Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2012., 06:04   #151
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
ZABA je čudna banka. Prije godinu-dvije su svim korisnicima ukinuli trajne naloge uz neku krkansko objašnjenje. Da vidiš panike kad su ljudi vidjeli da im nisu plaćene režije.
Po meni, ZABA i Erste su dno dna po fleksibilnosti i ugodnog korištenja tj. naklonjenosti korisniku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 06:40   #152
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Erste banka, od mene same preporuke. Ono što ja koristim je dobor i nikad nisam imao problema, a i ako bude nešta brzo se riješi. Plaća sjeda isti dan, dok mi je kod PBZ-a znalo 1-2 dan kasniti (nakon uplate). Imaš pare na rate, odeš na bankomat, digneš 3000kn, podjeliš na 12mj, uzme ti ni 100kn za naknadu. Otplatiš, i opet možeš dizati na rate. Većinu stvari možeš telefonski riješiti pitati, nisam bio u banci nepamtim. Trajni nalozi uredno idu, i nemam šta dodati...
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2012., 09:21   #153
intruder
Registered User
Moj komp
 
intruder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Moram se složiti što se tiče Erste banke. Nikakvi problema ni zavrzlam nisam imao sa njima. Koristim neki osnovni paket (Maestro+ebankarstvo) bez ikakvih drugih kartica što plaćam nekih 15kn/mj, što je po meni ok s obzirom kolko ZABA i druge banke deru po mejsečnim naknadama ZA VOĐENJE RAČUNA (daj molim te ). Doduše ja se još do sada nisam našao u situaciji da sam kasnio sa uplatama kredita i sl. pa neznam kakvi su u takvim situacijama kad klijentu treba izaći u susret.

O ZABI mogu reći samo najgore. Skupi do boli, totalno ne fleksibilni.
intruder je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 09:41   #154
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Trebate vidjeti kako Erste (ne)funkcionira kada radite sa 100+ računa. Za svaki qrac treba zvati centralu u Bjelovaru jer lokalne poslovnice nemaju nikakvih ovlasti za rješavanje problema.
Kaos je bio potpun kada sam zatražio arhiviranje svih izvoda svih računa iz neke godine. Zovem, pišem dopise, mailam, a nitko me ne hebe ni 5%. Na kraju dođe cd bez ikakvog popratnog dopisa, sa nekim lijevim formatom izvoda, a računi samo nabacani bez ikakve strukture. Katastrofa.
Na privatni račun mi je netko krivo uplatio lovu, pa su me zvali radi storniranja uplate tj. povrata love. Sve ok, osim što su mi naplatili i krivu uplatu i isplatu s računa. Vrlo poslovno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 09:44   #155
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Jos jedan glas ide ersteu, dosad sam promjenio PBZ i RBA imao sam samo problema sa njima...

Iako to jako puno ovisi o djelatnicima u maticnoj poslovnici, ali svejedno, predstavljaju tu banku.

Kod erstea me jedino smeta sto bi se ova nova aplikacija za android/iOS naplacivala za koristenje, iako vec imam netbanking :/

Inace sve pohvalno, cak mi je i sugava tan tablica prakticnija od tokena iako ju nevolim
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 14:40   #156
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo jedan ovako zarez iz života zaba kredita, da ne pomišljam na gore stvari... inače sam rba klijent, ali zbog neznanja i nedovoljno iskustva pristao sam uzeti auto preko zaba-e i to u chf.

osim što sa inicijalnih 1280kn smo sad negdje na 1700kn, 5 godina bez ijedne neplaćene rate, apsolutno sve na vrijeme i dolazi meni opomena (prije divljanja chf) na 0.99chf zbog razlike tečaja + kamata + 6chf papir koji mi je već 16og bio u sandučiću, a 15ti mi je rok za uplatu.

znači ~8chf čistih novaca njima na račun i zovem u paromlinsku da im mater spomenem i prvo na finjaka tipa gledajte stvarno nije u redu da godinama ne kasnim sa ratom i sve je generalno oke i sad me vi tu prčite za 1chf + bezobrazno mi naplaćujete šprance koje se dnevno tiskaju na hiljade primjera 6chf... veli meni baba - je gospon, da vidite tek kak je u drugim bankama.

