Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2010., 12:46   #2401
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,482
Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
meni ponudili produzenje ugovora uz kao neke zgodne pogodnosti, ja reko saljite na mail da to bolje vidim, a kad ono:

ako produzim ugovor na 24 mjeseca onda NAKON 18 mjeseci koristenja dobijem 500kn bonusa, odnosno to je negdje dva i pol racuna koje ne bih platio. XD

uglavnom, mogli su se bar malo vise potruditi, a ne misliti da cu im potpisati ropstvo na dvije godine zbog 500kn, hvala ne bih.

p.s. planiram ostati na amisu do daljnjega, ali bome ne potpisujem ugovor bez dobrog razloga
Ja sam rekao da cu im potpisati ako mi zamjene i modem za novog speedtoucha 782WL, ali kako vec imam WL modem ne zele zamijeniti.
782WL ima puno manje smetnji tako da se moze veca brzina postici, sve u svemu da zamjene modem presao bi kod njih jer sam zadovoljan u ovih zadnjih 4 godine.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:40   #2402
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Ja sam rekao da cu im potpisati ako mi zamjene i modem za novog speedtoucha 782WL, ali kako vec imam WL modem ne zele zamijeniti.
782WL ima puno manje smetnji tako da se moze veca brzina postici, sve u svemu da zamjene modem presao bi kod njih jer sam zadovoljan u ovih zadnjih 4 godine.
zanimljivo da nisu u stanju samo modem promijeniti :facepalm:

ali vidis, nisam znao za taj podatak, zapamtit cu ga u svakom slucaju =)
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 20:14   #2403
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Meni su poslali novi router besplatno i bez potrebe za produzivanjem. stari je nesto zezao, poslali novi, a ja njima taj stari vratio istim postarom.

nego, zasto ne reguliraju brzinu za 2u1 korisnike? 24mb/sec im je 100kn skuplje nego 3u1 korisnicima koji jos dobiju i TV.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 14:46   #2404
lhaymehr
Savršen sam
Moj komp
 
lhaymehr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: V.G. Neredi
Postovi: 30
To sam i ja pitao žensku: "Kako to da su im cijene 2u1 i 3u1 paketa nesrazmjene". Na što ona meni odgovara da je amis 2u1 4096 najpovoljniji paket na .hr tržištu. Što nije niti bitno niti točno. B-net ima najpovoljnije pakete i neki dan je objavljena vijest da i dalje pojeftinjuju i povećavaju pakete. A na pitanje dali planiraju uskoro korigirati pakete odgovara da se "duboko nada." LOL

Pa samo totalna budala bi potpisala dodatne 2 godine ugovora s AMIS-om uz praktički nepostojeće pogodnosti. 500 kuna besplatno telefon? Pa mjesečni trošak telefona (ili tehnički VOIP-a lol) mi je manji od 2,5 kune . Ko god vam radi u marketingu zaslužuje otkaz ahahaha.

Svašta.
lhaymehr je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 15:17   #2405
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
I mene su zvali da produzim ugovor na 24 mjeseca i nude 500kn nakon 18 mjeseci ! Ne, Hvala !
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 15:32   #2406
Voorhees
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 167
sad tek vidim te nebuloze

2u1 = do 6 Mbps/768 + Tel = 262kn
2u1 = do 8 Mbps/768 kbps + Tel = 300kn
3u1 = do 24Mbps/768 kbps + Tel + Total TV = 299kn

kao da ne žele korigirati cijene nebi li ljudi vidjeli kako je onda kao isplativije uzeti 3u1
i naravno time primorali stare korisnike na ponovno potpisivanje ugovora
i onda kad se svi zalete i izredaju onda naprave korekciju

samo prije će biti da će takvom taktikom imati samo odljev, što zbog debilizma što zbog nekonkurentnih cijena
Voorhees je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 15:33   #2407
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
tamo u marketigu rade totalni idioti....btw, zanimljivo je da je kod svih 2U1 paketa upload samo 768 kbps...pa to je apsurd. Tako onaj koji plaća 400 kn za net ima upload isti kao i ja koji plaćam 168 kn. Da ne velim da tih 24 Mbps je samo na papiru. Komedija.

I zašto postoji 3U1 osnovni paket sa cijenom od 247 kn? Tko će to uzeti pored total paketa koji košta 299 kn? Oni nas zajebavaju...

