Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2023., 19:51   #18361
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/pa...c-tx-55lz2000e

Puna cijena 22tkn.

A akcijska, 15tkn
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2023., 21:30   #18362
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Ispod target-a ili ispod nabavne cijene? Jer ako su ga prodali ispod planirane marže,onda samo nisu zaradili koliko su mislili.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Ispod nabavne...vidis da su u minusu
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2023., 22:14   #18363
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/pa...c-tx-55lz2000e

Puna cijena 22tkn.

A akcijska, 15tkn

Ne znam po čemu bi bio bolji od LG OLED G2 koji 55" košta 1.500 €.
Koliko sam upoznat, isti panel je u G2 i u tom top modelu od Panasonica i mislim da Panasonic ima puno bolje zvučnike.
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2023., 16:56   #18364
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Daten Pregled postova
Ne znam po čemu bi bio bolji od LG OLED G2 koji 55" košta 1.500 €.
Koliko sam upoznat, isti panel je u G2 i u tom top modelu od Panasonica i mislim da Panasonic ima puno bolje zvučnike.
Ne znam ni ja.. Ali, kolko sam citao, zvuk rastura na panasonic oledu, mada je i dalje preskup bez obzira na zvucnike koje su ugradili..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2023., 19:36   #18365
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ma ko jos kupuje tv radi rasturanja zvuka, kad taj jadan zvuk satre u prasinu SVAKI najjeftiniji vanjski izvor zvuka, kao bilo koji jeftini 5.1 komplet za PC ili pak najjeftiniji soundbar.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2023., 19:48   #18366
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
nemoze biti toliko kvalitetan zvuk, kada su ti oledi toliko tanki da te strah ga montirat a da ga ne polomis. nema mjesta za kvalitetne zvucnike

mislim da je red da ako kupujes telku od 2k eura da uzmes makar najeftiniji soundbar da dobijes bolje iskustvo
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2023., 20:37   #18367
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Sve to stoji, al i dalje usprkos zvucnicima ili kojecemu, cijena je prenapuhana.. Cak mogu rec da su sad cijene oled telki kolko tolko ok, al jos su povisoke i onda dodje panasonic i zavrti ti se u glavi od te cifre, zbog ceg je tocno skuplji od konkurencije, to malo tko zna A da je bas panasonic van konkurencije, sumnjam..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 11:01   #18368
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Hmmm čudno kako se nikada nisi zapitao zašto Sony ima (oduvijek) prenapuhane cijene?

https://www.mall.hr/oled-tv/sony-xr5...ogle-tv-100-hz

Tv koji bi trebao biti u rangu LG B ili čak A serije, skuplji je cca 3 tkn od C2 , koji je u svim segmentima bolji tv.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 12:33   #18369
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Hmmm čudno kako se nikada nisi zapitao zašto Sony ima (oduvijek) prenapuhane cijene?

https://www.mall.hr/oled-tv/sony-xr5...ogle-tv-100-hz

Tv koji bi trebao biti u rangu LG B ili čak A serije, skuplji je cca 3 tkn od C2 , koji je u svim segmentima bolji tv.
Nisu normalni, taj oled ne vrijedi ni približno.. Za tu lovu se uzme novi LG G2 EVO OLED..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 13:36   #18370
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Hmmm čudno kako se nikada nisi zapitao zašto Sony ima (oduvijek) prenapuhane cijene?

https://www.mall.hr/oled-tv/sony-xr5...ogle-tv-100-hz

Tv koji bi trebao biti u rangu LG B ili čak A serije, skuplji je cca 3 tkn od C2 , koji je u svim segmentima bolji tv.
Super mi je kad netko toliko energetično i često pokušava uvjeriti druge u svoje viđenje stvari i toliko je uvjeren u točnost svog stajališta i smatra da su njegove potrebe i želje jedine ispravne

Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
(oduvijek) prenapuhane cijene
Oduvijek? Koliko si njihovih CRT-a u životu kupio? Jesu li bili baš neopravdano prenapuhani cijenom i identični konkurenciji?

Sony je (oduvijek) premium marka, pa samim time i jako često skuplja od konkurencije.
Ako želiš kupiti best-buy proizvod - to u 99% slučajeva nije sony.
Misliš da si otkrio nešto novo s tim?

Da dio cijene ide na ime - ide.
Ali da često ima i drugih razloga za tu cijenu - ima.

Osobno svaki put gledam što najviše paše mojim potrebama i željama ali se nekako *uvijek dogodi da kupim sony video opremu.
No doduše to su svaki put bili njihovi high end modeli, a ne početni.

Moji glavni razlozi sa Sony su do sad bili:
1. build quality je uvijek do sad bio bolji od konkurencije
2. doslovno mi ni jedan njihov uređaj nije odapeo u 40 godina, osim projektora za kojeg se na kraju ispostavilo da sam si sam kriv
3. customer support je vrh
4. dobijem "nešto" bolje od konkurencije (ovisno o uređaju to može biti bilo što)

*Imao sam izlet u plazme sa Panasonicom

Primjer customer supporta iz prve ruke - kupio sam tamo negdje 2015.-16. njihov premium HT projektor, koji je riknuo zbog žešćeg prenapona.
Poslao sam email customer supportu, oni odgovorili doslovno u manje od sat vremena, poslali kurirskom službom novu kutiju za spakirati projektor (dakle govorim o sony customer supportu, ne o dućanu gdje sam kupio) te ponovo kurirsku službu za pokupiti paket drugi dan, primili projektor, rekli da treba promjeniti matičnu ploču od projektora ali da ju trenutno nemaju na lageru, pa mi poslali glanc novi projektor + dali dodatnu godinu garancije (daklem doslovno nova garancija za novi uređaj, što je u EU očekivano kad dobiješ novi uređaj, ali mi digli garanciju sa 2 na 3 godine) jer eto - sony

Da li tvrdim da su to razlozi zbog kojih bi svi ljudi trebali kupovati Sony? - ne.
Da li tvrdim da su to više nego dobri razlozi za neke ljude? - da.

Ne generaliziraj i ne navodi se samo svojim potrebama i željama kad pametuješ drugima
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 13:39   #18371
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Android (radi Kodi, Moonlight i slične aplikacije, ne treba ti vanjski box ili PC za skoro ništa), čita DTS, i stvarno ima bolje zvučnike (Acoustic Surface, panel je zvučnik). To je ono hardverski, u kvalitetu slike je teže ući. Ipak ću spomenuti Motion je na svim testovima još uvijek malo bolji, tvornička kalibracija boja je dosta bolja. I mislim da je češće dostupan s 5g garancije od LG-a (ali neću inzistirati na tome, ne znam točno).