Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2011., 22:09   #1
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Samsung 206BW - problemi s paljenjem

Zbog prilično velike učestalosti problema s ovim monitorom po isteku garantnog roka, otvaram ovaj thread za sve one koji imaju ovaj model i susretnu probleme u radu.

Početni simptomi ovog kvara su "blinkanje" slike svakih nekoliko sekundi. Monitor se ne će upaliti kako treba, već se slika pojavi na vrlo kratko vrijeme, pa ponovo nestane i tako u nedogled.

U početnim stadijima monitor se ipak uspije upaliti nakon par minuta, ali s vremenom će u potpunosti prestati raditi.

Evo kako to izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=kHVw3K-Gfbo

Problem je u napajanju monitora (nekoliko nekvalitetnih kondenzatora), pa se srećom kvar može vrlo lako otkloniti zamjenom tih komponenata.
Nakon popravka, monitor ponovo radi kao nov.

Detaljniji opis kvara i kako ga otkloniti možete pročitati ovdje:

http://normsweb.com/tektips/sam206bw.shtml

Prijatelj i ja smo kupili taj monitor u razmaku od tjedan dana u ljetu 2007. godine. Zanimljivo je da nam je obojici počeo raditi probleme ovog mjeseca, također u razmaku od tjedan dana.

Uslikao je problematične kondenzatore, lijepo se vidi da su oba veća 1000uF kondenzatora nabubrila, iz gornjeg je čak i istekao elektrolit.



Uglavnom, toliko o kvaliteti korištenih komponenata.
Taman počnu rikavati po isteku garancije
Ovaj monitor nije bio jeftin kad se pojavio na tržištu, sramota je za samsung da koriste tako slabe komponente.

EDIT:
Našao sam par tema u kojima ljudi već spominju ovaj problem, eto, sad imate i "uradi sam" rješenje.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Ph03n1x. 07.04.2011. u 23:49.
Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na