Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2007., 02:17   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Far Cry 2

Svi smo vidjeli/igrali Crysis koji je izmučio svaki komadić hardwarea koji postoji u računalu. Svijetu FPS-a je otvorio novi pogled na svijet: DX10 grafika, sunčeve zrake, lišće koje se miče, uništivi objekti, novi model fizike, realistične eksplozije, smjena dana i noći, itd...

No, uspoređujući ga s Far Cry-jem 2 koji dolazi sredinom slijedeće godine, Crysis izgleda kao nedovršeni proizvod koji je na brzinu sastavljen i izbačen na tržište samo da bi impresionirao svojom grafikom (i na tome mu svaka čast). U Far Cryju 2 ćete imati potpunu slobodu napredovanja kroz igru (dakle nema linearnosti kao kod Crysisa) na punih 50 kvadratnih kilometara. Radnja se odvija u pustinji, a okoliš će uključivati gotovo sve šta možete očekivati od jedne velike pustinje: pustinju, prašumu, rijeke, potpunu prirodu i njene stanovnike: ptice, antilope, muhe, lišće koje leti po zraku, smjenu dana i noći, atmosferski uvjeti - vjetar, kiša, oluja, sunce... potpuno interaktivni okoliš: uništivi objekti, drveća, itd.
Protivnici "žive svoj život", nalaze se u kampovima, selima, imaju svoje patrole. Ako im ukradete auto i počmete bježat, oni će krenit za vama i bogami nisu baš lagani za ubit. Vi ćete također imati svoje prijatelje koji će vam pomagati kad vam je pomoć najpotrebnija, moći ćete zajedno napadati neprijateljska postrojenja, itd.
Za razliku od Crysisa, ovdje se drveće u potpunosti miče ovisno o vjetru. Okoliš je također zapaljiv, dakle ako s flamethrowerom zapalite suhu pustinjsku travu, ona će gorit i širit se, zapalit će i obližnja stabla, koja će također gorit. Ako okrene nevrijeme i zapuše jak vjetar, a vi bacite granatu okomito na strujanje vjetra, ona će pasti niz tok strujanja vjetra...
Ako vam dosadi ubijanje neprijatelja, možete se odlučit na vožnju jeepom do obližnje rijeke gdje ćete uočiti razne životinje, npr. antilope kako piju vodu, itd.
Premda kažu da su izradili potpuno novi engine za Far Cry 2, meni se čini da su oni dosta toga posudili od Crysisa i umnogo usavršili te dodali neke nove efekte da bi dobili još više na realnosti. Hardverski zahtjevi još nisu poznati, ali ukoliko pogledamo trenutnu pre-alpha snimku gameplaya, vidjet ćemo da su detalji na max, a maximum s kojim su to mogli pokrenuti je qx6850 procesor i dvije 8800 u SLI-ju, te igra izgleda da se vrti dosta glatko, šta se baš i ne bi moglo reći za Crysis...
No, kako je rekao jedan moj prijatelj rekao: "ma šta ti je, ovo su oni optimizirali svoj demo da im se vrti ovako glatko, kad igra iziđe na police opet će svima trzat, tako moraju napraviti da bi se hardver prodavao...". Nadam se da neće biti u pravu

Prvo malo screenshotova:





A ovdje je link na snimku njihovog pre-alpha demoa sa zatvorene prezentacije:

http://blog.ubi.com/farcry2/article.php?content_id=6814

Radi se navodno o ukradenom footageu, no sve mi se čini da je to isti način krađe snimke kao i kada je Severini trebao boost za podizanje popularnosti, pa je jadna cijela bila potresena snimkom koja je "procurila" na net...

Sve u svemu, 2008. će biti puna iznenađenja!
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 02:37   #2
apex13
Premium
Moj komp
 
apex13's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Finland
Postovi: 130

