Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2019., 20:13   #3301
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ovo je krivi stav. Ništa se ne gubi. Već sam bio stavljao link gdje je lik 3600 stavio na faking A320 i radio mu je normalno, /
Pa slazem se da ce raditi, nisam rekao da se nesto gubi no ajmo ovako postaviti temu/subjekt za raspravu.
Kada su izlazile B350 i X370 ploce najjaci proc je bio koji ? Pa 1800X, jel tako ? Druga generacija jos nije izasla i tek kroz
mjesec/dva si mogao kupiti plocu sa tvornickim biosom koji je primao drugu generaciju Ryzena. Tako sam i sam kupio sa Ryzen 2 redy plocu...

Sto se tice cpu rada prve i druge generacije ryzena, naponske regulacije cpu-a i vrm-a na tim plocama, neke velike razlike nije bilo,
turbo je poboljsan u vidu da dulje drzi veci clock ali sam princip rada turba je ostao isti. Ryzen 3 ima taj famozni PBO a i turbo je dozivio vece promjene.

Ni ja ni ti nismo inzinjeri u amd-u ili intelu ali netko je... ajmo se slikovito izraziti, da bi tvornica izbacila felgu za auto gumu mora imati neke
osnovne specifikacije te gume koja ce doci na nju, moze tvornica guma kasnije izbaciti neki novi model guma koji ce odgovarati samoj felgi
ali isto tako u toj gumi moze biti neka nova znacajka koju stara felga ne moze iskoristiti/pratiti onako kako je prizvodjac gume zamislio....

Dakle bude se i ta guma vrtila cist fajn generalno ali dugorocno bi bilo bolje imati novu felgu prilagodjenu svim znacajkama nove gume ili ne ?

Kada su izlazile B350 i X370 ploce Ryzen 3 i famozni PBO je bio samo na papiru i to ako... svi mofseti i ostali djelovi naponske regulacije sto se
ugradjivala na ploce je odgovarala Ryzen 1 i 2 seriji, malo izgoglaj o "strmim naponskim zahtjevima" Ryzen 3 serije i sada dolazimo na point.
Nemaju sve B350 i X370 ploce kvalitetne mofsete i ostale djelove naponske regulacije, 80% takvih ploca ima samo djelove koji su u standardu
za Ryzen 1 i 2 seriju, nisu se proizvodjaci ploca osobito pretrgli, kako bi ugradili djelove koji ce biti osjetno iznad specifikacija radi same ustede
u prozvodnji. Ima takvih ploca ali i kostaju i na takvima bude 99% sve isto kao na x570 plocama.

Znas koja je razlika izmedju:

GA-965P-DS3 rev. 1.0, rev. 2.0 i rev. 3.3 ?

rev. 1.0 ne prima Yorkfield i Wolfdale, rev. 2.0 prima samo neke Wolfdale a rev. 3.3 prima sve, to je ono sluzbeno a nesluzbeno sve uredno radi ako modificiras bios na rev. 1.0 i uneses cpu codove... a
znas koja je fizicka razlika u tim plocama ? U mofsetima, nesto vecem hladnjaku za Northbridge i povecanom broju kondezatora oko socketa. Tu se vracamo na point, Gigabyte nije predvidio da na rev. 1.0 idu
Yorkfield i Wolfdale pa je takve djelove i ugradio medjutim kasnije nije htio izgubiti svoj dio kolaca pa je izbacivao i kasnije revizije... takav bios gdje sam ja ubacio cpu codove za Yorkfield i Wolfdale se ne razlikuje
od dobre vecine beta biosa danas za B350 ili X370 a jel to ok dugorocno ? Pa je u mojem slucaju gdje sam posteni hladnjak nakeljio za cpu na GA-965P-DS3 rev. 1.0 i sto sam aktivno hladio mofsete na rev. 1.0 ploci
i sto nisam oco nego je cpu radio na stocku.

Svakom po volji, ovo je samo moje razmisljanje dali treba upariti Ryzen 3 seriju sa B350 ili X370 plocama i ako da sa kojima tocno....
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 28.07.2019. u 20:18.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 20:40   #3302
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Jedina značajka Ryzen 3xxx gume koja je iskoristiva samo na x570 felgi ti je PCIe 4.0. Koji po testovima donosi malo do ništa. Ima ljudi koji će to znati cijeniti pa staviti u RAID 4.0 SSD-e i dobiti sulude brzine, no za većinu ljudi i ovdje i općenito je stvar nebitna.



