Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2018., 21:57   #1
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Crypto5 - scam ili legit?

Pozdrav,

Da li je netko upoznat s ovim web sajtom:
http://www.crypto5.com/

Kao što se vidi iz priloženog, radi se o nekakvoj investicijskoj platformi, a osnova su kriptovalute.
Znači, sistem kao dionice ali s kriptovalutama.
Minimalni početni ulog je 100 eura na što oni još dodaju svojih 100 eura.
Kontaktiraju ljude telefonom (i mene su) i svatko tko se odluči investirati/trgovati preko njih dobiva svog osobnog savjetnika.

Ono što nalazim po netu su opskurne informacije, 2-3 negativna iskustva i ništa konkretno.
Inače, firma je navodno iz Londona, barem su mene zvali od tamo, a rade naši ljudi koji pričaju hrvatski.

Ako netko ima neke informacije iz prve ruke o dotičnoj firmi ili općenito da li se uopće isplati upuštati u ovako nešto?
Ili sačuvati 100 eura za nešto pametnije?

Hvala

elance je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 13:38   #2
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Dakle kakav london.

Firma je iz Bugarske, a koliko vidim teži scammeri su:

https://www.globalinvestoralerts.org..._ltd_x90.shtml
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2018., 16:06   #3
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Vidio sam i ja da im je sjedište u Bugarskoj ali izgleda da imaju podružnice po Europi.
Zvali su me 2 puta i rekli da zovu iz Londona, a tako mi je pisalo i na mobitelu i pozivni broj je +44, dakle, Velika Britanija.

No to je manje bitno, bitan je ovaj link što si okačio, hvala, tako nešto sam i tražio.
Znači, zaobilazim ih.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 11:12   #4
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ma prijevare. I mene su cimali stalno da će naftni gigant dati dionice van i eto, ja sam sretnik što mi oni omogućavaju baš meni prihode od 20% tjedno na uloženo i da ne mogu izgubiti ništa.

Ja sam mu savjetovao da digne kratkoročni kredit i fino zavrti lovu i vrati banci i postane milijunaš pa mu je splasnuo entuzijazam.

+44 broj i lik priča srpski.
tskarda je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 00:24   #5
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
A da, i mene su svojedobno gnjavili pričom o investiciji u dionice uz "povjerljive i provjerene" informacije pa sam ih se otarasio pričom neka sami investiraju i postanu milijunaši bez potrebe da to dijele sa mnom pa me više nikad nisu nazvali...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2018., 21:10   #6
Wisly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Makarska
Postovi: 1
Crypto5 Ivan Bošnjak prevaranti i lopovi

Dakle, googlao sam i našao ovu temu o Crypto5, ali bilo bi bolje da sam to napravio prije nego sam pao u njihovu zamku i izgubio 200,00 eur.

Naime, lik koji se predstavlja po imenu Ivan Bošnjak zove na telefon, sa engleskog pozivnog broja i nudi siguran profit jer će on voditi za mene MANAGED account u tradeanju sa crypto valutama preko Crypto5 platforme.

