Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2009., 18:42   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Bojanje Cosmosa RC-1000

Dali ima netko u Zg tko bi mi mogao "profesionalno" i bez "fusarenja" obojati Cosmosa iznutra u crno. Znaci povadim haderaj, a on mi bas sve oboja u crno? Oladica za diskove do svih mogucih metalnih dijelova i koliko bi to cca kostalo?
A i iz vana bih ga bojao ako je moguce....no stvarno da se to odradi "kao iz tvornice".

LP
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 18:46   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
odi kod bilo kojeg autolakirera i zatjevaj termin u termo komori
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2009., 18:48   #3
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
To za vanjstinu,malo vremena,koncetracije,i unutrasnjost samo tako dobro obojas u crno,stvarno je lagano,i par slojeva bezbojnog laka i super!
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 18:59   #4
DomagojX
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb/Sesvete
Postovi: 1,307
javi meni na PM..imaš tamo pod kejvbvljing job kako je moj ofarban....
farbao ga je baš auto lakirer i to u komori....
DomagojX je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 10:38   #5
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Ma nema sanse da bih se sam hvatao toga posla, jer je zadnje sto sam farbao bio biciklo prije cca 20-ak god. i nije bas nesto ispalo.
Preskupo je kuciste da ga uhebem.....tako da to mora napraviti obavezno netko tko je 101% pedantan i da kuciste dode sa farbanja kao iz tvornice.
Farbao bih unutrasnjost kompletnu (malo zeznut dio jer ima one rucice kod hardova, more gumica koje bih morao skidati) te vjerojatno one "sine" na kojima stoji Cosmos.
Dali bi se dala ofarbati mozda na taj nacin u komori i plastika ili...!?

Svaki savjet sta i kako pofarbati je dobrodosao.....jer da je Cosmos uspijem obojati u crno nema sanse da ga prodajem jer bi mi bio zakon onda i odmah bih ga "povukao" sa trznice.

Znaci moze jos koji savjet....sta i kako jos pofarbati na Cosmosu osim unutrasnjosti? No znam samo da ide sve u crnu mat boju.

@DomaogojX upravo ti idem PM napisat.....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 19:49   #6
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
meni je više prostor problem tj nedostatak prostora nego samo bojanje case-a. Ako netko ima neki br autolakirera i okvirno cijenu neka mi javi slobodno Moj CM690 vrišti za farbanjem interijera
Zyklon je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 20:11   #7
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Zyklon Pregled postova
meni je više prostor problem tj nedostatak prostora nego samo bojanje case-a. Ako netko ima neki br autolakirera i okvirno cijenu neka mi javi slobodno Moj CM690 vrišti za farbanjem interijera

ma nemas frke za to




neznam di su mi ostale slike...

uglavnom sve poskidaj dolje s kucista, i onu gumu kod napajanja i sve sve sve... improviziraj si neki čošak, meni je ovo na terasi.. operi dobro kuciste, ostavi da se dobro posusi. ondak fino u sto vise slojeva. ovo je meni cini mi se drugi sloj bio. cim vise da se ne ljusti, jebiga imat ces 4-5 dana zajebancije... ali i dan danas vec nakon mjenjanja dva puta svih komponenti iznutra nema ni crtice da se boja ogulila, a bas ga ne šparam ustvari ogulila se jedino na onom malom drekicu na koji ide lokot da se zakljuca stranica
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 11:20   #8
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Ako se kroz max tjedan dana ne proda, ide na bojanje......sto bi meni osobno i bila najbolja opcija.

E sada.....moze savjet sta i kako sve obojati? Obojao bih kompletnu unutrasnjost u mat crnu boju (to je 100&). Sada razmisljam dali da obojam i vanjske stranice i "sine" na kojima stoji ili da stranice ostavim srebrne tj. onako "original" aluminij i obojam samo sine u crno...ili...!?