Čovjek ti je fino stavio testove i linkove koji pokazuju da se ništa konkretno ne dobiva u performansama, mogućnostima itd. A ti na to staviš wall of text u kojem se pozivaš na imaginarne "nove značajke" koje rade jedino na x570 felgi


Najgore od svega je da i X370 i X570 primaju još samo jednu generaciju novih guma, a onda obje felge idu u otpad
Ulagati u x570 zbog "dugovječnosti" tek nema smisla, pošto mu je rok trajanja identičan kao kod x370. Cijela stvar je još gora time što razlika u cijeni nije 5%, niti 10% nego je i 100%


Dakako, ako je budžet neograničen, zašto ne. Ako nije, bolje novac korisnije utrošiti (jača grafa, više rama, veći SSD itd.) na stvari koje će u radu biti.....primjetne
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2019., 21:25   #3303
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Silver tip pa upravo sam htio pokzati da tih drugačijih "značajki" nema, dok ti tvrdiš da postoji nešto (pretpostavljam nešto spiritualno, nemjerljivo, neopipljivo) kad je razlika SAMO u raidu pci 4.0 ssd-a...

Mosfeti su priča za sebe, to ovisi od ploče do ploče kao i uvijek, sam čipset po sebi tu nema neke veze (možeš kupiti lošiju x570 nego top x370 i sl.)

Pobogu pa čovjek stavi trenutno najjačeg ryzena na 3 phase 1 st gen ploču i nema throttlanja... Naravno nitko normalan to neće upariti (vjerojatno nije optimalno za višesatni full load kroz duži period korištenja), no tu se vidi da nekog problema nema...
Novi ryzeni su efikasniji, tek će možda 16 core donijeti neku novu razinu opterećenja. Tog se ja nebih bojao ni na svojoj 6 phase ploči (ako je dobra 4 phase optimalna za 12 core), a kamoli nekoj top x370 poput taichi ili c6h
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 21:32   #3304
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Čak niti 3950X neće biti nešto posebno gladan na stock taktovima jer to je praktički 2*3700X, samo s boljim chipletima... neće povući ni 200W u full loadu IMO.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 21:36   #3305
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ulagati u x570 zbog "dugovječnosti" tek nema smisla, pošto mu je rok trajanja identičan kao kod x370. Cijela stvar je još gora time što razlika u cijeni nije 5%, niti 10% nego je i 100%
Pa naravno, jesam napisao svatkome po volji ? Jesam.. Nije Ryzen 3 izasao na radost korisnika da imaju djabe cpu-e sa dobrim perfomansama i da
za saku kuna sastavis kantu koja ce durati 7 godina nego je cilj AMD da zaradi, od cjeloga hype-a i proizvodajci maticnih ploca oce svoj dio kolaca....

Zasto B550 i A520 nisu bile vec spremne kada je izasao Zen 2 ? Zasto ce te cjenovno prihvatljivije ploce a sa svim bitnim znacajkama x570 chipseta izaci tek u Q1 2020 godine ? Treba ubrati pare dok se moze...
Znaci ako hoces sve tip-top plati x570 chipset, ako nemos platiti x570 mbo onda mudruj na koju ces staviti Zen 2 proc ili ako
vec imas stariju mbo mozda je pametnije uzeti jaci Zen+ cpu... cijene su vise nego solidne za Zen i Zen+ procesore, nikad manje bile....