Već odavno tradeam na drugoj platformi forexom, cijenom zlata i sirove nafte i tamo ostvarujem zadovoljavajuće profite, ali sa crypto valutama nemam nikakvog iskustva. Gospodin Ivan Bošnjak zatim govori da će on voditi račun, da se ne brinem, da je to sigurna zarada, otvaranja pozicija su brza i kratka, bez prekonoćnih provizija jer će on zatvarati pozicije svake noći i sutra ponovo otvarati itd. Traži da uplatim 200,00 eur kreditnom karticom, nakon potpisivanja ugovora i još jednog za managed account, koji će on voditi na Crypto5 platformi bez da ja išta radim. Samo ako hoću, ponekad se mogu logirati da vidim kako ide sa računom. Dao sam mu password da može ući u račun. Sve OK, potpisan ugovor, uplaćeno 200,00 eur sa danim povjerenjem gospodinu Bošnjaku kao navodno iskusnom traderu sa crypto valutama.
Gospodin Ivan Bošnjak otvara Ripple buy poziciju na 40,00 eur koja postiže nekih 50,00 eur profita, ali nakon 2 dana ta pozicija počne padati, nastavlja padati i već je u 80,00 eur gubitka, ja mu kažem da je trebao zatvoriti poziciju dok je bila u profitu, on da ne brinem ništa, naprotiv, on otvara još jednu buy Ripple poziciju na 40,00 eur koja naravno i dalje pada i pada dok sve to zajedno nakon 10 dana nije otišlo u bankrot kao i mojih 200,00 eur. Naravno, meni dolazi email da je potrebno uplatiti dodatna sredstva na račun jer je došlo do Margin Call-a.
A gospodina Bošnjaka nigdje, ne javlja se više na skype niti odgovara na poruke.
Evo ga nakon 3 tjedan ne javljanja, javlja se na skype da je bio na putu, da je on imao najbolju namjeru, ali da je tržište crypto valuta takvo i da je to tako i točka.

Dakle, 3 tjedna on nije takao račun, nije koristio stop loss funkciju za minimiziranje gubitka, ni jednim potezom nije pokušao spriječiti totalni bankrot računa.

Nije mali iznos izgubiti 200,00 eur, ali opet nisam dao zadnji novac koji sam imao, toliko me koštalo da izvučem pouku. Jednostavno ne mogu shvatiti mozak osobe gospodina Ivana Bošnjaka koji svakodnevno svjesno nagovara ljude na uplatu novca, a zna da je rezultat sigurna propast. Mene je navukao na "Managed account", dakle to im je argument za neiskusne pa pazite.

Uglavnom ukoliko vas nazovu, zaobiđite ih u širokom luku jer su obični hladni prevaranti bez imalo grižnje savjesti, nadam se da će ovaj post vidjeti mnogi.

Pazite, ne mora biti Crypto5, može se platforma zvati i drukčije, ali sve je pod kapom Indy grupe iz Bugarske, kao što je i opisano na linku par postova ranije.

Platforma je kao i mnoge druge, ali ljudi koji rade za njih kao Ivan Bošnjak, sumnjam da mu je to ime, su obični prevaranti ili totalne neznalice u svijetu tradeanja, angažirani da pribave što više klijenata za deranje.
Wisly je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 15:52   #7
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Ja nemogu vjerovat da ljudi mogu biti toliko naivni.Dat 200 eura nekom ko te prvi put nazvao na telefon.Pa naravno da je prevarant

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 16:17   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ovo je iz rubrike "Vjerovali ili ne"
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 16:27   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Wisly Pregled postova
Jednostavno ne mogu shvatiti mozak osobe gospodina Ivana Bošnjaka koji svakodnevno svjesno nagovara ljude na uplatu novca, a zna da je rezultat sigurna propast.
Ovo je steta da ne ostane jos jednom zapisano u MySQL bazi, stvarno steta...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 22:07   #10
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Ne treba sprdat čovjeka, jer dotični prevaranti stvarno zvuče uvjerljivo, a i cijeli taj servis izgleda ozbiljno.

Mene kad su zvali u 2 navrata, pričao sam s dvije osobe, po glasu bi rekao mlađi ljudi i prilično elokventni i pametni, tipovi stvarno znaju sve o kriptovalutama, tržištu, bankama i meni je zapravo bilo i zanimljivo slušati što dotični pričaju o cijelom tom sustavu.

