Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2011., 16:02   #1
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Western Digital kupuje Hitachi GST

Zanimljiv deal se desava, nisam to ocekivao!

Citiraj:
Yow. Western Digital -- the company responsible for shipping the planet's first 1TB 2.5-inch hard drive way back in 2009 -- just announced a monstrous deal to acquire one of its primary competitors, Hitachi Global Storage Technologies. Both outfits have actually shown quite a few interesting HDD designs in recent months, and it's pretty clear that WD would rather not go at it alone any longer. Granted, these types of deals aren't entirely unheard of -- in fact, Seagate swallowed up Maxtor back in 2005 for a cool $2 billion. Under the deal, which is a mix of $3.5 billion in cash and $750 million in WD common stock, the two will combine in a way that sees the Western Digital brand and headquarters surviving, while Steve Milligan, president and chief executive officer of Hitachi GST, will join WD at closing as president. Hard to say what this will mean for consumer pricing and competition, but we're pretty certain the powers that be will be looking it all over for fairness before they hop in the blender during Q3. Full release is after the break.
http://www.engadget.com/2011/03/07/w...chi-gst-enter/
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 21:54   #2
CRO_VET
Premium
Moj komp
 
CRO_VET's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Šestanovac
Postovi: 396
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zanimljiv deal se desava, nisam to ocekivao!


http://www.engadget.com/2011/03/07/w...chi-gst-enter/

Baš sam to htio objaviti! Iskreno,imam loš predosjećaj u vezi kupnje Hitachi-ja,možda je bolje da su ostali samostalni ili da je bilo obrnuto.Čini mi se da je iza Hitachi-ja (IBM-a) više tehno napretka nego kod WD-a,tak d aje možda trebalo biti obrnuto,jer bi mi to više smisla imalo.To je moje mišljenje....
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
CRO_VET je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2011., 14:58   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ne sviđa mi se to. Kad se sjetim kako Seagateova kupnja Maxtora nije pomogla nijednom ni drugom, već je usosila firmu (famozna 7200.11 serija), strah me za ovu akviziciju jer su Hitachi oduvijek bili glasni i vibrirali su dosta. U principu, na 3,5" tržištu će ostati 2 igrača - Samsung i WD (Seagate ne uzimam za ozbiljno), dok će na 2,5" imati i Fujitsu kao konkurenciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 15:21   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
U svijetu Harmana, GM-ova i ostalih reketarskih filantropa koji na kraju uvijek guse inovaciju, ne veseli me procitati da je konkurencija spala na jednog igraca manje. Jedino izgleda da ovi misliti puno dalje ispred sebe, nego sto se mi zamaramo u nasim komentarima koji nam je disk drazi.

Imam dojam, kad se SSD omasovi na razini dnevne nabave, pocet ce stanceraj kakvog ni Verka nece moci otplesati od potraznje. Sve mi se cini da imena nece vise biti toliko vazna u masovnoj ponudi, pa mozda njihov pristup ima svoje razloge za neku novu spremnost u nadolazecoj igri. Mozda su vidjeli suparnika (buducnost) koji je veci od rivalstva sadasnjih igraca.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 17:03   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Stara smrdljiva kapitalistička kaže: Ako ga nemožeš pobjedit, kupi ga.
Također sam mišljenja da je ovo za nas potrošače loše, tko nas šta pita.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 22:18   #6
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne sviđa mi se to. Kad se sjetim kako Seagateova kupnja Maxtora nije pomogla nijednom ni drugom, već je usosila firmu (famozna 7200.11 serija), strah me za ovu akviziciju jer su Hitachi oduvijek bili glasni i vibrirali su dosta. U principu, na 3,5" tržištu će ostati 2 igrača - Samsung i WD (Seagate ne uzimam za ozbiljno), dok će na 2,5" imati i Fujitsu kao konkurenciju.
WD sto se pouzdanosti tice je katastrofa, svako malo pucaju particije, a onda disk test kaze da je disk ok. Seagate u pravilu izbjegavam jer se nisu bas pokazali, dok Hitachi je jedan od najpouzdanijih na trzistu, a u zadnje vrijeme kupujem samo Samsung i to green seriju koja je skoro jednako brza ko 7200 RPM konkurencija.

U svakom slucaju za Hitachi losa vijest, a za WD dobra.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 22:31   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Mislim da je to dobar potez samo za Hitachi, uzevši u obzir inertnost svih prozvođača diskova da uđu na tržište SSDa, odnosno gubitak tržišnog kolača u prodaji HDD-a od strane SSDa.