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 14.05.2010. u 15:39.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 23:01   #2408
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
vidim da imam istomisljenika. osobno bih puuuno vise volio da umjesto 24Mbit/768Kbit nude recimo 6Mbit/6Mbit. jooooj SDSL bi mi tako dobro dosao

ali s ovakvim forama sa 500kn, ne znam koga oni zezaju uopce...
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 12:01   #2409
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
U nekim novim kvartovima su nudili 500 kn samo za prijelaz na Amis a stari bi i dalje trebali potpisivati na 24 mjeseca.
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 11:27   #2410
raven34
Premium
Moj komp
 
raven34's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR,ZG
Postovi: 42
brzina , AMIS

Hm.. /768 je klasika koju nude skoro svi operateri, ali pazi sad, možeš seedati ( govorim on novom 782 modemu ) ,i do 135KB/sec. Probao , i ide. A to je značajno , duplo više nego klasika.
E sad, pazi gdje je problem. Pri korištenju te modulacije na liniji, onda možeš DL "samo" 9550 Mbit/sec. I to na paketu do 24 MBit...Hmmm....

Ok svjestan sam da moja parica ne podržava više od 12.000 ( jvala lopinama iz t-coma ) , i sad je spojena čvrsto i stabilno na 11.838 ( neš vjerovati, ali to je maksimum koji je i izmjeren uopće ), ali ta zavrzlama oko različitih modulacija koje oni koriste me potakla na malko zanimanja za sve to, i neke stvari se daju promjeniti.
Jedino nisam siguran kolko je to sve legalno, petljanje po firmwareu...

E sada, bez puno zezancije, mi bi SVI trebali odavno imati 24/5 MBit linije , ne jučer, nego prije DESET godina, DA NIJE HT LOPINA.
Koji NAMJERNO koče i usporavaju mrežu. I nisu uložili niti lipe u TK sektor otkad ih je "dobio na poklon" D-lopovcom.

I tu je problem. stare centrale, stara bakrena mreža.A optika jest razvučena, samo nije do zadnjih korisnika, nego je do zgrada, u većini slučajeva. NE ŽELE nas niti prespojiti na nove digitalne centrale. Pazi tu foru sada...Niti žele postaviti UPS-ove u kvartovima gdje je puno korisnika, a pogotovo to NE ŽELE ako si kod nekog drugog providera, koji je brži , jeftiniji, i ima ljude u podršci koji se barem malko kuže u ono što rade...
__________________
raven34 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 14:49   #2411
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
I mene su zvali da produzim ugovor na 24mjeseca da bi dobio 500kn koje mogu iskoristiti nakon godinu i pol..

pa sam im poslao jedan opsirniji mail di ih na finjaka pitam dali oni misli da sam ja budala... za 2 godine ce 20/20 mb biti 150kn sa telefonom i tvom.

prelosa ponuda kao sto sam im i rekao ako imaju neke bolje ponude neka me kontaktiraju ako ne netrebaju...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 16:00   #2412
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 910
@raven34

t-com jos nije dobio dopustenje da u ponudu stavi optiku, ali mu zato nitko ne brani da istu provodi po pogodnim lokacijama.
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 21:37   #2413
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
dovoljno je pogledati pakete u bližem susjedstvu...upload je znatno veći....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 01:10   #2414
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
molim obrisati
__________________
to understand...

Zadnje izmijenjeno od: marauder16. 18.05.2010. u 01:20.
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 01:20   #2415
leteci
Premium
Moj komp
 
leteci's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 89
Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
evo napokon je i sluzbeno. mislim, vjerojatno vec kasnim, ali izgleda da je sad 6Mbit-a za 167kn, me like


mislim, iz nekog razloga vec skoro dvije godine mi salju 6Mbit-a (i odredjenom broju ljudi koji su ih ono ljeto zvali vjerujem), makar cijelo vrijeme placam 167kn, ali evo sad je sluzbeno )
Zasto gore pise poslovni korisnici!? Meni su trenutno povecali brzinu sa 4 na 6...
__________________
leteci je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 12:30   #2416
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor leteci Pregled postova
Zasto gore pise poslovni korisnici!? Meni su trenutno povecali brzinu sa 4 na 6...
brisi moj quote, krivo, da, to su poslovni korisnici za privatne jos nis ne pise...
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 20:28   #2417
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,482
Nista od toga, za poslovne korisnike su izrazene cijene bez PDV-a.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 15:57   #2418
ludasrecaa
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Angry Amis3u1....problemi, problemi....