znate koji bi sad sve psovke napisao, tako da nema potrebe za zvjezdicama.

inače stara je klijent zabe već 30ak godina i ode u crveni minus nekih 100ak kn, sjelo nešto na naplatu što se preračunala i ona tamo i maltene da nije bilo poznanika na osobnom bankarstvu sjeli bi joj na plaću, meni se to isto dogodi nedugo nakon za nekih 10kn i ja u panici brzo u autu sa parama da položim, trči, nedaj... dođem u rba i veli žena maltene - boli nas briga za tvojih 10kn, ne bi te ni zvali ispod 300-400kn crvenog, a i onda se možemo sve dogovoriti.

pametnom dosta
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 20:32   #157
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Hvala na opisima iskustva. Sad znam jos manje u koju banku bih otisao.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 20:42   #158
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Hehe, istina...

Evo samo da spomenem da sam sada isprobao mbanking od erste banke na mom android mobitelu i aplikacija radi odlično, sve se vidi, ono plaćanje uslikaj i plati stvarno radi, 5-6 računa probao i svi bez greške. Sve što se nalazi na internet bankarstvu ima i ovdje, plus neke opcije tipa najbliži bankomat, poslovnica, kotakt, prijavit izguljenu karticu...

eto još jednog plusa ako imaš android ili iphone
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 21:43   #159
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
@kruno
koliko te izadje m-banking usluga
baban je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 21:51   #160
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor agent orange Pregled postova
@kruno
koliko te izadje m-banking usluga
6kn/mj. ako sam dobro vidio na cijeniku
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2012., 22:00   #161
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
ja sam u hpb-u i prezadovoljan sam nakon splitske
danas su mi rekli da je hpb m-banking u testiranju i da bi u veljaci trebala usluga biti dostupna klijentima
jos da bude jeftina
baban je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 19:48   #162
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Pomoć: Ukidanje dozvoljenog minusa?

Pretraga foruma mi nije baš pomogla pa evo oako netko zna bio bi mu zahvalan...

Firma u kojoj radim je već 4-5 mjeseci u fakici. Totalno. Četiri mjeseca sam na čekanju. Pitanje je slijedeće:

Kada banka (u ovom slučaju PBZ) ukida u potpunosti dozvoljeni minus? Zadnju uplatu iz firme sam dobio 19/12/2011. Načuo sam da ako nema uplate plaće za samo jedan mjesec, da banka automatski ukida dozvoljeni minus, pa po tome ispada da ako mi firma ništa ne uplati do 31/01/2012 da će mi PBZ ukinuti dozvoljeni minus u potpunosti...

Malo je nezgodno da zovem banku oko tog pitanja.

Ako netko zna, pliz, bilo kakav info i iskustvo će mi dobro doći.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 20:10   #163
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
A ovisi od banke do banke, iz mojih spoznaja, manje vise je uvijek trebalo nekih 3mj bez primanja da ukinu minus i traze te novce natrag, i pocnu kamatarit.

Samo sto isto tako, mislim da ( vecina njih, iako im to nejde na cast ) vecinom to odrade bez da te uopce nazovu, tek nakon tjedan dana ti kazu da ti je minus ukinut i da si xxxx kuna duzan...
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 20:27   #164
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
U erste banci je minus odobren na 12mj, i svakih 12mj se obnavlja (produžuje) ako oni smatraju da je sve uredno. Ja nisam imao primanja duže vremena i nisu mi ukidali minus koji je stalno bio korišten.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 22:42   #165
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Pitanje za one koji imaju otvoren Index paket u PBZu: naime, nisam niš za net banking dobila u banci, nikakav token ni ništa. :/ Hoće mi poštom doć doma nekaj pa ću morat ić u banku pokupit to ili kak to ide? Ja se, tuka, nisam uopće sjetila pitat u banci dok sam to otvarala, potpisivala hrpetinu papira i totalno mi nije bilo to na pameti. Tek sad mi je do mozga došlo.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 13:55   #166
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Pitanje za one koji imaju otvoren Index paket u PBZu: naime, nisam niš za net banking dobila u banci, nikakav token ni ništa. :/ Hoće mi poštom doć doma nekaj pa ću morat ić u banku pokupit to ili kak to ide? Ja se, tuka, nisam uopće sjetila pitat u banci dok sam to otvarala, potpisivala hrpetinu papira i totalno mi nije bilo to na pameti. Tek sad mi je do mozga došlo.
ovisi šta si uzela od net bankinga, koju "verziju"... (postoji mobilno bankarstvo, internet bankarstvo (ili token ili čitač kartica ili mToken)... ja ti imam ovaj mToken u pbzu, i to koristim kao token (mobitel)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 16:03   #167
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Imam ugovor i za mPBZ za mobitel (koji sam već aktivirala) i imam ugovor za PBZ365NET ili kak se već zove. Nije me frajer u banci niš pital kaj hoću. :/
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 17:23   #168
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ja sam u RBA,i sve super.
Prije toga u ZABA i najgorem neprijatelju nebi preporučio tu banku.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 18:26   #169
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Imam ugovor i za mPBZ za mobitel (koji sam već aktivirala) i imam ugovor za PBZ365NET ili kak se već zove. Nije me frajer u banci niš pital kaj hoću. :/
gle, ja nisam 100% siguran i uzmi ovo moje šta ću ti napisati da nije 100% sigurno, sa rezervom (a ako sam pogodio dužna si mi pivo )... javit će se vjerovatno neko ko će točno znati i objasniti o čemu se radi, i koju si ti uslugu/e ugovorila

