Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2023., 23:18   #70351
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Nisam na snijegu ,ali na kisi i zima/lito dalmaciji sasvim ok guram vec 2 g. bez problema i to nisu neke ni extra skupe kumho solus.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 07:27   #70352
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
Da se nadovežem za temu dječjih kolica. Trenutno dijete ima 9 mjeseci.

Ne možeš usporediti jaje i košaru!

Mi smo uzeli sve, adaptere za jaje i košaru. Prvih mjesec-dva je bilo jaje na kolica i taj sistem, uzmi i stavi - to je praktično naravno. Ali položaj djeteta u košari i jajetu je full drugačiji i po meni je košara zdravija i prirodnija, pogotovo jer ide do 6 mjeseci i nakon toga klasična kolica.

Ista stvar kao i xlr. A i kad vidiš kako se dijete muči u tom jajetu, uvijek je mokro i preznojeno, košara je top!

Ogromna, smeta, teško ju u auto stavit ali išli na more s djetetom od 4 mjeseca i stalno smo košaru vozali.


Naravno, naći ćeš svakakva mišljenja i iskustva. Svako dijete je drugačije, neko ne voli jaje, a neko mrzi košaru jer manje vidi iz nje. Ali ja bi i kod idućeg djeteta košari dao prednost!
Potpis.

Jaje nije dobro za djetetovu kralježnicu. Dobili smo od pedijatrice savjet da u njemu nije dulje od sat - sat i pol u komadu pa su nam putovanja bila malo zeznuta tih prvih par mjeseci, ali preživjeli smo. U košari je u prirodnom položaju, dok je u jajetu dijete spigano ko kifla.

Mi smo u potrazi za dodatnom sjedalicom za baku/dedu ili za naš auto pa njima damo svoju. Imamo bazu i sjedalicu, kupio sam dodatnu bazu za starce i sad nam sjedalica ne ide u nju što je moja greška jer nisam provjeravao jedno i drugo, samo jaje koje smo tada koristili.

Ovu @calypso preporučuje, ne izgleda loše. Gledao sam neke maxi cosi za 2500-3000kn, sve mi to djeluje identično.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 09:02   #70353
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Sretno.

Meni treba žena roditi krajem 3.2024. pa sam eto bacio se u kupovinu.

Jaje maxi cosi cabriofix iz 2021. Kupio sam rabljeno jaje + bazu za 200 eura.

https://www.magicbaby.hr/maxi-cosi-a...gurabilni.html

Inače je baza 150-200 i jaje još toliko. Računaj da ti je dijete u jajetu jaki jako kratko tipa 6mj do max valjda godine dana ili kraće, a to bolje znaju oni kaj imaju veće klince.

Ako se ne varam sjedalice/baze ne smiju biti starije od 6 godina i ne smiju sudjelovati u prometnoj nesreći.

Kolica koja kupuješ trebaš gledati koja su ima ona neka kišobran pa 2u1 pa 3u1 itd...

Mi smo jučer uzeli https://babyland.hr/proizvod/kinderk...day-2u1-ptice/

Cijena je bila 518 ojra.

Dobiješ "sportski" i košaru, a jaje ide od maxi cosi. Neki proizvođači su kompatibilni sa ili bez adapetar, a neki nisu kompatiblni.

Kaj ću dalje od sjedalica uzimati kako će mala rasti nemam pojma ali vjerojatno ću uzimati još jednu maxi cosi bazu za ženin auto i sjedalice koje će biti kompatibilne, a dobre na testovima.


p.s cybex je dosta skup ne znam ako je s jajima i bazama ali znam da su im kolica 800-1000 ojra. Gledao sam pokoji review i malo ih "pipkao" u dučanu ali ne vidim zašto bi koštala x2 više od kinderkrafta, jolea, maxi cosi itd...