...Korisnik sam Amisovih usluga skoro dvije godine, istvarno je bilo sve ok do 12/2009 kada je stigla TV , od onda pa sve do sada nisu uspjeli ustanoviti gdje je kvar!!! Inače paket koji ima ponuđenu opciju brzine interneta do 24Mb/s kod mene je 7.95 ali sve dok se ne upali TV onda padne na 4.90 Mb/s, naravno da na toj brzini televizija se smizava, internetska veza je u komi , a nedaj bože da se nšto downloud-a....totalna katastrofa.....još uz to kada se nešto skida nema šanse otvoriti bilo koju stranicu na internetu.....Uz milion prijava Amisu, tisuće i tisuće poziva njihovoj tehničkoj podršci, napretka nema. Moram reći da njihov serviser je kod mene kao doma, koliko je puta već bio pa opet ništa....Od promjene modema po ko zna koji put, prvo je bio Speedtouchov, pa je došao na probu bijeli bežični Thompsonov, koji je radio super jer su povečali brzinu do 12Mb/s ,on to podnosi za razliku od Speedtoucha, pa kada je prošlo testno razdoblje od tri dana, došli su po taj bijeli i vratili opet nama naš crni, Speedtouch, koji je kao testiran kod njih i sve je s njim ok....Naravno da ništa ne vala, sve opet po starom..koma.....eto izborili se konačno za Thompsona , i naravno konačno presretni što će sve raditi kako treba, inače imam Win 7 64-bitnu, tri dana je bilo ok a onda opet trzanje, smrzavanje slike, pucanje veze, modem se gasi sam od sebe i resetira, i to ne samo jednom u 24 sata kako je objašnjeno da se mora resetirati zbog IP adrese koja se mjenja........ponovno zvanje svakodnevno tehničke podrške i šalju nakon toga novi STB za njihovu televiziju.....niti to nije pomoglo.......Opet dolazi serviser sa hrpom modema.....valjda će koji biti ok....njihovo objašnjenje vo je najnovija serija modema Thompson bijeli jer smo ustanovili da na predhodnim serijama postoji neki propust!!!! Mislim si konačnoooooo......ali niti to nije to...čovjek je isprobao 4 ta kao nova modema i sve bi bilo ok dok ne bi spoijo TV a kada bi se TV podigla modem se automatski sam od sebe resterira i pokaže na tv-u da se pokrene pretraživanje.....naravno što znači da podaci s modema nisu došli do TV-a......čovjek već luda a i ja istoooo......i sjeto sse on da je imao "jedan " takav slučaj kada bi se upalila TV sve bi ostalo zablokiralo........nosi on meni modem naravno Speedtouch crni ali bežični (mi smo spojeni kablovima, ne koristimo bežičnu vezu)taj je kao super jer je unutra novi software koji je stavljen tu kod njih...to je kao mrak i kod tog je čovjeka funkcioniralo odličnooo....a šta da vam kažem...uz laganu nevjericu kažem ok, valjda će sada biti sve ok...!!!!! Dok smo testirali brzinu bila je 10Mb/s, ali sreća nije trajala dugo....istu tu većer je ta brzina bila 4.9Mb/s....i tako do danas naravno kada je upaljena TV, inaće je 7.5 do 7.95Mb/s.....noćčas je pala na 2.95Mb/s i naravno da se tV nije mogla podići ,a tehničku podršku nije bilo moguće dobiti jer su kao svi bili zauzeti........ Uz sve to su rekli da će nam naplatiti ponovni dolazak servisera jer oni nisu za to krivi......tražili smo smanjenje računa za 5 i 4 mjesec što su odobrili za 5 i to samo 20%, a za 4 su odbili jer nema temelja uz objašnjenje da trzanje slike i leđenje može biti do opreme( što je njihova) preopterećenosti mreže(što nije moj problem) kablova(koji su njihovi) bežičnog povezivanja( a povezani smo kablovima) i toga što oni nisu krivi ako preko satelita dobivaju takav signal( zar i nacionalna televizija ide preko satelita???) Zanaći sve same gluposti.........i sada po ko zna koji put čekamo već udomaćenog servisera u ponedjeljak ili utorak....
ludasrecaa je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 16:03   #2419
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 910
i samo zbog tog posta si se registrirao?

ako je oprema mijenjana onda vjerojatno nije problem do nje, al ono, ne zelim ulazit u raspravu, jednostavno se prebaci na nekog drugog operatera.
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 16:48   #2420
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor ludasrecaa Pregled postova
...Korisnik sam Amisovih usluga skoro dvije godine, istvarno je bilo sve ok do 12/2009 kada je stigla TV , od onda pa sve do sada nisu uspjeli ustanoviti gdje je kvar!!! Inače paket koji ima ponuđenu opciju brzine interneta do 24Mb/s kod mene je 7.95 ali sve dok se ne upali TV onda padne na 4.90 Mb/s, naravno da na toj brzini televizija se smizava, internetska veza je u komi , a nedaj bože da se nšto downloud-a....totalna katastrofa.....još uz to kada se nešto skida nema šanse otvoriti bilo koju stranicu na internetu.....Uz milion prijava Amisu, tisuće i tisuće poziva njihovoj tehničkoj podršci, napretka nema. Moram reći da njihov serviser je kod mene kao doma, koliko je puta već bio pa opet ništa....Od promjene modema po ko zna koji put, prvo je bio Speedtouchov, pa je došao na probu bijeli bežični Thompsonov, koji je radio super jer su povečali brzinu do 12Mb/s ,on to podnosi za razliku od Speedtoucha, pa kada je prošlo testno razdoblje od tri dana, došli su po taj bijeli i vratili opet nama naš crni, Speedtouch, koji je kao testiran kod njih i sve je s njim ok....Naravno da ništa ne vala, sve opet po starom..koma.....eto izborili se konačno za Thompsona , i naravno konačno presretni što će sve raditi kako treba, inače imam Win 7 64-bitnu, tri dana je bilo ok a onda opet trzanje, smrzavanje slike, pucanje veze, modem se gasi sam od sebe i resetira, i to ne samo jednom u 24 sata kako je objašnjeno da se mora resetirati zbog IP adrese koja se mjenja........ponovno zvanje svakodnevno tehničke podrške i šalju nakon toga novi STB za njihovu televiziju.....niti to nije pomoglo.......Opet dolazi serviser sa hrpom modema.....valjda će koji biti ok....njihovo objašnjenje vo je najnovija serija modema Thompson bijeli jer smo ustanovili da na predhodnim serijama postoji neki propust!!!! Mislim si konačnoooooo......ali niti to nije to...čovjek je isprobao 4 ta kao nova modema i sve bi bilo ok dok ne bi spoijo TV a kada bi se TV podigla modem se automatski sam od sebe resterira i pokaže na tv-u da se pokrene pretraživanje.....naravno što znači da podaci s modema nisu došli do TV-a......čovjek već luda a i ja istoooo......i sjeto sse on da je imao "jedan " takav slučaj kada bi se upalila TV sve bi ostalo zablokiralo........nosi on meni modem naravno Speedtouch crni ali bežični (mi smo spojeni kablovima, ne koristimo bežičnu vezu)taj je kao super jer je unutra novi software koji je stavljen tu kod njih...to je kao mrak i kod tog je čovjeka funkcioniralo odličnooo....a šta da vam kažem...uz laganu nevjericu kažem ok, valjda će sada biti sve ok...!!!!! Dok smo testirali brzinu bila je 10Mb/s, ali sreća nije trajala dugo....istu tu većer je ta brzina bila 4.9Mb/s....i tako do danas naravno kada je upaljena TV, inaće je 7.5 do 7.95Mb/s.....noćčas je pala na 2.95Mb/s i naravno da se tV nije mogla podići ,a tehničku podršku nije bilo moguće dobiti jer su kao svi bili zauzeti........ Uz sve to su rekli da će nam naplatiti ponovni dolazak servisera jer oni nisu za to krivi......tražili smo smanjenje računa za 5 i 4 mjesec što su odobrili za 5 i to samo 20%, a za 4 su odbili jer nema temelja uz objašnjenje da trzanje slike i leđenje može biti do opreme( što je njihova) preopterećenosti mreže(što nije moj problem) kablova(koji su njihovi) bežičnog povezivanja( a povezani smo kablovima) i toga što oni nisu krivi ako preko satelita dobivaju takav signal( zar i nacionalna televizija ide preko satelita???) Zanaći sve same gluposti.........i sada po ko zna koji put čekamo već udomaćenog servisera u ponedjeljak ili utorak....
stanujes u kuci ili stanu.
Rekao bi da je problem do kablova u kuci.
Kad ti dojde serviser, reci da ti testira vezu od njih do glavnog voda u kucu/stan.
Ja sam imao slicnih problema, imam cca 200m do centrale i po testovima sam trebao imati odlicnu vezu kad sam uzeo 3 u 1.
ali je ispalo totalno koma, nakon sto su sve isprobali, dosao je serviser i testirao vezu do zgrade, i onda od podruma(gdje vod ulazi u kucu) do stana na 3 katu.
recimo da je od podruma do mene gore zica bila prespajan negdje 20+ puta, nekoliko tih spojeva je korodirali ili tako nekako.
Tip je odrezao par spojeva, i spojio nanovo, veza prodisala, islo komotnih 18mbit.
Sad cekam da nam elektricar povuce nove kablove pa da vidim kako ce onda ici.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 21:08   #2421
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Malo je cudno da "serviser" to vec nije testirao?
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 22:34   #2422
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 910
Zbog određenih zakonskih regulativa (nemam pojma sta tko ni gdje) Amisovi tehničari ne smiju dirati lokalnu instalaciju, mogu samo testirati od voda do kuće, za ostalo se trazi nekakav zahtjev od t-coma i naplacuje se krajnjem korisniku izlazak, ukoliko se ustanovi da je problem do lokalne instalacije
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 00:11   #2423
ludasrecaa
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Question

