Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2018., 17:22   #8341
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
99% da ćeš dobiti isti takav (Kaon), mislim da nema drugi za coax.
Jesi probala std. gluposti (ištekaj napajanje iz njega > čekaj 5 sec. > uštekaj, palit / gasit sa tipkom na samom uređaju, ...) ?
Nakon toga je radio i nitko nije dosao nit se javio, strava, zasad radi, naravno da sam ga iskljucivala i ukljucivala, nadam se da ce dr godine kad b net postane a1, ipak bit bolja ta korisnicka podrska koja je postala cak i bezobrazna u zadnje, sad sam trazilada mi stave 5 hz za wlan jer mi je bio koma, sve moras trazit, kava bagra nista sami da ti kazu..
  Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 18:42   #8342
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Sad sam išao probati svog TC-a i mlak je na dodir

Onda sam išao pogledati brzine i otišao sa laptopom u najudaljeniji dio stana tako da između routra i laptopa budu tri zida i ...

... prema Optimi imam:



... a prema Slovencima (T2) i malo više uz neznatno lošiji ping



... možda je to zato što mi je router prišarafljen okomito za štok između hodnika i dnevnog boravka.
Obzirom da je petak i pola sedam navečer kad je mreža najopterećenija možda srijedom ide i brže.... zezam se, nemre ići brže prek 85 Mbps na 2,4 GHz ni ujutro srijedom




A ništa, ako vas stvarno hebe temperatura routera nema druge nego kupiti jedan:



Zadnje izmijenjeno od: bertone. 21.12.2018. u 19:15.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 19:20   #8343
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,570
Ovo oko pregrijavanja ništa nova, kod kolege T0X1C možda i malo "načet" i eto rezultata / veselja.
Kad se pregrije počnu uskakati zaštite pa se WiFi gasi / pali, cpu usporava takt, ...
Pa još smo za stare dobre SE515 / SE555 / razne D-Link - ove opisivali kako ih prisilno hladiti nekakvim ventom.
Ovaj bertone - ov primjer je isto dobar jer se u vertikalnom položaju nešto lakše / bolje hladi.
Ako vam stoji vodoravno neka nema ništa poviše uređaja, odignite ga s nečim (može i 4 čepa od pvc boce - svaka asocijacija na čipove / čepove reklamu namjerna)
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 20:18   #8344
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Ja i Albisa držim na dvije kanalice da nije direktno podlozi, a pogotovo router. Sad Ubee stoji uspravno, pa ne,ali TC obavezno.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 00:18   #8345
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Sad sam išao probati svog TC-a i mlak je na dodir
... možda je to zato što mi je router prišarafljen okomito za štok između hodnika i dnevnog boravka.
Hehe sused kaj pri tebi zive liliputanci, kaj niko jos nije zapeo za router na stoku.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 11:14   #8346
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Hehe sused kaj pri tebi zive liliputanci, kaj niko jos nije zapeo za router na stoku.

... nije zato što viri van štoka nekih 5 cm i zapravo je u ravnini sa cipelarom koji je u hodniku tako da moš' zapeti samo ako hodaš na hero i ako si munjara
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 14:52   #8347
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
@bertone gledam tvoje slike par postova gore. Kako dobijes vise od 50Mbps na 2.4Ghz na TCu? Ili sam krivo shvatio i koristis 5Ghz?

Meni laptop i mob 20cm od TCa i nemoze vise od 45Mbps na 2.4Ghz.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 16:01   #8348
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
... nije zato što viri van štoka nekih 5 cm i zapravo je u ravnini sa cipelarom koji je u hodniku tako da moš' zapeti samo ako hodaš na hero i ako si munjara
Blazeni ormaric za cipele, znaci ima dvojaku ulogu, sprema cipele i papuce a ujedno sluzi kao granicnik da se glavom ne zahvati objesen router na stoku.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 16:05   #8349
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,570
1 - kolega vozi Linux
2 - možda ima sreće pa ne smetaju toliko susjedi
3 - nije nevažno koja je WiFi kartica
4 - može biti i da je 5Ghz u igri
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 18:34   #8350
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
@bertone gledam tvoje slike par postova gore. Kako dobijes vise od 50Mbps na 2.4Ghz na TCu? Ili sam krivo shvatio i koristis 5Ghz?