sretno sve u svemu s odabirom.
Hvala na savjetima. Termin nam je sličan pa gledam sve pripremiti. Kolica već imamo 3u1 pa jedino gledam sada opcije za auto da je što lakše to sve iskombinirati.
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 09:29   #70354
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Kakva su vasa misljenja o cjelogodisnjim gumama
Po nekim testovima ispada da su bolje po mokrom i opcenito za ove blage zime bez snijega od zimskih guma koje su mozda jedino bolje po snijegu koji je prisutan u mozda 1% slučajeva
Idemo opet (nakon guma idemo na benz vs dizel vs ev) ? Ima ti tu dosta ekipe sa cross climate 24 Hankook Kinergy 4S2 H750 i Goodyear Vector 4Seasons Gen-2/3

Svi su sretni i zadovoljni.

Nisu bolje po mokrom niti po suhom ali su balans između svega.

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Potpis.

Jaje nije dobro za djetetovu kralježnicu. Dobili smo od pedijatrice savjet da u njemu nije dulje od sat - sat i pol u komadu pa su nam putovanja bila malo zeznuta tih prvih par mjeseci, ali preživjeli smo. U košari je u prirodnom položaju, dok je u jajetu dijete spigano ko kifla.
Da, nije. A s obzirom da nam je životni stil hodanje makar 1-1,5-2h dnevno za nas opcija "samo jaje" nije opcija. Sve ovisi kakav ti je životni stil.

Citiraj:
Autor Incre_Dible Pregled postova
Hvala na savjetima. Termin nam je sličan pa gledam sve pripremiti. Kolica već imamo 3u1 pa jedino gledam sada opcije za auto da je što lakše to sve iskombinirati.
Nema na čemu ali računaj da sam isto njubara te isto istražujem kao i ti.

Jedino ću gledati kada mala poraste baze s rotacijom za ženu. Meni nije problem dizati veće kilaže dok je za nju to već ipak problem.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 09:37   #70355
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Sretno.

Meni treba žena roditi krajem 3.2024. pa sam eto bacio se u kupovinu.

Jaje maxi cosi cabriofix iz 2021. Kupio sam rabljeno jaje + bazu za 200 eura.

https://www.magicbaby.hr/maxi-cosi-a...gurabilni.html

Inače je baza 150-200 i jaje još toliko. Računaj da ti je dijete u jajetu jaki jako kratko tipa 6mj do max valjda godine dana ili kraće, a to bolje znaju oni kaj imaju veće klince.

Ako se ne varam sjedalice/baze ne smiju biti starije od 6 godina i ne smiju sudjelovati u prometnoj nesreći.

Kolica koja kupuješ trebaš gledati koja su ima ona neka kišobran pa 2u1 pa 3u1 itd...

Mi smo jučer uzeli https://babyland.hr/proizvod/kinderk...day-2u1-ptice/

Cijena je bila 518 ojra.

Dobiješ "sportski" i košaru, a jaje ide od maxi cosi. Neki proizvođači su kompatibilni sa ili bez adapetar, a neki nisu kompatiblni.

Kaj ću dalje od sjedalica uzimati kako će mala rasti nemam pojma ali vjerojatno ću uzimati još jednu maxi cosi bazu za ženin auto i sjedalice koje će biti kompatibilne, a dobre na testovima.


p.s cybex je dosta skup ne znam ako je s jajima i bazama ali znam da su im kolica 800-1000 ojra. Gledao sam pokoji review i malo ih "pipkao" u dučanu ali ne vidim zašto bi koštala x2 više od kinderkrafta, jolea, maxi cosi itd...

sretno sve u svemu s odabirom.
Kaj se tiče sjedalica za ŠKODU ja ne bi išao ispod RECARO.
Eventualno Ferrari.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 10:43   #70356
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Potpis.

Jaje nije dobro za djetetovu kralježnicu. Dobili smo od pedijatrice savjet da u njemu nije dulje od sat - sat i pol u komadu pa su nam putovanja bila malo zeznuta tih prvih par mjeseci, ali preživjeli smo. U košari je u prirodnom položaju, dok je u jajetu dijete spigano ko kifla.
Točno to, nije dobro da je predugo u jajetu dijete, tj. bebač.
Mi smo radili pauze kad bi putovali dulje od 1,5, 2 sata, malo stali na odmorištu da izvadimo bebu iz jajeta.
Uskoro će biti tri godine da sam kupio Cybex Gold Solution S-Fix sa njemačkog amazona - sa dostavom u Hr me ispalo par sto kuna jeftinije nego kod nas a i bio je veći izbor boja.
Jaje i ona prva sjedalica su bile Maxi Cosi sa bazom i sa tima i sa ovom Cybex smo jako zadovoljni.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 10:54   #70357
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
OK, kad pricamo o djecjim kolicima (ne znam kolko to ide u temu sa autima, al cinjenica je da imaju 4 kotaca), evo par savjeta...

1. Zaboraviti one 2u1 i 3u1 kombinacije... Zadnja stvar koju ces koristiti je kosara, svi koriste jaje jer je puno prakticnije... Montiras jaje na kolica i to je to, dodjes do auta, ubacis u auto, kolica nabrzak spremis i stavis u gepek i idemo...

2. Kolica trebaju biti sto laksa i po mogucnosti sto drndavija da dijete bolje spava... Recimo, Chicco Oh-lala su meni osobno vrhunska kolica jer su aluminijska i imaju 3.8kg, no ne znam da li su dostupna... Nisu kisobran kolica, ali nisu ni daleko od toga jer ne zauzimaju puno mjesta (kao sklopljena balkonska stolica)... Uglavnom, cijenom moraju biti preko 120-130EUR, sve ispod toga ce se raspast... Gornja granica po tezini za kolica je nekih 7-8kg, sve preko toga je tesko za nosit i nemre se baratat sa jednom rukom (sto svi vrlo brzo nauce cijenit)...

Mi smo u Chicco Ohlala drzali malenu otkad se rodila pa do njene druge godine... Sada je 'veka cura' i vise joj ne trebaju kolica...

Vidiš, mi smo košaru koristili hrpu puta, ono baš hrpu. Plus imali smo neku kombu koja je sadržavala i fiksne noge za nju, pa smo i u boravku koristili košaru kao priručni ležaj i sl.





Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Jaje uzmes odvojeno, to obicno dolazi sa kolicima... Ne treba ti isofix za jaje, tako da se sa time ne zamaras...

Sto se sjedalice tice, preporucio bih Cybex, recimo Pallas G i-Size... Cybex sjedalice imaju jastuk ispred djeteta tako da ih dodatno stiti u slucaju sudara, a lakse im je za spavat jer ne padaju prema napred... Jastuk ima svoje kopce sto dosta olaksava montazu djeteta... Eh, da, kada narastu, NE MOGU se otkopcat niti se igrat sa kopcom sto zna bit problem kod nekih znatizeljnih klinaca...

Kasnije kada narastu, maknes jastuk i onda se kopca sa pojasom od auta... Kada jos porastu, mozes maknut naslon... Pa ako jos porastu mozes i booster tako da ostanu samo na jastuku sjedit... Uglavnom, do 15. godine se moze koristiti, iako je meni to blesavo...

Po svim testovima, Cybex je u pravilu pri vrhu...

https://www.cybex-online.com/en/dk/p...i-Size_EN.html


Mi imamo isto taj Pallas G i-Size, za sada prezadovoljni. Mali sada ima dvije godine, sve kako treba. Mislili smo da će biti problema zbog tog "jastuka" ispred, ali od prve su kliknuli.


