Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2022., 12:51   #1
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Retro A/V

Da ne spamam temu o gramofonima, evo otvaram novu. Ima li neki komad opreme za kojim ste patili, a niste mogli priuštiti u 1980-im i ranije?

Ja sam se zahvaljujući temi o gramofonima prisjetio nečega:



Ovo se prodavalo na početku Klaićeve, ali mi je bilo preskupo za studentski džeparac, čak se mislim da počnem loviti po ebayu

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 18.08.2022. u 20:20.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 19:13   #2
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
eno cijela njuška je preplavljena kramom iz obečane zemlje, austrije i sl. sve "rariteti" i "haj end" kak prodavači vole reč, a sve košta kao da smo u 1990 godini.


kao i danas i tada se to mijenjalo na godišnjoj bazi tako da me nije posebno privlačio nijedam komad elektronike.
danas je sve to staro i raštelano.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2022., 20:01   #3
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ovo sam imao doma, odličan zvuk, ali nažalost kad je stiglo prvo dijete, odmah je otkrilo kako je zabavno igrati se zvučničkim membranama. Ako neko ima neki Infinity is RS serije kojeg se želi riješiti, slobodno mi se može javiti

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 22:56   #4
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Nakamichi kazetofon. Nagra magnetofon. Ima toga jos, ali...
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 00:02   #5
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
Nakamichi kazetofon. Nagra magnetofon. Ima toga jos, ali...
Nagra kako-tako, ali nakamichi je i dan danas preskup sport za većinu

https://www.ebay.de/itm/234571432177
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 02:32   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Nagra mini magnetofoni nikad nisu bili "nešto" u tada dolazećem HiFi svijetu,
ali su bili nekakav "zakon" kod ptofesionalaca, reportera i sl.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 11:05   #7
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ja uživam u ovom, strašno pojačalo, obnovljeno naravno

https://audio-database.com/DENON-COL...pma-790-e.html
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 12:46   #8
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Moja tiha patnja iz 80-ih, na žalost nikad ga nisam imao.

https://hhr.wiki/detial/NAD_3020
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 12:53   #9
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nagra mini magnetofoni nikad nisu bili "nešto" u tada dolazećem HiFi svijetu,
ali su bili nekakav "zakon" kod ptofesionalaca, reportera i sl.
Da, kod magnetofona je za hi-fi više igrao Revox

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 12:59   #10
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Taj Revox kolutaš je bio zvijer, slušao sam ga par puta kod frenda, tada stvarno top za kućne snimke.
Ali skup do bola, nije bio za svakog.
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2022., 15:38   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Da ne spamam temu o gramofonima, evo otvaram novu. Ima li neki komad opreme za kojim ste patili, a niste mogli priuštiti u 1980-im i ranije?
Segregator,

zamoli modove da promijenis naslov u Retro A/V jer naslov je previse ogranicen na samo jedno. A kako, nazalost, kod vecine, IT je jedini "retro" tako u tim temama nema smisla ista pisati o drugim stvarima.

Imali smo slicne teme od ranije, gdje smo spominjali ducan Emona u Dezelicu (tada Prilaz JNA) jesi pobrkao s tim, jer ne znam na koji ducan u Kacicevoj mislis?

Malo pospane slike, ali takav je dan. Jedan od dva, kompletno rekapiran, transport podesen, bolji od novog:



Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nagra mini magnetofoni nikad nisu bili "nešto" u tada dolazećem HiFi svijetu, ali su bili nekakav "zakon" kod ptofesionalaca, reportera i sl.
Nisi bili "nesto" samo za one koje si nisu mogli priustiti

Jos, za nijansu vise stepenica su bili Stellavox, najvise filigranska manufaktura mehanike. Nakon smrti tvorca, ljudi su se rasuli bas u Nagru i Studer. Dan danas rade, no servisno vrlo slozeni za servisiranje, jer nisu stedili na icemu, pa kod nekih dijelova treba replikacija. Ali kad rade, rade nekoliko dekada bez prestanka.






.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 16:26   #12
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Imali smo slicne teme od ranije, gdje smo spominjali ducan Emona u Dezelicu (tada Prilaz JNA) jesi pobrkao s tim, jer ne znam na koji ducan u Kacicevoj mislis?
.
Klaićevoj, ne Kačićevoj...ali u pravu si, vjerojatno se radi o Deželićevoj koja je ulicu iznad Klaićeve
Koliko se sjećam imali su Hitachi i Nordmende, a kasnije i računala Oric (za računala nisam siguran
da li je bio baš Oric, ali nešto jesu imali)


Taj Panasonic bi mi dobro došao jer sam u postupku digitalizacije kojih stotinjak sati VHS materijala,
ja se mučim sa puno skromnijim Sony SLV-SE730


Tamo sam se divio ovom futurističkom TV-u:


Zadnje izmijenjeno od: segregator. 18.08.2022. u 16:39.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 18:56   #13
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Klaićevoj, ne Kačićevoj...ali u pravu si, vjerojatno se radi o Deželićevoj koja je ulicu iznad Klaićeve
Zato sam ti stavio prijasnju temu, da te podsjetim da je Dezelic sadasnji. Dobro je Horza jednom ironizirao servise za slike, pa rekao, kako svi prilozi PCE postavljanja i dalje ostaju bez brisanja. Pogube se slike, pa ponovo. Emona Prilaz JNA 8. Na trecoj slici je tvoj Opus




Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
ja se mučim sa puno skromnijim Sony SLV-SE730
Ako je u dobrom stanju, neces se muciti, jer ti noviji modeli su jako pojednostavljeni, te manje stvari moze ometati sliku. Jer kod top modela do 2000-tih, vise je ploca, vise upliva u signal, kad nesto ne radi kako treba i nije servisirano, postaje prepreka. Pa sklop koji bi trebao stabilizirati sliku, radi upravo suprotno. Imam u kutiji novi bas ispod tvog modela SE710, uzeo ga od covjeka u zamjeni, jer ga je dobio kao poklon kad se zenio. Naci nekoristene stereo modele je vrlo korisno zbog novih transporta, mozda zatreba, moze ne, ali neka ga u kutiji.

Grundig S-VHS, koji ima uzasan transport i koji se piga prelako, stoji mi za trampu. Jedan NEC (mono) kao prvi kojeg sam imao stoji negdje kao uspomena. Te dva JVC D725 koji su mi najdrazi VHS modeli ikad. Jedu sve makrovizije i blokade, dvostruki rucni tracking, Dolby redukcija, podesavanje tona, fizicki vu metri, I/O bez premca.

JVC D725 ima nekoliko EU duplikata : Saba VR 6038E, Thomson V368, Nordmende V502, Dual VR97, ITT VR 3995 i Telefunken VR 1980.

Od kojih je Saba jos pojacala model. Trenutno se dva prodaju. Stavljam kao arhivu online, kad ga ebay obrise: Arhiva , Arhiva 2 i kao sto vidis, drzi vecu cijenu od pojedinih SVHS modela.

Prekrasni prolazi kroz modele i promociju 1977-1993.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Tamo sam se divio ovom futurističkom TV-u:
, ,
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 19:44   #14
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Eto, sad si me podsjetio da sam i prvi monitor za tadašnji Sharp MZ800 kupio tamo, Orion (iako je na mome pisalo OTAKE)

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 04:46   #15
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
A koja bi razlika bila između "komisione prodavaonice" i obične prodavaonice?
Plaćanje samo u devizama?
U izvrsnoj dokumentarnoj seriji "Rat prije rata" je spomenuto da je UDBA krajem 80-ih otvorila mrežu prodavaonica u kojima se plaćalo devizama kako bi financirala inozemne operacije.
Ono kupiš neki mračni predmet želja i ni kriv ni dužan financiraš neko ubojstvo u njemačkoj...
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 10:32   #16
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Mljac Pregled postova
Moja tiha patnja iz 80-ih, na žalost nikad ga nisam imao.

https://hhr.wiki/detial/NAD_3020
evo mi ga doma na polici, samo imam onog sa ljepšim dizajnom


malo van upotrebe jer ga mijenja receiver sa većim brojem ulaza, ali dok su u igri bili samo tuner, cd player, kazetofon i gramofon, nad je bio glavni.
2x20W koji grme dovoljno da ga cijela ulica čuje.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 11:17   #17
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Nabavih prije mjesec dana:


Grundig Box 860




U kombinaciji sa Behringer 1C monitorima i Jamo DMR-40 recieverom zvuce iznenadujuce dobro. Zvuk vuce blago na toplo, dinamika solidna. Bas je malo specifican - nema bum nego tup ali - meni odgovara. U extremnim slucajevima (filmovi-eksplozije) bih rado da ima malo vise susa ali za 90% ostalih upotreba - iznenadujuce dobro za 50 Eura
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 11:32   #18
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
A koja bi razlika bila između "komisione prodavaonice" i obične prodavaonice?
Plaćanje samo u devizama?
U izvrsnoj dokumentarnoj seriji "Rat prije rata" je spomenuto da je UDBA krajem 80-ih otvorila mrežu prodavaonica u kojima se plaćalo devizama kako bi financirala inozemne operacije.
Ono kupiš neki mračni predmet želja i ni kriv ni dužan financiraš neko ubojstvo u njemačkoj...
U komisionima u Jurišićevoj i Vlaškoj se plaćalo u dinarima. Devizama se plaćalo u duty free shopovima
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 20:08   #19
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Eto, sad si me podsjetio da sam i prvi monitor za tadašnji Sharp MZ800 kupio tamo, Orion
Philips i Daewoo su radili ekrane za Commodore (108x modeli) pa su neke lampe dolazile od raznih izvora, jedan je bio i Orion, Hitachi.... do zadnjeg Samsunga. Kad bi otvorio kuciste, bilo bi zanimljivo vidjeti, cije ime pise na tom Orionu na ledjima ekrana.

A evo lude price koju sam dozivio prije koju godinu, kad je procitate, svakako nesvakidasnja. Postojao je Sanyo VHS , Stereo digitalni, prvi uz Panasonica s digitalnim efektima (Pip,strobo,mozaik,polarizacija...) ali ono sto je imao 1988., trziste nije kao zaseban uredjaj vidjelo sve do prve polovice 90-tih.

Naime, mogao je oko 7 metara preko daljinskog prenositi stereo zvuk, a ulaz sa slusalice, naravno bio je u samom daljinskom upravljacu. Nemam trenutno pristup arhivi, pa s weba :



ulaz za slusalice:


Onda mi je uletila neispravna S-VHS verzija tog modela, koji je uzivo prekrasan. Na slici se vide i mahagonij dekorativne stranice koje su bile uobicajene za pojedine proizvodjace kod top serija.



bez daljinskog, kojeg sam iz Japana preko HiFi-Do Nippon poznatog prodavaca jedva nasao i ne bas (za daljinski) malo platio. Narucio elemente, sredio napajanje, temeljito ocistio. Ali transport je imao nekoliko glavobolja koje koje nikako nisam mogao do kraja sanirati. Odnesem starijem serviseru, jer smo znali HRT poznanika koji je mogao tokariti dijelove, kad nije bilo druge nade. Nazalost on je preminuo, a meni je video ostao kod njega pola ili vise godine. Zarazio se ugrizom krpelja, te krivo i prekasno dijagnosticiran (cekajuci na pregled) zbog covid idiotizma, te je zavrsio na pola godine u bolnici, gotovo nepokretan.

I da ne duljim, misleci da prica nece zavrsiti dobro, on ili njegovi, pobacali su sve stvari iz servisa kao smece, bez da su meni ili drugima okrenuli telefon da dodjem po stari. Ekipa koja je iz CIOSa dosla po stvari, morala bi biti retardirana da to bace, jasno da su ljudi vidjeli da to nije smece. I tako sam popusio prekrasan uredjaj, dok mi je on sramezljivo objasnjavao sto se desilo


@Segregator,

podsjeti me, sto je tocno bilo u Jurisicevoj specificno u prodaji od asortimana, jer pamtim ih samo po satovima i sitnicama? Dok su Ilica i Vlaska najbolje komisione. Vlaska je mislim i najstariji ducan tog tipa, prije koju godinu zatvoren.

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
A koja bi razlika bila između "komisione prodavaonice" i obične prodavaonice?
nedavno spomenuo u drugoj temi.

U Srbiji se moglo naci puno vise odjevnih stvari i generalno sireg spektra prodaje. U ZG-u je isto bilo raznih stvari, ali specijalizacija je ipak vise bila na tehnicke stvari. Ilica je imala G&W rucne igre koje su virile iz izloga. One su s pocetka 80-tih, prilicno uzbudjivale klince kad su ih gledali, jer 8-bit masine su jos bile nedostupne za mnoge. Ove male su ih podsjecale na velike arkadne masine koje su bile dostupne u lunaparku, ili kasnije pokojem salonu za igre. Imali su walkmane (isto trazene) radiokazetofone prenosive, te kojekakve dranguljarije. Vlaska je imala vise stvari, prodavali su igre za C64/ZX. Jer razna ekipa je dolazila tamo, nesto nudila i pokusala kontinuirano prodavati. Uz jasno, proviziju, koju je ducan uzimao od prodaje.

Znao se kasnije i u Ilici, pojaviti kakav 8-bitnik, ali ne kontinuirano. Svasta se moglo pojaviti, ali sve epizodno, ovisno o prodavacu i doletjelom asortimanu.

Iza Markoviceve Duty price, nisam previse pratio, jer putovalo se vani i kupovalo, jedino sam obratio paznju na zracne luke i hotele, tamo su znali imati posebnijih stvari. Hotel Jugoslavija u Beogradu, jedin Duty, gdje sam bas vidio naslagane komponente A/V. Malo sam razbacan mislima danas na druge stvari, pa se nemrem posvetiti temi, ali ima se o tim ducanima stosta jos za reci.


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 20:23   #20
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Uf, ima toga... DAT deckovi (nabavio 2 u zadnje vrijeme, Tascam i Sony), dobar Minidisc deck (isto nabavio), Tascam Porta studio... na sve se to slinilo devedesetih

Vidim da se spomenula Nagra, vjerojatno je long shot, ali - ima li je tko? Trebao bih par traka prebaciti, placam dobro Ne znam tocno na kojoj je snimano, ali snimano je '91.

I ako ima tko kakav S-VHS za prodati, javite
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 21:00   #21
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
@Segregator,

podsjeti me, sto je tocno bilo u Jurisicevoj specificno u prodaji od asortimana, jer pamtim ih samo po satovima i sitnicama? Dok su Ilica i Vlaska najbolje komisione. Vlaska je mislim i najstariji ducan tog tipa, prije koju godinu zatvoren.

.
To je bio onaj blizu križanja sa Draškovićevoj, znao je imati dosta "hifi" drloga od npr Goldstara (ima ta firma i danas, al se drugačije zove ) i sličnih firmi,
tipična linija je imala pola kubičnog metra, 30cm led vu-metar sa svega 5 dioda u njemu, obavezan natpis "2x2000W turbo", a kad si je primio u ruke, imala je 2-3 kila.
Naravno, ponekad bi naletio i kakav pristojan uređaj.
Ako je bilo kakve specijalizacije, mislim da je taj imao najviše foto i video aparata
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 21:13   #22
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
To je bio onaj blizu križanja sa Draškovićevoj, znao je imati dosta "hifi" drloga od npr Goldstara (ima ta firma i danas, al se drugačije zove
Goldstar je promijenio ime u LG kasnije, ista firma.


Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ako je bilo kakve specijalizacije, mislim da je taj imao najviše foto i video aparata
O kojoj tocno godini govoris za linije? Kraj 80-tih? Rane 90-te?

Jesi li bio na Jelacicu (tada Republike) u Duty ducanu, gdje je danas Kras, ili knjizara, u podrumu? Tamo je bilo lijepih stvari. Eh, da, u Atriju Gajeva/Teslina ulaz nakon Pingvina, 101, ex SOM-a, bio je Duty gdje su prodavali A/V i IT opremu. Kupio Star LC10 kolorac za Amigu. Jesi bio i tamo?







.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 21:22   #23
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Goldstar je promijenio ime u LG kasnije, ista firma.




O kojoj tocno godini govoris za linije? Kraj 80-tih? Rane 90-te?

Jesi li bio na Jelacicu (tada Republike) u Duty ducanu, gdje je danas Kras, ili knjizara, u podrumu? Tamo je bilo lijepih stvari. Eh, da, u Atriju Gajeva/Teslina ulaz nakon Pingvina, 101, ex SOM-a, bio je Duty gdje su prodavali A/V i IT opremu. Kupio Star LC10 kolorac za Amigu. Jesi bio i tamo?
.
Kraj 80-ih. Devedesetih već nisam bio u Zagrebu, tako da sam tu priču propustio (ali ne i u Zadru, gdje sam u djutiju kupio Nokia TV i Philips VCR)
Zanimljiv TV, relativno ravan ekran za to vrijeme, a imao je specifičan daljinski gdje se puno funkcija obavljalo naginjanjem daljinskog...pa bi me neinformirani gosti u čudu gledali što izvodim mašući daljinskim ko dirigent
Ja sam za amigu imao printer NEC P2000...nije imao boju, al je imao 24 pina i memoriju za fontove
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 22:19   #24
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
___________


Stavit cu ovdje, da ne otvaram posebnu temu.

Mada hardverski trackeri postoje vec neko vrijeme, nisu nastali na Amigi, ali malo sto ih je proslavilo kao Amiga. Recentni hardverski modelii su jako impresivni. No, Tvorac Timothy, poznat kao Trash80 u gameboy chiptune glazbi, doveo je svoj Dirtywave M8 do savrsenstva.

Tesko je reci dal bolje izgleda, bolje zvuci, ili je bolje sastavljen.







Kad sam saznao za istog, vec je bio rasprodan koliko je odusevio vlasnika. Sa svim revizijama, otisao je daleko od trackera, sad je 3x nadisao primarnu namjenu i odusevljava mogucnostima. Necu moci odoliti da ga ne nabavim.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 23:08   #25
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,907
Retro A/V

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
U komisionima u Jurišićevoj i Vlaškoj se plaćalo u dinarima. Devizama se plaćalo u duty free shopovima

Exportdrvo pored Vinceka u Ilici je bilo pola
dojč marke pola kune. Komisiona prodaja Panasonic/Technics. Tamo sam za ono vrijeme ostavio dosta love.

Ono što sam imao vrijedno spomena je deck Technics RS-AZ7 za kojeg tvrdim da je jedan od najboljih deckova ikada proizvedenih. Imao je magneto-rezistivnu glavu za playback kao i HDDovi. Prodao sam ga za siću prije 10ak godina jer ga uopće više nisam koristio. Cool faktor je bila zeleno osvjetljena motorizirana ladica, te mogućnost korištenja daljinca od receivera što sam čak i koristio.

Tu su još dva Panasonic walkmana RQ-SX10 i RQ-SX72. Bilo mi je naprosto nevjerojatno da walkman može biti veličine kutije u koju ide audio kazeta, a da ima autoreverse, track search, Dolby B, EQ, te dvije baterije s kojima je mogao svirati do 100 sati 🙂 SX10 je imao blank skip funkciju koja bi automatski premotavala prazan ostatak trake i prebacila na drugu stranu, a SX72 je imao osvjetljen daljinac s ekranom, odvojive slušalice od daljinca i cradle u kojem se punio. Čudo za ono vrijeme.

Sve kupljeno u konsignaciji Exportdrva. Nisam kupovao discmane jer su bili višestruko skuplji, puno veći, a baterije im nisu ni blizu toliko trajale. Ovi walkmani su stali u unutarnji džep jakne.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2022., 00:02   #26
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Exportdrvo pored Vinceka u Ilici je bilo pola
dojč marke pola kune. Komisiona prodaja Panasonic/Technics. Tamo sam za ono vrijeme ostavio dosta love.
Bio klinac tada pa nisam trošio lovu tamo već sam slinio na izlog

Technics CD player SL-PG570A cca 25 godina uredno svira kao i prvog dana kada je kupljen. Razmišljao sam uzeti nešto sa optičkim izlazom ali mi je fora što ovaj player imam od kad je nov kupljen pa mi je glupo uzimati drugi. Zvuk otvaranja/zatvaranja ladice mi je najbolji detalj:



Tata ima u kolekciji VHSa Panasonic NV-W1, totalno prekul ova prednja strana kako izgleda. Nije već neko vrijeme korišten, valjda još radi
cane je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2022., 01:13   #27
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Tata ima u kolekciji VHSa Panasonic NV-W1, totalno prekul ova prednja strana kako izgleda. Nije već neko vrijeme korišten, valjda još radi
To je zbilja rijetkost. Ljeto 1988. Baziran na DB80/FS1, ali dediciran za pokrivanje za svaki dostupan standard slike. Jedini Panasonic (meni poznat) model koji je unutra iza maske, imao dva dodatna ekrana. Metri posebno, funkcije posebno. Jedino bez da pogledam u kataloge, nisam siguran kako je izgledao daljinski. Mislim da je bio jako tanki sivi i da nije imao ekrana na sebi. Gdje ga je tata kupio? Dvojim da je ikad bio izlozen u Jugi za kupovinu.