Kad je izasao Sandy za 100-150€ si mogao kupitit solidnu P67 ili Z67 plocu a Z77 je bila skuplja osjetno, sada
je situacija takva da je samo jedan jedini chipset izasao sa novom serijom Zen 2 procesora i to najskuplji i to nije slucajno.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Mosfeti su priča za sebe, to ovisi od ploče do ploče kao i uvijek, sam čipset po sebi tu nema neke veze (možeš kupiti lošiju x570 nego top x370 i sl.)
Pa ja nisam napisao nigdje da B350 ili X370 generalno nije podoban ili sposoban primiti Zen 2 cpu, samo sam se referirao na samu specifikaciju djelova koji se
ugradjuje u iste, da mozes kupiti losiju X570 plocu od neke x370 ploce ali ta losija ce imati djelove i mofsete izmedju ostaloga koji ce biti strogo u specifikaciji za Zen 2 cpu dok to sa x370 ne mora biti slucaj !
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
a kamoli nekoj top x370 poput taichi ili c6h
Pa stima, i rekao sam da ima dobrih X370 ploca al da su jeftine, bas i nisu...
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 28.07.2019. u 21:56.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 21:45   #3306
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
silver_tip kontradiktoran si sam sebi. S jedne strane zagovaraš x570 kao optimalno rješenje za zen2, pa si onda s druge strane svjestan da je novi čipset izbačen samo radi zarade... Pa neće ti nikad doći lauch nove serije cpu-a a da pri tom ne izađu nove mbo tj. čipseti. Ono - evo vam nova generacija cpu, za ploče koristite postojeće mbo...

A da bi prodali novi čipset moraju izmisliti neki feature koji će ga prodavati ili barem opravdati da postoji barem nekakava razlika. Sa X470 i B450 je to čak ispalo tragikomično jer su čipseti rebrand prošlih, a komad softvera koji je dolazio gratis uz njih prikazivali kao neki hardverski feature čipseta (famozni storeMi koji je neka demo limitirana verzija FuzeDrivea), kao i što su mnogi recenzenti xfr2 boostanje prikazivali kao 4xx čipset feature (neki to tvrde i dan danas), a sama tehnologija je bila unutar cpu-a, koji je identično boostao na 3xx čipsetima...

Jbga dakle svjestan si toga, ali ti je ipak "optimum" x570, eto iz nekih neopipljivih razloga, jer iako si napisao mrcinu od posta nisi naveo konkretan tehnički razlog zašto...


Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
ugradjuje u iste, da mozes kupiti losiji X570 plocu od neke x370 ploce ali ta losija ce imati djelove i mofsete izmedju ostaloga koji ce biti strogo u specifikaciji za Zen 2 cpu dok to sa x370 ne mora biti slucaj !

Sad već pišeš teške pizdarije

Niti jedan mosfet ti sigurno nije rađen "strogo u specifikaciji za Zen 2"

toga nema, ne rade se za specifične procesore. Imaš klase tj. "tierove" i to se trpa u različite klase mbo. Top mosfet si mogao imati i onda...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.07.2019. u 21:58.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 22:05   #3307
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Niti jedan mosfet ti sigurno nije rađen "strogo u specifikaciji za Zen 2"
toga nema, ne rade se za specifične procesore. Imaš klase tj. "tierove"
Ne radi se samo o mofsetima, nego o kompletnim CPU i VRM specifikacijama Zen 2 linije tako da
klasa koja se ugradjivala na B350 ili x370 nije nuzno da mora odgovarati ili biti u klasi koja se danas ugradjuje na x570.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 22:09   #3308
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ali tu već pričamo o klasama mbo, kao što rekoh to ovisi od ploče do ploče tj. to je bilo prije između samih X370, kao i bilo kojeg čipseta prije. Čipset sam po sebi nema veze s time, nego se odnosi na feature (koji mnogim vlasnicima zen2 nije i neće biti bitan u slučaju x570). Možeš imati govance od x370, kao i top shit phase count i mosfete sa X370, boljim nego u mnogim X570...

Ti si pisao da X370 ploče i B350 generalno nisu optimalne za zen2, zbog čipseta, što sam te i qotao:


Citiraj:
Nisam pobornik stavljanja 3600 na B350 chipset, oce raditi ce ali nije to to... nisu ni
slabije ( a ove 2 x370 gore jesu slabije ) X370 sretno rjesenje za Ryzen 3X seriju... tu sam se onda lomio dali uzeti novi Ryzen i nadati se dobrom biosu od MSI ili nesto
od starije generacije ali jaca klasa pa da perfomanse budu tu negdje sa 3600 za rendanje.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 17:32   #3309
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ne radi se samo o mofsetima, nego o kompletnim CPU i VRM specifikacijama Zen 2 linije tako da
klasa koja se ugradjivala na B350 ili x370 nije nuzno da mora odgovarati ili biti u klasi koja se danas ugradjuje na x570.

sto brijes ti?



