Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2009., 15:49   #1
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Arrow chifo mod

malo sam se zasitio ovog anteca solo pa sam odlucio probat napravit kakav mod od svog chifa (http://www.chieftec.com/ba-02b-b-b.html http://www.chieftec.com/oka.html).

pa krenimo:

1. bocna stranica sa ruckom - na njoj bi zatvorio ove rupe za ventove sa unutarnje strane sa nekakvom samoljepljivom trakom, ili necim sto bi drzalo. ako netko zna kakvu dobru traku s cim bi to mogo zaljepit nek mi veli (btw, mora biti crne boje)

ovako bi to nakraju izgledalo


2. druga bocna stranica - tu bih napravio istu stvar kao pod 1.

rezultat=





3. zadnji dio kucista sam ovako mislio rijesit. dakle, izrezo sam ove rupe za ventove, sad samo rubove moram obradit da to lijepo izgleda. imate kakav prijedlog sa cime bih to obradio? tu sam isto mislio trakom zatvorit sve rupice na toj strani

rezultat=


4. kuciste sam zamislio da ovako izgleda na kraju kad se sve slozi.

rezultat=

dakle, bila bi 2 venta naprijed dole za usis, 1 naprijed gore za usis, i 1 komad dole i gore za ispuh. samo se jos dvoumim dal mi je potreban ovaj vent na vrhu kucista za ispuh? kavez od diskova sam vec skinuo i sad se mislim dal da ga stavim gore (malo bih ga jos smanjio jer mi je dosta da drzi 2-3 diska i stavio bih gumu za diskove kao sto je to rijeseno na antecu) ili da stavim gumu za diskove u 5.25" slotove i to tako rijesim (bez kaveza)?

5. za kraj bi ga jos prelakirao cijelog, iznutra bi sve u crno, a izvana bi neku crno-plavu ili crno-crvenu kombinaciju.

izvana ne bih nista modao jer mi se svidja kako trenutno izgleda izvana.

da cujem prijedloge/kritike
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 16:26   #2
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
OK. Sve stoji..volim modove, ali..ona koje mogu vidjet

Sad neznam dali je to do mene, ali nevidim niti jednu sliku, niti u mozili niti IE-u. ?
Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2009., 16:30   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
nesto je do tvog browsera (bar se nadam) jer ja mogu sve vidjet. evo bas sam probao i u ie8 i u operi 10 i sve radi. updejtaj browser
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 16:41   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Imam identično takvo kućište i ja na tvom mjestu ne bih zatvarao otvore za ventove na bočnim stranicama i to pogotovo ne sa samoljepljivom trakom, razlog? Zato jer po meni imaš više koristi s tim otvorima nego da ih začepiš što se tiče temperature u samom kućištu (a i ako imaš par neonki ili pokoji led vent kao ja onda se kroz te otvore to lijepo i diskretno vidi i nije upadljivo kao da imaš prozor na bočnoj stranici) . Sve ostalo mi se sviđa, pogotovo ugradnja 2 120mm venta na mjesto kaveza za diskove, mislim da ti usis na gornjoj stranici nije potreban ali ne može ni škoditi. I točka na i bi bilo farbanje unutrašnjosti u mat crno što i ja planiram u budućnosti a vanjski dio ovisi o ukusu vlasnika (farbanje), ja ni to ne bih dirao
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 08:42   #5
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
zatvorit cu te otvore za ventove zbog tog da mi prasina ne ulazi a i da smanjim buku koja ce dolazit iznutra. rupe za 120mm ventove sam vec napravio (tamo di su bili diskovi). ovaj na gornjoj stranici cu probat napravit, samo moram nabavit dobar noz za ubodnu pilu. izvana ga moram ofarbat jer je dosta zgreban (sluzio mi je kao server pa se nalazio u garazi).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2009., 14:04   #6
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
evo mali update:
- izrezo sam rupe za ventove na gornjoj strani kucista, za 2x 120mm (prvo sam mislio za jedan vent, al sam se nakraju odlucio za dva)
- usarafio sam kavez na gore predvidjeno mjesto
- slozio sam nosac za vent koji ide u 5.25" slotove
- nabavio sam grillove za ventove

i sad mi je ostalo jos par stvari za nabavit/napravit pa trebam par savjeta:
- treba mi ona traka s kojom bih zatvorio rupe na bocnim stranicama, dakle, ona crna, di bi to mogao potrazit?
- kablove sam mislio stavit u crni buzir, ili pak onu crnu mrezicu koja se koristi za sleevanje kablova na napajanjima, pa me zanima sto mi je pametnije za slozit od to dvoje, i usput di bi se mrezica dala nabavit?


sto se tice farbanja ja sam to mislio ovako izvest (nemam se vremena za*ebavat kao omega sa njegovim chifom) buduci da nemam vremena nes previse:

1 - uzet sto finiji smirgl papir i snjim izbrusit sve povrsine: lim izvana i iznutra, plastiku,..

2 - zatim to sve dobro oprat i posusit tako da nema prasine ili tih sitnih cestica nakon brusenja

3 - vidio sam da je preporucljivo nanosit prvo temeljnu (polimer) boju u 2 sloja: nanesem prvu, osusim, opet malo ismirglam, prebrisem sa mokrom krpom, i onda opet nanesem temeljnu i pustim da se osusi

4 - nakon toga bih nanio pravu boju (onu u kojoj ce nakraju bit ofarban cijeli case) u par slojeva: nanesem, pustim da se osusi, i tako jos 2 puta

5 - kad se i ta prava boja osusi onda bih nanio i bezbojni lak, mislio sam u 2 sloja

6 - to bi trebalo biti to. molim samo one koje su vec lakirali da mi vele jel u redu procedura kako sam si ja to zamislio. ja bih to radio u par dana. npr danas radim 1i2, sutra 3, preksutra 4, onaj tamo dan korak 5, tako da se sve ima vremena posusit.

sto se tice boje mislio sam koristit boju u spreju, dakle, odem u ducan di mjesaju boje, i tamo kupim boju koja mi treba u spreju. moze preporuka nekog ducana ili odredenog proizvodaca za boje?

koji polimer da koristim, da li moze biti isti za plastiku i za metal?

kad smo vec kod boja da vas pitam jel netko mozda farbao one grillove za ventove, oni su u kromu (kao na ovoj slici http://img.tootoo.com/mytootoo/uploa...c89101bfd8.jpg) pa me zanima dali bi se dali pofarbat ako bi ih ismirglo prvo, pa zatim nanio temeljnu + pravu farbu, i na kraju bezbojni? ...tak da lepo zgleda

btw, slike cu postat kad stignem
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2009., 18:29   #7
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
3. korak:
nemožeš u jednom danu napravit 2 sloja.
možeš bacit 15 ruka boje, ali nemožeš slojeva.zato što se između ruku čeka 20 min. a između slojeva 1-3 dana.najviše što možeš u jednom danu(iako ni to nebi baš bilo preporučljivo) jest da u rano jutro staviš par ruku(znači jedan sloj), a kasno navečer to pošmirglaš. još mi je nešto upalo u oko-brisanje mokrom krpom-to se ne radi.briše se suhom krpom koja NE ostavlja mucice.
btw. polimer je vrsta plastike, a primer je temeljna
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2009., 20:17   #8
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
btw. polimer je vrsta plastike, a primer je temeljna
e na to sam mislio, krivo sam se izrazio.
tnx
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na