Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2021., 10:07   #6211
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Momci, evo napokon prebacio jedan dio riga na HIveOs i samim time trebam pomoć oko par stvari...

1. Da li ima mogućnosti provjere verzije LHR modela grafe u Hive-u?
2. Vidim da se onaj Hasrate graph iznad pojedinog workera ne aktualizira sve dok ja ne stisnem refresh, to je tako i nema druge ili ima opcija/mogućnost namještanja intervala ?

3. Zotac 3060 twin edge me zafrkava, po defaltu bez prckanja mi daje 104.5mhs (sve govorim za ERGO), ali mi svakih par minuta hash padne na tipa 70-80 pa se digne opet na 104 i tako u krug, razne postavke sam isprobavao, doduše nisam sve probao ali one koje jesam grafa ne ferma.

Tako da sam išao traziti po netovima sta i kako, nekima radi sa postavkama radi na 118-120Mhs iste kod mene 0 bodova (ista grafa). Neki pak navode da 3060 grafe treba staviti u gen 3.0 x16 kako bi radile bez problema + spojiti u monitor ?


Ne znam, eto ako netko ima koji savjet sta da napravim neka napise pa da vidim.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 10:31   #6212
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Momci, evo napokon prebacio jedan dio riga na HIveOs i samim time trebam pomoć oko par stvari...

1. Da li ima mogućnosti provjere verzije LHR modela grafe u Hive-u?
2. Vidim da se onaj Hasrate graph iznad pojedinog workera ne aktualizira sve dok ja ne stisnem refresh, to je tako i nema druge ili ima opcija/mogućnost namještanja intervala ?

3. Zotac 3060 twin edge me zafrkava, po defaltu bez prckanja mi daje 104.5mhs (sve govorim za ERGO), ali mi svakih par minuta hash padne na tipa 70-80 pa se digne opet na 104 i tako u krug, razne postavke sam isprobavao, doduše nisam sve probao ali one koje jesam grafa ne ferma.

Tako da sam išao traziti po netovima sta i kako, nekima radi sa postavkama radi na 118-120Mhs iste kod mene 0 bodova (ista grafa). Neki pak navode da 3060 grafe treba staviti u gen 3.0 x16 kako bi radile bez problema + spojiti u monitor ?


Ne znam, eto ako netko ima koji savjet sta da napravim neka napise pa da vidim.

U T-REX staviš LHR u rasponu od 0,91 do 0,99 i nemaš te probleme. Kako je to riješeno na Hive ne znam...
Ako trebaš pomoć pošalji PM da ne spamamo...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 21:34   #6213
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Ekipa može li mi itko objasniti ovu sad shemu di mi na Ethermineu doslovno uimaju 25% provizije za isplatu ? kako da postavim automatsku isplatu, i na koliko da stavim ovaj GAS limit da mi tipa kod isplate na 0.04Eth ne uzima doslovno 0.01etha ? Inače mi šalje na jaxx, nije to neka lova, ono vrti mi dnevno nesto sitno, ali i kad skupim nekih 50-tak euta, ubije mi sve s ovom provizijom?
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 21:44   #6214
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pa ak tak malo kopas makni se s ethermina, ja sam s dvije 3060 na binancu.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 21:45   #6215
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Ma bezveze upalim malo dok mi je komp pasivan, majnam sa jednom RX580...cisto da imam šta prebacit i trejdat. Nije za neku dobit,eto čisto onako . .
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 21:47   #6216
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pa onda nemas kaj mislit binance i udri, nema nikakvog feeja. Jedino ti na binance ide a ne na neki drugi wallet.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 07:33   #6217
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Momci, evo napokon prebacio jedan dio riga na HIveOs i samim time trebam pomoć oko par stvari...

1. Da li ima mogućnosti provjere verzije LHR modela grafe u Hive-u?
2. Vidim da se onaj Hasrate graph iznad pojedinog workera ne aktualizira sve dok ja ne stisnem refresh, to je tako i nema druge ili ima opcija/mogućnost namještanja intervala ?

