Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2008., 13:53   #1
ante_boy
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: sibenik
Postovi: 2
koji monitor na jaku grafu ???

dali se isplati na graficku od 2 GB uzeti monitor od 22 incha ili monitor od 24 incha ???
razlika izmedu ta dva monitora je 700 kn pa mi je nekako glupo bacit novce ako se nece u igri i svemu primjetit velika razlika izmedu ta 2 monitora
onda koji ???
ante_boy je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 14:08   #2
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Toliko upitnika,a tako malo pametnih pitanja. No,kako bilo,učile su nas tete u osnovnoj školi,da nema glupih pitanja,samo glupih odgovora. Pa ću se ja potrudit ne-bit-glup.

Grafička od 2gb,mjereno po jačini,rekao bih da uzimaš 4870x2. Svakako ti onda ne treba 22 monitor jer je i jedna 4870 dovoljna dapače i za 24 monitor.

Prema tome,kad si zapeo za grafičku,kojoj evidentno ne znaš mogućnosti, slobodno uzmi što veći monitor,kojem opet,ne znaš,i ne trebaš mogućnosti.

Pa lijepo umjesto 24,imaš za 3100kn T260 čini mi se Samsung,26 inča. I igraj se na toj jakoj kartici od 2gb.

Pametniji odgovor s obzirom na pitanje nisam mogao dati,pa se ispričavam.
Grafička od 2gb može biti ili 4850x2 ili 4870x2. Ja drugu ne poznam.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2008., 16:28   #3
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
tocno sto je dream napisao, osim sto 24", 26" i 28" monitori imaju identicne rezolucije pa je grafickim karticama u potpunosti svejedno koji je spojen na njih

ako uzimas graficku karticu "s 2gb memorije" nemoj stedjeti na monitoru, graficka ce potjerati bez problema sve osim eventualno 30" gdje bi se tek oznojila malo, a dodatni radni prostor nikad viska

p.s. ima i 4850 vulgaris s 2gb, koje sva sreca nema kod nas jer bi jos netko stvarno i kupio
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:48   #4
ante_boy
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: sibenik
Postovi: 2
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
tocno sto je dream napisao, osim sto 24", 26" i 28" monitori imaju identicne rezolucije pa je grafickim karticama u potpunosti svejedno koji je spojen na njih

ako uzimas graficku karticu "s 2gb memorije" nemoj stedjeti na monitoru, graficka ce potjerati bez problema sve osim eventualno 30" gdje bi se tek oznojila malo, a dodatni radni prostor nikad viska

p.s. ima i 4850 vulgaris s 2gb, koje sva sreca nema kod nas jer bi jos netko stvarno i kupio
ali antrax sam si napisao da je grafi sve jedno na koji je monitor spojena jer su rezolucije iste a u mom postu pise da zelim proci sto jeftinije i da nije bitno ako se zamijeti mala razlika u svemu ...
onda ipak 24 incha ???
ante_boy je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 21:34   #5
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor ante_boy Pregled postova
ali antrax sam si napisao da je grafi sve jedno na koji je monitor spojena jer su rezolucije iste a u mom postu pise da zelim proci sto jeftinije i da nije bitno ako se zamijeti mala razlika u svemu ...
onda ipak 24 incha ???
Rezolucije su iste ali veličina ekrana nije,imao sam srećom priliku raditi i na svom 245B i na T260,a šta reći..mama ja bi 260..može i za imendan,bilo šta,kolinje,martinje,samo da je šta veće.

Stvarno je odlično raditi na takvim grdosijama. Igrati se,neću ni spominjati..

Naravno da ti je 24 dovoljan,i to neki T240 Samsung,veoma solidan monitor,odličnog izgleda.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 22:44   #6
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
na tebi je;grafi je svejedno oces ti uzet 22'' ili 24'' pa sad ako možeš i želiš uzeti veći uzmes,ako ne i 22'' is verY big
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 16:09   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
bez sapamre i narodnih uzrečica.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na