živim u stanu u zgradi, a koliko sa upoznata s tim serviser je tako nešto spominjao da se traži odobrenje od t-coma za testiranje njihovih instalacija, prošli put je rečeno da su kao instalacije pregledane i da je kao sv ok....no problem je i dalje tu.....u međuvremenu sam slučajno saznala da je kod nas stara mreža i to od info službe B.neta kad sam se raspitivala da li imaju pakete 3u1 i na mom području, pa eto oni kažu da za sada radi stare mreže imaju samo kablovsku tv a u tijeku su radovi, njihovi jer oni postavljaju svoju novu mrežu.......tako da sam prisiljena izdržati do njihovog dolaska, ali evo upravo su nestali titlovi na tv-u na zone reality što nije prvi put, nekada usred filma ili serije umjesto hrvatskog pojave se slovenski...naravno ovi u tehničkoj podršci pojma nemaju o čeu se radi
ludasrecaa je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 01:01   #2424
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor ludasrecaa Pregled postova
živim u stanu u zgradi, a koliko sa upoznata s tim serviser je tako nešto spominjao da se traži odobrenje od t-coma za testiranje njihovih instalacija, prošli put je rečeno da su kao instalacije pregledane i da je kao sv ok....no problem je i dalje tu.....u međuvremenu sam slučajno saznala da je kod nas stara mreža i to od info službe B.neta kad sam se raspitivala da li imaju pakete 3u1 i na mom području, pa eto oni kažu da za sada radi stare mreže imaju samo kablovsku tv a u tijeku su radovi, njihovi jer oni postavljaju svoju novu mrežu.......tako da sam prisiljena izdržati do njihovog dolaska, ali evo upravo su nestali titlovi na tv-u na zone reality što nije prvi put, nekada usred filma ili serije umjesto hrvatskog pojave se slovenski...naravno ovi u tehničkoj podršci pojma nemaju o čeu se radi
al ti fakat nemas srece =) ali ocito ti treba netko sposoban tko ce to sve provjeriti kak spada. mozda ako imas nekog poznanika koji bi mogao baciti pogled malo, onak u fusu. jer ovo preko amisove korisnicke podrske izgleda nece proci.

a zanimljivo, imao sam puno kontakta i s njima i sa serviserima, nisam imao problema, uvijek se dosad nasao izvor smetnji...