Mehanički diskovi nisu nikad bili jeftiniji a prostor pogotovo, a kako stvari stoje cijene idu i ići će još i niže.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 22:45   #8
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Mislim da je to dobar potez samo za Hitachi, uzevši u obzir inertnost svih prozvođača diskova da uđu na tržište SSDa, odnosno gubitak tržišnog kolača u prodaji HDD-a od strane SSDa.

Mehanički diskovi nisu nikad bili jeftiniji a prostor pogotovo, a kako stvari stoje cijene idu i ići će još i niže.
Daleko je SSD od prihvatljivog rijesenja za pohranu podataka, SSD od 64GB non enterprise RAID 0 znaci nije bio X25-E sam ubio u roku od tri tjedna samo s bazom podataka, X25-E su mi premali i preskupi tako da za mene i dalje je najbolje rijesenje SAS diskovi (4 kom) u RAID-u 10.

A WD poluproizvodi mi u linuxu bacaju errore tako da ih vadim van i sve mjenjam s Samsungom F4EG 2TB.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 23:40   #9
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
WD sto se pouzdanosti tice je katastrofa, svako malo pucaju particije, a onda disk test kaze da je disk ok. Seagate u pravilu izbjegavam jer se nisu bas pokazali, dok Hitachi je jedan od najpouzdanijih na trzistu, a u zadnje vrijeme kupujem samo Samsung i to green seriju koja je skoro jednako brza ko 7200 RPM konkurencija.

U svakom slucaju za Hitachi losa vijest, a za WD dobra.
Ne treba opet otvarat neku besmislenu raspravu i pričat o stvarima generalno.
Kad su diskovi u pitanju stvar je uvijek subjektivna.
Osobno imam pet WD diskova (neki rade godinama) i nikad ni najmanjeg problema, a jedan su mi Samsunga 2,5" pojeli bad sektori.

Inače, kako se razvijao hdd postojalo je valjda preko 200 različitih proizvođača, malih kompanija, neke su pojele veće, a neke su jednostavno propale.
Ako se ne varam, prije 10-ak godina je taj isti Hitachi kupio IBM-ovu proizvodnju diskova, uvijek je to igra većeg i jačeg.
Da bi se opstalo na tržištu proizvodnje bilo koje PC komponente potrebni su milijuni dolara (koje očito neki nemaju) pošto se radi o konstantnom istraživanju i razvijanju.
Po meni, još je i puno proizvođača ako pogledamo neke druge komponente PC-a gdje sve vode recimo AMD i Intel i AMD i nVidia, tu nema mjesta za 3 igrača, a kamoli 5.

Hitachi je ogromna kompanija ali im proizvodnja HDD-ova nije primarna i jedina kao WD-u i Seagateu, a ta dva igrača ja jedino i vidim u budućnosti.
Toshiba bi mogla biti sljedeću na meti većih iako su i sami nedavno kupili Fujitsu diskove, no to ništa ne znači.
Do sada su WD i Seagate uvijek bili tu negdje po prodaji, po 30% svaki drži udjel, sad ako pribrojimo Hitachieve diskove onda je očito da je WD trenutno broj 1.
Samsung je tu slabiji igrač, ne znam jel imaju i 10% udjela ali je to prejaka kompanija koja već godinama dominira u proizvodnji LCD-a tako da se ne brinem za njih i njima prodaja neke svoje prozvodnje možda nije ni potrebna kao što je bila Hitachiu.

Kažem, mislim da je neizbježno da se sve na kraju svede na 2 igrača, a ne bi me ni čudilo da WD pokupuje sve živo i neživo.
Pa prošle godine se sam Seagate nudio u privatne ruke pa su dobili ponudu od WD-a preko 7 milijardi dolara, ali se na kraju odustalo od svega.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 07:05   #10
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ne treba opet otvarat neku besmislenu raspravu i pričat o stvarima generalno.
Kad su diskovi u pitanju stvar je uvijek subjektivna.
Osobno imam pet WD diskova (neki rade godinama) i nikad ni najmanjeg problema, a jedan su mi Samsunga 2,5" pojeli bad sektori.

Inače, kako se razvijao hdd postojalo je valjda preko 200 različitih proizvođača, malih kompanija, neke su pojele veće, a neke su jednostavno propale.
Ako se ne varam, prije 10-ak godina je taj isti Hitachi kupio IBM-ovu proizvodnju diskova, uvijek je to igra većeg i jačeg.
Da bi se opstalo na tržištu proizvodnje bilo koje PC komponente potrebni su milijuni dolara (koje očito neki nemaju) pošto se radi o konstantnom istraživanju i razvijanju.
Po meni, još je i puno proizvođača ako pogledamo neke druge komponente PC-a gdje sve vode recimo AMD i Intel i AMD i nVidia, tu nema mjesta za 3 igrača, a kamoli 5.