po nekoj mojoj logici i na sajtu kako piše; http://www.pbz.hr/Default.aspx?sec=1015 te kako si rekla

-> imaš mPBZ za mobitel - to je mobilno bankarstvo (sve radiš preko mobitela, prebacivanje/uplaćivanje love, bla bla, kupnja bonova za mob...)
-> i uz to kako si napisala rekla si da imaš i PBZ365NET - to bi bilo internet bankarstvo ( https://net.pbz.hr/pbz365/ ) -> ne znam kako si se dogovorila i ugovorila u banci, da ćeš koristiti ili token ili čitač kartica (ni jedno ni drugo nisi dobila) ili mToken (preko mobitela se predstavljaš - kao sa tokenom)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 22:48   #170
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Velim, frajer me u banci nije ništa pitao kaj hoću koristit za Internet bankarstvo. :/ Bio je neki mlađi, zbunjeni frajer doduše, a ja u gužvi pa se nisam sjetila niš pitat. -.- Niš, čekat ću dok ni kartice dođu poštom, ak ne dođe niš, ići ću u banku pitat.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 23:05   #171
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Velim, frajer me u banci nije ništa pitao kaj hoću koristit za Internet bankarstvo. :/ Bio je neki mlađi, zbunjeni frajer doduše, a ja u gužvi pa se nisam sjetila niš pitat. -.- Niš, čekat ću dok ni kartice dođu poštom, ak ne dođe niš, ići ću u banku pitat.
koliko god mlad i zbunjen bio, doduše, uvalio ti je uslugu mPBZ

ne razumijem koja je svrha mobilnog bankarstva ako imaš internet bankarstvo, osim puno pregledniji preglednik/browser (koji plaćaš još 7 kn mjesečno, e pa ja im nedam to, papreno skupo)... ako imaš mToken, to je sasvim ok, upališ ga, kopiraš brojeve u browser/operu/dolphin šta već god koristiš na smartphoneu i to je to - ulogiraš se na net bankarstvo, daklem, isti kurac kao i mobilno bankarstvo (jer iovako ionako moraš imati mobilni internet uključen)... e pa za samo "ljepši" i "lakše snalažljiviji" interfejs ne dam im još 7 kn mjesečno (ovako plaćaš/plaćam 7 kn tekući + 8 kn pbz365)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 23:16   #172
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
A gle, nije mi niš on uvalio, ja sam došla i rekla da hoću studentski paket otvorit, a u njega ulazi i jedno i drugo bankarstvo, i ja sam to znala. I to sve skupa me košta 5kn mjesečno, tak da... Samo me muči to kaj mi niš nisu rekli niti pitali za to net bankarstvo, pa zato pitam tu.

