Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2012., 21:39   #1501
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Trebao si reći da ti paketi nisu stigli, ako nisu registrirani ofc. Ovako ti se ne isplati slati.

Da se ne shvati krivo, ne podržavam / predlažem zlouporabu ove opcije.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 22:21   #1502
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
netko je ranije napisal ako je item neispravan a posta nije bila preporucena (nisi morao potpisati postaru) samo prijavis da nisi dobio
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2012., 22:35   #1503
Child Of Bodom
Premium
Moj komp
 
Child Of Bodom's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 95
Hmm,da jasno mi je ... inače,nikad nisam potpisivao poštaru stvari s ebaya,nije bilo ni potrebno!
Child Of Bodom je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 23:14   #1504
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Child Of Bodom Pregled postova
Hmm,da jasno mi je ... inače,nikad nisam potpisivao poštaru stvari s ebaya,nije bilo ni potrebno!
Blago mi se čini da je počelo biti potrebno, a pogotovo u slučaju kad ga carina otvori i zatvori. Meni je u zadnje vrijeme stiglo par stvari koje su teške 200 gr ali su dugačke i sve su otvorene pa proslijeđene meni s natpiom "oslobođeno carinjenja" i za svaku sam trebao potpisati poštaru.
Koliko sam uspio shvatiti tako se pošta štiti od svojih nestašnih djelatnika jer se pojavom konkurencije drastično pojačala kontrola discipline, babe na šalterima više nisu tako neljubazne, ono što bi prije ispunjavale pola sata sada završe u minutu i slično.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 00:11   #1505
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
meni svi itemi do 15-20$ uvijek dolaze bez potpisa, nekad mi poštar cak ostavi ispred vrata na pragu (zgrada sa puno stanara), sva sreca pa su susjedi posteni
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 10:30   #1506
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Poslije onog carina Zagreb.Item te ceka na posti u Karlovcu.
Evo pojavila se na listi ZAGREB CARINA - Send item to domestic location.
Znači da su poslali paket s carine i izbjegao sam ju ili su ga tek primili pa mi još uvijek stignu opaliti porez?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 14:21   #1507
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Eto, mene po prvi puta zajebali.

Slučaj 1: 17.09.2012. sam naručio i platio USB 3.0 externu ladicu za 2,5" HDD. naravno, nije stiglo već 2 i pol mjeseca. Kontaktiram Čajniza i veli da mu je "so sorry for not arrival" i da mi šalje drugo. A to drugo je poslao pred mjesec dana. Ni to nije stiglo. A delivery je kao 2-4 tjedna za Jevropske zemlje...

Slučaj 2: naručio sam baterije LR44, 30 komada, također 0 bodova već 2 mjeseca. A Čajniz mi uopće nije odgovorio već par dana.

Slučaj 3: dobio sam punjač za Desire. ali, treba mu 7 sati da napuni mob. moj orginalni treba cca 3 sata. Čajniz kaže da je greška i da mi šalje novi istestirani koji isto napuni za 3 sata. Naravno, već mjesec i pol nema tog rezervnog, a ni Čajniz ne odgovara na pitanja.

Što učiniti? Prijaviti ih eBayu da su mučka đubrad ili?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 14:29   #1508
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Prva dva nemozes vise prijaviti, rok je istekao. Sad vidim, i treci te nategao.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 14:35   #1509
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 15:03   #1510
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Gamad kosooka svejedno, budem ja njih malo popljuvao tamo po ebayu
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2012., 15:10   #1511
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ne možeš ima čak ni negativni fidbek ostaviti jer je prošlo 60 dana, a i to baš ne bi imalo nekog utjecaja jer tvoj negativni fidbek baš i ne bi imao nekog utjecaja na recimo deset, pedeset ili sto tisuća, kolko možda imaju (karikiram).

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 26.11.2012. u 15:29.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 15:46   #1512
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Kod mene je ima utjecaja, kosooki poslao neispravnu vuru, naravno ne isplati mi je se slati natrag i ostavio sam mu negativni feedback jer nisam htio napisat da nije stiglo. Za tjedan dana mi on piše da neg mu posaljem natrag, ja reko necu, on kaze hoces refund al onda promjeni feedback, tak je bilo, on meni refund i feedback revision request, a ja njemu pozitivan
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 18:21   #1513
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja uvijek gledam negativni feedback kod sellera. Pozitivni me ne zanima previše. Ako nema gadnih gluposti u negativnom dijelu, kupujem od tog sellera i nema problema. Neke stvari sam morao dugo čekati, ali sad su me iznenadili paketi od prošlog tjedna. Stigli u rekordnom roku, a zapamirani kao da je zlato u njima .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 20:08   #1514
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jebem im, ovi su bili extremno pozitivni. 50000+ bodova, 100% positive...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 21:09   #1515
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Pozz
Seller mi poslao novce kao refund,sto ja sad trebam potvrditi ili ne trebam nista???

http://www.pohrani.com/f/O/cl/1Yj6Mh...1-page-001.jpg
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 27.11.2012. u 01:59. Razlog: koristi thumbnail za velike slike
Banx je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 21:16   #1516
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Jedno pitanje za stručnjake ili ako je netko naručivao, zanima me da li se isplati obzirom na ne imanje garancije uzeti usb stick recimo 3.0 od 16-32Gb?
Ili je to bolje kood nas u dućkasu?

Thx
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 21:51   #1517
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Beelzeboss Pregled postova
Pozz
Seller mi poslao novce kao refund,sto ja sad trebam potvrditi ili ne trebam nista???
Baš te je usrećio. Umjesto refunda platio ti na paypal račun pa sad čekaj 30 dana da novac bude zaista tvoj. Možeš ali nemaš nikakve potrebe obavještavat ga (osim da je debil) jer je to izvješće od paypal, a ne njegovo.
Analogno tome kad mu ti platiš za neki item.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 21:55   #1518
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Jedno pitanje za stručnjake ili ako je netko naručivao, zanima me da li se isplati obzirom na ne imanje garancije uzeti usb stick recimo 3.0 od 16-32Gb?
Ili je to bolje kood nas u dućkasu?
Temeljem iskustva velikog broja ljudi s kojima komuniciram usmeno ili putem raznih foruma kupovina USB sticka je jako rizična i broj onih koji su se opekli u odnosu na one što su dobili ono što su tražili je znatno veći. Obzirom da su cijene i kood nas pristupačne i da imaš garanciju toplo preporučam naše trgovine.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 22:01   #1519
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Hombre Pregled postova
Baš te je usrećio. Umjesto refunda platio ti na paypal račun pa sad čekaj 30 dana da novac bude zaista tvoj. Možeš ali nemaš nikakve potrebe obavještavat ga (osim da je debil) jer je to izvješće od paypal, a ne njegovo.
Analogno tome kad mu ti platiš za neki item.

Pa neznam.
Navalio da ne moze refundirat ,da moze samo uplatiti.
Znaci ne moram nista potvrdjivati, jel?
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."
Banx je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 22:02   #1520
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
@Hombre
Hvala, ošle nedoumice u vjetar
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 23:18   #1521
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor Beelzeboss Pregled postova
Znaci ne moram nista potvrdjivati, jel?
Ne, sve je već na tvom PP-u i čekaj početak 12. mjeseca da ti sjedne na račun.. U suprotnom, mail-aj PP-u i kroz par dana će biti riješeno..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 00:08   #1522
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@Beelzeboss
S time da ćeš dobiti 38,69$, a ne 41$, jer je naknadu za transfer prebacio na tebe.

EDIT:
Jučer mi je konačno stigao kabel od 0,99$, kupljen 15.9. (datum na omotnici 17.9.).
Pošto sam refund dobio prije skoro mjesec dana, treba sad iskopati podatke iz historya da mu platim nazad.

Zadnje izmijenjeno od: vedranzeman. 27.11.2012. u 01:27.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 13:58   #1523
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Kako me jebe ovaj ebay na najjace..

znaci danas uplatim 80 kuna na prepaid karticu.. sat vremena nakon toga idem narucit item vrijedann 31 kunu.. ulogiram se na pay pal i ugl te procedure i dodem do pay now.. prode i pay now i kao platio sam no nisam dobio nikakav mail, da bi nakon 10 min opet provjerio na ebayu purchase history i pise na ipak nije placeno

sad dal su oni meni uzeli novce il nisu jer glupo mi je dva puta placat.. ili jednostavno treba proc neko vrijeme da taj novac sjedne na karticu iako to sumnjam..
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 14:03   #1524
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ako si uplatio tih 80kn iz svoje (matične) banke, onda je to istog trena na računu..
Ovo za plaćeno/ne plaćeno mi je baš čudno, jer ja kad nešto platim, kroz min/dvije dobijem mail, kako od eBay-a, tako i od PP-a da je plaćeno, itd itd..

EDIT: Evo ja dobio sva 4 povrata od itema naručenih u 9. mjesecu.. Čak mi se seller nije ni javio za ovaj zadnji item/refund, koji lik (btw, to je isti seller koji mi je već napravio refund ali za neki drugi item, no ja sam ga obavijestio da mora refundirati i za onaj ostali item).. Ali bitno da je lova na računu
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 27.11.2012. u 14:18.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 14:10   #1525
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Eto, mene po prvi puta zajebali.

