da pričekaš još mjesec dana, nije to neko strašno vrijeme niti ćeš nešto strašno izgubit ako se baciš u čekanje, baš suprotno možeš samo dobit.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 17:17   #166
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Citiraj:
Asus M5A Series Socket AM3+ Motherboard Lineup Detailed
Here is the complete socket AM3+ motherboard first-wave of ASUS, the M5A series, short and sweet. Based entirely on AMD 9-series chipset, including 9-series southbridge chips, the first-wave caters to gamer, performance, and enthusiast market segments, and only includes those chipset models that rely on discrete graphics (leaving out AMD 980G, 990GX). The lineup even includes models from ASUS' gamer/enthusiast-oriented Republic of Gamers (ROG) family, and The Ultimate Force (TUF) family.
Izvor: techPowerUp
Zanimljivo, po prvi puta TUF serija i za AMD-a. Bas me zanima na sto ce to sve liciti.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:38.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 17:57   #167
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Vrlo vjerojatno cu si na jesen slagati novu konfu i sigurno ce to biti am3+ konfiguracija. zasto? zato sto mogu piknuti neki 4-jezgreni bulldozer za normalnu cijenu (ne skuplje nego neki i5), a sigurno ce podrska za socket biti puno dugotrajnija nego na intelovoj strani i u trenutku kada ce mi doista trebati bolji proc, moci cu promijeniti bez da mijenjam cijelu konfiguraciju.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 22:14   #168
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Biti ce i jacih, bez brige, vec se uokolo vrti slika novog crosshaira (tj. kutije, lol )
ma ne radi se o tome, štoviše meni su te RoG i slične ploče ploče odbojne. totalni overkill. znam da se svaki gejmer pali na njih jer imaju uber-dizajn i šarane su i možeš staviti 10 grafulja na njih ali mene više oduševi ploča koja je svestrana nego neka i sa sa OK cijenom a ne neki ekstremi. gledajući onu M5A99X nisam dobio neki taj feeling. kažem, može biti jer sam isti dan detaljnije proučavao Z68 za Intela pa sam bio pod dojomom, dok samo ovu samo preletio u članku. Magarac je dobro opisao, bitan je bang for buck, i oduvijek je bio kod AMD-a bilo da se radi o pločama ili procesorima. onim iz srednjeg segmenta ili onim iz višeg.
malo su mi nepregledni ti chartovi a nisam baš siguran da ih kužim. ali ako sam dobro shvatio jedino bi FX-8110 trebao biti au pair sa i7-2600K dok su ostali ispod kad su CPU performanse u pitanju. ako bi ih uzeli kao točne meni je to očekivano jer su LLano procesori zapravo sadašnja shrinkana arhitektura kojoj je dodan GPU. kao što Intel sada ima bolji per clock performance za očekivati je da će imati i dalje u usporedbi sa "starom" AMD arhitekturom. ali očito da očekuju da će taj integrirani GPU donjeti prevagu kod mnogih korisnika kojima nije bitan svaki FPS igrama i kojima će snaga jednog LLanosa biti i više dovoljna.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"


Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.05.2011. u 22:39.
Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 22:25   #169
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Inženjerski primjerak AMD Llano FM1 ploče

We've seen pictures of the FM1 socket, the FM1 CPUs and even the mobile test board from AMD, but what we have for you today is the first picture of AMD's FM1 desktop test board. Please keep in mind that this is not an indication of what final production motherboards will look like, nor does it represent a final product by any means, but what it does give us is a glimpse into what AMD's Fusion motherboards for the FM1 socket will have to offer. As you can see from the picture, AMD's test board doesn't exactly look like a retail board and it has a lot of test points for oscilloscopes and other types of test equipment. However, what we can see is that the board has native USB 3.0 support thanks to the internal USB 3.0 header so this is most like an FCH A75 based board. As it should be, it's a single chipset board, although it appears that the FCH A75 requires active cooling which is somewhat disappointing. That said, hopefully a larger passive cooler will be enough on retail boards, or at least that's what we're hoping for.
The board clearly has an HDMI, DisplayPort and D-sub connector and it should also have a pair of rear USB 3.0 ports alongside what we'd guess are four USB 2.0 ports, a Gigabit Ethernet port, six audio jacks and what appears to be a vertical eSATA connector. The slots on the board appears to be a single x16 PCI Express slot, two open ended x4 PCI Express slots, a mini PCI Express slot and a PCI slot, as well as a x1 PCI Express slot located at the centre of the board. Surprisingly the board has a very small VRM design with what looks like a 3+2 phase design. Considering that the APUs will have a pretty powerful GPU inside them, we expected a more advanced VRM design. Apart from that there isn't much to say, the board has four DIMM slots, five internal SATA connectors and a lot of pin headers that we can't really make out what they're for. One final note would be the CPU retention, or the lack of one. There appears to be space for one that would be similar to the AM3+ split design we've seen from ASRock and Asus, but we're just going to have to wait and see what AMD comes up with.
Izvor: VR-Zone
McG je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 12:31   #170
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
meni se baš sviđa zeleni PCB. da je malo ispranije boje bio bi ko Epoxica inače u prethodnom postu od blufluida mi je zapo za oči ovaj detalj: "and only includes those chipset models that rely on discrete graphics (leaving out AMD 980G, 990GX)." znači li to da će ipak biti chipseta sa integrušom na ploči, samo što ih Asus neće sad, ili ikad, izbaciti na tržište?
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"