uglavnom, sretno s tim, ocito ce ti trebati srece
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 10:16   #2425
vex69
Premium
 
vex69's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Thumbs down

Citiraj:
Autor ludasrecaa Pregled postova
živim u stanu u zgradi, a koliko sa upoznata s tim serviser je tako nešto spominjao da se traži odobrenje od t-coma za testiranje njihovih instalacija, prošli put je rečeno da su kao instalacije pregledane i da je kao sv ok....no problem je i dalje tu.....u međuvremenu sam slučajno saznala da je kod nas stara mreža i to od info službe B.neta kad sam se raspitivala da li imaju pakete 3u1 i na mom području, pa eto oni kažu da za sada radi stare mreže imaju samo kablovsku tv a u tijeku su radovi, njihovi jer oni postavljaju svoju novu mrežu.......tako da sam prisiljena izdržati do njihovog dolaska, ali evo upravo su nestali titlovi na tv-u na zone reality što nije prvi put, nekada usred filma ili serije umjesto hrvatskog pojave se slovenski...naravno ovi u tehničkoj podršci pojma nemaju o čeu se radi
B.net ti inače ima svoju mrežu,obično optika do zgrade pa kroz zgradu koaksijalni kabel,i nema baš nikakve veze sa telefonskim instalacijama.
Ja sa amisom u zadnje 3 i pol godine nisam imo nikakvih problema.
Sada sam se zeznuo što sam ponovno potpisao ugovor,zbog bonusa od pišljivih 500kn jer sam mislio da će i dalje biti konkurentni kao što su bili do sada. Sada ih B.net šiša i sa ponudom i sa cijenama a oni ništa. Thumb down za amis.
vex69 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 13:03   #2426
Aquila
Premium
Moj komp
 
Aquila's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 48
Što se tiće marketinga u potpunsoti se slažem sa vama potpuna je banana.
Trebali bi bait neke akcije. Koliko sam čuo i ide sa nekih 170 kn za 3u1 ali nisam siguran o čem se točno radi. IPTV meni metreba preko ni jednog operatera tako da 100kn za 5Mbps od Opticarneta mi je i više nego dovoljna (po ugovoru 3Mbps).

Ali od Amis-a TV je stvarno ok. Slago sam MAX TV koji je puno duže na tržištu i da ja uzimam radije bi uzeo AMIS TV.
Amis je još relativno nov ima koliko 7-8 mjeseci i koliko vidim napreduje veikom brzinom.

Citiraj:
živim u stanu u zgradi, a koliko sa upoznata s tim serviser je tako nešto spominjao da se traži odobrenje od t-coma za testiranje njihovih instalacija, prošli put je rečeno da su kao instalacije pregledane i da je kao sv ok....no problem je i dalje tu.....u međuvremenu sam slučajno saznala da je kod nas stara mreža i to od info službe B.neta kad sam se raspitivala da li imaju pakete 3u1 i na mom području, pa eto oni kažu da za sada radi stare mreže imaju samo kablovsku tv a u tijeku su radovi, njihovi jer oni postavljaju svoju novu mrežu.......tako da sam prisiljena izdržati do njihovog dolaska, ali evo upravo su nestali titlovi na tv-u na zone reality što nije prvi put, nekada usred filma ili serije umjesto hrvatskog pojave se slovenski...naravno ovi u tehničkoj podršci pojma nemaju o čeu se radi
Bez uvrede ali titlovi?

Citiraj:
tražili smo smanjenje računa za 5 i 4 mjesec što su odobrili za 5 i to samo 20%, a za 4 su odbili jer nema temelja uz objašnjenje da trzanje slike i leđenje može biti do opreme( što je njihova) preopterećenosti mreže(što nije moj problem) kablova(koji su njihovi) bežičnog povezivanja( a povezani smo kablovima) i toga što oni nisu krivi ako preko satelita dobivaju takav signal( zar i nacionalna televizija ide preko satelita???) Zanaći sve same gluposti.........i sada po ko zna koji put čekamo već udomaćenog servisera u ponedjeljak ili utorak....
Prporuka pronađi pojam triple playa (tvoja usluge).
I da savjet od: syzygy
Citiraj:
jednostavno se prebaci na nekog drugog operatera.
Samo please ne na Optimu.
I ja koji put trebam savjet od SZK

Popust, baš me zanima dali se može to isforisrat i kod drugih operatera.
Čuo sam primjer jednog koji je kod T-Coma isforsiro na sličan način prkid ugovora.

