Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2012., 12:02   #1
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
SSD OCZ Vertex 3 odapeo u garantnom roku

Bok, opet, probao sam već staviti ovaj post na temu općenito o OCZ SSD diskovima, ali izgleda da sam nekako uključio opciju nevidljivosti posta, pa moj post izgleda da praktično nitko niti nije vidio, ljudi su jednostavno slijedećim postovima skrenuli na svoje općenite teme koji je SSD bolji i tako to. Mislim, zbilja...

Naime, prije cirka 2 tjedna mi je iz čistog mira odapeo cirka godinu dana star OCZ Vertex 3 60GB. Dan prije je komp najnormalnije radio, najnormalnije sam ga ugasio navečer, a drugi dan diska kao i da nema u kompu. Probao sam ga prespojiti na druge sata priključke, i power i data, ali ne daje znakove života. Onda sam ga izvadio vani i probao ga spojiti kao USB disk, ali niti tada se ništa ne događa.
Koliko se sjećam, a bilo je to davno kad sam to gledao, na disku se palila zelena dioda kad je uredno radio, a sad se na njemu upale i zelena i crvena dioda i disk se ne pojavljuje u nikakvom file sistemu. Ponekad se, i to nakratko, pojavi kao 'Removable disk', ali kao 0 KB, odnosno opet kao da ga nema...
Čitao sam malo po netu, i ljudi to zovu 'red light of death'.
Čini mi se da nema nade za njega... Ili možda ima?
Disk je kupljen preko ebay-a, mogu ga vjerujem vratiti prodavaču (preko frenda koji mi ga je i kupio, u Englesku), pa da on dobije novog. Zvao sam našeg uvoznika, Asbis, ali oni kažu da se to njih nimalo ne tiče, da oni servisiraju samo one diskove koji su oni uvezli, a za ove... who cares.
Ima li netko sličnih iskustava? Nisam ovdje na temi našao ništa slično, sorry ako se to već negdje spominje...
Rekao mi je tip u Asbisu da se može poslati npr. u Nizozemsku, ali to mi se čini nekako bez veze... Ili je to ipak normalno? I koliko bi uopće koštalo poslati tako nešto za npr. Nizozemsku, nemam blagu ideju koliko bi to moglo koštati...

Hvala unaprijed na savjetima i mišljenjima... valjda će ovako netko i vidjeti moj post.

Pozz
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 12:09   #2
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Napiso sam ti u OCZ temi sto ti je radit ali ti ocito hoces da netko drugi salje mail OCZ RMA sluzbi sve se raspita kako, gde, sta i da ode u postu i pita koliko kosta taj paketic.

Nece te zezat sa carinjenjem nego sa troskovima spedicije ako ce ga slat nazad preko nekog speditera a siguno hoce.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2012., 12:10   #3
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
obicno se takve situacije rjesavaju direktno sa proizvodacem, ukoliko zeli izaci u susret, neki ne zele. Ponekad uvoznik zeli izaci u susret, sto ovdje nije slucaj.

Takoder mozes ga vracat u englesku pa opet nazad, al onda nije li lakse preko nizozemske direktno? Postoji problem ponovnog carinjenja uredaja kod povrata s garancije. Mozes i ispuniti neke papire da ga saljes bla bla, al to ces platiti jednako toliko pa se bolje kockat mozda prode bez naplate.

Osim ako ti ga frend nece donjet na ruke, u protivnom opet moze biti postupka carinjenja.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 12:22   #4
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
obicno se takve situacije rjesavaju direktno sa proizvodacem, ukoliko zeli izaci u susret, neki ne zele. Ponekad uvoznik zeli izaci u susret, sto ovdje nije slucaj.

Takoder mozes ga vracat u englesku pa opet nazad, al onda nije li lakse preko nizozemske direktno? Postoji problem ponovnog carinjenja uredaja kod povrata s garancije. Mozes i ispuniti neke papire da ga saljes bla bla, al to ces platiti jednako toliko pa se bolje kockat mozda prode bez naplate.