Hitachi je ogromna kompanija ali im proizvodnja HDD-ova nije primarna i jedina kao WD-u i Seagateu, a ta dva igrača ja jedino i vidim u budućnosti.
Toshiba bi mogla biti sljedeću na meti većih iako su i sami nedavno kupili Fujitsu diskove, no to ništa ne znači.
Do sada su WD i Seagate uvijek bili tu negdje po prodaji, po 30% svaki drži udjel, sad ako pribrojimo Hitachieve diskove onda je očito da je WD trenutno broj 1.
Samsung je tu slabiji igrač, ne znam jel imaju i 10% udjela ali je to prejaka kompanija koja već godinama dominira u proizvodnji LCD-a tako da se ne brinem za njih i njima prodaja neke svoje prozvodnje možda nije ni potrebna kao što je bila Hitachiu.

Kažem, mislim da je neizbježno da se sve na kraju svede na 2 igrača, a ne bi me ni čudilo da WD pokupuje sve živo i neživo.
Pa prošle godine se sam Seagate nudio u privatne ruke pa su dobili ponudu od WD-a preko 7 milijardi dolara, ali se na kraju odustalo od svega.
Ne bi ovo napisao da nemam dovoljno velik uzorak, znaci na preko 100 diskova najveci postotak puknutih particija ima upravo WD, dok disk i dalje radi dobro, znaci nije za garanciju, dok kod Seagate je to zanemariv broj. Raptori u serverskom okruzju su isto pucali to je bila katastrofa koliko sam s njima imao problema, o green seriji sam vec napisao. Jedini disk koji mi je bio dobar je bio WD 3.2GB kasnije svakom WD-u je pukla particija ili je poceo klikati.

S IBM-om sam isto imao problema, dok Hitachi ima jedne od najpouzdanijih diskova, jako malo ih se vraca, zato sam i rekao da mi je zao da ce Hitachi prodatati svoj odjel za diskove, sad jedino ostaje Samsung s kojim nisam do sada imao problema, ali Samsunga imam tek 20 komada.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2011., 10:12   #11
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ako se ne varam, prije 10-ak godina je taj isti Hitachi kupio IBM-ovu proizvodnju diskova, uvijek je to igra većeg i jačeg.
I tu je upitno tko je i veći i jači.

Veličina i snaga u takvim segmentima ne znače ništa, koliko troškovi i zarada i fokus tvrtke na taj segment. Konkretno, kod tih sustava je, recimo, IBM još u R&D igri.

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Da bi se opstalo na tržištu proizvodnje bilo koje PC komponente potrebni su milijuni dolara (koje očito neki nemaju) pošto se radi o konstantnom istraživanju i razvijanju.
PC komponente su tu najmanje bitni i najmanje zarađuju, posebno kad se suporede s troškovima R&D-a.

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Hitachi je ogromna kompanija ali im proizvodnja HDD-ova nije primarna i jedina kao WD-u i Seagateu, a ta dva igrača ja jedino i vidim u budućnosti.
Većina je ljudi pretpostavljala da bi prije bila obrnuta kupnja, WD nije veliki igrač, a u poslovnom segmentu su samo postojali praktički Hitachi i Seagate.

Inače, Hitachi je još uvijek jedan od većih igrača u enterprise segmentu, puno veći od WD-a i Seagatea zajedno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 12:13   #12
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Baš šteta za Hitachi. Imam dva njihova diska, ovaj stariji je sistemski već nekih 7 godina i radi besprijekorno. Nekako sam mislio da će se prije Seagate prodati nekome zahvaljujući svim svojim problemima sa diskovima nego Hitachi za kojeg i nisam baš čuo nekakvih pritužbi.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 06:06   #13
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
nije mi jasno samo zašto toliko ljudi vidi Seagate kao nekog malog igrača i kao pojam "loših" diskova? zbog jedne defektne serije ili šta? pa 7200.10 i 7200.12 su odlični diskovi. niti jedna tvrtka koja je proizvodila diskove nije imala sve serije besprijekorne. sjećam se da je i nekadašnji IBM, prije nego ih je kupio Hitachi, isto imao zajeba.

ovo da je WD kupio Hitachi me ne čudi. zadnjih par godina su postali agresivniji na tržištu. oduvijek je WD bio tu ali je bilo i dosta drugih igrača (Quantum - Maxtor, Seagate, IBM - Hitachi, Fujitsu, Samsung itd). sada kako se brojka smanjila na par njih normalno je da će početi preuzimanja.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote