Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2011., 10:53   #1
nurosev
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Pisarovina-Zagreb
Postovi: 6
Problemi sa HP 4710s

Radi pregrijavanja CPU-a mi se gasi lap bez ikakva upozorenja. Neposredno nakon gašenja se nemože odmah upaliti, već kada se malo ohladi. grijanje je to jače što je cpu više opterećen. Hvala na odgovoru Alvin.
Da li netko ima Service manual za ovaj tip, kako da dođem do hladnjaka i ventilatora CPU-a da ga očistim.
Za sada sam smanjio max. cpu state na power option na nekih 80% i to pomaže, da se ne pregrije.
Hvala za manual unaprijed.
nurosev je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 11:05   #2
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Citiraj:
Autor nurosev Pregled postova
Radi pregrijavanja CPU-a mi se gasi lap bez ikakva upozorenja. Neposredno nakon gašenja se nemože odmah upaliti, već kada se malo ohladi. grijanje je to jače što je cpu više opterećen. Hvala na odgovoru Alvin.
Da li netko ima Service manual za ovaj tip, kako da dođem do hladnjaka i ventilatora CPU-a da ga očistim.
Za sada sam smanjio max. cpu state na power option na nekih 80% i to pomaže, da se ne pregrije.
Hvala za manual unaprijed.
Pa kaj ti je teško zguglati?
http://bizsupport2.austin.hp.com/bc/.../c02694167.pdf
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2011., 11:43   #3
b00tstrap
Registered User
Moj komp
 
b00tstrap's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Belišće
Postovi: 5
Unhappy

Citiraj:
Autor nurosev Pregled postova
Radi pregrijavanja CPU-a mi se gasi lap bez ikakva upozorenja. Neposredno nakon gašenja se nemože odmah upaliti, već kada se malo ohladi. grijanje je to jače što je cpu više opterećen. Hvala na odgovoru Alvin.
Da li netko ima Service manual za ovaj tip, kako da dođem do hladnjaka i ventilatora CPU-a da ga očistim.
Za sada sam smanjio max. cpu state na power option na nekih 80% i to pomaže, da se ne pregrije.
Hvala za manual unaprijed.
ja sam isto imao takav problem na starome laptopu HP 4515s Probook AMD chipset, bio je krepao ventilator pa sam ga odnio na popravak u micronis te su mi rekli da se popravak ne isplati te da ce laptop radit dokle radi, dva puta se ugasio radi pregrijavanja trci put je crkao!
b00tstrap je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 11:46   #4
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Ok, al nemoj ga koristit tako jer su osjetljivi sami po sebi pogotovo GPU pa da nebiš googlao "New motherboard for 4710" :-)
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 11:49   #5
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
"b00tstrap" me preduhitrio
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 12:28   #6
nurosev
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Pisarovina-Zagreb
Postovi: 6
Ventilator radi, skinuo sam neki free prgram koji monitorizira temperaturu, pa sam malo eksperimentirao sa cpu u Power Option, kada stavim 100% temperatura poludi dođe na 99 C. Ako je na 90% tada radi na nekih 70 - 75 C. Kada stignem ću ga otvoriti i očistiti.
Slike u thumb!

Zadnje izmijenjeno od: nino. 19.07.2011. u 13:56.
nurosev je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 13:19   #7
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Provjeri i toplovodnu cijev kad ti je već rastavljen jer bi po ovim temperaturama(gpu niži za 20 st.) vrlo lako i ona mogla bit problem
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 13:23   #8
nurosev
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Pisarovina-Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Provjeri i toplovodnu cijev kad ti je već rastavljen jer bi po ovim temperaturama(gpu niži za 20 st.) vrlo lako i ona mogla bit problem
Svoj laptop nisam još otvarao, kako ona izgleda? Pogledat ću zapravo u service manualu.
nurosev je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 13:57   #9
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor nurosev Pregled postova
Svoj laptop nisam još otvarao, kako ona izgleda? Pogledat ću zapravo u service manualu.
Ja sam frendu prije tjedan-dva isao cistiti bas taj laptop i ispilao se za pop... Da bi dosao do heatsinka i venta, moras rastaviti prakticno cijeli cjelcati lap. Majku im hapeovsku.
Lap se isto pregrijavao, vent je vrtio k'o blesav, bilo je samo pitanje dana kada ce se poceti gasiti sam od sebe, i moralo se nesto napraviti. Na ispuhu laptopa, na grillu, se stvorio dobro poznati "tepihic" i vruci zrak vise ne moze vani i to je to. Izvadis to vani, skines "tepihic", iscetkas vent i laptop radi k'o nov.Ali ne znam da li bih ti preporucio da ga sam otvaras i ides cistiti... zajebano je full. U svakom slucaju, fino iskustvo, najbolje od svega je kad ga opet sastavis i utvrdis da sve radi.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 15:18   #10
nurosev
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Pisarovina-Zagreb
Postovi: 6
Hvala, prije ću napraviti backup na vanjski disk
nurosev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2011., 10:58   #11
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor nurosev Pregled postova
Hvala, prije ću napraviti backup na vanjski disk
Ma lako za backup podataka sa harda, hard disk nece sigurno zgoriti, zgoriti moze "samo" maticna (ili grafulja ako je na njoj).
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na