Eto par postova iznad ti je linkan test na starim i novim cipsetima, i razlike NEMA.



a ti trabunjaj i dalje da jedna X370 top ploca nema "dijelove da odgovara novim cpuima" i da je bazna X570 ploca bolja od top modela X370.



Pa nije taj x370 cipset izisao 2005-e pobogu vec prije 2 godine. slovima DVIJE a ne znam kakvi su to inferiorniji dijelovi ugradjivani prije 2 godine u top ploce, a da danas bazne x570 ploce su bolje od toga.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 21:07   #3310
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Dajte se okanite uzaludne borbe...
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i nek si kupi ono što misli da je najbolje za njegov novac.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2019., 21:30   #3311
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a ti trabunjaj i dalje da jedna X370 top ploca nema "dijelove da odgovara novim cpuima" i da je bazna X570 ploca bolja od top modela X370.
Gabre... ajd da bilo tko drugi ( na primjer @Manuel Calavera, @Smartic, @Drug Brko ili @Eladio i drugi.. ) nesto napisu nebi A rekao
jer njihove rijeci i iskustvo imaju odredjenu "tezinu" sa kojom se ne moram slagati ali postujem misljenje no ti aposlutno nisi u stanju
izabrati ni mis bez tudjeg misljenja niti si sposoban donjeti ni jednu samostalnu odluku kod kupovine hardware-a

Za proc i plocu si memoare imao dali da kupim ili ne... htio tu X370 plocu vracati, nemoj da "cupam" postove iz drugih tema,
memoriju i kad ti neko linka nisi u stanju naci i vices nema je na stanicama, ne znas sam prouciti i zakljuciti sta je QVL lista i
vidjeti jel to ta memorija, ne razumijes oznake na memoriji uopce sta znace koji brojevi i slova i zasto tako... i sad ja trabunjam ?!?

Razumijem "jad" jer imas x370 plocu ( si platio fleshanje biosa ? ) i bez ikakve moje ljutnje ja se iskreno nadam da ce ti sve tip-top raditi...
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i nek si kupi ono što misli da je najbolje za njegov novac.
Bas tako...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 23:14   #3312
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
silver_tip
Hej, olabavi malo. Ak ti je do takve vrste rasprava, postani zastupnik pa brij po saboru.
Smeta mojim ušima, a vjerujem i dobrom dijelu članstva.
Čovjek dobiva utisak da nisi u stanju voditi kulturnu diskusiju.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 00:09   #3313
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Smeta mojim ušima, a vjerujem i dobrom dijelu članstva.

Kolega u cemu je problem ? Kada jedan clan kaze drugome da "trabunja" jer mu se ne svidja misljenje, ( pa makar i totalno krivo ) to volis cuti
a kada ja samo pobrojim sto je on sam u raznim postovima napisao da ne zna i da kao takav, smatram da nije kompetentan da mi kaze kako "trabunjam", onda ti to smeta ?

Na kraju krajeva, nisam se tebi osobno obratio niti te nabrojao gore kao znalca, netkoga tko ima "iskusta i tezinu" pa ne vidim da se nas dva imamo sta raspravljati, eto kulturno receno.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 00:29   #3314
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Gabre... ajd da bilo tko drugi ( na primjer @Manuel Calavera, @Smartic, @Drug Brko ili @Eladio i drugi.. ) nesto napisu nebi A rekao
jer njihove rijeci i iskustvo imaju odredjenu "tezinu" sa kojom se ne moram slagati ali postujem misljenje no ti aposlutno nisi u stanju
izabrati ni mis bez tudjeg misljenja niti si sposoban donjeti ni jednu samostalnu odluku kod kupovine hardware-a

Za proc i plocu si memoare imao dali da kupim ili ne... htio tu X370 plocu vracati, nemoj da "cupam" postove iz drugih tema,
memoriju i kad ti neko linka nisi u stanju naci i vices nema je na stanicama, ne znas sam prouciti i zakljuciti sta je QVL lista i
vidjeti jel to ta memorija, ne razumijes oznake na memoriji uopce sta znace koji brojevi i slova i zasto tako... i sad ja trabunjam ?!?

Razumijem "jad" jer imas x370 plocu ( si platio fleshanje biosa ? ) i bez ikakve moje ljutnje ja se iskreno nadam da ce ti sve tip-top raditi...