Osim ako ti ga frend nece donjet na ruke, u protivnom opet moze biti postupka carinjenja.
Stvar je u tome što nemam niti račun, niti znam gdje je disk kupljen, a ti podaci mi trebaju za napraviti ticket na OCZ stranici. Sve što imam o disku je original kutija sa serijskim brojem (taj broj je i na samom disku)
Solucija slanja frendu u Englesku je OK, ali to je prilično dugoročna varijanta jer je vezana za njegov dolazak ovdje. Poslati ga njemu poštom OK, ali za natrag kao što kažeš će biti problem carinjenja, tako da moram čekati njega da dođe.
Solucija slanja u Nizozemsku mi je malo opskurna obzirom da nemam račun, niti znam gdje je kupljen...
A i čudno mi je da naši uvoznici ne žele ništa imati s tim... zar je problem taj disk zajedno sa 'našim' pokvarenim diskovima poslati na servis odnosno zamjenu?
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 12:25   #5
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ne znam sta ocekujes. Napisi onda da si kupio SSD preko nekog fusera na Ebay bez garancije i bilo cega za neku smijesnu cifru. Sam si kriv sto sad neces moc dobit drugi jer ni jedna firma vise ne prima RMA bez dokaza da je kupljen redovnim putem. Mozes preko EBaya kupit i stvari sa garancijom i nekim dokazom a moze i ovako ko ti.

Zast je cudno? Pa nisu oni uvezli i zast bi oni sad trebali imat troskove jer si ga kupio prek pitaj boga kog. Ugl bezsmislena tema, vec vise puta prozvakana.

Kupis drugi za 350kn, polovni i isto ti je. I da ga saljes, platit ces postu bar 70,80kn i 200njak speditera ak ce ga OCZ slat nazad u HR. Ovo ti je info na kojem bi mi vec mogao bit zahvalan a ne bahatit mi se privatnim porukama,

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 29.11.2012. u 15:03.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 12:27   #6
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
kontaktiraj ih direktno, mora postojati email neki.

Meni crkao senzor na misu (lol) kupljenom u njemackoj, nas uvoznik mi je izasao u susret i prosljedio upit da li ce proizvodac odobrit servis kod njih. Sve je islo direktno preko serijskog broja, bez ikakvog racuna i slicno, kompletna provjera valjanosti garancije.

edit:
naravno, ovo sto magarac pise je potpuno tocno i ukoliko ne zele, ne moraju ti izaci u susret. Mozes se pokusati naganjat s likom s ebaya, ali ni to ti ne mora proci bas.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 13:32   #7
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ne znam sta ocekujes. Napisi onda da si kupio SSD preko nekog fusera na Ebay bez garancije i bilo cega za neku smijesnu cifru. Sam si kriv sto sad neces moc dobit drugi jer ni jedna firma vise ne prima RMA bez dokaza da je kupljen redovnim putem. Mozes preko EBaya kupit i stvari sa garancijom i nekim dokazom a moze i ovako ko ti.

Zast je cudno? Pa nisu oni uvezli i zast bi oni sad trebali imat troskove jer si ga kupio prek pitaj boga kog. Ugl bezsmislena tema, vec vise puta prozvakana.

Kupis drugi za 350kn, polovni i isto ti je. I da ga saljes, platit ces postu bar 70,80kn i 200njak speditera ak ce ga OCZ slat nazad u HR.
Vidim ja da je netko baš nabrijan... jedino ne znam razlog... jebat ga, 100 ljudi 100 čudi. Nisam još imao ni posla ni prepiske s tobom, pa ne znam zašto piz... pip, pip, bez veze, PMS valjda.

Uglavnom, disk nije kupljen preko nikakvog fušera, niti je cifra bila smiješna. Plaćen je cirka 90 funti, od tipa odnosno ebay trgovine "box_uk" koji ima hrpu proizvoda, i hrpu obavljenih prodaja, i hrpu pozitivnih feedback-ova, pa bih rekao da disk gotovo sigurno ima i garanciju i sve uredno preko njega, jedino što je frend lately u gužvi i nikako mi se nije javljao, pa sam se ovdje raspitao da li netko ima iskustva s garancijom preko OCZ-a, pa da možda to i sam riješim bez kontaktiranja prodavača sa ebay-a.

A sad ovako pametovati ovdje, mogao si ovo, mogao si ono, sam si kriv... bez da išta pitaš, nego isfuraš hrpu proizvoljnih zaključaka...zbilja ne razumijem. Ali ajde, valjda se čovjek osjeća bolje nakon ovakvih izljeva...
Sorry mod, možda nije primjereno forumu, ali morao sam se ograditi od ovog simpatičnog lika.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 13:51   #8
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Pa udavi frenda da ti pošalje račun, ili ako ga nema poruku selleru da mu ga ovaj da i to je to. Ili direktno kontaktiraj sellera ako znaš podatke od frenda koji ga je kupio da ti pošalje račun...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 14:15   #9
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Pa udavi frenda da ti pošalje račun, ili ako ga nema poruku selleru da mu ga ovaj da i to je to. Ili direktno kontaktiraj sellera ako znaš podatke od frenda koji ga je kupio da ti pošalje račun...
Ma znam, da, to bi bilo najbolje, ali frend je tamo trenutno u fazi seljenja... žena, djeca, novi stan, stari stan, hrpa stvari, posao... ne zna jadničak trenutno ni gdje mu je dupe, a gdje glava, pa mi se niti nije javio.
Možda mi se sad koji dan javi, pa da mi makar da username sa ebay-a, pa da ja direktno pitam prodavača kako i što dalje.

Ali kažem... htio sam to riješiti i bez njega, da ga ne gnjavim, ali vidim da ipak neće to ići bez njega, odnosno barem bez njegovog username-a.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 15:50   #10
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor zmaksonvil Pregled postova
Naime, prije cirka 2 tjedna mi je iz čistog mira odapeo cirka godinu dana star OCZ Vertex 3 60GB. Dan prije je komp najnormalnije radio, najnormalnije sam ga ugasio navečer, a drugi dan diska kao i da nema u kompu.
Nisam citao prijasnje postove vec samo preletih ovo sto pises. Imas krivi pristup i mogao si odavno dobiti odgovor na vecinu pitanja. OCZ si mogao emailom vec deset puta kontaktirati i saznati opcije.

Provjeriti (po njihovom sajtu) dal ti SSD jos prolazi garanciju po generalijama. Ne znam kakav je OCZ po galantnosti supporta, no, nije neuobicajeno da se takve situacije (ako prolazi pod garanciju) rutinski zaprimaju bez ikakvih daljnjih trazenja garancije ili potvrda. Posebno kod vecih imena.

Carina je ipak evoluirala vec neko vrijeme i uz predocenje bilo kakvog papira ili linka koji detektira predocenje garantnog povratnog diska... 95% neces imati problema. Osim ako si baksuz ili baratas socijalnim sposobnostima ministra u hladovini.

Zdrav ili odgovorni pristup kod carinskih/ebay i inih epizoda, prvo je da racunas na najgoru mogucu cifru, odnosno, da imas osiguranu vrijednost u djepu - ako zatreba. 99% jasno da nece trebati, no, ako si tanak i ne zelis biti u nervozi, onda je najbolji pristup za miran san.

Zato, blagodari na njihov sajt, pogledaj support generalije i putem email/sajta zapocni provjeru/upit da vidis kako stvari stoje.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2012., 20:18   #11
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Evo da i mod kaže koju - ovaj put sam samo obrisao par postova, slijedeći put kad se netko spusti na ovu razinu komunikacije lete kartoni! I kada pomažete i kada vam netko pokušava pomoći zadržite osnovnu razinu pristojnosti. Ako vam se ne sviđa nečiji prijedlog ili savjet - lijepo se zahvalite i zatim ignorirajte. Hvala na razumijevanju i ugodan vam boravak na forumu!
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na