Obavezno odmah vadim i sve kaveze za hardove i to ide u crno. Jedini dio koji mislim da je nemoguce obojat je onaj srebrni dio oko vrata od case-a posto ne znam kako bih to odvojio od vrata.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 11:29   #9
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
moj savjet ti je da ne ides u taj pothat, ali to je na tebi. prvo ces farbanje u termolakirnici platiri 400 kn ako ne i vise, zahebancija oko rastavljanja kucista i sastavljanja, voznja po gradu do lakirera, utroseno vrijeme, a efekt na kraju je upitan jel ce sve biti kako je zamisljeno. Moj savjet je da prodas Cosmos ako ti se vec ovakav ne svidja(pa makar i za 1000 kn) i kupis Obsidiana ili cosmosa black, jer tih par sto kn ti nece toliko faliti koliko ce ti mozda biti zao ako farbanje ne uspije kako si si ti zamilsio...
No s druge strane ako uspije bit ce zadovoljan, pa sam odluci. Osobno to ne bih radio...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 11:31   #10
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
moj savjet ti je da ne ides u taj pothat, ali to je na tebi. prvo ces farbanje u termolakirnici platiri 400 kn ako ne i vise, zahebancija oko rastavljanja kucista i sastavljanja, voznja po gradu do lakirera, utroseno vrijeme, a efekt na kraju je upitan jel ce sve biti kako je zamisljeno. Moj savjet je da prodas Cosmos ako ti se vec ovakav ne svidja(pa makar i za 1000 kn) i kupis Obsidiana ili cosmosa black, jer tih par sto kn ti nece toliko faliti koliko ce ti mozda biti zao ako farbanje ne uspije kako si si ti zamilsio...
No s druge strane ako uspije bit ce zadovoljan, pa sam odluci. Osobno to ne bih radio...
Potpis na svaku riječ, upravo sam se spremao nešto slično napisati
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2009., 11:46   #11
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
moj savjet ti je da ne ides u taj pothat, ali to je na tebi. prvo ces farbanje u termolakirnici platiri 400 kn ako ne i vise, zahebancija oko rastavljanja kucista i sastavljanja, voznja po gradu do lakirera, utroseno vrijeme, a efekt na kraju je upitan jel ce sve biti kako je zamisljeno. Moj savjet je da prodas Cosmos ako ti se vec ovakav ne svidja(pa makar i za 1000 kn) i kupis Obsidiana ili cosmosa black, jer tih par sto kn ti nece toliko faliti koliko ce ti mozda biti zao ako farbanje ne uspije kako si si ti zamilsio...
No s druge strane ako uspije bit ce zadovoljan, pa sam odluci. Osobno to ne bih radio...
Ma nije stvar u lovi.....vec kada mi ekipa za mj. dana staro kuciste koje je placeno 1700 kn nudi 1000 kn dode mi da ih steram u lijepu, ali sam pristojan i sve to ignoriram (makar da me netko lijepo zamoli mozda bih i dao). Spustio sam cijenu za njega 500 kn.....mogu je spustit za ozbiljnoga kupca i na 1100, ali ispod ne idem jer to bi bilo bezobrazno malo i trazit od potencijalnih kupaca.
Iskreno, danas bih otisao po Obisidiana....no nemam mjesta u stanu za dva tako velika kucista. Bolja polovica bi skrenila kada bih jos jednu takvu kantu donesao u stan.
No kako bih htio full crno kucite, onda mi je zadnja opcija to bojanje ako se kuciste u roku nekih tjedan dana ne proda.
Uvjet je jedino da to bude odradeno kako treba.....te da nema "fusarenja" te bih za to i dao radije vise love nego da mi netko uhebe kuciste.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 12:20   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Imaš kućište od 1.000+ kn i onda bi ga išao prefarbati s upitnim rezultatima? Koji qrac si ga onda kupovao? A to što ti nude sitnu lovu nije ni čudo jer takva kućišta ne nalaze svoje kupce svaki dan. Moj je prijedlog da ga pustiš kakvo je i da si ga zadržiš.
Isti si ko neki lik koji je rezao Cosmosa (dakle, zaboravi garu) i onda ga prodaje na tržnici za 1.200kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 12:31   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
za 1000kn steraš ekipu u qrac, ali za 1100kn je oke... dajte ljudi uozbiljite se
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 12:54   #14
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imaš kućište od 1.000+ kn i onda bi ga išao prefarbati s upitnim rezultatima? Koji qrac si ga onda kupovao? A to što ti nude sitnu lovu nije ni čudo jer takva kućišta ne nalaze svoje kupce svaki dan. Moj je prijedlog da ga pustiš kakvo je i da si ga zadržiš.
Isti si ko neki lik koji je rezao Cosmosa (dakle, zaboravi garu) i onda ga prodaje na tržnici za 1.200kn.
Zahvaljujem na prijedlogu, ali zadnje sto zelim je da mi netko mudruje sta sam i kako sam kupio.
Javlja se ekipa i kazu ono...recesija....da i sta ja ima sa time sto netko nema love za kuciste!? Neka si onda kupe neko jeftinije kuciste i bok....a ne meni za novo kuciste nuditi smijesne cijene jer to kod mene bas ne prolazi posto nije na svu srecu frka za lovom (za sada bar ).