Bas tako...



dok sam ja flashao biose i OC-ao ti si vjerojatno jos u vrticu bio, tako da lagano odskakuci tim tonom od mene.
Kada otvorim tvoj profil i vidim da NIJEDNU temu nisi zapoceo a da nije na trznici, dovoljno govori o tvom prinosu forumu.


To sto sam u drasticnoj nestasici vemena je drugi par opanaka, i onda mi je brze i lakse pitati cijenjene forumase koji su aktualni u tome, jer sam i sam u svoje vrijeme pomagao svojim iskustvom, vise vremena nemam danima citati i kopati o svakoj gluposti, ali imam opet dovoljno iskustva koje samo treba osvjeziti.



Da, pitam za sve na forumu, zasto ne, uvijek volim cuti misljenje par pojedinaca koji su probali ili imaju doticnu stvar, pa malo prokopam sam, i uvijek zelim uzeti best buy, nikad nisam padao na marketinske fore precijenjenih ploca, memorija, i slicno, jer je povrat na ulozeno nikakav nakon odredjene granice.



Imas vrlo grbav nastup i nitko ne zasluzuje takvo pametovanje


kako bi mkbhd rekao, CATCH YOU ON THE NEXT ONE, PEACE
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 01:05   #3315
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
dok sam ja flashao biose i OC-ao ti si vjerojatno jos u vrticu bio
Sad si mi zabavan postao

Dakle kolega Gabre.., dok si ti muku mucio sa radeonkom 9000 i skidanjem sitnih sarafica sa nje tam 2004-te, ja sam imao 2003-ce pred
novu godinu radeonku 9200 sa urednim ventilatorom i northwooda guzio v-droop modom na mbo ali eto znao sam i oznake na napajanjima sta znace

Mislis da si stariji ? Kako god... neka tebi sve uredno radi na x370 ploci i svi zadovoljni.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 01:38   #3316
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Posto onda imas i koju godinu u guzici, a meni je 40 za koji mjesec,

ponasas se jako djetinjasto svojim ponasanjem i ne pridonosis nicim na forumu takvim komentarima.

Meni hardware vise nije smisao postojanja, i sve sto sam ikad imao sam svojim novcem kupio, i da, krpalo se, stedilo, ocalo, itd. modalo, jebalo macku mater, i rekao sam si da se vise sigurno necu zamarati takvim gluparijama i trositi vrijeme na to.

A ni na kraj pameti mi nije da bi isao pamtiti tko je sto prije 15 godina radio ili pisao.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 11:45   #3317
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Slažem sebi konfu za dnevnu sobu. Jahat ćemo ju isključivo Žena i ja. 24satni pogon. Surf, jubito, mail, flash igre(Farmerama, BubbleWitch), solitaire, mahjongg, office(word, excell), gledalica, MKV filmovi.
Ploču i ram već znam što ću.
No za proc sam u više dilema.
Obzirom da bi komp trebao trajati bar 5 godina, što mi je bolje a da košta čim manje:
2400G (3400G mi se čini neisplativ, osim ako mu bitno ne padne cijena ili ako 2400G naglo nestane sa tržišta), ili grafulja (550, 560) i neki od sljedećih:
1600
1600X
2600 pa čak i 1700.
OC me ne zanima, kao ni igre osim gore navedenih.
Svjestan sam razlike u cijeni između 2400G te dediciranih grafa i procesora ali sam zbog dugovječnosti spreman protegnuti se više.
Unaprijed zahvalan uz Srdačan Pozdrav.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 11.08.2019. u 12:06. Razlog: dodavanje
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 12:24   #3318
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Meni ti to sve što si naveo i još neke stvari koje nisi bez ikakvih problema već par godina izvršava malešni A4-5300, tako da ako nećeš igrat na tom računalu ništa osim flash gluposti, a nisi naveo da hoćeš po meni je ludost uzimat 1600/1700 procesore.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 12:32   #3319
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Komp će služiti isključivo za ono što sam naveo u postu. Dakle, 2400G je više nego dovoljan čak i u nekoj budućnosti?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 11.08.2019. u 12:33. Razlog: dodavanje
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 12:39   #3320
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Pa, ako uzmemo da su danas dual core procesori s normalnim SSD-om još uvijek sposobni odrađivati sve to što si naveo, rekao bi da će quad izdržati 5g te namjene. Jer kao što su dualci danas neiskoristivi za neke jače namjene tipa gaming, tako će i quadovi ubrzo zastarjeti (već vidimo znakove toga). No nemoguće da će biti nedovoljni za surfanje i browser sadržaj.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 12:46   #3321
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Super, da ne skurim nofce bez veze.Puno hvala na odgovorima.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 14:09   #3322
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Surf, jubito, mail, flash igre(Farmerama, BubbleWitch), solitaire, mahjongg, office(word, excell), gledalica, MKV filmovi
4/8 proc ce svakako biti dovoljan a ako nisi bas siguran 100% oce nekad netkog spopast zelja da bilo sto zaigra od igrica makar rekreativno mozes uzeti i ryzen 5 1500x.

https://www.youtube.com/watch?v=MMAB3NkYvrg

Kada jedan bude slab za to sto navodis, bice i drugi. Maltene su isti procevi... Razlika je 194kn pa nadodas 430kn na
tu razliku i uzmes si neku RX 550 koja ce svakako biti dovoljna za makar probati kakvu igricu na low postavkama pa i medium.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 14:32   #3323
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ti g Ryzeni su moderni i mocni procesori i s jako dobrom grafikom, nema ti potrebe gledat dalje od 2400g, a on ako se upari s nekom brzom memorijom od 3000/3200Mhz, grafika je na razini RX550 prakticki pa mozes i tako nesto pogledat.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 14:34   #3324
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Što će mu RX 550 uz 1500X kad je grafa jednako jaka u 2400G na dual-channel 3200MHz RAMu... btw. taj kanal izbacuje fake bencheve.

2400G svakako, ali uzmi i neki aftermarket hladnjak jer se Stealth muči ohladiti to.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 14:49   #3325
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
grafika je na razini RX550 prakticki pa mozes i tako nesto pogledat.
Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
Što će mu RX 550 uz 1500X kad je grafa jednako jaka u 2400G na dual-channel 3200MHz RAMu...
https://www.youtube.com/watch?v=56VHYE3SRiQ

Jel i ovo fake test ?

10-15% RX 550 bjezi... i to minimalno a GTA 5 i preko 40% kao i u nekim drugim igricama... pa kako je to dvoje onda "u rangu" Jedno da fotosopiramo taj Rewiev ili i taj proglasimo Fake ?
Cak ni ne znas koju ce memoriju uopce ce kupiti jer nije napisao... pa da bi eventualno tvoja tvrdnja imala bilo kakvu nategnutu podlogu.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 15:05   #3326
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Veli čovek da se ne bude igralo ništa osim Flash igri (1 - 2), a kaj se memorije tiče, danas su cijene takve da DDR4-3000/3200 ide za sasvim pristojne cifre, a to mu je za R5 2400 bog-bogova.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 15:17   #3327
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Veli čovek da se ne bude igralo ništa osim Flash igri (1 - 2)
Nisam napisao da MORA nego moze... a da je ta Vega u rangu RX550, bogme nije.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 15:18   #3328
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
B450M StLeg, 16GB Aegis 3000. Kućište, napajanje, ODD, SSD, HDD već postoje.
Klinac ima svoj komp, Žena i ja smo nezahtjevni korisnici. S obzirom da mi je vizualno sve na FHD, (monitor i telka) mislim da će 2400G biti dostatan.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 15:28   #3329
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nisam napisao da MORA nego moze... a da je ta Vega u rangu RX550, bogme nije.
Nema tu računice kak god da okreneš. Em mu ne treba za namjenu koji navodi, em je RX 550 nikakva nadogradnja u odnosu na R5 2400 iGPU. Jednostavno nepotreban trošak, a čovek ne želi bacati nofce na pizdarije.
RX 570 i sl. GPU rang je već solidna nadogradnja i R5 2400G je itekak sposoban procesor za takvu karticu, ali prije bude čovek sve novo kupil za to vrijeme dok R5 2400G sam za sebe počinje pokazivati znakove umora.

R5 2400 + iGPU i nema brige za ono kaj mu treba.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 15:42   #3330
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Komp sa kojeg ovo pišem (mora otići od mene) je u principu dovoljno jak. Pitao sam samo iz razloga dileme oko dugovječnosti.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na