Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2021., 21:10   #451
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
lokaj fps mozda ublazi to cviljenje

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ono što nema logike je da bi coil whine trebao biti najveći u igri gdje je fps ogroman, a RDR2 je sigurno najzahtjevnija igra koju je pokrenuo, samim time fps sigurno nije visok

Nek provjeri ovo što Wiz3m4n kaže
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2021., 21:45   #452
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
Svakako neka provjeri....dajte neke svoje procjene nadolazečih rx 6600 xt i 6700 kartica...što mislite i koja su vaša nagađanja o cijenama i dostupnosti?

Znam da je opčenito trenutačno kupnja nove kartice van svake pameti no čisto da vidim neka Vaša predviđanja
Wiz3m4n je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2021., 22:18   #453
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
6700xt bi mogla biti 5000 kn bez pardona. Cijene su prestrašne
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 12:30   #454
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
lokaj fps mozda ublazi to cviljenje
Prva stvar koju sam napravio

Citiraj:
Autor Wiz3m4n Pregled postova
Jesi li siguran da dolazi od grafičke...ne znam kako i do čega je no i ja sam sa svojom to pomislio....zvuk kao coal zavijanje kad ono samo u rdr2 zvuk taj karakterističan išao lagano kao skriven iz zvučnika.....samo na toj igri...ne znam kako da to objasnim
Direkt iz grafičke, nema greške.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ono što nema logike je da bi coil whine trebao biti najveći u igri gdje je fps ogroman, a RDR2 je sigurno najzahtjevnija igra koju je pokrenuo, samim time fps sigurno nije visok

Nek provjeri ovo što Wiz3m4n kaže
RDR2 sam nafrljio besramno sve na ultra i 1440p, vrti se na 50 do 75 fps-a (postavio u radeon settingsima da to bude max) a čuje se kao da netko siluje tuljana.
Druge igre sam probao i bez limitiranja fps-a, skoro pa se ne čuje ni na 150+ fps-a, tek na nekih 250+ fps kreće coil whine na njoj.

Jako čudno, očito ju prcka zahtjevnost RDRa.
Moram nabaviti neki drugu noviju GPU heavy igru pa vidjeti kako će se ponašati.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 16:39   #455
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Prva stvar koju sam napravio



Direkt iz grafičke, nema greške.



RDR2 sam nafrljio besramno sve na ultra i 1440p, vrti se na 50 do 75 fps-a (postavio u radeon settingsima da to bude max) a čuje se kao da netko siluje tuljana.
Druge igre sam probao i bez limitiranja fps-a, skoro pa se ne čuje ni na 150+ fps-a, tek na nekih 250+ fps kreće coil whine na njoj.

Jako čudno, očito ju prcka zahtjevnost RDRa.
Moram nabaviti neki drugu noviju GPU heavy igru pa vidjeti kako će se ponašati.
Ma kakvi.Reklamiraj grafičku.Coil whine je gori od glasnih ventilatora.Kad si istresao već toliko novaca ,onda očekuješ da i dobiješ ispravan proizvod.
Malo se strpi i doći će druga.
Ionako sam malo vrtio te reviewe rx 6800 serije i nitro se baš nije pokazala.Dosta veće temperature od mercice,asus tufice,red devil.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 18:55   #456
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Prva stvar koju sam napravio



Direkt iz grafičke, nema greške.



RDR2 sam nafrljio besramno sve na ultra i 1440p, vrti se na 50 do 75 fps-a (postavio u radeon settingsima da to bude max) a čuje se kao da netko siluje tuljana.
Druge igre sam probao i bez limitiranja fps-a, skoro pa se ne čuje ni na 150+ fps-a, tek na nekih 250+ fps kreće coil whine na njoj.

Jako čudno, očito ju prcka zahtjevnost RDRa.
Moram nabaviti neki drugu noviju GPU heavy igru pa vidjeti kako će se ponašati.

Pa nemogu vjerovat da imaš CW na tako niskom FPS-u (evo RDR nisam probao jer to nije moja šolja čaja, ni GTA ni bilo koja varijacija na temu...).
EDIT: Eh da, najzahtjevnije što sam ja probao su bili CP 2077 i Quake 2 RTX koji pošteno rastave grafu sa svime na full i nije bilo cviljenja jer je FPS 60.

Novu grafu zasada nisam čuo, a stara se znala čut kada bi igrao npr ONI, igru staru 20god i na kojoj sam zab uključiti vsync pa je pičila u mislim 500-1000FPS-a. I to se nije čulo baš tako glasno, ali je zvuk užasno iritantan, obično se javlja na visokom FPSu (čitaj vj 150+).
Strašno, iskrcat tu količinu lovu i to za jednu od top modela, i onda trpit CW.

Jedino ti je sranje što će ti vj ponuditi samo povrat love, a ne drugu, ali pliz javi tu kako je prošlo.

Si to uzeo vani ili kod nas?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 19:05   #457
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Fora je u tome da je kartica sasvim ispravna i ne mora značiti da budu uopće trznuli na RMA dio priče, jer prema specifikacijama sve je OK.

Nekad su se takve stvari uspjele riješiti tekućim ljepilom i sl., mada prije nego se krene u RMA proceduru, možda čak da provjeri kakva je situacija s laganim under(over)voltom ili skroz drugim napajanjem od npr. 750W.

Mislim, ja bi rađe probal sve moguće metode i potencijalna rješanja, nego riskiral RMA i slanje kartice, jer šanse za drugu su u ovo vrijeme nepostojeće, dok vraćene pare na računu ništa ne znače, jer ničega nema.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 10.02.2021. u 19:10.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 19:29   #458
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
Slažem se, mislim da bi tu reklamacija teško prošla zbog CV na jednoj igri, odnosno izoliranom slučaju. Možda griješim, no takvog sam dojma poučen dosadašnjim iskustvima...vlastitim i tuđim.
Wiz3m4n je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 19:46   #459
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Ma kakvi.Reklamiraj grafičku.Coil whine je gori od glasnih ventilatora.Kad si istresao već toliko novaca ,onda očekuješ da i dobiješ ispravan proizvod.
Apsolutno se slažem, totalno bezveze...

Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Malo se strpi i doći će druga.
Ionako sam malo vrtio te reviewe rx 6800 serije i nitro se baš nije pokazala.Dosta veće temperature od mercice,asus tufice,red devil.
Pogledao sam i ja, valjda sve što se da pogledati. I da, da se mene pita u kompu bi mi bila XFX merc, ali džabe što bi ja htio, još sam sretan što sam išta našao

I nije da sad nešto "branim svoju GPU" ali stvarno je i ovo hlađenje odlično.
Praktički je nečujna i pri full loadu a temp su i dalje odlične, to što postoje i bolja rješenja to je već druga priča, ali ovo je više nego dovoljno dobro.

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Pa nemogu vjerovat da imaš CW na tako niskom FPS-u (evo RDR nisam probao jer to nije moja šolja čaja, ni GTA ni bilo koja varijacija na temu...).
EDIT: Eh da, najzahtjevnije što sam ja probao su bili CP 2077 i Quake 2 RTX koji pošteno rastave grafu sa svime na full i nije bilo cviljenja jer je FPS 60.

Novu grafu zasada nisam čuo, a stara se znala čut kada bi igrao npr ONI, igru staru 20god i na kojoj sam zab uključiti vsync pa je pičila u mislim 500-1000FPS-a. I to se nije čulo baš tako glasno, ali je zvuk užasno iritantan, obično se javlja na visokom FPSu (čitaj vj 150+).
Strašno, iskrcat tu količinu lovu i to za jednu od top modela, i onda trpit CW.

Jedino ti je sranje što će ti vj ponuditi samo povrat love, a ne drugu, ali pliz javi tu kako je prošlo.

