Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2007., 19:53   #121
Pezzaa
Premium
Moj komp
 
Pezzaa's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: TZ
Postovi: 296
auuu... naravno da trebas iskljuciti auto postavku voltaze, pa covjece to je osnovno, nikad ne drzi voltaze na auto kad clockas jer ploca moze dati enorman napon i skuriti ti sve... sad sto se tice coolera, ja ti ga licno ne bi preporucio jer on ima problema i sa hladenjem C2D proc, a da ne pricamo o Q i to u B3 reviziji.... a probaj ici na stock voltazi , vidi dokle je max, mozda i uspijes izvuci tih 3 Ghz, a mozda i ne, ako ne bude stabilan malo mu povecaj voltazu pa opet testiraj dok ne bude 100% stabilan... pozz
Pezzaa je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 21:44   #122
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Hvala na brzim odgovorima. Dobro da sam pitao, odmah ću staviti voltažu na stock i vidjeti dokle ide.
A što se coolera tiće, stvarno nemam puno izbora ako ne mislim skidati pasivce s ploče.
Ako tko pouzdano zna koji cooler paše na tu ploču i to rev. 1.0 više sam nego otvoren za prijedloge.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 17:46   #123
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Hvala na brzim odgovorima. Dobro da sam pitao, odmah ću staviti voltažu na stock i vidjeti dokle ide.
A što se coolera tiće, stvarno nemam puno izbora ako ne mislim skidati pasivce s ploče.
Ako tko pouzdano zna koji cooler paše na tu ploču i to rev. 1.0 više sam nego otvoren za prijedloge.
Poz.
Imam ju i ja, od coolera ti definitivno preporucam Big Typhoona 120 ili VX(mozda bolje VX jer nemoras skidat CrazyCool backplate), u biosu (na main screenu) stisni Ctrl+F1 to ce ti otvorit jos neke opcije za OCanje. Cpu napon (Vcore) stavi na MANUAL i na nekih 1.3-1.4(probaj koji najnizi zadovoljava) i zavrti Orthos test jedno 30min a sa CpuZom mjeri dali ti napon skace gore dole....meni je napon uber stabilan na 1.360V u svim rezimima rada
EIST i C1E na DISABLE
A postavke auto clockanja na STANDARD (nikako ne na turbo ili votever...).
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 22:21   #124
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Citiraj:
Autor Pezzaa Pregled postova
sad sto se tice coolera, ja ti ga licno ne bi preporucio jer on ima problema i sa hladenjem C2D proc, a da ne pricamo o Q i to u B3 reviziji....
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Poz.
Imam ju i ja, od coolera ti definitivno preporucam Big Typhoona 120 ili VX(mozda bolje VX jer nemoras skidat CrazyCool backplate).
slazem se s ovim
zalman ti je vise neka sminka nego sto su dobri cooleri, zna se nac i pokoji dobar ali obicno su cijenom u +350kn sto je jako veliki minus kad uzmes u obzir da arctic coolingovi freezeri koji su relativno slicnihg performanski kostaju po 100 150 kn

osobno sam imao CNPS 9500 za kojeg sam dao 370 kn
hladio je jako dobro kad proc nije bio clockan idle: 26C load: oko 40-42
poslje sam uzeo sonic tower idle 28C load: 38C

ali kad se klokne situacija se opako mijenja nisam siguran na kolko je bio OC davno je to bilo ali se ovih tempa bas sjecam jer sam negdje vec pisao kolko je sonic bolji kad se klokne
Zalman idle: 43 load: komp se ugasi na 65C jer ga cooler nemre ohladit
Sonic idle 35 load 47

