Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2009., 23:56   #1
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Preporuka - sta zalijpit na bocnu stranu sa 2x 120mm venta?

Pozdrav,

izrezao sam 2 rupe za 2x 120mm ventilatora. Trenutno samo jednog imam, ali dovoljan da mu izludi sa tom bukom. Znaci trese, bruji, vibrira, najcesce je zvuk kao da iz daljine slusas zvuk motora koji pici 300. Nista nije u samom kontaktu sa ventom i on je sarafljen na jednu plasticnu mrezicu.
Pokusao sam sa speedfan-om, ali on spusta sam vent od procesora. Probao sam i u bios-u, ali tamo uopce nemogu ni jedan vent kontrolirat. Ne znam zasto.
Googlao sam i vidim da se prodaju ti pjenasti materijali, ali ne daju mi se pare za takvo nesto. Siguran sam da bi nasao nesto i po kuci, ili garazi, ali ne pada mi na pamet sta da trazim. Sta bi pasalo? Dali bi onako sloj gume od 2-4mm bio dovoljan? Kao sto su oni otiraci za automobile od gume, tako nesto? Ili neka koza? Mozda nesto iz ducana tipa bauhaus, a jeftinjava?

Ajde pomagajte
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 03:29   #2
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Spoji ga na 5V. Ili još bolje, makni ga. Ionako je prilično nepotreban.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2009., 12:05   #3
ljencina
Premium
Moj komp
 
ljencina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Možeš staviti recimo onu brtvu koja se stavlja u prozore ili neku gumu - samo ti ništa od toga neće pomoći ako ti stranica nije dobro fiksirana pa lupka po nekom drugom dijelu kučišta...
ljencina je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 13:48   #4
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Spojio sam ga jucer i na 5V i na 7V, ali nista od tog. Isto se cuje samo dublji zvukovi, a i nema smisla imat vent od 120mm pa ga ogranicavat. Mogao sam onda stavit 2 manja.

Trebao bi neki materijal koji bi kao tapetu zalijepio na cijelu unutarnju stranicu kucista. Izrezao rupe gdje su ventilatori. S tim bi dobio i izolaciju tog dijela gdje se ventilatori sarafe u kuciste. Isto izrezat onaj doljni dio gdje su rupice za zrak. To je to, samo ne znam koji materijal da trazim. Sigurno netko ima iskustva s tim. Sta se pokazalo kao dobro za takvo nesto?
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 13:51   #5
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Evo sad ga reciom uopce ne cujem. Nema nikakvih vibracija, zvukova. Nista, ali za koju minutu opet pocinju umirujuci zvukovi dizel agregata u tornadu
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 16:07   #6
mihi999
The_God_Of_The_Gods
Moj komp
 
mihi999's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 46
Ako želis smanjit razinu buke od vibracija koj uzrokuje ventilator na bočnu stranicu:Sigurno imas neki stari neispravan DVD ili CD-rom doma.Rastaviš ga i imaš nutra 4 valjkaste gumene odstojnike koji se za nesto koriste u CD-rom neznam tocno za što.Staviš ih u bočnu rupu i preko njih vijke.Tako se smanji vibracija i ventovi postaju tiši.

Za stišat ventove:možeš uzet onu spužvu šta si dobio od matične pa staviš sa vanjske strane.Dobiješ dva efekta.Sprečavanje ulaska prašine i zna bit vent malo tiši...

Moj ti je prijedlog da ako možeš staviš ventove na prednju stranu kučišta i na štražnju stranu,jer ovi sa strane ne donose neko veliko sniženje temp u kučištu niti neki bolji protok zraka.
__________________

mihi999 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 16:57   #7
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Citiraj:
Autor mihi999 Pregled postova
Ako želis smanjit razinu buke od vibracija koj uzrokuje ventilator na bočnu stranicu:Sigurno imas neki stari neispravan DVD ili CD-rom doma.Rastaviš ga i imaš nutra 4 valjkaste gumene odstojnike koji se za nesto koriste u CD-rom neznam tocno za što.Staviš ih u bočnu rupu i preko njih vijke.Tako se smanji vibracija i ventovi postaju tiši.
Taj vent je ionako sarafljen na jednu mrezicu i imam filc izmedu sarafa i kucista. Ovo bi pomoglo, ali posto ionako moram zalijepit nesto na cijelu stranicu, onda ce to sto zalijepim sluzit kao tampon izmedu venta i kucista.