Si to uzeo vani ili kod nas?
Ma ovo je toliko iritantan zvuk da ga je teško opisati.
Snimim pa vam pokažem...

Naručio sam iz Njemačke. Javim sve, no frks

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Fora je u tome da je kartica sasvim ispravna i ne mora značiti da budu uopće trznuli na RMA dio priče, jer prema specifikacijama sve je OK.

Nekad su se takve stvari uspjele riješiti tekućim ljepilom i sl., mada prije nego se krene u RMA proceduru, možda čak da provjeri kakva je situacija s laganim under(over)voltom ili skroz drugim napajanjem od npr. 750W.

Mislim, ja bi rađe probal sve moguće metode i potencijalna rješanja, nego riskiral RMA i slanje kartice, jer šanse za drugu su u ovo vrijeme nepostojeće, dok vraćene pare na računu ništa ne znače, jer ničega nema.
Citiraj:
Autor Wiz3m4n Pregled postova
Slažem se, mislim da bi tu reklamacija teško prošla zbog CV na jednoj igri, odnosno izoliranom slučaju. Možda griješim, no takvog sam dojma poučen dosadašnjim iskustvima...vlastitim i tuđim.
Mislim da ovakav coil whine ne mogu smatrati normalnim nikako, ovo je užasan zvuk, stvarno nije subjektivna stvar.

Čekam prvo vikend kad ću napokon imati više od 30 minuta u komadu da se malo poigram s njom i vidim da li se štogod da napraviti.
Nekima navodno coil whine drastično opadne kroz x sati korištenja, ali ono, ne gajim tu neke velike nade.

Volio bih probati i drugo napajanje reda radi, ali druga 2 napajanja koja imam su mi preslaba (imam još jedno bronze 550W i gold 500W) a ni jedan frend mi nema jače napajanje od 650W, tako da ne vjerujem da ću tu išta postići.

Eventulano da kad se zaletim do Zagreba zamolim nekog od kolega forumaša da isprobamo grafičku kod njega
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 20:01   #460
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Vjerujem da je iritantno, samo velim da budu se prvo pozvali na to da je kartica ispravna, mada te zavijanje elektronike izluđuje.

Probaj ove fore s laganim under i(li) overvolt opcijama, jer to lako isprobaš kroz same drivere, pa onda dalje kak budeš u prilici.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 20:16   #461
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ako opada sa satima korištenja, pokreni https://foldingathome.org/ i pusti neka odlijepi gpu na 100% nekoliko sati pa vidi da li je bolje.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 21:26   #462
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako opada sa satima korištenja, pokreni https://foldingathome.org/ i pusti neka odlijepi gpu na 100% nekoliko sati pa vidi da li je bolje.
Coila mu u jednoj igri i to pri relativnom normalnom fps-u...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 22:05   #463
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
A ja isto imao ideju da zamjenim ovu moju za 6800xt.Sad si me prepao,pa bude bar lova u đepu ostala.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 09:38   #464
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Evo 2 popodneva i večeri sam potrošio na ovo čudo i moja saga je napokon gotova!

Ukratko:
1. grafička sad doslovno nema coil whine uopće
2. napravio sam undervolt na 1050mV (sa 1150mV)
3. overclockao sam ju na 2500MHz jezgru i 2150MHz memoriju
4. u npr. RDR 2 je zakucana na tih 2500MHz satima, temp joj ne prelazi 78 stupnjeva a ventilator ne ide preko 50% i praktički se ni ne čuje

Brutalno dobar primjerak i sretan sam samo tako!

