Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2007., 11:03   #1
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Glasovne naredbe u igrama

Inače, ne znam da li je ovo već prije spominjano na forumu ali odvratio bi vam pozornost na ovaj jedan jako koristan programčić. I možda su neki od vas već dobili neki sličan program sa svojim slušalicama+mikrofonon (ja nisam). Da se ogradim od zlobnih komentara

Zove se Flight Assistant a funkcija mu je prepoznavanje glasa i pretvaranje glasovne naredbe izrečene u mikrofon, u slovo na tipkovnici.

Dakle vi napišete naredbu "spell" i dodjelite joj slovo na tipkovnici npr. "p". Ako je u igri nešto konfigurirano na to slovo, radnja se izvršava kada je kažete.

Inače, to je još jednostavnije nego šta sam ja to nespretno objasnio.

Vozim već neko vrijeme rFactor i slične igre, pa sam često mijenjao display da mi pokazuje temperaturu motora, potrošnju guma, poredak ili vrijeme po sektorima. Ne moram vam niti reć di bi završio na stazi nakon tih "operacija". Sad ja samo u mikrofon kažem "sector" za vremena po sektoru, "tyres" za vidjet potrošnju guma, "pit" za pit request, itd.

Program je, kako mu ime kaže, prvotno bio namjenjen kompleksnim simulacijama letenja ali naravno da se može koristit apsolutno u svakoj igri.

Link: w w w .thelindercompany.de/

Program ima 1.2 MB, a uz njega će vam biti potreban i "Microsoft Speech SDK 5.1" koji ima znatno više MB, mislim da ima direktan link na ovoj gornjoj stranici.

I mikrofon

Naravno to nije jedini program, ja sam još naišao na Voice Buddy, Game Commander i Shoot! ali to su sve komercijalni programi i vrlo komplicirani za podesit (provao sam Voice Buddy, stotinjak megabajta, 40 dolara, i nikako ga nisam uspio pokrenit sa iti jednom igrom).

Kažem vam, to je neki poseban osjećaj kada vi nešto samo kažete a kompjuter to sam izvršava! A tek kako će prijatelji reagirat kad to vide ( i čuju)

I upozorenje! Nemojte koristit neke važne naredbe koje su kritične za neku igru i po mome sudu maksimalno 5 do 10 naredbi po igri, da ne bi zbunili program.

Sretno naređivanje
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 11:15   #2
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Hm, super stvarčica...

Baš ću isprobati, kak to reagira...
Da nije to kao glasovno biranje na mobitelima, ja ono, kažem "doma" 20 puta, a on meni "kriva naredba"....
Prije utipkam broj...

Ali kao što kažeš, u vožnjama bi moglo biti vrlo korisno....

eluminer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2007., 11:54   #3
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Hm, super stvarčica...

Baš ću isprobati, kak to reagira...
Da nije to kao glasovno biranje na mobitelima, ja ono, kažem "doma" 20 puta, a on meni "kriva naredba"....
Prije utipkam broj...
Nije kao na mobitelima, jer ti mobitel snima tvoj glas pa poslije traži sličnost u ponovljenom izrazu. Ovaj koristi Microsoftov program za prepoznavanje glasa, koji se čak može i trenirat tako da ti točnost dođe do 95% što ti sa tvojih desetak naredbi u igrama bude 100%

Moraš govorit engleski
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 14:35   #4
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Vozim već neko vrijeme rFactor i slične igre, pa sam često mijenjao display da mi pokazuje temperaturu motora, potrošnju guma, poredak ili vrijeme po sektorima. Ne moram vam niti reć di bi završio na stazi nakon tih "operacija". Sad ja samo u mikrofon kažem "sector" za vremena po sektoru, "tyres" za vidjet potrošnju guma, "pit" za pit request, itd.
Nadam se da nečeš shvatit kao da te prcam/provociram ali kad si več spomenuo primjenu u vožnji....

Ja bih se u najmanju ruku osječao pomalo 'invalidno' da to za koristim za tu namjenu....a i trebao bi znat da večina razne stvari koje ti olakšavaju ovo i ono smatra blago rečeno nekakvim chitanjem...

Mislim,mogu shvatit ako nemaš npr tipku pri ruci za nešto ali koliko se sječam negdje sam pročitao da imaš dfp pa pošto tipaka imaš u izobilju nije mi jasno zar ti pri premještanju prsta na odgovarajuču tipku (koju ne moraš ni gledat jer znaš da je pava/baciš li pogled na onaj svoj šiftere kad svaki put mjenjaš brzinu ? ) toliko padne koncentracija sa staze da nemaš drugog izbora nego ovo...


Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
I upozorenje! Nemojte koristit neke važne naredbe koje su kritične za neku igru ....
Znači program nije za Left,right,left ? uh štete :P



btw,meni se ovo čini savršeno za stopirat/pokrenit neki divx iz fotelje .
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 14:48   #5
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Hm, ne znam zašto bi to bilo cheat-anje...

To bi značilo da ako netko vozi neku igru na nekom Thrust-u, a netko na G25 onda ovaj na G25 vara jer ima bolji volan??????????
Ili netko igra neku strategiju, i ima G15 i izmemorirane kojekakve gluposti na G tipkama, a drugi se igra na nekom šitu od tipkovnice, i sad ovaj
vara.....

A sad, kolko se ko osjeća debilno i invalidno dok to izgovara, i kolko je to isplativo, to je stvar pojedinca....