Slučaj 1: 17.09.2012. sam naručio i platio USB 3.0 externu ladicu za 2,5" HDD. naravno, nije stiglo već 2 i pol mjeseca. Kontaktiram Čajniza i veli da mu je "so sorry for not arrival" i da mi šalje drugo. A to drugo je poslao pred mjesec dana. Ni to nije stiglo. A delivery je kao 2-4 tjedna za Jevropske zemlje...

Slučaj 2: naručio sam baterije LR44, 30 komada, također 0 bodova već 2 mjeseca. A Čajniz mi uopće nije odgovorio već par dana.

Slučaj 3: dobio sam punjač za Desire. ali, treba mu 7 sati da napuni mob. moj orginalni treba cca 3 sata. Čajniz kaže da je greška i da mi šalje novi istestirani koji isto napuni za 3 sata. Naravno, već mjesec i pol nema tog rezervnog, a ni Čajniz ne odgovara na pitanja.

Što učiniti? Prijaviti ih eBayu da su mučka đubrad ili?
Naruci od njih ponovno istu stvar, i nakon 30 dana otvori dispute i trazi novac natrag jer ti nije doslo..čak i ako dođe.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 14:10   #1526
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ako si uplatio tih 80kn iz svoje (matične) banke, onda je to istog treba na računu..
Ovo za plaćeno/ne plaćeno mi je baš čudno, jer ja kad nešto platim, kroz min/dvije dobijem mail, kako od eBay-a, tako i od PP-a da je plaćeno, itd itd..

EDIT: Evo ja dobio sva 4 povrata od itema naručenih u 9. mjesecu.. Čak mi se seller nije ni javio da ovaj zadnji item/refund, koji lik (btw, to je isti seller koji mi je već napravio refund ali za neki drugi item, no ja sam ga obavijestio da mora refundirati i za onaj ostali item).. Ali bitno da je lova na računu
Racun sam napravio u Hypo banci u maksimirskoj, ali sam uplatio novac u Hypo na Kvatricu..

jel mozda zbog tog?
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 14:15   #1527
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nije
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 14:17   #1528
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Naruci od njih ponovno istu stvar, i nakon 30 dana otvori dispute i trazi novac natrag jer ti nije doslo..čak i ako dođe.
Slažem se, izgleda kurvinski ali ipak si "ti" u minusu, kako god okrenuli. Pošto je to takav princip, "uplatiti novac pa tek onda slanje", ali jbg, drugačije ne ide.

Citiraj:
Autor ToroRosso Pregled postova
Racun sam napravio u Hypo banci u maksimirskoj, ali sam uplatio novac u Hypo na Kvatricu..

jel mozda zbog tog?
Ne, nebi trebalo biti zbog toga, jer je ista banka u pitanju, pare trebaju odmah sjest..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 16:13   #1529
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Evo pojavila se na listi ZAGREB CARINA - Send item to domestic location.
Znači da su poslali paket s carine i izbjegao sam ju ili su ga tek primili pa mi još uvijek stignu opaliti porez?
Poslan je u tvoju lokalnu postu, znaci izbjegao si namete.Inace da nije proslo jos bi bilo na Carini i dobio bi dopis sa Carine.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 16:25   #1530
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor ToroRosso Pregled postova
Kako me jebe ovaj ebay na najjace..

znaci danas uplatim 80 kuna na prepaid karticu.. sat vremena nakon toga idem narucit item vrijedann 31 kunu.. ulogiram se na pay pal i ugl te procedure i dodem do pay now.. prode i pay now i kao platio sam no nisam dobio nikakav mail, da bi nakon 10 min opet provjerio na ebayu purchase history i pise na ipak nije placeno

sad dal su oni meni uzeli novce il nisu jer glupo mi je dva puta placat.. ili jednostavno treba proc neko vrijeme da taj novac sjedne na karticu iako to sumnjam..
Meni tri sekunde nakon uplate dođe mail od paypal da je novac uplaćen i do sada nije bilo iznimke. Moguće da se dogodilo nešto nepredviđeno jer su tu ekstremno ažurni pa da naplata nije prošla. Ako je tako na ebay računu ćeš imati upozorenje da je stvar naručena ali nije plaćena. Provjeri kakvo je stanje na tvojoj kreditnoj. Ako nije odbijeno ili ako ta sredstva nisu rezervirana znači da nije naplaćeno. i da trebaš platiti.
Hombre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na