Znači, ne radi se o nekakvim glupanima koji ne mogu naći drugi posao pa varaju ljude, zato konstatacija kolege Wisly da ne može shvatiti mozak tog prevaranta je prilično na mjestu.
Žalosno je na šta se društvo srozalo kad pametni ljudi koji bi bez problema mogli raditi neki legalan i pošten posao se bave varanjem ljudi za neke bugarske mafijaše.
Stvarno trebaš imati želudac da zoveš nepoznatog čovjeka i pokušavaš iz njega izvući 100-200 eura, i to sve s entuzijazmom.
elance je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2018., 21:15   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Ne treba sprdat čovjeka, jer dotični prevaranti stvarno zvuče uvjerljivo, a i cijeli taj servis izgleda ozbiljno.
Bas zato sto postoje ljudi kojima ocite stvari tipa "zemlja nije ravna ploca", "Intel od Tokija do Milovikja" ili "Dacia Sandero je top auto pohašite si muda ljubomorna" nisu jasne sprdamo iste jer ih bugarski srbin s londonskim brojem i napucanom stranicom prevari za 200€.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 11:09   #12
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Ne treba sprdat čovjeka, jer dotični prevaranti stvarno zvuče uvjerljivo, a i cijeli taj servis izgleda ozbiljno.

Mene kad su zvali u 2 navrata, pričao sam s dvije osobe, po glasu bi rekao mlađi ljudi i prilično elokventni i pametni, tipovi stvarno znaju sve o kriptovalutama, tržištu, bankama i meni je zapravo bilo i zanimljivo slušati što dotični pričaju o cijelom tom sustavu.

Znači, ne radi se o nekakvim glupanima koji ne mogu naći drugi posao pa varaju ljude, zato konstatacija kolege Wisly da ne može shvatiti mozak tog prevaranta je prilično na mjestu.
Žalosno je na šta se društvo srozalo kad pametni ljudi koji bi bez problema mogli raditi neki legalan i pošten posao se bave varanjem ljudi za neke bugarske mafijaše.
Stvarno trebaš imati želudac da zoveš nepoznatog čovjeka i pokušavaš iz njega izvući 100-200 eura, i to sve s entuzijazmom.
Joj daj, nemoj me... Zbog takvih ljudi takvi prevaranti i preživljavaju.

Meni se još ne predstavi već kažem da odjebe. Nitko, ali nitko ti neće dati ništa free, to je životna lekcija broj jedan.

Čitam i ne vjerujem.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 16:07   #13
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nitko, ali nitko ti neće dati ništa free, to je životna lekcija broj jedan.
Ne znam samo gdje piše i gdje je itko tvrdio da ćeš nešto dobiti besplatno?
Radi se o servisu koji se zasniva na ulaganju u određene kriptovalute, ništa tu nije strano niti nepoznato i normalno da postoji rizik kao i kod svakog ulaganja.
Problem je samo taj dotični servis, što ne znači da nemaš masu drugih koji rade po pravilu, iako je to sve kocka, ali opet - nitko ne tvrdi da ćeš dobiti nešto besplatno.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 16:25   #14
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa kao što si i sam mogao zaključiti, free u ovom slučaju nije besplatno već pod free se misli na zarada bez da si prstom maknuo.

Random poziv, ti meni daš lovu, ja ti vratim više love... How yes no?

Dobro kaže kolega, u rubriku vjerovali ili ne.

Ako već netko misli bacati lovu u vjetar, mogu mu poslati IBAN u PM, bar ću nešto korisno s njima napraviti (možda). Moj možda je isplativiji od ovog slučaja.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 17:28   #15
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Iako mozda njemu ne izgleda tako, kolega je dobro i prosao i naucio lekciju. Tako je moj frend, onako normalan tip i odjednom uplatio 100 eura za "dojavu" na kladionici i jos 100 na taj dojavljeni par. Neki jednostavno nemaju to u sebi i vjeruju sve dok se ne opeku, drukcije ne moze. Naravno da bi odrasli trebali znati bolje.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 19:17   #16
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
The Rules of the Con:
Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something
You can’t cheat an honest man
Never give a sucker an even break
Feed the greed
Always give the mark an out
It's all in the detail
Always look out for No. 1
Always have a Plan B
It's not just about the money
Don’t have anything in your life you can’t walk away from in a second
We always take care of our own
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na