Zadnje izmijenjeno od: McG. 01.09.2011. u 20:43.
Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 17:12   #171
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Llano dolazi s svojim AMD A75 i A55 čipsetima, a pošto Bulldozer modeli nemaju IGP, nema potrebe za G i GX izvedbama čipseta.
980G se prije pojavil na jednom od roadmap screenshota, ali to je bilo to. Kasnije ni traga ni glasa, samo 970 i 990 non-IGP verzije za Bulldozere.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 08:34   #172
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
znam za to, ali me rečenica iz onog linka malo cimnula jer se može dvojako shvatiti. a o ovome da na BD pločama nema potrebe se još da raspravljati. BD i LLano nisu baš ista kategorija procesora i meni osobno ne stoji logika "ako želiš IGP onda moraš uzeti i slabiji proc". imho. ukoliko su razlozi za odustajanje od IGP-a na 9xx chipsetima tehničke prirode onda je to druga priča.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 16:28   #173
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Možda ti ne paše ta logika, ali AMD-u i Intelu paše itekak. Zarada i samo zarada. Mogu oni staviti IGP na/u kaj god ih volja, ali onda nema te raznolikosti između proizvoda koja ih prodaje.
Opet s druge strane, oni koji namjeravaju kupiti Bulldozer bi se žalili da kog vraga će im IGP u takvim procesorima i začarani krug je tu.
AMD: Bobcat za embedded sisteme, Llano s IGP-om + FM1 socket za srednji i viši tržišni segment, te naposljetku non-IGP Bulldozer + novi AM3+ socket za high-end i enthusiast.

Intel: Atom za embedded sisteme, Sandy Bridge s IGP-om + LGA-1155 za srednji i viši tržišni segment, te naposljetku non-IGP Sandy Bridge-E + novo LGA-2011 podnožje za high-end i enthusiast.
Ovisno o potrebama, ljudi budu kupili ono kaj im najviše odgovara, a marketing bude se pobrinul da se isforsira novi socket i novi LGA i ljudi budu na ovaj ili onaj način kupili određeni proizvod, mada im možda ne treba sve kaj taj nudi. Pogledaj samo kak je završil LGA-1156 koji je do prije godinu-godinu i pol bil jako poželjan i konstantno preporučivan, a danas se skoro više i ne nudi u trgovinama, a preporuke su kompletno nestale. LGA-1155 ga je "pokopal" unutar nekoliko mjeseci postojanja i usprkos problemima s čipsetima. Da ne spominjem kak su svi pričali da je glupost kupovati procesor s IGP-om, ako im to ne treba, a onda uredno nabavili prvo LGA-1156 platformu, a kasnije prešli na novi LGA-1155. Ista stvar s AMD-om, jer kolko god ljudi negodovali radi ovog ili onog, na kraju kupe ono kaj se nudi.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 08.05.2011. u 16:38.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 19:45   #174
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Iskreno nema ni potrebe za novim IGP čipsetom, 880/890G će odrađivati posao. Ako bude potrebe mogu ga rebrandirati. Namjena ... za neki server, radnu stanicu gdje grafika nije u prvom planu.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 20:44   #175
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Tu je uredno obična PCI grafička kartica više nego dovoljna iako je IGP definitivno bila vrlo zgodna opcija.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 01.09.2011. u 20:43.
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 21:08   #176
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
@McG

možda se nismo skužili ali kad kažem IGP ne mislim na on-chip grafiku tipa Sandy ili LLano već kao u 890G chipsetima, integrušu na ploči. iskreno ne vidim što bi nekome smetala integrirana grafička na ploči koji podržava Bulldozere. kako nikome ne smeta integrušna na 890GX chipsetu? kladim se da je više ljudi, i to entuzijasta, kupilo tu ploču nego neku iz FX serije. jasno je meni sve gore napisano i da će marketing napraviti svoje ali ne vidim nekog pravog razloga niti argumenta zašto ne bi postoajo 9xxG chipset.