3. Zotac 3060 twin edge me zafrkava, po defaltu bez prckanja mi daje 104.5mhs (sve govorim za ERGO), ali mi svakih par minuta hash padne na tipa 70-80 pa se digne opet na 104 i tako u krug, razne postavke sam isprobavao, doduše nisam sve probao ali one koje jesam grafa ne ferma.

Tako da sam išao traziti po netovima sta i kako, nekima radi sa postavkama radi na 118-120Mhs iste kod mene 0 bodova (ista grafa). Neki pak navode da 3060 grafe treba staviti u gen 3.0 x16 kako bi radile bez problema + spojiti u monitor ?


Ne znam, eto ako netko ima koji savjet sta da napravim neka napise pa da vidim.
1. Nema, na žalost linux distre toga tipa nemaju za pokazati jeli v1 ili v2 ili koji drugi oblkik LHR-a, kad kupiš ili imaš grafu,prvo u wimbloze,gpu-z i tamo vidjeti koji je bios ...

2.Na žalost isto tako mana HIVE-a da ne refreša baš taj hash rate, refreša ga, ali nakon malo dužeg perioda ...

Inače imaš opciju za staviti refresh rate gore desno u opcijama ... (makar nemoj to uzet za 100%) ...

3. Da ERG skače gore dolje,tak je prikazano i na poolu... mislim da nema tu pomoći ...

I da grafe 3060 pogotovo v1 verzije LHR-a, bi trebale biti u x16 slotu (barem x8), da bi davale max ... Isto tako taj max se postiže u windowsima sa 470.05 dev driverima ...

Navodno da je NBminer (zadnja verzija) otključao te v1 kartice da sada sa bilo kojim driverima rade na linux-u u full hashu, nisam stigao još isprobati, al bit će sad za vikend ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 14:48   #6218
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Hvala na objasnjenjima

Dilemu sa 3060 sam rijesio kako je kolega tomov napisao, sve 5 sada.
A opcenito uz malo muke sam vise-manje za sada zadovoljan rezultatima i ponasanjem svega za Hiveos, uzimajuci u obzir da mi je prvo iskustvo sa time.

Jedna 3060ti me zeza sa hashom (zadnja po listi) - tu se budem jos malo poigrao.

thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 16:03   #6219
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Ekipa može li mi itko objasniti ovu sad shemu di mi na Ethermineu doslovno uimaju 25% provizije za isplatu ? kako da postavim automatsku isplatu, i na koliko da stavim ovaj GAS limit da mi tipa kod isplate na 0.04Eth ne uzima doslovno 0.01etha ? Inače mi šalje na jaxx, nije to neka lova, ono vrti mi dnevno nesto sitno, ali i kad skupim nekih 50-tak euta, ubije mi sve s ovom provizijom?

binance ili eth.2miners.com

binnce ima svoj pool pa je sve free
ovaj drugi isplacuje free u NANO ili u BTC za 0,2$ po transakciji


npr .

We sent 0.000838126026 BTC to your wallet address. The transaction fee was $0.06. The transaction ID:

We sent 0.0011524964444 BTC to your wallet address. The transaction fee was $0.11. The transaction ID:
provjerio sam prema binance i coinbasu.


slanje nano coina je free. znaci kopas a umjesto ETH adrese upises NANO ili BTC adresu zavisi sto hoces za isplatu.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 17:23   #6220
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Hvala na objasnjenjima

Dilemu sa 3060 sam rijesio kako je kolega tomov napisao, sve 5 sada.
A opcenito uz malo muke sam vise-manje za sada zadovoljan rezultatima i ponasanjem svega za Hiveos, uzimajuci u obzir da mi je prvo iskustvo sa time.

Jedna 3060ti me zeza sa hashom (zadnja po listi) - tu se budem jos malo poigrao.


Po ovoj slici koju si stavio riječ je o LHR modelima 3060 Ti i LHR v2 3060. Ispod je revizija BIOS pa možeš lako naći da je riječ o najnovijem LHR.
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 18:12   #6221
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Hvala na objasnjenjima

Dilemu sa 3060 sam rijesio kako je kolega tomov napisao, sve 5 sada.
A opcenito uz malo muke sam vise-manje za sada zadovoljan rezultatima i ponasanjem svega za Hiveos, uzimajuci u obzir da mi je prvo iskustvo sa time.

