Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2016., 13:23   #2641
neno20st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Višnjevac
Postovi: 202
Kakva je situacija sa battry drainom? Navodno se sad još brze trosi po vanjskim komentarima
neno20st je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 14:11   #2642
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,085
To sa potrosnjom baterije je uvjek diskutabilno. Na testnim verzijama potrosnja mora biti veca, jer se namjerno (glede prikupljanja sto vise raznoraznih podataka) pusta sto vise pozadinskih procesa da rade istovremeno. Jedino su tako moguca sva moguca ispitivanja i provjere. Dakako da se onda na verzijama koje ce biti svima dostupne to optimizira, tj smanjuje na neophodnu/potrebnu mjeru.

Tako da ti ta potrosnja ustvari nista ne znaci, osim da je sigurno veca nego sto ce biti u "finalnoj" verziji.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 15:01   #2643
neno20st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Višnjevac
Postovi: 202
Aha. Pitam jer sad imam .164 verziju koja mi draina bateriju nakon hard reseta i prijelaza sa 8.1. Na 8.1 sam imao battery oko 2 dana na 640xl. Međutim na 10.1 baterija mi i nakon hard reseta traje oko dana. Kada gledam video i slicno onda i pola dana...neznam kako i čime da vidim koja aplikacija mi troši bateriju. Recimo preko noci mi trosi 15% a nemam pojma na sta
neno20st je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 16:14   #2644
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,085
Prvo iskljuci Data promet i WiFi preko noci, a onda pod "Settings -> Battery saver -> Battery use -> Change background app settings" iskljuci SVE koji ti ne trebaju, a realno ti trebaju samo nekoliko tamo navedenih, koji se inace sve satalno/povremeno vrte u pozadini.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 19:44   #2645
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Reci da se ne znaš služiti Windows Explorerom, ne muljaj bezveze...



Bez obzira na verziju OS-a, navigacija je ostala identična. Ako si nešto primio preko interneta, onda je u Downloads, ako imaš spremljenu ili fotkanu sliku, onda je pod Pictures, ako imaš glazbu, pod Music je, dokumenti su pod Documents itd.

Nije problem sustava što se ne znaš koristiti osnovnom navigacijom i pročitati što piše na pojedinom folderu.

S druge strane, ako ne znaš koristiti ni search opciju u Windows Exploreru, onda imaš još jedan problem.

Ništa nije skriveno...
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Znam, ti

Em se ne snalazis u osnovnim operacijama, em izbjegavas odgvorit na pitanje: koja je to polovica stvari na telefonu kojima se ne moze pristupit?
Ne samo vi znate .. .nasala se dva pametnjakovica ... a nemate pojma .... o cem se radi ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 19:51   #2646
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
O čemu vi raspravljate?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 20:25   #2647
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,085
O misticnoj, samo njemu poznatoj, polovici stvari koje su nedostupne na WPh 8.1, a postaju dostupne cim instaliras WPh10
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 12:14   #2648
Dooks
Slučajni prolaznik
Moj komp
 
Dooks's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Samobor
Postovi: 200
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Da. Evo nakon hard reseta sve leti. Store je snappy as fuck, WhatsApp radi i pali se dosta brze nego prije (Loading... se pojavi na pola sekunde). Lagano vracam sve appove. Uglavnom, nakon sto sam mislio da ce bit recovery pa nazad na build iz slow ring-a, super ispalo
Znaci morat cu i ja hard reset.
Meni je prestao raditi here drive stoji. Na pocetnoj slici i gotovo.
__________________
Video Odabrao: Đelo Hadžiselimović Preveo: Saša Kolka Tekst čitao: Miljenko Kokot Tonski obradio: Ruben Albahari
Dooks je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 12:18   #2649
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Sretan i blagoslovljen Uskrs svima vama!
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 09:17   #2650
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Sretan i blagoslovljen Uskrs svima vama!
Stigla mi je AT&T Lumia 640. Koji EU rom da koristim za debrandiranje? Kakav je od VIP-a - dolazi li s nekim njihovim aplikacijama ili je čist?
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 11:41   #2651
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
Imam novu 640LTE. Nećkam se već dva dana hoću li preć na win10 tj .164 putem Upgrade Advisora.
Pročitao sam dosta komentara i ne vidim previše negodovanja. Što je sa onom ekipom koja spominje da im je nestao Glance? Neki ga uspiju vratiti, neki ne.
I recite mi jel uredno radi tapkanje za paljenje i tapkanje na traci za gašenje?
Jeli pametnije još malo biti na 8.1?
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 13:01   #2652
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,338
Nakon Here-a, još jedno poznatije ime otkantalo WP - GoPro odustaje od podrške za WP
http://mspoweruser.com/gopro-no-long...indows-phones/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 29.03.2016. u 13:43.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 13:10   #2653
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor bezbrizan Pregled postova
Imam novu 640LTE. Nećkam se već dva dana hoću li preć na win10 tj .164 putem Upgrade Advisora.
Pročitao sam dosta komentara i ne vidim previše negodovanja. Što je sa onom ekipom koja spominje da im je nestao Glance? Neki ga uspiju vratiti, neki ne.
I recite mi jel uredno radi tapkanje za paljenje i tapkanje na traci za gašenje?
Jeli pametnije još malo biti na 8.1?
Nema glance screena vise nakon hard-reseta... mozes doci do listinga na store-u preko sysapp pushera, ali kaze da nije compatible (to je na zadnjem insider fast). Ako napravis update, sve prodje smooth i neradis hard reset, glance screen ostane.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 10:51   #2654
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,085
Cudno da i je i nije kompatibilan.., to moze slozit samo MS

Mozda se radi o razlicitim verzijama. Jesi probao direktno sa QR kodom kao sto je ovdje opisano?

Sjecam se da je meni na L830 nakon hard reseta isto u "Extras" falilo dosta opcija, medju njima i Glance, ali je nakon update-a svih aplikacija iz trgovine povukao i novi Extras u kojem su bili dodatni izbornici, medju njima i Glance...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 30.03.2016. u 10:59.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 14:24   #2655
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Cudno da i je i nije kompatibilan.., to moze slozit samo MS

Mozda se radi o razlicitim verzijama. Jesi probao direktno sa QR kodom kao sto je ovdje opisano?

Sjecam se da je meni na L830 nakon hard reseta isto u "Extras" falilo dosta opcija, medju njima i Glance, ali je nakon update-a svih aplikacija iz trgovine povukao i novi Extras u kojem su bili dodatni izbornici, medju njima i Glance...
Sve sam probao... kad bi tako skenirao i otisao direkt na store, tamo bi pisalo da mi device nije kompatibilan. Na kraju sam instalirao pomocu tika sa XDA dev. foruma, ali ni to ne pomaze. Instalirana je zadnja verzija (update sa stora je prosao normalno), ali se app skrsi cim probam upaliti glance. Zanimljivo sve u svemu, nadam se da ce fixat uskoro
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 15:14   #2656
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
Terry Myerson: Windows Mobile trenutno nije u Microsoftovom fokusu

Kaj to znači, da se napokon WP platforma gasi
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 15:25   #2657
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Terry Myerson: Windows Mobile trenutno nije u Microsoftovom fokusu

Kaj to znači, da se napokon WP platforma gasi
Ja sam razocaran malo jucerasnjom build konferencijom. Pa da bar za Cortana demo nisu mogli koristit WP device vec Android... i kasnije demo sa iPhone-om. Hnnnng...

Jedino sto me veseli je da kako update-aju core Windowsa, tako se update-a i Win10 Mobile. Al da je bilo malo zalosno za geldat, je.

Nadam se da ce popularni appovi krenut dolazit u Win10 store, pa ce bit "ajd kad smo vec napravili Desktop/XBox app ajmo i mobile UI slozit". Al da ce netko ic vise ciljano radit WP app... pa to ni meni kao WP devu vise ne pada napamet
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 15:32   #2658
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Terry Myerson: Windows Mobile trenutno nije u Microsoftovom fokusu

Kaj to znači, da se napokon WP platforma gasi
Da, na radost mnogih, konacno krece platforma SP (Surface Phone
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 15:35   #2659
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Ja sam razocaran malo jucerasnjom build konferencijom. Pa da bar za Cortana demo nisu mogli koristit WP device vec Android... i kasnije demo sa iPhone-om. Hnnnng...

Jedino sto me veseli je da kako update-aju core Windowsa, tako se update-a i Win10 Mobile. Al da je bilo malo zalosno za geldat, je.

Nadam se da ce popularni appovi krenut dolazit u Win10 store, pa ce bit "ajd kad smo vec napravili Desktop/XBox app ajmo i mobile UI slozit". Al da ce netko ic vise ciljano radit WP app... pa to ni meni kao WP devu vise ne pada napamet
Ne tuguj, jednog dana će izić win12 s novim konceptom.. A desetka će još bit u očima starosjedilaca samo lijepa uspomena na ružna vremena


Evo baš sad updejtal prek slow ringa lumiju 550, al nakon malo više od mjesec dana korištenja, situacija je solidna, naravno, daleko od odlične, al za par mjeseci, računam negde do zime, wm10 bi trebao radit kao sad 8.1..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 16:30   #2660
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ne tuguj, jednog dana će izić win12 s novim konceptom.. A desetka će još bit u očima starosjedilaca samo lijepa uspomena na ružna vremena
Jest, isto tako mi je lijepa uspomena kad su ukinuli support za WP7... 7.8 update je bio epic. Dobili smo male tile-ove, nisam znao di bi od radosti

Za WP kao platformu se ne brinem, dok je god core Windows-a share-an, do tad ima nade da ce i Win10 Mobile dobivat nove feature, tako da je to super al da ce se developeri ubit i da ce se app gap napokon zatvorit u sljedecih godinu dana... ufff...

EDIT: Xamarin open sourced, free uz Visual Studio Community, free IDE za Mac. E ovo je vec announcement koji bi mogao dovuci appove na WP

Zadnje izmijenjeno od: GoGzS. 31.03.2016. u 18:14.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 21:39   #2661
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
Ažurirao L640 na W10 .164. Nakon toga napravio hard reset (tvorničke postavke iz izbornika). Sve radi odlično i imam Glance. Odmah je radio po paljenju.

Imam samo jedno pitanje..od dostupnih 5-6 punjača doma, samo dva mi ulaze i izlaze kao "u maslo" sa mobitela. Ovaj njen treba dobro potegnuti da se istika. Imam jedan vrhunski punjač 2x2,4, sa njim sam baš morao junački potegnuti da se iskopča kabel.

Jel vama na L640 malo prečvrst micro usb ulaz? Lako se ubode,ali treba jače povuć i čvršće držat mobitel pri ištekavanju?

Edit: I kad već pišem, može podpitanje. Jli sve sigurno ,ako se puni sa jačim punjačima...bitno da rade na 5v. Recimo powerbank prijenosni, ili zidni koji mogu pustiti 2,4mAh.
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 21:47   #2662
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Meni glance ne radi na L640DS ali već 2,3 mj. Od kada sam stavio .164 preko Insidera i napravio hard reset. Ne da mi se sada vracat na 8.1 pa update na w10, ali budem tako, pa ce valjat.

@bezbrizan. To što spominješ ima veze s kablom pojedinog punjača tj microusb koji uštekaš u mob. 3 kabla su mi ok, četvrti tako kao kod tebe se teško vadi van.
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 22:09   #2663
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
Hvala @NeooS na infu. Ja sam dobro popratio teme oko upgradea i znao sam za te mane. Posebno za glance. Kuriozitet je taj da je bio prisutan i za vrijeme dizanja na 107 i za vrijeme dizanja na .164. Sve radi savršeno. Nisam bio Insider. Na 8.1 instalirao Upgrade Advisor. On podigne na .107, pa u njemu provjeriš ažuriranje koje nudi .164, te sam odmah izveo tvorničke postavke.
U stvari ti to znaš, nego eto ako kome zatreba. A u pravu si..treba imati 3 sata slobodnog vremena za sve izvesti.
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 08:42   #2664
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
Meni glance ne radi na L640DS ali već 2,3 mj. Od kada sam stavio .164 preko Insidera i napravio hard reset. Ne da mi se sada vracat na 8.1 pa update na w10, ali budem tako, pa ce valjat.

@bezbrizan. To što spominješ ima veze s kablom pojedinog punjača tj microusb koji uštekaš u mob. 3 kabla su mi ok, četvrti tako kao kod tebe se teško vadi van.

Ja imam dvije L640 DS i na obje radi glance na buildu .164. Jel si ga probao ponovo ukljucit?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 10:20   #2665
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Nemogu ga uključiti niti isključiti. Jer, kada pokusam ući u Glance u postavkama, otvori mi sve i nakon sekunde se ekran zabijeli/zacrni (ovisno o pozadini) i nestanu opcije. U međuvremenu je bilo i updateova aplikacije ali nema promjene. Budem ga vratio na 8.1 pa nazad na w10 mimo Insidera (službenim putem) pa će valjda radit.
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 18:20   #2666
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Meni radi glance i još nisam ni napravio hard reset. 640DS.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 22:10   #2667
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ekipa je li 1500 kuna previše za novu Lumiu 930?
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 11:04   #2668
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Ekipa je li 1500 kuna previše za novu Lumiu 930?
Nije! Di si našao za tu lovu?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 11:21   #2669
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
To je realna cijena te lumije i to je ok..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 14:46   #2670
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Nije! Di si našao za tu lovu?
http://www.tele2.hr/privatni-korisni.../d513/?typid=1
vedran031 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na