Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2019., 21:46   #5401
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Morat ces malo pregovarati... Kreni u pregovore sa A1 ili sa nekim drugim i vidi sto mozes dobiti pa ocijeni da li ti se isplati prelaziti... I onda nazovi Iskon i reci da imas ponudu od tog i tog za tolko i tolko i ako ne mogu pratiti tu cijenu, prelazis kod konkurencije...



Kod njih svih ti je princip isti - APP, odn., ako prodje prodje... Da privuku korisnike ce gace skinut, a za postojece ih nije briga i njih deru i muzu kolko ide... Valjda ima je metrika u tim prodajnim timovima bazirana na broju novih korisnika tako da ih postojeci ne zanimaju...
Zadnji put sam tako uspio smanjiti cijenu, ne znam da li ce drugi put proći 😁

A zbog specificne pozicije samo bakar do 50Mbit imam dostupan. Koje su mi opcije za pregovarati sad uopće? A1, Bnet, Optima?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 22:35   #5402
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
paket od 50Mbit dl i TV koji me kostao 189kn mjesecno dizu na 210.. Ima li neka bolja opcija?
Telefon ti je bitan ili nije ? Trebaju fixni pozivi djabe ili ne ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2019., 00:01   #5403
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Zadnji put sam tako uspio smanjiti cijenu, ne znam da li ce drugi put proći 😁

A zbog specificne pozicije samo bakar do 50Mbit imam dostupan. Koje su mi opcije za pregovarati sad uopće? A1, Bnet, Optima?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Imas A1 (Bnet je pod njima), Optima, T-Com, Tele2 pokucni...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 10:54   #5404
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Imas A1 (Bnet je pod njima), Optima, T-Com, Tele2 pokucni...
te sam i pretpostavio, pregledao ponude i svi imaju skuplje od Iskona. ocito svi sjeli za stol i dogovorili se: ajmo zajebati klijente

znaci otprilike isti paketi kostaju kod svih operatera 239kn ili 220kn(15% Optima popust). Iskon nam nudi ispod cijene valjda kao dugogodisnjim klijentima.

sranje.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 19:04   #5405
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
te sam i pretpostavio, pregledao ponude i svi imaju skuplje od Iskona. ocito svi sjeli za stol i dogovorili se: ajmo zajebati klijente

znaci otprilike isti paketi kostaju kod svih operatera 239kn ili 220kn(15% Optima popust). Iskon nam nudi ispod cijene valjda kao dugogodisnjim klijentima.

sranje.
Trazi ponude od svih, reci im da pregovaras sa jos nekoliko operatera... Malo muljaj... Vidi sta ti imaju za ponuditi, zicaj da ti daju svasta, kreni od tableta, mobitela, romobila, itd... Ako kazu da ne mogu nista, samo reci da te slobodno nazovu kad budu imali, zahvali i zovi drugog... I tako, u 3-4 iteracije bi mogao dobiti to sto trazis plus jos neke dodatne 'pogodnosti'...

Nikako nemoj reci da ti istice ugovor sa Iskonom, nego onako - hipotetski, sto mi mozete ponuditi ako bih presao kod vas? Trebam to, to i to...

Optima ce ti vjerojatno ovih dana dati najbolje uvjete jer trebaju sakupiti sto veci broj rezidencijalnih korisnika, s obzirom da krece prodaja Optime najvecem ponudjacu u prvom mjesecu... A tu onda ako zeli TCom (oni prodaju Optimu) postici sto vecu cijenu, onda moraju skupiti sto veci broj rezidencijalnih korisnika... Ako budes pricao sa njima, doslovno ih pitaj - vi idete sada u prodaju, znaci da vam treba sto veci broj korisnika, pa dajte mi bolje uvjete i jos neke djindje i preci cu kod vas...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 20:15   #5406
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Zvali iz Iskona i sada paket od 50Mbit dl i TV koji me kostao 189kn mjesecno dizu na 210.. Ima li neka bolja opcija? Da li mogu bez potpisivanja novog ugovora samo nastaviti koristiti uslugu?