Jedna 3060ti me zeza sa hashom (zadnja po listi) - tu se budem jos malo poigrao.

Malo si se loše poigrao sa svim TI modelima, rejected shareovi baš i nisu wellcome nigdje ... eventualno koji stale share, a ovako smanji klokove ...

I naravno watažu, 3060 na 125W,a 3060 ti na 135 (nisam za ti 100% siguran) ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 19:36   #6222
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Dakle, spojio ja tako rig s 3*3090, upogonio ga, stavio pasivce na grafičke i sve radi. Temperature s ventilatorom koji puše u njih...do 98, maksimalno.
E sad, ono što me muči je da dvije non stop vrte 120 (cca), a ova jedna, malo ode na 120, pa malo se vrati na 88, pa malo opet ode...uglavnom je nisko.
Clockao sam ih MSI Afterburnerom i stavio da su "sve iste". E, pa ...nisu.


Edit: Čisto ako se nekome dogodi što i meni. Problem je bio u Afterburneru. Treba svaku karticu zasebno clockat, bez obzira što su iste kartice i iste postavke.
Edit 2: Nije Afterburner, jednostavno, malo radi na 120, malo se vrati na 88-90.
__________________
Potpisujem!

Zadnje izmijenjeno od: Rivi. 05.11.2021. u 08:19.
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 06:55   #6223
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor Rivi Pregled postova
Dakle, spojio ja tako rig s 3*3090, upogonio ga, stavio pasivce na grafičke i sve radi. Temperature s ventilatorom koji puše u njih...do 98, maksimalno.
E sad, ono što me muči je da dvije non stop vrte 120 (cca), a ova jedna, malo ode na 120, pa malo se vrati na 88, pa malo opet ode...uglavnom je nisko.
Clockao sam ih MSI Afterburnerom i stavio da su "sve iste". E, pa ...nisu.


Edit: Čisto ako se nekome dogodi što i meni. Problem je bio u Afterburneru. Treba svaku karticu zasebno clockat, bez obzira što su iste kartice i iste postavke.
Nikada,pa čak i da su iste grafe,iz iste "šarže" nemoraju biti iste ...

U pravilu 99% jesu i rade isto, ali ...

Nego na problematiku :

1. Da li su sve grafe od istog proizvođača ?

2. Da li sve grafe imaju isti tip memorije ?

3. Da li su sve grafe spojene na isti princip (sve na riserima,sve u x16 slotovima) ?
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 08:17   #6224
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Nikada,pa čak i da su iste grafe,iz iste "šarže" nemoraju biti iste ...
U pravilu 99% jesu i rade isto, ali ...
Nego na problematiku :
1. Da li su sve grafe od istog proizvođača ?
2. Da li sve grafe imaju isti tip memorije ?
3. Da li su sve grafe spojene na isti princip (sve na riserima,sve u x16 slotovima) ?
1. Sve su grafičke identične, Gigabajtove, isti model, isto sve.
2. Nemam pojma, ali prema točki 1 bi trebale bit
3. Da, sve su na riserima, s tim da je ova što me zafrkava (i dalje, iako sam stavio da je Afterburner gleda samostalno) na jednom napajanju, koje napaja i CPU na ploči, a druge dvije su na drugom napajanju, koje se samo 24 pinskim konektorom spaja na ploču.

Ovo "njeno" napajanje nije preopterećeno, jer ni ventilator ne radi. Upali se samo kad ona krene do 120MHs. I kad je na 120, najhladnija je, jer je "rubna".

Nemam pojma u čemu je kvaka. Odjednom se spusti na 88-90, pa onda nakon nekog vremena krene na 120, radi tako neko vrijeme i onda opet ode nazad.

Može li bit do Trex minera?
__________________
Potpisujem!

Zadnje izmijenjeno od: Rivi. 05.11.2021. u 08:24.
Rivi je offline   Reply With Quote