moja preporuka ti je freezer 7 pro 175 kn al nisam ziher dal ti stane na MBO
iz ovog se da zakljucit da stane cooler gore
http://www.pcsilenzioso.it/forum/showthread.php?t=964
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 22:47   #125
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Poz.
Imam ju i ja, od coolera ti definitivno preporucam Big Typhoona 120 ili VX(mozda bolje VX jer nemoras skidat CrazyCool backplate), u biosu (na main screenu) stisni Ctrl+F1 to ce ti otvorit jos neke opcije za OCanje. Cpu napon (Vcore) stavi na MANUAL i na nekih 1.3-1.4(probaj koji najnizi zadovoljava) i zavrti Orthos test jedno 30min a sa CpuZom mjeri dali ti napon skace gore dole....meni je napon uber stabilan na 1.360V u svim rezimima rada
EIST i C1E na DISABLE
A postavke auto clockanja na STANDARD (nikako ne na turbo ili votever...).
Da, znam za te coolere, no čitao sam da TT Big Typhoon je ugradiv no uz neke modifikacije. Za VX neznam, pa me zanima dali sigurno paše na matičnu bez skidanja pasivaca (za crazycool si rekao).
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 21:39   #126
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Da, znam za te coolere, no čitao sam da TT Big Typhoon je ugradiv no uz neke modifikacije. Za VX neznam, pa me zanima dali sigurno paše na matičnu bez skidanja pasivaca (za crazycool si rekao).
ja imam VX gore i ide savrseno na nju, nemoras nista skidat ni modificirat..

PS
BT 120 ima "postolje" koje dodje na mjesto Crazycoola te zahtjeva skidanje maticne iz kucista(mada 120ka ima tisi ventilator).
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 17:00   #127
hrast
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Pomoć pri overclocku

Trebao bih pomoć pri overclocku Q6600. Htio bi clockati na 3,0 znam da treba isključit EIST i C1E to sam isključio fsb sam stavio na 333 množitelj na 9, memorija je supertalent 4gb na 800 Mhz množitelj od memorije sam stavio 2.40, PCIE freq sam stavio na 100 i sad me zanima kolko trebam stavit voltaže dal trebam povećat i za koliko? defaultna voltaža od procesora po BIOSU je 1,216.
hrast je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 17:10   #128
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor hrast Pregled postova
sad me zanima kolko trebam stavit voltaže dal trebam povećat i za koliko? defaultna voltaža od procesora po BIOSU je 1,216.
jel na kutiji od cpu lijepo pise 1.35V?

http://img260.imageshack.us/img260/1...0009bo9hj9.jpg

onda stavi toliko i ne brini.
kada tako provjeris da sve radi OK(pustis cpu test preko noci recimo),
onda mozes spustati napon polagano i svaki puta istestirati jel sve stabilno...dok ne dodjes do nekog minimuma...

no mozes kasnije i povecati preko 1.35 ako pozelis ici dalje clockati....
jer, kako mislis da se predje nekih 3.6GHz
(dobar cooler i ne bu ti nista bilo ni za 24/7, samo nemoj pretjerivati)
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 17:26   #129
hrast
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Namjeravam uzet ovih dana thermaltake big typhoon vx. dal trebam povećat i voltažu rama pošto je množitelj 2,40 dakle rade na 800? I kad pokrenem u win cpu-z core speed mi malo oscilira 5 mhz dolje gore jel to normalno?
hrast je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 00:28   #130
hrast
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
ispričavam se zbog otvaranje 2 teme novi sam na forumu jel mi može itko pojasnit di izmjerim na matičnoj voltažu za +12v za procesor? u biosu sam ugasio EIST i C1E ali mi everest i speed fan i dalje pokazuju za +12V da je 2v! a za rame sam pitao dali trebam povećati voltažu ako rade na defaultu 800 mhz kad clockam proc na 3.0 stavio sam fsb 333 množitelj proc 9 a za rame množitelj 2.40 tako da rade na 800 mhz. inače komp je q6600, p35c-dsr3, 2x2gb supertalent 800 mhz,8800gt!
hrast je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 01:16   #131
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor hrast Pregled postova
ispričavam se zbog otvaranje 2 teme novi sam na forumu jel mi može itko pojasnit di izmjerim na matičnoj voltažu za +12v za procesor? u biosu sam ugasio EIST i C1E ali mi everest i speed fan i dalje pokazuju za +12V da je 2v! a za rame sam pitao dali trebam povećati voltažu ako rade na defaultu 800 mhz kad clockam proc na 3.0 stavio sam fsb 333 množitelj proc 9 a za rame množitelj 2.40 tako da rade na 800 mhz. inače komp je q6600, p35c-dsr3, 2x2gb supertalent 800 mhz,8800gt!