Citiraj:
Za stišat ventove:možeš uzet onu spužvu šta si dobio od matične pa staviš sa vanjske strane.Dobiješ dva efekta.Sprečavanje ulaska prašine i zna bit vent malo tiši...
Da, ali to bi gadno izgledalo izvana. Inace trazim i nesto za prasinu. Sad imam jednu plasticnu mrezicu i najlonku na njoj . Nema prasine. Protok je odlican, ali ne zgleda bas najbolje i nije trajno rjesenje, jer kad usisavam najlonka se usisava i pitanje vremena kad ce otpast, pa cu morat ponovo sve namjestat...
Mozuda ta spuzva koju si spomenuo. Nesto takvo. Ako mislimo na istus stvar. To je najcesce onako sivo. To nebi mogao usisat i bilo bi trajno rjesenje, samo ne znam kakav je protok zraka s tim.

Citiraj:
Moj ti je prijedlog da ako možeš staviš ventove na prednju stranu kučišta i na štražnju stranu,jer ovi sa strane ne donose neko veliko sniženje temp u kučištu niti neki bolji protok zraka.
E vidis nisi u pravu. Razlog zasto sam ih bas tu stavio je jer imam stock cooler na procesoru i graficka mi ima samo stock pasivni cooler. Taj vent puse drito na graficku, a kad stavim ovaj iznad on ce puhat drito na procesor. Temperatura procesora, graficke, a i hard diska sto mi je skroz cudno, jer je hard na suprotnoj strani kucista je puno niza. Radi se i do 10 stupnjeva, tako da sa 1 ventom to nije mala stvar. Jucer sam imao speedfan i bas sam gledao temperature.
Inace mislim kupit neki cpu cooler, mozda termaltake big typhoon, ili nesto slicno, ali i bez njega sa 2x 120mm venta kuciste mora bit hladno.

Ta buka je problem.
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 17:56   #8
ljencina
Premium
Moj komp
 
ljencina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Imaš u baumaxu "kocke" samoljepljivog tepiha (tapicirung ) pa si pogledaj to možeš zaljepit preko cijele stranice iznutra... (košta ti oko 5 kn dimenzije oko 30-40cm)
ljencina je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 18:02   #9
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Nikad cuo za samoljepivi tepih. Imam tepiha i doma sam ga zalijepim Ne znam koliko bi neki tepih, pretpostavljam da mislis na neki tepison, koliko bi to izoliralo zvuk. Sigurno bi ublazio vibracije, ali bilo bi steta da to nije nesto sto bi i zvuku bilo barijera. Ja mislim da bi mozda neka guma bila bolja. Sam di cu nac takav komad gume?

Uvijek neki problemi Budem vec nekaj nasao
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 23:42   #10
ljencina
Premium
Moj komp
 
ljencina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
Nikad cuo za samoljepivi tepih. Imam tepiha i doma sam ga zalijepim Ne znam koliko bi neki tepih, pretpostavljam da mislis na neki tepison, koliko bi to izoliralo zvuk. Sigurno bi ublazio vibracije, ali bilo bi steta da to nije nesto sto bi i zvuku bilo barijera. Ja mislim da bi mozda neka guma bila bolja. Sam di cu nac takav komad gume?

Uvijek neki problemi Budem vec nekaj nasao
Da tepison - imao sam time obložen skoro cijeli case iznutra... nemogu naći link na kojem je frajer radio sve s tim i djeluje na buku kao i na vibracije. Za malo para čist ok. A ako hočeš nešto gumeno možeš stavit i topli pod iliti linoleum, još si i uzorak izabereš...
ljencina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na