Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2016., 08:39   #1
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Proc ili matična?

E ovako.Imam jedan ne veliki problem ali me ipak bode.
Dakle komp (vidi pod moj komp),uredno radi s diskretnom grafičkom.
Ali jučer probao staviti na integriranu od intela,i neće da daje sliku na monitoru.Svakih par sekundi javlja jedan beep i tako u vječnost.Kada stavim nazad na diskretnu ,digne sistem odmah.
Sada,pošto je grafički procesor kod intela na samom procesoru da li može biti problem u njemu ili ploči?
Napajanje i memorija su isključeni jer uredno rade pod diskretnom grafikom ,a radili su i u drugom kompu do jučer.Btw,ploča je kupljena jučer,proc nabavljen polovan.
Da ,pošto je i memorijski kontrolor na procesoru ,a memorija mi deklarirano radi na 1600mhz,u biosu mi nudi maksimalno 1333 i 1400mhz,što mi je malo čudno da neće na 1600mhz ponuditi u biosu?Dal je moguće da je defektan proc?
Mislim to bi bilo dobro jer imam alternativni u frenda?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 08:42   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
G1820 i ne može dati 1600MHz za ram (1333MHZ samo, ako ne radiš OC), a za grafu da ti nije ugašena u Biosu, pregledao si pinove na procu?

Zadnje izmijenjeno od: Alister. 04.09.2016. u 08:57.
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2016., 09:02   #3
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ma nije u biosu problem .Promjenio sam više puta s pciex i intel hd i opet ništa.
Kaj se tiće memorije ,ok ,nisam znao.Nudi mi 1400mhz najviše u biosu,pa sam mislio da je tu porblem!
Hvala ,Alister,pričekam još koje mišljenje .U toku dana zamjenim proc,pa ako neće onda ostaje samo matična.
Jedino ako treba nešto u biosu možda poštelati za što ne znam.Nisam dugo imao intela pa ne znam.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 09:11   #4
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
I kod mene ti je ista stvar s ramom, 1333 ili 1400MHz.
Ako je do biosa, reset biosa ili flash bi riješio problem ?
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 09:45   #5
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
I kod mene ti je ista stvar s ramom, 1333 ili 1400MHz.
Ako je do biosa, reset biosa ili flash bi riješio problem ?
Već smo probali clear cmosa,a sad flešat bios neću.Ploča je nova.Rađe uzmem novu,ionako je imaju na lageru.Javim kad probam zamjeniti proc.Ako bude zezalo i dalje onda nosim ploču nazad!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 09:55   #6
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Jesi stavio u BIOS-u pod prvu grafičku da koristi AUTO ili integriranu GPU? Jesi li pokušao izvaditi grafičku iz pci-e slota pa onda probati?

Također, izašlo je 17 verzija biosa za tu ploču što hoće reći da su očito dosta greška ispravili, svakako probaj flashati novi bios
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 10:51   #7
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Jesi stavio u BIOS-u pod prvu grafičku da koristi AUTO ili integriranu GPU? Jesi li pokušao izvaditi grafičku iz pci-e slota pa onda probati?

Također, izašlo je 17 verzija biosa za tu ploču što hoće reći da su očito dosta greška ispravili, svakako probaj flashati novi bios
Stavio integriranu,probao sve!Sad dal da flasham bios ili da ju sutra zamjenim za drugu?Vidio budem dal je do proca prvo,onda vas updatam!

Po asusovoj stranici bios mi je zadnji:1104

https://www.asus.com/ph/Motherboards...Desk_Download/


Ps: Ipak je proc u redu.Nosim sutra matičnu na reklamaciju.
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 04.09.2016. u 14:18.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 18:06   #8
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Evo malo nevjerojatni update oko reklamacije matične.
Danas ja njima odnesem računalo u servis i objasnim stanje .Dakle,da ne radi integrirana grafika.Čovjek lijepo sve spoji .Naravno opet isti scenarij.Svakih 5 sekundi jedan beep,istovjetan kao beep kod pokretanja računala,i tako u nedogled.Ja objasnim da smo probali s dva g1820 proca,tako da ostaje samo ploča kao mogučnost pošto komp uredno radi s diskretnom grafičkom gore.On gleda nešto po biosu i kaže da je vjerojatno ploča u pitanju.
Zove on mene u 12 sati da on ne može ništa napraviti jer je probao flešati bios i da nema rezultata.Da su probali sa drugom istom pločom i da opet javlja isti problem.Da najbolje da dođem kasnije kod njih ,pa da probamo nešto dogovoriti.
Zovem sad ja frenda,inače člana foruma također da provjeri na svojoj ploči još jednom ovaj g1820 koji je jučer bio kod mene.Ploča je msi b85-c41 Mate i radi kao urica kod njega.
Ajd sad budi lud.Ovi mi u servisu kažu da nemaju nikakav alternativni proc da testiraju jer ne mogu nove iz kutija vaditi,tako da je pao dogovor da se naruči neka dostupna b85 ploča,pa valjda bude s boljim chipsetom više sreće.
Meni nije jasno kako h81 chipset ne radi s g1820,kad je ovaj proc upravo i namijenjen za te jeftilen ploče?
Da ,rekli su mi za sutra javiti kaj je dostupno od b85 ploča kod dobavljača,pa ako vam nije problem da mi sugerirate koja je best buy od njih?
No ,bilo kako bilo ,ovu sam platio 380kn,pa mi se ne ide preko 500kn ,jer nisam planirao davati previše za ploču.No,ako je neka provjereno dobra i pouzdana budem potegnuo.
Hvala unaprijed na sugestijama.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 18:47   #9
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Kasno se javljam, ali preko kojeg konektora si probao spajati monitor na integriranu grafiku?
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 21:50   #10
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Kasno se javljam, ali preko kojeg konektora si probao spajati monitor na integriranu grafiku?
ploča ima dvi i vga.Na oboje!
Ustvari probao sam direktno vga na vga na monitoru,te dvi na hdmi kabelom.
Probao sam gotovo sve ,nisam dosta pametan.Vidjeli budemo s jačim chipsetom hoće biti što.Da mi je bar neki i3 ,probao bi njega staviti,možda bi on radio!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na