Meni laptop i mob 20cm od TCa i nemoze vise od 45Mbps na 2.4Ghz.
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1 - kolega vozi Linux
2 - možda ima sreće pa ne smetaju toliko susjedi
3 - nije nevažno koja je WiFi kartica
4 - može biti i da je 5Ghz u igri
0. Ovo gore kad je mjereno je jedno 4-5 metara od routera preko tri zida kako sam napisao (to je najgore mjesto u stanu za mjerenje)
1. Da, Linux je u igri
2. Većina susjeda je na BNetu tako da
3. Mogu pogledati, neka Intelova, laptop je T540p - EDIT: pogledao - Intel Dual Band Wireless-AC 7260 (rev 6b)
4. Ne, mreža je na 2.4 GHz, evo pikčr:



PS. Nemam pojma zašto imam te brzine, nisam ništa posebno kemijao. Probao sam router držati i na 5 Ghz no ponekad se znao zablesirati pa sam ga vratio na 2.4 jer mi je i ovo dovoljno.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 22.12.2018. u 21:02.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 18:44   #8351
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
@bertone gledam tvoje slike par postova gore. Kako dobijes vise od 50Mbps na 2.4Ghz na TCu? Ili sam krivo shvatio i koristis 5Ghz?

Meni laptop i mob 20cm od TCa i nemoze vise od 45Mbps na 2.4Ghz.
Meni je TC davao punih 120 Mbita preko 2.4 GHz na metar udaljenosti bez prepreka, samo sam ga forsirao da koristi cijelih loše-susjedskih 40 MHz kanala, a laptop je Y700 (intelov 3165 ili tako nesto, ali banana jer je 1x1, pa ne moze povuc 2 kanala).
Pain in the ass je za to postići, ali sam uspio.
Laptop mi se spajao (mislim, po sjećanju) na teoretskih 150MBita, jer je to jedan kanal 802.11N-mreže.

Kasnije kak sam stavio Asusov router, više me nije ni briga za Technicolor
Imaš negdje u temi moj screenshot gdje se vide postavke.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 18:57   #8352
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ponovio sad mjerenje da ne ispadne da je jučer bila neka anomalija:

Optima:


T2:



... sad je malo manje, ali subota je i sedam navečer .. i sin trenutno na desktop PC-u igra Fortnite... ništa, znate što vam je za napraviti - router na štok
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 21:34   #8353
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
@bertone - probaj raširiti kanal sa 20 na 40MHz (bandwith) da bi imao n300 umjesto n150....moguće da se malo smanji domet , ali bolje probat
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 23:45   #8354
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
@bertone - probaj raširiti kanal sa 20 na 40MHz (bandwith) da bi imao n300 umjesto n150....moguće da se malo smanji domet , ali bolje probat
Ima ona stara: Dok radi ne diraj
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2018., 21:54   #8355
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ipak ide preko 85 Mbps na 2,4 Ghz (otišli susjedi valjda spavati)

Optima (HR)


T2 (SLO)

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 23.12.2018. u 22:02.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2018., 13:03   #8356
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...ja sam 40MHz predložio da vidiš ide li na 150Mbps jer na "n150"(20MHz) i nemože više nego što sad imaš.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2018., 14:06   #8357
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
...ja sam 40MHz predložio da vidiš ide li na 150Mbps jer na "n150"(20MHz) i nemože više nego što sad imaš.

Naravno da nisam mogao odoliti pa sam probao, ali 40 MHz mi je downgrade, odnosno probao sam jedno desetak puta u razno doba dana i nikad nisam dobio preko 70 Mbps, a nekoliko puta mi je mjerenje i puklo pa sam se vratio na 20 MHz... a 150 Mbps ne mogu dobiti ni na žicu kad sam na 120
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2018., 17:41   #8358
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Dali bi mi netko mogao snimiti vijesti sa hrt4 koji su bili danas u 17h i nekako poslati?

Eventualno izrezati dio iz vijesti koji se odnosi o kupanju na dravi ako nije problem?
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 03:00   #8359
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Dali bi mi netko mogao snimiti vijesti sa hrt4 koji su bili danas u 17h i nekako poslati?

Eventualno izrezati dio iz vijesti koji se odnosi o kupanju na dravi ako nije problem?


Zasto ne instaliras program za snimanje ekrana na pc, odes na hrti i snimis?
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 19:10   #8360
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Priajtelj mi je uspio dobiti još 24mj u pola cijene (3D) paket jer je potpisao zahtjev za prelazak na Iskon, kontaktirali ga i ponudili produženje po 135kn, pristao.

Novi korisnici(tj prelazak s HT-a) nemaju više mogućnost 24mj po 50%?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 19:57   #8361
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Novi korisnici(tj prelazak s HT-a) nemaju više mogućnost 24mj po 50%?
Ljudi zaboravljaju da na novim korisnicima imaju trošak instalacije kablova, pa im se ne isplati još nudit i 50% popusta 24 mjeseci. A nema nikakve garancije da se za 2 godine neće vratit HT-u.
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 22:26   #8362
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Ja sam dobio ovo na novi ugovor na A1 (TV + internet) na firmu, 150Mbit, HD tematski, prošireni, planetsport za 380kn mjesečno na 2 godine. Ne čini mi se baš kao dobar dil, a nikako nisam mogao naći prodajnog predstavnika da izbijem bolje uvjete :/
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 22:39   #8363
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kmetine. Zajebali se sa Ligom Prvaka, spušili grdu paru, jako malo prelazaka sa Tcoma na njih zbog Lige Prvaka. Znam par birtijaša kod sebe, i dalje imaju maxTV i vele da samo zbog LP utorka ne misle mjenjat ISPa jer srijedom se krpaju sa HRTom, a sve ostale dane imaju nogometa dosta + HNL i podosta ostalih sportova. Par je uzelo A1 uz Tcom, ali Tcom nitko nije ubioove koje znam. Ovaj PlanetSport nema niš vrijedno spomena i komentatori su im zaqrac.

A vjerujem da tako razmišlja i većina ljudi koji imaju MaxTV. Plus tu je i poplava IPTVa

Mene su zvali za produljenje ugovora, naravno da se nismo dogovorili pa će sad biti malo drž nedaj. Po njihovom bi ja trebo pristat na produljenje ugovora sa uvećanjem računa od 90 kuna evo ti kita od 90cm pa se vozi na njoj 24 mjeseca Iskon čeka ko zapeta puška jer sam se njima javio i rekao da bi prešao od A1 šabana odma sam osjetio sreću u glasu mlade djelatnice SZKa

Sent from Usreo Mobara

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 29.12.2018. u 22:44.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 23:07   #8364
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Kako god hoćeš , ja sam sa T-com prešao davno na optimu pa iskon a sad ću na A1 čim iz šahte dovuku optiku u ulaz zgrade (40m)...ipak je bolje nego kod derikoža.

Mislim da u ulazu nema nego jedan na t-com ali je zagrižen za nogomet pa se nebi čudio da i on to otkaže .
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 23:28   #8365
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pošto opet imamo jebeni duopol, netko je izračunao da je najbolje svake 2 godine mjenjati strane dakle jedne godine ti na A1, za 2 godine ti na T-com, pa onda za 2 godine žena na A1, pa za 2 godine žena na T-Com, pa za 2 godine opet ti na A1...

Ostanak u mreži je zaqrac. Stari član se ne poštuje ni u jednoj varijanti.

Meni osobno TV preko ISP-a ne treba. Ili ako već treba, dost mi je najosnovniji paket sa domaćim programima za tek toliko. Jedino mi treba 100+ Mbps internet. A to se da sa svakime dogovoriti.

Bio sam ja od 2005 redom na:
- Iskon
- Metronet
- Optima
- H1
- Bnet/A1

Svima bonboni ispadaju iz usta kad treba doći njima, ne treba nikakav ugovor, dovoljno je poslati goluba i reći "evo, rekao kre kre iznad poslovnice i to je to". A kad treba bilo što drugo, e onda daj zovi, pa daj u poslovnicu, pa daj papire, pa daj potpiši.

Po ovom mom popisu, u vrijeme kad sam bio kod svih, jedino je Iskon bio pod T-Comom. I Metronet, i Optima, i H1 su bili nezavisni od ovih velikih riba, koliko toliko. Sad su svi pod nekim. I opet imamo dobri stari duopol kao pred 15 godina. Jipi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2018., 00:26   #8366
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Brko ti imaš 3D za 135 kn trenutno? Kad ti istječe?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2018., 08:43   #8367
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pošto opet imamo jebeni duopol, netko je izračunao da je najbolje svake 2 godine mjenjati strane dakle jedne godine ti na A1, za 2 godine ti na T-com, pa onda za 2 godine žena na A1, pa za 2 godine žena na T-Com, pa za 2 godine opet ti na A1...

Ostanak u mreži je zaqrac. Stari član se ne poštuje ni u jednoj varijanti.

Meni osobno TV preko ISP-a ne treba. Ili ako već treba, dost mi je najosnovniji paket sa domaćim programima za tek toliko. Jedino mi treba 100+ Mbps internet. A to se da sa svakime dogovoriti.

Bio sam ja od 2005 redom na:
- Iskon
- Metronet
- Optima
- H1
- Bnet/A1

Svima bonboni ispadaju iz usta kad treba doći njima, ne treba nikakav ugovor, dovoljno je poslati goluba i reći "evo, rekao kre kre iznad poslovnice i to je to". A kad treba bilo što drugo, e onda daj zovi, pa daj u poslovnicu, pa daj papire, pa daj potpiši.

Po ovom mom popisu, u vrijeme kad sam bio kod svih, jedino je Iskon bio pod T-Comom. I Metronet, i Optima, i H1 su bili nezavisni od ovih velikih riba, koliko toliko. Sad su svi pod nekim. I opet imamo dobri stari duopol kao pred 15 godina. Jipi.
Ali Brko, gospodin Tomašković je neki dan pri zdravoj pameti rekao da je najbolje za kupce da HR ima samo dva telekoma, da nema potrebe za trećim.

Inače koristim istu recepturu, u zadnjih 8 godina HT, Optima, HT i sada na Optimi i svaki puta jeftinije. Kod mene oboje imaju svoju centralu dok svi ostali idu preko HT.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2018., 11:56   #8368
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Brko ti imaš 3D za 135 kn trenutno? Kad ti istječe?
2D. Net+TV. Istječe uskoro.
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ali Brko, gospodin Tomašković je neki dan pri zdravoj pameti rekao da je najbolje za kupce da HR ima samo dva telekoma, da nema potrebe za trećim.

Inače koristim istu recepturu, u zadnjih 8 godina HT, Optima, HT i sada na Optimi i svaki puta jeftinije. Kod mene oboje imaju svoju centralu dok svi ostali idu preko HT.
Tko je gospon Tomašković?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2018., 13:26   #8369
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tko je gospon Tomašković?

Sent from Usreo Mobara
Predsjednik uprave Hrvatskog telekoma.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2018., 13:51   #8370
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
2D. Net+TV. Istječe uskoro.
Sent from Usreo Mobara

Ajde ja ti sredim 50%, a ti otvoriš temu za nogomet
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na