Nisam pametan, kako sad monopol ovako dize cijene za iste usluge...

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
U prvom kvartalu 2020 krece treci igrac na trzistu, pa ce vrlo brzo cijene korigirati. Mene je isto zasmetalo da su digli cijene, ali na svu srecu prvi ugovor mi istice iduce godine u cetvrtom mjesecu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 20:17   #5407
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
U prvom kvartalu 2020 krece treci igrac na trzistu, pa ce vrlo brzo cijene korigirati. Mene je isto zasmetalo da su digli cijene, ali na svu srecu prvi ugovor mi istice iduce godine u cetvrtom mjesecu.
Kakav treći igrač?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 00:57   #5408
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
te sam i pretpostavio, pregledao ponude i svi imaju skuplje od Iskona. ocito svi sjeli za stol i dogovorili se: ajmo zajebati klijente/
Naravno da to nije istina, ima za istu cijenu, dakle jeftinije nego sto ti se trenutno nudi na Iskonu, ljepo sam
te pitao dali ti je telefon vazan ili nije no tebi je lakse izgleda drviti o teorijama urote/zavjere nego si dati truda malo i prelistati moguce ponude.

Dakle u tvom slucaju internet do 50Mbps i TV a za telefon se ne izjasnjavas dok te ne prestane pucati teorija urote pa imamo:
Citiraj:
Promotivna ponuda traje do 30.6.2020. godine. Promotivna ponuda se odnosi na nove i postojeće OT Pretplatnike koji putem Službe za korisnike OT-a zaključe novi ugovor s obveznim trajanjem ugovora od dvije godine.
Citiraj:
TV INT TEL Surf podrazumijeva: Telefonski priključak, prikaz broja pozivatelja (CLIP), širokopojasni pristup internetu uz brzinu 20/1Mbps do najviše 60/10Mbps (ovisno o tehničkim mogućnostima parice Pretplatniku se pruža maksimalna moguća brzina interneta unutar navedenog ranga uz osiguravanje stabilnosti pružanja usluga) uz FlatRATE paket internet prometa, digitalnu televiziju (IPTV -osnovni paket televizijskih programa –više od 100 TV i radijskih programa, Snimalica 10), samoinstalaciju opreme od strane Pretplatnika te korištenje opreme potrebne za funkcionalnost paketa koja je u vlasništvu OT-a, Cijena: 189,00 kn
Citiraj:
TV INT TEL Trend podrazumijeva: Telefonski priključak, neograničene razgovore prema svim nacionalnim nepokretnim mrežama po cijeni od 0,00 kn po minuti bez naplate naknade za uspostavu poziva, prikaz broja pozivatelja (CLIP) širokopojasni pristup internetu uz brzinu 20/1Mbps do najviše 60/10Mbps (ovisno o tehničkim mogućnostima parice Pretplatniku se pruža maksimalna moguća brzina interneta unutar navedenog ranga uz osiguravanje stabilnosti pružanja usluga) uz FlatRATE paket internet prometa, digitalnu televiziju (IPTV -osnovni paket televizijskih programa –više od 100 TV i radijskih programa, Snimalica 10), samoinstalaciju opreme od strane Pretplatnika te korištenje opreme potrebne za funkcionalnost paketa koja je u vlasništvu OT-a, Cijena: 198,75 kn
Opis paketa sa specifikacijama na str: 162, promotivna ponuda na str: 302


Edit:

Ajd nije mi bilo tesko ni Iskon prelistati...
Citiraj:
Iskon.NET.TV.TEL 20-50 CARNet / 187,94kn ( Popust 10,5% na mjesečnu naknadu)
To je u sustini tvoj paket samo preko Carneta s time da ako platis jednokratno 62,50 kn (s PDV-om) onda furas taj paket bez ugovorene obaveze...
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 29.12.2019. u 02:02.
silver_tip je offline   Reply With Quote