E sad, detalji moje agonije da bi došao do ovoga :
(*neću pisati sve nego samo najvažnije, jer će i ovako biti kratki roman)

Coil whine je bio nenormalan u početku, doslovno za izluditi.
Ali kako sam napokon imao vremena baš zasjesti i posvetiti se ovome na duže vrijeme, skužio sam 2 stvari:
1. komp mi se redovito restartao nakon 10-15min igranja RDR2 (i to samo RDR2 i jednom Max Payne 3, ostalo je bilo rock stable)
2. svaki idući put kad bi pokrenuo igru, coil whine se mrvu manje čuo

E sad, ovo pod 2 se kao zna relativno često događati ali rijetko tko dođe do toga da zvuk u potpunosti nestane pa nisam nešto previše nade stavljao u to.
Ali ova restartiranja su me ubila u pojam.

Tu sam sate i sate izgubio, jer toliko je mogućnosti: je li sam RDR2 u komi (pa verificiraj lokalne podatke preko steama x puta reda radi), je li me RAM možda zafrkava (pa mjenjaj latencije, frekvenciju, voltažu...), je li driver od grafičke (pa probaj par njih, i za svaku instalaciju čisti stare drivere...), je li neki program koji se vrti u pozadini pa radi probleme (MSI afterburner npr.), i onda 2 stvari na koje sam najviše sumnjao ali sam se nadao da nije ni jedno od to dvoje, pa sam i ostavio za kraj - je li možda napajanje ipak preslabo (iako po svemu ne bi smjelo biti) i je li možda grafička jednostavno defektna.

Nakon valjda 6 izgubljenih sati i toga da se ništa nije promjenilo (osim što se u međuvremenu drastično smanjio coil whine i skoro se uopće više nije čuo, na što nisam nešto puno veselja trošio jer sam imao veće probleme) odlučim sutradan kupiti novo napajanje od 750W da maknem napajanje iz računice.
Odluka je pala na Antec HCG750 gold jer mi je jedini bio dostupan za "pokupi odmah" u Zadru.
I pogađate, džabe sam krečio, opet restartanje

Ništa, već sam bio lud i mislio da nema biti što drugo nego grafička, i onda mi sine da trenutno vrtim beta bios od matične (jer sam htio imati BIOS sa agesa 1.2.0.0 zbog isprobavanja XMP RAM profila od 3600MHz) i da sam skroz zaboravio na to.

Vratim BIOS na zadnji "stabilni", kad odjednom nema restartanja

Igrao sam satima RDR2 i strašno koliko je grafička dobra, stabilna, tiha i hladna, čudo jedno.
U međuvremenu coil whine je došao do razine gdje ga ne možeš čuti sa zatvorenim kućištem.
Onda sam se poigrao i sa postavkama, završio sam na 2500MHz GPU i 1050mV te 2150MHz za memoriju.
Odigrao par sati, popratio grafu sa MSI afterburnerom/riva tunerom i mogu reći da je rock stable, sad većinu vremena drži 75fps-a (limitirao u driverima) a kad i padne nešto sitno, ne skužiš uopće zbog free synca.
U većini situacija (jer sam perverzirao postavke ) je grafa na 100% (tj. afterburner pokazuje 99% ali ajde) i zakucana na 2.5GHz +-10-15MHz

Uglavnom - serem se na bios i sebe glupog!
Idem napokon uživati u ovome kako sam trebao i od početka
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 10:11   #465
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
(*neću pisati sve nego samo najvlažnije


ajde neka se sve riješilo, sretno dalje
da sam znao da si iz zadra mogao sam ti posuditi sisu prime 750w za probu, da ne kupuješ bezveze novo napajanje
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 10:32   #466
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Thanks

A što da ti kažem, i razmišljao sam da stavim post na forumu i pitam ima li tkogod da bi posudio nešto na dan/dva, ali na kraju me toliko puklo da sam odlučio to riješiti po što kraćem postupku.
I eto, za rezultat imam rezervno napajanje od 650W, odlično potrošena para