edit: sad vidim da piše na PBZ stranici "usluge internetskog bankarstva PBZ365@NET i mobilnog bankarstva mPBZ uz mToken"... Sad bar znam. xD
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 23:58   #173
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Reče mi jedna hostesa na faksu da PBZ ne daje ispis fini za žiro račune, ja je nešto sprda ovo ono, uglavnom je li fina ima tu oči?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:06   #174
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
A gle, nije mi niš on uvalio, ja sam došla i rekla da hoću studentski paket otvorit, a u njega ulazi i jedno i drugo bankarstvo, i ja sam to znala. I to sve skupa me košta 5kn mjesečno, tak da... Samo me muči to kaj mi niš nisu rekli niti pitali za to net bankarstvo, pa zato pitam tu.

edit: sad vidim da piše na PBZ stranici "usluge internetskog bankarstva PBZ365@NET i mobilnog bankarstva mPBZ uz mToken"... Sad bar znam. xD
ok, nisam odmah skužio da si uzela taj studentski paket... niti sam imao pojma da u njega ulazi i mobilni internet, za sve to skupa 5 kn mjesečno je sasvim ok cijena... koliko sam još upućen, u tom paketu dobila si i minus na tekućem od 1000 kn (maestro) i american express kreditnu karticu sa 2000 kn mjesečno (oko ove "uslugice" sam totalno pičkica, moram priznati, ne bih se usudio, poznavajući sebe... )

koji mobitel imaš? (a broj tog istog moba mi ostavi u inboxu ), tamo kada si potpisivala sve papire, valjda si potpisala i neki di si dobila sms poruku u kojoj je link - odakle ćeš skinuti mToken (ja sam to sa android marketa) i još neki 4x4 aktivacijski kod kojeg unosiš u mToken za aktivaciju (onako na pola a4 papira, boldanim slovima, ne možeš fulat)... i na taj način koristiš mobitel kao token i prijavljuješ se na pbz365 (za mobilno bankarstvo nemam blage kako funkcionira i tu ti ne mogu pomoći)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:18   #175
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Ma jok, kakva je nije ni pogledala točno sve ugovore. A za minus :fijuuuu:
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:27   #176
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Pročitala sam ja sve detaljno, bez brige, samo nigdje ni u jednom ugovoru niš konkretno ne piše. -.-

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
koji mobitel imaš? (a broj tog istog moba mi ostavi u inboxu ), tamo kada si potpisivala sve papire, valjda si potpisala i neki di si dobila sms poruku u kojoj je link - odakle ćeš skinuti mToken (ja sam to sa android marketa) i još neki 4x4 aktivacijski kod kojeg unosiš u mToken za aktivaciju (onako na pola a4 papira, boldanim slovima, ne možeš fulat)... i na taj način koristiš mobitel kao token i prijavljuješ se na pbz365 (za mobilno bankarstvo nemam blage kako funkcionira i tu ti ne mogu pomoći)
Da, imam ugovor za mPBZ (mobilno bankarstvo) i to sam skinula i aktivirala već s tim kodom. Imam i ugovor za net bankarstvo (PBZ365@NET) i aplikaciju za to sam skinula (nakon kaj sam na PBZ straici pročitala da ide preko mTokena to) i ukucala ovaj isti aktivacijski kod ko za mPBZ, al kad upišem PIN jednostavno mi baci error. :/ Probat ću još sutra, ne da mi se zajebavat sad, ak ne upali, ići ću do banke kad mi kartice dođu i pitat.

Btw, dobar pokušaj.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:28   #177
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Ma jok, kakva je nije ni pogledala točno sve ugovore. A za minus :fijuuuu:
nevezano a i nije u redu (od mene ) da osuđujem i optužujem - ali ti likovi u pbzu nisu normalni, da sam student (redovni xD ) ne bi nikad pristao na taj studentski paket? zašto? zato jer sam takav tip kakav jesam. (jedino šta mi se sviđa te sve mnoge i brojne usluge po cijeni od 5 kn mjesečno) zašto dalje? minus od 1000 kn na tekuću računu dati nekom studentu koji nema "redovna primanja" - ja to ne bi nikad prihvatio i još da mi nametnu neki rok uz kamate??? a-a, od mene nećeš dobit to... onda, kreditna kartica?? čekaj, kreditna kartica redovnom studentu koji NEMA redovna primanja niti se zna KADA (tj. za koliko godina ) bi ih uopće mogao imati i kakva će biti... kreditna kartica amex od 2000 kn mjesečno? hvala ne... to je moje razmišljanje i mišljenje -> radije platim njima 15 kn mjesečno za tekući i intbank nego da ulazim u neke fantastične minuse na maestru i amexu... imo...


Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Pročitala sam ja sve detaljno, bez brige, samo nigdje ni u jednom ugovoru niš konekretno ne piše. -.-


Da, imam ugovor za mPBZ (mobilno bankarstvo) i to sam skinula i aktivirala već s tim kodom. Imam i ugovor za net bankarstvo (PBZ365@NET) i aplikaciju za to sam skinula (nakon kaj sam na PBZ straici pročitala da ide preko mTokena to) i ukucala ovaj isti aktivacijski kod ko za mPBZ, al kad upišem PIN jednostavno mi baci error. :/ Probat ću još sutra, ne da mi se zajebavat sad, ak ne upali, ići ću do banke kad mi kartice dođu i pitat.

Btw, dobar pokušaj.
očito nije isti aktivacijski kod... kako sada ide dalje, ne znam i ne želim znati :P odavno smo već trebali biti u krevetu uz kamin i bocu vina crnoga (ako još nisi, pokušaj da naručiš i platiš preko internet bankarstva, to bi bio sasvim pametan početak korištenja usluga, zadovoljstva i dobara)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:34   #178
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Ma prihvati on kod i onda me traži pin da odaberem i kad to napravim kaže "error in communication", makar je spojen na net. Nemam pojma koji mu je. -.-

A u taj minus se ne mislim uvlačit, ne mislim to ni dirat, ko da ne postoji. Glavno da ja imam Visu Electron uz žiro, da mogu šopingirat na netu.

edit: doduše, kamin i crno vino zvuči primamljivo xD
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:43   #179
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Kad sam otvarao ziro i tekuci, rekli mi lijepo da dodjem kad budem student da mi maknu naknade i imam jos sitnica za sve ukupno 5kn, i dodjem prije koji mj kao student da mi se te naknade maknu i nisu mi htjeli dat studentski paket bez te american kartice i tog minusa za maestro... Za american je jos naknada 80 kn godisnje, a i nezelim imat nikakve minuse.. I ostao na obicnom tekucem i ziro racunu + mtoken..
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:56   #180
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Ma prihvati on kod i onda me traži pin da odaberem i kad to napravim kaže "error in communication", makar je spojen na net. Nemam pojma koji mu je. -.-

A u taj minus se ne mislim uvlačit, ne mislim to ni dirat, ko da ne postoji. Glavno da ja imam Visu Electron uz žiro, da mogu šopingirat na netu.

edit: doduše, kamin i crno vino zvuči primamljivo xD
ovo prvo se i meni dešavalo, i to prvi puta, prije nego sam redistribuirao token, mislio sam da je zato jer sam skinuo mToken sa android marketa a ne sa onog linka koji su mi poslali sms-om (kasnije je sve normalno radilo, bez te greške)

ovo za minus i amex - tako sam i ja rekao ali jedno kažem, drugo mislim i treće napravim otišao bi ja duboko u minus na maestro i zaklo se na amexu - ...tako da ne dolazi u obzir
opušteno, budimo samo prijatelji , ponekad imam osjećaj da me cure doživljavaju samo kao komad mesa, imam ja emocija i osjećaja :P

...zajebavam se, nemam dosta romantike, skidaj se i upadaj u krevet


Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Kad sam otvarao ziro i tekuci, rekli mi lijepo da dodjem kad budem student da mi maknu naknade i imam jos sitnica za sve ukupno 5kn, i dodjem prije koji mj kao student da mi se te naknade maknu i nisu mi htjeli dat studentski paket bez te american kartice i tog minusa za maestro... Za american je jos naknada 80 kn godisnje, a i nezelim imat nikakve minuse.. I ostao na obicnom tekucem i ziro racunu + mtoken..
identična stvar kao i kod mene... još sam u više navrata listao sve usluge koje pbz nudi za "obične građane" - ali osim ovoga šta imam dosad nisam ništa interesantano našao... mislio sam još mPBZ - ali ne vidim svrhu ako već imaš mToken i mobilni net, mogu uplaćivati ili štagod raditi s novcem preko običnog browsera (i tu debilnu uslugu naplaćuju dodatnih 7 kn/mj)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na