Šta god odlučio, ja bi išao na isofix u svim kombinacijama. Naime, kupili smo neku random sjedalicu za auto od bake i dede. Na žalost, uštedio sam 50€ i uzeo bez isofixa, i sad mi je žao ko psu.
Prošao sam upute 10 puta, pogledao hrpu videa, fiksirana je kako treba, sve je ok, ali ta stolica je po cijelom autu.
Isofix zakopčaš, gore top tether i to je to, nema mrdanja.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 12:51   #70358
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 14:24   #70359
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Jel ja nesto propustam ili nigdje ne pise niti koja je metodologija, niti tko su partneri?

BTW, mi smo uzeli onu Lionello ili kako vec sjedalicu, cca 200eura, isofix, rotira se. Rotacija je korisna dok je dijete malo, cca do 3. rodjendana bi rekao da ima smisla ali nije neophodna. S druge strane Isofix je vrh, od jednostavnosti selidbe iz auta u auto do cvrstoce drzanja, bez tog ne bi gledao sjedalicu.

Ali vise nikad ne bi uzeo ovu lionelo, a vjerojatno niti jednu koja nije neki brand name. Makar je ova imala super i puno revieowa na amazonu. Dakle, nakon jedno 2 godine je kopca koja drzi remenje popustila do te mjere da ako jace povuces remen prema gore kopca se otkopca. Dakle valjda zubac ili sto vec se izglodao i kopca vise ne drzi. Sasvim slucajno sam skuzio, potegnuo sam za zakopcano remenje iz vise ne znam kojeg razloga i otkopcao remenje. Isto tako, remenje je postalo prekratko (prebacili smo se na pojas) puno prije nego neka brand sjedalica koju ima frend, ne znam na pamet marku ni model. Srecom za novcanik su se te dvije stvari poklopile u isto vrijeme.
Anegdotalno je ali eto, ja sam se opekao pa sad imam predrasude, jbg
Kosara je super ako hoces setati dijete u kolicima dok je malo, jaje je samo za auto i dijete ni ne smije u njima biti predugo. Nemoj uzeti prevelika kolica jer ce ti biti problem provlaciti se okolo i strpat ih u auto. Veci kotaci su bolji od manjih. Generalno gledaj se prebaciti u neka lagana kisobran kolica sto prije jer ces si olaksati zivot beskonacno u odnosu na velika kolica.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 14:35   #70360
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Šta god odlučio, ja bi išao na isofix u svim kombinacijama. Naime, kupili smo neku random sjedalicu za auto od bake i dede. Na žalost, uštedio sam 50€ i uzeo bez isofixa, i sad mi je žao ko psu.
Prošao sam upute 10 puta, pogledao hrpu videa, fiksirana je kako treba, sve je ok, ali ta stolica je po cijelom autu.
Isofix zakopčaš, gore top tether i to je to, nema mrdanja.
Pricao sam o JAJETU... Za jaje ne treba isofix, uostalom, jaje niti nema isofix, nego postoje baze za jaje, ali prekomplicirano je to...

Sto se jajeta tice, vidim da se prica da nije dobro za dijete da bude duze od sat vremena u jajetu... Moguce da ovisi o tipu jajeta, jer u nekima djeca stvarno sjede zguzvana, no nemojte zaboraviti da postoje jastucici, na kraju krajeva uzmes tetra pelenu i presavijes nekoliko puta ako nemas jastucic... Mi smo koristili jaje i 3u1 kolica od Graco i bio sam najsretniji na svijetu kada sam ih se rijesio... Jaje je bilo dobro, ali sve ostalo je bilo preglomazno... Kad dodjes u Rijeku ili neki grad u kojem imas puno stepenica, brzo shvatis da je tezina kolica jedino sto je bitno...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 14:55   #70361
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Maxi cosi marble jaje dolazi sa isofix bazom. Jaje se može postaviti u skoro ležeći položaj pa je puno udobnije

Onaj tko nije probao isofix jaje i kaže da ne treba isofix je u zabludi

Sigurnije je plus montaža i demontaža su 10x brze

Zadnje izmijenjeno od: buljaka. 07.11.2023. u 15:15.
buljaka je offline   Reply With Quote