Izgleda dosta dobro! Al di je jos to od izlaska. Nazalos mislim da ti je frend u pravu sto se tice optimiziranosti ovoga sto vidis. Isto je bilo sa Crysisom i mnogim igrama prije izlaska, kao ono fino rade i nizu zahtjevne a kad ljudi to pokupuju opce razocaranje.
Meni na mojoj konfi far cry izgleda predobro i ide super, a kad crysis namjestim da ne steka izgleda puno losije od far cry-a koji stavim na max. I to sam zato kaj je far cry za jednu generaciju stariji.
Bojim se da ce 2008 biti puna iznenadjenja al najvise za moj novcanik ak cu htjeti zavrtiti neki noviji naslov. I naravno kad izidje Far cry 2 njega cu morati igrati na medium jer ce biti "optimiziran" al cu zato moci odigrati Crysis na max. I to ce tako vjerujem u nedogled. Sam kaj me muci to kaj je nekad komp mogao potrajati cak i 2 godine ak su komponente bile high end a sto vrijeme vise prolazi sve krace komp traje jel stalno nes novo.
Sam da nekak bolje optimiziraju taj far cry 2 jer fakat fino zgleda.
__________________
apex13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2007., 03:16   #3
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
neooo druze vratio si se bas gledam i vec kontam da ga necu igrat tako skoro jer ponovo ce biti ista prica oko grafike mogu odmah 2000€ stavit sa strane za par grafickih kartica jer nista drugo nije ni bitno ni koji proc imas ni koliko rama nista samo graficke i bas su jadni radi toga al dobro! ko ih sisa! quad kad pocnu korisiti u igrama ja cu promjenit jos 3 procesora u meduvremenu.....

btw neo koliko si imao FPS.ova na high detaljima u crysisu? i jesi mogao na maximum stavit?
jurbAs je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 03:54   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
neooo druze vratio si se bas gledam i vec kontam da ga necu igrat tako skoro jer ponovo ce biti ista prica oko grafike mogu odmah 2000€ stavit sa strane za par grafickih kartica jer nista drugo nije ni bitno ni koji proc imas ni koliko rama nista samo graficke i bas su jadni radi toga al dobro! ko ih sisa! quad kad pocnu korisiti u igrama ja cu promjenit jos 3 procesora u meduvremenu.....

btw neo koliko si imao FPS.ova na high detaljima u crysisu? i jesi mogao na maximum stavit?
Oj... brao sam banane po Africi u međuvremenu
Crysis nisam igrao na high detaljima nego cijelo vrijeme na very high, 1680x1050, no AA, driveri 169.09 beta. Uglavnom sam imao preko 23fps, s tim da bi na nekim mjestima palo do 18, a negdje i preko 35-40. To je, naravno, sa overclockanim procesorom i memorijom. Sa stock frekvencijama ne trebam niti pokušavat igrat na very high.
Cijelo vrijeme sam tako igrao, sve do zadnjeg nivoa kada si na onom nosaču aviona. Tu sam morao stavit medium/low detalje da bi bilo igrivo.
Prijatelju je isto tako zadnji nivo trzao i morao je smanjit detalje maksimalno, tako da mislim da je igra nešto s***ana na tom zadnjem nivou i da nije do hardvera. Bilo kako bilo, zanimljiva igra ali zbog svojih visokih zahtjeva ne zaslužuje visoku ocjenu kod mene, jer ovo već prelazi u sferu bezobrazluka.
Zaista mislim da postoje načini za napravit jednako lijepu igru (DX10 i svi ti efekti) ali da se vrti kao COD4 ili UT3, sa današnjim higher-end hardverom...
A ne ovako utrošiš xy novaca i misliš da imaš mašinu od kompjutera, a onda pokreneš Crysis i gledaš fakin slideshow...

Mislim, koga oni vuku za nos...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 09:16   #5
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
FC2 izgleda premoćno, ali hebiga kad nije ni beta ni alfa nego čak pre-alpha verzija...tako da ćemo se načekat, što nije ni tako loše jer dok izađe već ćemo svi imat 9900 GTX-ice u mašinama...i igrat ga bez brige na ultra detaljima...
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 01:15   #6
UnIwEST
Premium
Moj komp
 
UnIwEST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 109
Malo je propala Tema, al Ipak je to Far Cry 2

Evo Gameplay demo

Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=tU7lyFmgeFg
Part 2
http://www.youtube.com/watch?v=H-A8mEgWNcg
UnIwEST je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 13:06   #7
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Glupo je jedino sto nigdje ne pise na cem su ga vrtili i pod kojom rezom i sto svaki put kad ga pogode negdje, uvijek ga pogode u ruku i uvijek vadi metak na istom mjestu s istom animacijom.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 13:50   #8
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
rekli su da jos moraju dodati animacija u igru prilikom tog vadjena metka (ipak je pre-alpha)

jedino sto fali igri jest deformacija terena nakon explozija i toga..
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 14:30   #9
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Glupo je jedino sto nigdje ne pise na cem su ga vrtili i pod kojom rezom i sto svaki put kad ga pogode negdje, uvijek ga pogode u ruku i uvijek vadi metak na istom mjestu s istom animacijom.
slažem se...

Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
rekli su da jos moraju dodati animacija u igru prilikom tog vadjena metka (ipak je pre-alpha)

jedino sto fali igri jest deformacija terena nakon explozija i toga..
i s ovim se slažem
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 14:58   #10
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300