Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2007., 19:24   #31
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
e, da, ne izgleda sučelje ko u manualu i nema toliko opcija (možda zato jer mi ne prikazuje novi hard)
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 20:06   #32
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ranzo, sada sam išao probati isti fajl kod sebe. Zapržio ga, bootalo se bez da sam trebao išta upisivati (nikakav exe tražit) i ušao je unutra u program (moraš stisnut agree na licencu), našlo mi svu optiku i diskovlje i sve je bilo na engleskom !?

I bez problema sam si narihtao AAM na 191 (ti je granica između najtišeg i najglasnijeg), a opet nije seek time toliko nizak...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 23:55   #33
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ranzo, sada sam išao probati isti fajl kod sebe. Zapržio ga, bootalo se bez da sam trebao išta upisivati (nikakav exe tražit) i ušao je unutra u program (moraš stisnut agree na licencu), našlo mi svu optiku i diskovlje i sve je bilo na engleskom !?

I bez problema sam si narihtao AAM na 191 (ti je granica između najtišeg i najglasnijeg), a opet nije seek time toliko nizak...

ajde MOLIM vas, dajte malo podrobnije objašnjenje, a ne da uzimate sve zdravo za gotovo...bootati, bootati...kako bootati?? kako se to tebi boota bez problema?? a meni TA ISTA stvar ne radi!!?? opiši mi postupak...znači, ja stavim opciju da mi se bota s cd-a (na cd-u je, naravno, taj hitachi tool zapržen) i on mi se u nekakvom DOS-like sučelju bota i tamo piše svašta nešto što je našao, a neđe mi particije sa starog diska i optičke uređaje (novi hard ne nađe, dok u isto vrijeme u biosu stoje podaci o priključenom hardu)...pošto ne znam što bi dalje, puknem "dir", tada mi se izlista nekih 8 fileova, od kojih se ne može niti jedan pokrenuti osim _nešto_".exe", pokrenem to i tada se otvori neka aplikacija, a na početku je koliko sam skužio licenca (program je free, to sam isto skužio) i kad potvrdim licencu uđe konačno u tu aplikaciju koja ima popis hardova (opet nema novog harda u popisu) i ima neke opcije za raditi nešto, a pošto je na njemačkom ne kužim qrca, ali isto mi izgleda da nije izgled ko u manualu...

da li možda prženje ima veze nekakvog??
dakle ja stavim u neru opciju "bootable data disc"
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 01:09   #34
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ovako, prazan CD i imaš taj image u ISO formatu (Hitachi feature tool). Uđem u Nero, preko izbornika gore Recorder->"burn image" snimim taj image na CD (ti si tu pogriješio jer si napravio sa nerom bootabilni CD, znači ideš samo na burn image]).
Restartam.

Nakon što se upali ekran nakon restarta ja ne trebam u BIOS ulaziti i odabirati Primary boot nego već imam za to F12 tipku rezerviranu i onda mogu iz boot menija odabrati dal oću boot sa HDD-a, CD-ROM-a, USB-a ili što god.
Tko nema tu posebnu tipku, mora u BIOS-u staviti da se boota prvo sa CD-ROM-a.

Nakon što odaberem preko BIOS-a ili posebne tipke, boota se Hitachi sa CD-a i bez iakakve potrebe za upisivanjem ičega. Stisne se "I agree" na neki dokument kaj ti ga prvoga prikaže i onda gore imaš, nađe ti sve uređaje prištekane na IDE / SATA i prikaže ti ih.

Onda imaš gore menije, nemrem sad točno reći kako se zove ali u jednom ima nešta u stilu "set acoustic mangement" (uz još mnoge druge stvari). To se odabere i onda se stavi na "enable uz osobne postavke" i odabere se neki broj pri kojem je rondanje najmanje...

Znači, NE u neri odabrat bootable data disc nego samo zaprži image!
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 04:34   #35
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ovako, prazan CD i imaš taj image u ISO formatu (Hitachi feature tool). Uđem u Nero, preko izbornika gore Recorder->"burn image" snimim taj image na CD (ti si tu pogriješio jer si napravio sa nerom bootabilni CD, znači ideš samo na burn image]).
Restartam.

Nakon što se upali ekran nakon restarta ja ne trebam u BIOS ulaziti i odabirati Primary boot nego već imam za to F12 tipku rezerviranu i onda mogu iz boot menija odabrati dal oću boot sa HDD-a, CD-ROM-a, USB-a ili što god.
Tko nema tu posebnu tipku, mora u BIOS-u staviti da se boota prvo sa CD-ROM-a.

Nakon što odaberem preko BIOS-a ili posebne tipke, boota se Hitachi sa CD-a i bez iakakve potrebe za upisivanjem ičega. Stisne se "I agree" na neki dokument kaj ti ga prvoga prikaže i onda gore imaš, nađe ti sve uređaje prištekane na IDE / SATA i prikaže ti ih.

Onda imaš gore menije, nemrem sad točno reći kako se zove ali u jednom ima nešta u stilu "set acoustic mangement" (uz još mnoge druge stvari). To se odabere i onda se stavi na "enable uz osobne postavke" i odabere se neki broj pri kojem je rondanje najmanje...

Znači, NE u neri odabrat bootable data disc nego samo zaprži image!
e, to se traži, hvala (bilo je očito da negdje griješim)!


sad sam spržio i pokrenuo, konačno, ovaj tool i podesio sa sata2 na sata1, u biosu sam također napravio kako mi je bilo ranije rečeno, ali jednostavno ne mogu vidjeti hard u windowsima!? : suicide : nuts :

što sad može biti razlog tome??

samo da napomenem da mi ga u biosu uredno pokazuje, ovaj tool ga isto normalno učitava i pokazuje sve podatke o njemu...ali ja ga trebam u windowsima ;(
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 07:26   #36
RSedmak
Premium
Moj komp
 
RSedmak's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Đurđevac
Postovi: 93
Pogledaj el ga ima u disk managementu. Desni klik na My computer->Manage->Disk management i napraviš particije ak ti piše unlocatted space xy Gb.
__________________

| Gigabyte x58-A UD7 | i7 920@4009Mhz | MSI 560 Ti | Zalman 10Flex | 6GB Gskill 6GBNQ | Black & Green 2 TB | Audigy 4 | Corsair HX850 | Sharkoon Silvation | Dell U2311 |
RSedmak je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 09:40   #37
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
pa ako nisi napravio nijednu particiju na njemu onda ti neće pokazati taj novi HDD
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 09:46   #38
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Tuna Pregled postova
pa ako nisi napravio nijednu particiju na njemu onda ti neće pokazati taj novi HDD
Evo, bas kako tuna kaze - trebas napraviti particije na tom hardu i formatirat ga - tek onda mozes normalno sa njime radit.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 12:57   #39
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
HVALA SVIMA

hvala vam svima ljudi...sad se upravo formatira : goood : :clap:
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na