Na temu Medo kazetne price. Mada Dragona znaju po cuvenju, ali meni je (a nisam jedini) CR7 bio jos impresivniji po zvuku. Mislim da je bio prvi s IR daljinskim. Kod Nakamichija je dilema rucno podesavanje naspram pametnih modela, ali zvuk je bio uvijek jako dobar.

Ali do danasnjeg datuma nisam se vise impresionirao zvukom od Sony TC-K8B kojeg sam dobio u nekoj zamjeni s jos jednim TC60 nizim modelom. Inace prvi LCD ekrani u svijetu za metre. 1979 godina.

Napajanje unutra vise ima veze integriranim pojacalom, a ne kazetofonom. Ali zvuk! Slusao Dolby S zadnje modele, cak imam i jedan Sony S, koji prsti specifikacijama, ali po zvuku bas nista posebno. Uzeo ga prijatelj jednom na posudbu koji ne voli uopce kazete, te ga je slusao tjedan dana doma nakon posla, jer nije vjerovao da kazetofon moze imati takav zvuk.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2022., 01:13   #28
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,907
Retro A/V

Uh, taj 570A mi je bio best buy. Fora mi je bila peak search funkcija za presnimavanje na traku. Lijepo je čuti da još radi 🙂

Ja sam pretprošle godine prodao svoj Technics receiver tu na tržnici kupljen 1999. godine u Exportdrvu. Nadam se da novom vlasniku još uvijek radi.

Technics je od 90-tih u HiFi svijetu bio na udaru kritika zbog osrednje ili loše kvalitete zvuka po HiFi standardima ali vlasnici kafića su ih kupovali jer se nisu kvarili.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2022., 16:20   #29
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
To je zbilja rijetkost. Ljeto 1988. Baziran na DB80/FS1, ali dediciran za pokrivanje za svaki dostupan standard slike. Jedini Panasonic (meni poznat) model koji je unutra iza maske, imao dva dodatna ekrana. Metri posebno, funkcije posebno. Jedino bez da pogledam u kataloge, nisam siguran kako je izgledao daljinski. Mislim da je bio jako tanki sivi i da nije imao ekrana na sebi. Gdje ga je tata kupio? Dvojim da je ikad bio izlozen u Jugi za kupovinu.
Iskreno ne znam kad ga je nabavio, nekad srediom 90tih. Inače je dosta bio presnimavao sve i svašta ljudima pa mu je trebalo nešto za presnimiti NTSC u PAL. Daljinski mi je totalno bezveze, neki tanki sivi sa malo gumbića i naravno bez ekrana. Ali dizajn sa karom svijeta mi je top. Stavio bi si ga sad ispod TV da imam želju gledati VHS.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Uh, taj 570A mi je bio best buy. Fora mi je bila peak search funkcija za presnimavanje na traku. Lijepo je čuti da još radi 🙂
Nadam se da će još dugo raditi. Ponekad kupim CD od nekog aktualno albuma i onda slušam sa CDa, tom je posebni gušt.

Kad smo kod retro A/V stvari bar code programiranje snimanja na Panasonic video-rekorderima mi je bilo nešto ko iz SF filmova kad sam vidio to u katalozima:
cane je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2022., 23:39   #30
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,907
Moj Panasonic video rekorder je to imao, model NV-L20! Kupili smo ga u djutiću za tada puno love.

Naš je imao barcode skener u donjem desnom rubu daljinca i imao je LCD display u sredini preko kojeg si mogao slajdat plastični cover.

Nismo to koristili jer je programiranje preko toga bilo prekomplicirano. Imao je tablice s barcodeovima na mislim četiri A4 lista s funkcijama koje si morao skenirati i poslati na video da on nekaj napravi. Dok skužiš kaj treba napraviti i odskenirati mogao si već 10 puta to isprogramirati na tipke. Uz to skener nije baš najbolje radio i često ne bi pročitao barcode jer sam potegnuo presporo ili prebrzo preko barcodea pa bi “palili šibice” preko tablice dok ne pročita.

Ali cool faktor je bio tu 🙂
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na