kao što stef reče, za radne stanice gdje 3D performanse nisu bitne, ili čisto da imaš jednu grafiku viška ako zatreba. ja vidim samo prednosti postojanja i takvog jednog chipseta uz svu plejadu high-end ploča.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 21:49   #177
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Jasno je sve, samo velim su da i na AMD i na Intel strani procesori s IGP-om isključili potrebu za standardnim čipsetom kakav je 880G i 890GX, te svi prije njih. Intel je isto tak fural Gxx čipsete na matičnim pločama, ali čim su stigli prvi Clarkdale, a kasnije Sandy Bridge modeli - klasičnim IGP čipsetima ni traga ni glasa. Meni je tak svejedno da li ploča nudi IGP ili procesor ili jedno i drugo, ali očito da AMD i Intel imaju neke svoje planove i fokus stavljaju na procesore koji dolaze s integriranom grafikom. Ta je pak iz generacije u generaciju sve bolja i samo je pitanje vremena kad iz igre izbaci dobar dio sadašnjih diskretnih kartica iz nižeg dijela tržišta.

Evo sad i nove ploče temeljene na Z68 čipsetu podržavaju istovremeno clockanje procesorskih jezgri i integrirane grafike, te samim time sve ploče (bar na papiru) dolaze sa svim potrebnim video izlazima, a opet su vodeći proizvođači najavili (Gigabyte među prvima - 1, 2) da nude ploče koje iako dolaze bazirane na Z68 čipsetu, ne budu imale video izlaze, jer postoji dio tržišta koji je spreman kupiti Sandy Bridge i kasnije Ivy Bridge, a ne žele da im ploča nudi mogućnost iskorištavanja tog IGP-a, pa makar je u pitanju dekodiranje videa. Lud, zbunjen i nimalo normalan.

Da ne spominjem kak je danas većina ljudi još uvijek uvjerena da ploče s klasičnim IGP čipsetom i ovi novi procesori s IGP-om, ne valjaju i da je to namijenjenom trećerazrednim proizvodama i kupcima koji nemaju za bolje. Možda AMD sklepa kakav 980G ili 990GX, pa ga proizvođači iskoriste za svoje workstation i server orijentirane proizvode, ali na ovom tržištu za "gamere" i "clockere", već imaju spremne nove generacije proizvoda i kolko se da skužiti oba proizvođača idu dalje bez klasičnih čipseta s IGP-om.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2011., 08:17   #178
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Prave serverske ploče, čak i one AM3, obično imaju posebnu grafiku integriranu na ploči. Neki jednostavni adapter koji obično nije posebno hlađen, čak ni pasivno. Ali za neku radnu stanicu ili "PC server" bi 880G/890GX još uvijek dušu dao. S druge strane, teško da će AMD razvijati više nove IGP čipsete.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 09.05.2011. u 08:23.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2011., 08:35   #179
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
@McG

mislim da je kod Intelovog Gxx chipseta problem ipak bio i u samim performansama te grafike koja je bila očajna i za običan uredski rad. osim ako se korisnik nije koristio isključio word-procesorima naišao bi na probleme i kod pokretanja web preglednika čim bi se na ekranu pojavio malo zahtjevniji grafički prikaz ili neki flash. po mom iskustvu Intel je neki ozbiljniji korak ka upotrebljivosti svoje on-board grafike napravio tek sa mobilnim X3100 grafikama, ili tu negdje. znam da je ovo mala digresija ali samo želim reći da je bilo i drugih razloga zašto Gxx chipset nije baš usporediv sa današnjom on-chip grafikom koja je zvijer Z68 je nešto druga priča jer ipak podržava i one "najjače" procesore iz serije i integriranu grafiku. ovo da će biti Z68 ploča bez video izlaza mi i nije tako čudno. očito žele smanjit cijenu finalnog proizvoda izbacujući fičure koji neće biti potrebni, samo se onda pitam čemu P-chipseti no dobro, ovo je već bila druga digresija

a ovo da ima ljudi koji će misliti da su chipovi s integriranom grafikom glupost neka im. uskoro možda neće imati ništa drugo za kupiti.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2011., 14:20   #180
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
ovo da će biti Z68 ploča bez video izlaza mi i nije tako čudno. očito žele smanjit cijenu finalnog proizvoda izbacujući fičure koji neće biti potrebni, samo se onda pitam čemu P-chipseti no dobro, ovo je već bila druga digresija
Marketing sine. Nakon one zavrzlame oko sata portova samo ime "P67" je loš marketing. Progmoziram mu skori EOL i onda će se pravit da nije ni postojao.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na