Sve u svemu dok Amis ne uvede svoju infrastrukturu neće ni funkcionirat na 100% ali trude se to se treba priznat.
Aquila je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 18:28   #2427
ludasrecaa
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Bez uvrede, ali neki imaju i djecu koja još ne razumiju 100% engeski......a što se tiće B.neta u stanu kod roditelja imamo B.net već 8 godina, još od kako je bio DCM....nikada nisu imali problema sa tv-om i internetom.....a još su i jeftiniji, prema tome ako nešto plaćam onda žeim i potpunu uslugu a svakodnevno, odnosno bar 10-puta u satu se slika smrzne mislim da to nije pohvalno za nikoga. Kao što sam rekla stvarno sam bila prezadovoljna internetom sve dok nije došla tv.....mislim da je 6 mjeseci i previše strpljenja......
ludasrecaa je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 20:08   #2428
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 910
Primjerice, ja dok sam jos bio u Kutini sam imao t-com, bio prezadovoljan njime, 5 godina adsl-a bez iti jednog pucanja, flat je radio samo tako, ping odlican, fakat nisam imao primjedbe.

Došao u Lovran, veza puca pet puta dnevno
Došao u Zagreb, aj nije pet puta, al dva puta barem

Tak da čisto savjet, ne zato što sam fanboy amisa ili bilo šta, nego pogledaj si lokalnu instalaciju, da ne pređeš na drugog operatera, a na kraju isti problemi, pa shvatiš da u biti nije bio problem do Amisa nego do tebe
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 20:44   #2429
Aquila
Premium
Moj komp
 
Aquila's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 48
Citiraj:
Autor ludasrecaa Pregled postova
Bez uvrede, ali neki imaju i djecu koja još ne razumiju 100% engeski......a što se tiće B.neta u stanu kod roditelja imamo B.net već 8 godina, još od kako je bio DCM....nikada nisu imali problema sa tv-om i internetom.....a još su i jeftiniji, prema tome ako nešto plaćam onda žeim i potpunu uslugu a svakodnevno, odnosno bar 10-puta u satu se slika smrzne mislim da to nije pohvalno za nikoga. Kao što sam rekla stvarno sam bila prezadovoljna internetom sve dok nije došla tv.....mislim da je 6 mjeseci i previše strpljenja......
Pa dobra ideja imaju svoju infrastrukturu a ne preko t-Coma.
Samo nisam upoznat koliko oni sređuju lokalnu.
Tako ako to nije provjereno moglo bi bit isto.
Ali naravno moraš računat da i njima nekad neće radit titlovi, da će dobivat testnu sliku gubit zvuk itd.
To ide od providera streama i jednostavno je tako.
Svaki operater ima u ugovor da nije odgovoran za taj dio.
Bez uvrede ali takva prijava nema smisla.
I znam da sam ispo grup sa onim prouči triple play ali ako imaš preko nekog operatera iptv znači imaš IPTV sve programe a ne samo satelitske.
IPTV je internet televizija programe povlačš sa mreže
Aquila je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 23:00   #2430
blueman
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: velika gorica
Postovi: 11
Cool

Citiraj:
Autor ludasrecaa Pregled postova
Bez uvrede, ali neki imaju i djecu koja još ne razumiju 100% engeski......a što se tiće B.neta u stanu kod roditelja imamo B.net već 8 godina, još od kako je bio DCM....nikada nisu imali problema sa tv-om i internetom.....a još su i jeftiniji, prema tome ako nešto plaćam onda žeim i potpunu uslugu a svakodnevno, odnosno bar 10-puta u satu se slika smrzne mislim da to nije pohvalno za nikoga. Kao što sam rekla stvarno sam bila prezadovoljna internetom sve dok nije došla tv.....mislim da je 6 mjeseci i previše strpljenja......

Čekaj koliko puta je već tehničar iz Amisa bio kod tebe? I ako su oni provjerili sa njihove strane i ako je u redu provjeri si lokalnu. Evo ti jedan primjer kod mene je došao amis tehničar i bio je problem u mojoj lokalnoj i čovjek mi je sredio, a i jako su ljubazni u njihovoj korisničkoj podršci, tako da nemoj misliti da je uvijek problem do njih. Meni je bila propusnost 3,16mbps, a nakon što mi je njihov tehničar popravio utičnicu skočilo na 14,64mbps. Sada sam ja stavio novu i radi SUPER
blueman je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na