Ma samo neka sad ovo potraje bez nekih novih problema i ja sretan.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 12:06   #467
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 402
Ja danas ubo xfx 6800 obicnu..
Sram me rec posto..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 13:25   #468
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
A dobro, kako vidim stanje je sve gore i gore.
S trenutnim odnosom cijena je 6800 poprilično isplativija od XT verzije, tako da ako si već htio nešto od nove AMD serije - odabrao si i dobar model, koliko god da je koštala.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 14:01   #469
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 402
Imo sam jednu 3070 u kosarici za 870e..
Ova me ispala 10e skuplje.
Ok i jos mi ju sogi mora slat iz De.. Al to cemo prebit nekako.
A vidim da je ok za rudarenje..
pa nek malo sebe otplati onda.
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 14:18   #470
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Ako ima entuzijasta ima u futuri tuf 6800xt za 13000kn za gotovinu...
axo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 19:17   #471
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ima je već neko vrijeme. I bit će je!
6800 je brža od 3070 pa i košta malo više, dak da nisi fulao.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 19:29   #472
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Em nešto brža em 16GB memorije vs 8GB.
Jest da se ne može trenutno iskoristiti kako treba, i jest da je teško govoriti za išta da je "future proof" u kontektsu gejmina, ali ne može štetiti imati duplo više memorije da ga hebeš
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:02   #473
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Pa neznam koliko bi lud trebao netko biti da plati 13000kn za RX6800XT
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 20:52   #474
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Pa neznam koliko bi lud trebao netko biti da plati 13000kn za RX6800XT
Xfx merc 6900xt 12500kn u instaru
Futura mi se gadi vec dugo sa tim cijenama al ajd ak ima neko dovoljno pametan nek kupi.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 22:34   #475
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
6800xt,6900xt,premala je to razlika da bi se potonja isplatila.
Po meni 6800xt ili rtx 3080 imaju smisla, kako tko preferira. A ako se hoće najbolje onda 3090, ako ništa zbog količine vrama.
Naravno, cijene su smiješne. Ja sretan što sam uhvatio 2080ti za manje od 6000kn.
Sad barem ne moram pod mus ništa kupovati.
Ali volio bih udomiti 6800xt.
Sad da ovu moju prodam i za 8000kn,moram doplatiti još 4000kn za 20% performansi. E, neće moći!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 12:57   #476
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 402
A kad sam prodavao moju xfx5700 mislio sam da je to moj kraj druzenja s istoimenom firmom... Eto sta je sudbina..
RT iovako nikad nisam ni imo.
DLSS ili kako se vec zove , ni ne kuzim koji je to qur..
A i iskreno oci me hebu u zadnje vrijeme dosta..
Tako da samo da ja vratim razliku para i ja sretan ko mali cigo..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 13:32   #477
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
DLSS je magija, proguglaj
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 13:49   #478
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ja više niš ne kupujem.Cijeli ovaj poduhvat me koštao preko 10000kn,i to kad odbijem moje stare komponente,koje nisu bile loše.
Ove godine jedino možda ako uhvatim 5900x uz neku nadoplatu u zamjeni,i 6800xt u zamjeni .Rado bi vidio kako taj famozni SAM funkcionira!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 13:57   #479
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 402
Ja bracurdo kolki sam idiot mozda ju stavim na njuskalo.
ono 8200 laganih..

@sam fischer Meni to sve isti qur.. https://www.youtube.com/watch?v=12H5...annel=wolfgang

MAjke mi..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 14:07   #480
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Pa to je ideja. Vizualno isti k, a sa DLSS-om imaš 20-30% bolje performanse.

DLSS ti je deep learning algoritam koji je u mogućnosti upscale-at sliku. Primjerice izvorno se renderira na 720p, a onda DLSS to upscale-a kao da se renderira na 1440p.

I gotovo da se i ne primjeti razlika između pravih 1440p i DLSS-ovih 1440p. A imaš performase skoro kao da vrtiš na 720p.

Eto, nadam se da sam malo laički pomogao.

Radi i AMD sada na svojoj verziji istoga, jer zapravo su svi mislili da je gimmick, a na kraju je postao ozbiljna stvar taj DLSS

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 19.02.2021. u 14:17.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na