No ako netko moze obojati kuciste kako spada....znaci da je ono "kao iz trgovine" do bih mu 400 kn za to bez beda. Dizajn Cosmosa mi je predivan, samo sto bih htio da je crne boje i to je to......
Naravno da kuciste od 1700 kn ne bih dao bilo kome da mi "boja" bez veze, vec nekome tko zna svoj posao.

No kazem, dao sam ekipi mogucnost i da na karticu meni uzmu Obsidian i ja njima razliku u lovi dam odmah u gotovini.

Ako ni to ne prode onda cemo vidjeti sta cemo sa kucistem te dali cu ga bojati ili ne.......no ako nadem nekoga tko je to vec radio i ima svu potrebnu opremu i komoru vjerojatno ce ici na bojanje.

Sto se tice garancije......ne vidim smisao garancije na kuciste!? Nema tu sta "pregorit".

Bilo kakvo "rezanje" ne dolazi u obzir.....tako da ili cu ga utopit ili ako nadem "profesionalca" obojat u mat crno, jer ako ga obojam garancija mi ionako nije vazna posto kuciste ostaje meni te mi garancija ne treba.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 13:13   #15
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
kako god bilo dobro farbanje s lakiranjem, negdje ce se ostetiti, pa se poceti ljustiti i na kraju ce ti bti zao... (mozes me pm-at pa ti objasnim zasto)
no ako vec kreces u farbanje, aluminijske dijelove (kojih ima na kucistu) je po meni bolje eloksirati nego farbati...
LINK
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 13:30   #16
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
kako god bilo dobro farbanje s lakiranjem, negdje ce se ostetiti, pa se poceti ljustiti i na kraju ce ti bti zao... (mozes me pm-at pa ti objasnim zasto)
no ako vec kreces u farbanje, aluminijske dijelove (kojih ima na kucistu) je po meni bolje eloksirati nego farbati...
LINK
Mislim da cu fino otici po Obsidiana, a Cosmos ce onda ostati vec negdje dok se ne proda jer kod kuce nemam uistinu mjesta (hebemti minijaturne stanove ).
Ako mislis da ce se ljustit onda nema sanse......
Bjezim sada sa posla jer moram sa boljom polovicom ici kupiti neke "gadgete za kuhinju"... pa se cujemo navecer, a i prouciti cu onaj link.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 15:47   #17
DomagojX
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb/Sesvete
Postovi: 1,307
to manje više sve ovisi kako se napravi i pofarba...npr..frend farbao s sprejom kupio je 2-3 komada i kad je pofarbao to je ok zgledalo...i kad se malo negdje neš oguli jbg....to se odma vidi...a vidi se ponajprije zato jer kad se to tak farba napravljen je samo jedan sloj te farbe....a terbalo bi minimalno 2-3 sloja napravit..mada kako sam već prije naveo meni je to farbano baš u lakirnici....također je važna i priprema nebi bilo loše prije farbanja cijelo kučište fino izšmirflati jer samim time se boja bolje primi...
DomagojX je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 11:12   #18
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Svaki lak se može oguliti imao jedan ili 101 sloj, treba kupiti što kvalitetniji lak i onda napraviti posao kako treba i bit će ok ali nikad se neće vezati boja na materijal kao što je kod kemijskog tretmana djelova ili nanošenja raznim blast tehnikama na metal...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 11:29   #19
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
kod kemijskog tretmana djelova ili nanošenja raznim blast tehnikama na metal...
Dali to moze netko kod nas u Zg napraviti?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 11:39   #20
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Nemam pojma iskreno rečeno, obično se to radi u tvornicama, često i prije sastavljanja predmeta kojeg želiš tako tretirati tako da ti stvarno nebih znao reći dal neko kod nas to uopće i radi, a kamoli kao "uslugu bojanja", mislim znam da se može plastificirati manje predmete kao npr metalne profile za namještaj ili felge za auto i sl ali za ostalo neznam, a posebno neznam kolko ti je to isplativo...

Edit:
Inače čelik se teoretski može i brunirati ako hoćeš crnu nebi trebalo biti problem, može se i u kućnoj radinosti probati (evo ti malo o tome nabrzinu nađeno http://forum.lovac.info/index.php?topic=516.30) ali neznam kako je to sa limovima, alu djelovi vjerojatno se najbolje može dobit eloksiranjem ali opet pitanje je kako bi to izgledalo na kraju i cjena naravno...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 06.12.2009. u 11:56.
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na