A ovo sa stopiranjem filma???? Mislim, ak ti to nije potrebno dok igraš neku igru i dok su ti zauzeti svi mogući udovi, onda ti fakat nije potrebno niti dok gledaš neki film u fotelji i ne znaš kaj bi s rukama....
Inače, za to je ljudski um izmislio daljinske upravljače...

NHF

eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 14:53   #6
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
ovo mi izgleda ludo

upravo skidam
tnx. na ovome
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 15:20   #7
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Ma Imagine, kuzim ja tebe, cita sam tvoje postove i vidim da si šofer a ne igrač. Ali meni je ipak zabava na prvom mjestu ( i Formula 1 ).

Da, imam tipaka na volanu koje nisu ni iskorištene ali ovo mi je veća fora, a i kad se malo ispraksiraš mislim da je daleko elegantnije nego stiskat tipke.

I ni u kojem slučaju nije cheat!

Živija ti, Imagine, tvoji komentari su uvijek dobrodošli
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 15:39   #8
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
sto je sve potrebno skinut od ms speecha?
link
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 15:45   #9
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Hm, ne znam zašto bi to bilo cheat-anje...

To bi značilo da ako netko vozi neku igru na nekom Thrust-u, a netko na G25 onda ovaj na G25 vara jer ima bolji volan??????????
G25 je definitivno dobar volan što je uvjek prednost ali ako ga iskorištavaš u potpunosti onda ti to nije prednost več hendikep....
Ja npr. od crvenog Logija GP nisam našao ff koji mi odgovara u potpunosti...ni na dfp a ni sad g25...tako da znam da bi s crvenim logijem mogao radit bolje rezultate....manji hod,2 pedale/svaka za svoju nogu ,LOŠIJI volan -ali bi se osječao ko čiter da izaberem način igranja samo zgog rezultata nasuprot boljeg /prirodnijeg filinga igranja....

npr. s normalno položenim pedalama mi lakše ide blipanje po gasu s desnom nogom dok istovremeno kočim,ali ja pedale ipak držim drugačije jer imam prirodniji/bolji filing iako mi je tako teže radit taj h&t.

slikica


i sad jel ovo cheat ? kad napraviš sebi zanimljivije

Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
A sad, kolko se ko osjeća debilno i invalidno dok to izgovara, i kolko je to isplativo, to je stvar pojedinca....
Nisam mislio na osječaj invalidnosti zbog izgovaranja več zbog samog korištenja...koje ti u biti ne treba ako imaš 2 normalne ruke ...bar ja tu ne vidim potrebe.


Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
A ovo sa stopiranjem filma???? Mislim, ak ti to nije potrebno dok igraš neku igru i dok su ti zauzeti svi mogući udovi, onda ti fakat nije potrebno niti dok gledaš neki film u fotelji i ne znaš kaj bi s rukama....
Inače, za to je ljudski um izmislio daljinske upravljače...

NHF

Daj malo logike...
zašto bi to ova stvar meni upala u oko za ovu namjenu da imam neki daljinski kojim mogu upravljat pciem iz fotelje dok idem nabrzinu pogledat koji film...



@ Roso, ja ti inače u pravilu imam neka razmišljanja koja se kose s ostalima a pošto kroz sve provlačim određeni zahebantski ton to se obično shvati ko provokacija a pošto je ovo internet stvar uvjek ispadne gora nego što i je...
Bilo bi mi draže da svi sjedimo negdje i pijuckamo nešto pošto postoji zajednička tema...a pošto vidim da si u ST-u to se možda i ne čini nemoguče kad bi svatko uhvatio vremena ....
da sad ovako ne idemo u OT.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 17:02   #10
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
sto je sve potrebno skinut od ms speecha?
link
Nemoj me vatat za riječ ali mislim da ti je onaj od 68 MB dovoljan. Ja ga nisam od tu skida, nego sam ga dobio sa jednim programom koji sam prova prije flight assistanta (Voice Buddy, katastrofalan za konfiguraciju, i nisam ga natjerao da proradi).

Inače ako vas bude zezalo editiranje naredbi u flight assistantu (mene zeza i zablokira mi svaki put kad provan nešto podesit) samo otvorite .ini file u folderu gdje vam je FA, imaju samo tri file-a, ne možete falit. U njemu je to sve ultra lako za podesit iz notepada
Roso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2007., 18:38   #11
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
mali OT: znate li koji besplatan program za glasovno upravljanje windowsima odnosno određenim aplikacijama? npr. firefox ili foobar....

trenutno imam neki VR Commander i super je sam imam 15 dana probe (sam fali opcija da ujedini sve aplikacije odjednom odnosno da se šalta na aplikaciju koja je otvorena) - takvo nešto bi mi trebalo....također taj radi i sa igrama

puno hvala
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 04:45   #12
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor zahpic Pregled postova
mali OT: znate li koji besplatan program za glasovno upravljanje windowsima odnosno određenim aplikacijama? npr. firefox ili foobar....

trenutno imam neki VR Commander i super je sam imam 15 dana probe (sam fali opcija da ujedini sve aplikacije odjednom odnosno da se šalta na aplikaciju koja je otvorena) - takvo nešto bi mi trebalo....također taj radi i sa igrama

puno hvala
A jesi probao napravit naredbu za kombinaciju ALT+TAB, koja bi prebacivala između aplikacija, a poslije lako podesiš naredbe za back, stop, refresh, play, pause...

Ili te nisam nešto razumio
Roso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na