Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2021., 20:29   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Neodobrena kreiranja accountova na Deezeru i Spotifyu








I gledam WTF, ja uopće nemam Deezer account. Drugim riječima, netko je iz nekog razloga upisao moj email kad je kreirao account na Deezeru, no ja email o kreiranju accounta nikad nisam dobio.

Sada se postavlja pitanje 1) kako je acc na Deezeru kreiran bez mog znanja i 2) ako je moguće da bilo tko kreira Deezer account bez da treba potvrditi kreiranje istog, zašto je ovaj iskoristio baš moj mail? Mogao je tako upisat bilo koji throwaway mail.

Pada mi jedino na pamet da je to povezano s T-mobileom, pošto vjerojatno u svojoj tarifi imam besplatan Deezer account, šta bi značilo da netko leaka podatke iz T-mobilea.

Uglavnom poslao sam upit Deezer supportu i isključili su account.
-----------

Nedugo nakon toga, dobijem ovaj email od Spotifya:









Opet ista situacija, netko je iskoristio moju email adresu da bi napravio account na Spotify. Zašto, ne znam. Ja sigurno nisam jer nemam potrebe za Spotifyom ni Deezerom.

Opet poslao supportu zahtjev da ga isključe.

Ako se ovo još nekom dogodilo/događa, molim da javi ovdje.

Hvala
-->
Ne znam jel ovo spada pod softverske probleme.

Uglavnom, danas dobijem 2 emaila, jedan od Deezera, drugi od Spotifya.

Prvi od Deezera:








I gledam WTF, ja uopće nemam Deezer account. Drugim riječima, netko je iz nekog razloga upisao moj email kad je kreirao account na Deezeru, no ja email o kreiranju accounta nikad nisam dobio.

Sada se postavlja pitanje 1) kako je acc na Deezeru kreiran bez mog znanja i 2) ako je moguće da bilo tko kreira Deezer account bez da treba potvrditi kreiranje istog, zašto je ovaj iskoristio baš moj mail? Mogao je tako upisat bilo koji throwaway mail.

Pada mi jedino na pamet da je to povezano s T-mobileom, pošto vjerojatno u svojoj tarifi imam besplatan Deezer account, šta bi značilo da netko leaka podatke iz T-mobilea.

Uglavnom poslao sam upit Deezer supportu i isključili su account.
-----------

Nedugo nakon toga, dobijem ovaj email od Spotifya:









Opet ista situacija, netko je iskoristio moju email adresu da bi napravio account na Spotify. Zašto, ne znam. Ja sigurno nisam jer nemam potrebe za Spotifyom ni Deezerom.

Opet poslao supportu zahtjev da ga isključe.

Ako se ovo još nekom dogodilo/događa, molim da javi ovdje.

Hvala
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 20:51   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
T-Mobile je posljednjih godina ishakiran (1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7) uzduž i poprijeko, mada je vrlo lako moguće da je tvoj mail u oba slučaja iskorišten, jer je već prije završio u nečijoj mreži.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2021., 20:52   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
upisi svoj mail u
https://haveibeenpwned.com/
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 21:04   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
upisi svoj mail u
https://haveibeenpwned.com/
Pwnan je, to ne treba niti testirat.
Znam gro sajtova koji su imali security breach i pokupljene email adrese i podaci o korisnicima, a koristio sam ih.

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
T-Mobile je posljednjih godina ishakiran (1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7) uzduž i poprijeko, mada je vrlo lako moguće da je tvoj mail u oba slučaja iskorišten, jer je već prije završio u nečijoj mreži.
Da, ali jel moguće da netko tek tako može kreirati acc na Deezeru i Spotifyu koristeći tuđu adresu ?
Još čudnije mi je šta nemam prvi email, da je acc kreiran.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 21:20   #5
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Danas je sve moguće, a ovi servisi ne znaju da je prilikom kreiranja korištena nečija tuđa adresa, a ako ti je taj mail već prije skršen, ovi u pozadini mogu kaj ih volja. Tko zna kud je to na kraju preusmjereno.

Pogasi sve to, složi neki novi mail račun, zaključaj ga koliko god ide pomoću MFA/2FA i sl. rješenja i koristi samo za uistinu bitne stvari.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 21:24   #6
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Pogasi sve to, složi neki novi mail račun, zaključaj ga koliko god ide pomoću MFA/2FA i sl. rješenja i koristi samo za uistinu bitne stvari.
Ovaj je već osiguran maksimalno. Nije problem u njemu, mailu nisu pristupali drugi uređaji osim mojih.

Problem je kako dozvoljavaju takvu shadow registraciju.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 21:28   #7
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Valjda im je samo bitno da je što više registracija i korisnika kao takvih, pa prolazi sve po spisku. Nitko se previše ne zamara sigurnošću i provjerama.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 21:44   #8
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
a da nije fišing mail ? pa te željeli navest da kliknes ?
kad odeš mišom na taj gumb.. kamo vodi adresa ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 21:50   #9
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
a da nije fišing mail ? pa te željeli navest da kliknes ?
kad odeš mišom na taj gumb.. kamo vodi adresa ?
Code:
http://email.deezer.com/ls/click?upn=10vEAGFlRqHBMYoNyEZd2lnx-2BeFSwaq3D06rFdpM-2F4sSfS6NasUOHsdY2VpRYflO5NKZ_phQR3Qev0OVXh1gQ5EsmtYfRc885qElW6Eyw6D4GMUFaPAQ5AE6VovMhw7T-2BeWVAhxB8agEtiJ5FZ24USSNtYOR6GK5RGz8xnLCvJUKh5ugOZrm1LYX7XxUrqp3KT0GLESdx-2FL5L2qYYkl2otJG-2BSzB1cKG1ANVcIlesnsIHx5Ok7UYIrXvrInInifnWA2HozkoayyZBRFkn-2Ftk3qszhgzkSvPF2eyUFnf1zVf-2FaH5CNJ0BD2rWf73J8TSLlkItRRT-2BbEwBzVTwk2SKA5C96-2FkqPZXp9kk5y3iRgEO0nYxTlAQ1YkRxPnL4DFHOmQVsHxyX8s46fQ-2F8zOBzHoZaNQ8OEJE3X8VieBlhzZO0jhLbtU-2BOijIvhtRvwpQSwtFTuEaRRhYtjuqiIiCG4uSpNMe-2F-2FzNHazj5E9BmmGArotEVfTmk-2F9iBxdGuoUV65BgRyayE6ELPI5alfXaVTCwAa9ovraNSP0l2GuFvo2hCbkLtTl1hY4S4b8GupGpFnW97MJ3FRcQV6uWmSnP0ySohWKnCuo-2FxUQl4SqVaHS-2BNF9-2BvbsQDW15MCqb7SSAZuR0jK1snV1WnNq6-2BApUIWHN71oA-3D-3D
i

Code:
https://accounts.spotify.com/login/ott/music#token=nlJMRDUvSBCmNQI30UX3Sg&passwordToken=TKidP6TmTXG0DCBZkwBG0g&username=22tfu5ijnwinv5y5jfo6m2zfy&continue=https%3A%2F%2Fwww.spotify.com%2Fpassword-reset%2Fmagic-tlink%2F%3Ftoken%3DTKidP6TmTXG0DCBZkwBG0g
Ne izgleda ko phishing.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 22:09   #10
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
A koja mail adresa je pošiljatelj?
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2021., 22:48   #11
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A koja mail adresa je pošiljatelj?
Legit su adrese, obe sa deezer.com i spotify.com, provjerio sa "show original" ilitiga "view source".
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na