Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2021., 13:28   #1
kiki85
Banned
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Pouzdanost Google-a?

Pozdrav, zanima me koliko je Google siguran, jel netko imao ukidanje accounta ili nemogućnost pristupa odjednom iz nejasnih razloga?

Jer Google koliko znam nema korisničke podrške niti bilo kome ljudskom se može obratiti u slučaju problema, automatizirano je sve.

Također koliko je siguran uz two-factor authentication?

Gmail namjeravam početi koristiti za posao i važni kontakti bi počeli ovisiti o njemu, ne znam koliko je to pametno.
kiki85 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 14:10   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Planiras koristiti Google Workspace ili? (https://workspace.google.com/pricing.html)
Ako mislis koristiti free gmail (isti odgovor i za sve ostale email servise) za posao, vjerojatno ne bi trebao.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2021., 14:46   #3
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Ja sam imao jednu situaciju gdje su mi iz neodređenih razloga obrisali jedan gmail account. Nije baš bio u upotrebi i oni su nekako zaključili kako to treba maknuti. I jednostavno jesu. Mislim da nije nikako niti moglo biti govora o zloupotrebi niti su se oni pozvali na takvo nešto.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 15:36   #4
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ima hrpa situacija gdje je ekipa gubila Google accounte, pa čak i poslovne prilike, i nisu mogli doći do čovjeka u supportu koji bi im pomogao.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 10:18   #5
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Kako je onda najbolje napraviti backup svih mailova?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 10:48   #6
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Složi si Imap lokalno i imaš zrcalnu kopiju gmail-a
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 13:10   #7
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ima hrpa situacija gdje je ekipa gubila Google accounte, pa čak i poslovne prilike, i nisu mogli doći do čovjeka u supportu koji bi im pomogao.
Iz prve ruke, Google aupport za G Suite je na razini 0. Ako se i jave, odgovori su genericki iz Q&A.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 13:23   #8
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ako je za posao, plati i koristi svoju domenu. Cijene su smiješne, od 2-5$ mjesečno.
Dobit ćeš bolji support, svoju domenu koju možeš prenijeti bilo gdje ako zatreba, i radit će isto ili bolje nego gmail.

Nemoj uzimati svoj web hosting pa na njemu držati email, nego baš kod ovih tvrtki koje su specijalizirane za email.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 19:15   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako je za posao, plati i koristi svoju domenu. Cijene su smiješne, od 2-5$ mjesečno.
Dobit ćeš bolji support, svoju domenu koju možeš prenijeti bilo gdje ako zatreba, i radit će isto ili bolje nego gmail.
Sto i gdje to mozes dobiti za "2-5$" mjesecno a da je isto kao GWorkspace?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 19:23   #10
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Koliko sam shvatio čovjeka, ne koristi Google workspace nego free gmail, tj. treba mu email koji radi.

Polarismail
Zoho
Fastmail
...
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2021., 19:54   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Koliko sam shvatio čovjeka, ne koristi Google workspace nego free gmail, tj. treba mu email koji radi.
Da, dobro, to smo prosli, koristi Gmail "za posao". Onda su mu ljudi sugerirali da mu je to skoro jednako kao da koristi HPT-ov tel.hr mail (usput, fun fact - domena je sad od neke xyz firme, a ne vise od HT-a ili tko ju je vec naslijedio dok je radila).

Tako da, od ovog sto si naveo, jedino mozda ZOHO moze teoretski uci u razmatranje s paketom usluga i svemu sto za 6$ mjesecno nudi Google Workspace.

Da, slazem se, ako trebas *samo* mail, zaista mozes ustediti malo skuplji espresso mjesecno sa konkurentskim opcijama koje si naveo, ali realno, cjelokupni ekosustav kojeg nudi Google (Docs, Meet, Cal i slicno) je u poslovnoj produktivnosti poprilicno nezamjenjiv. Mozda u nekim manjim sustavima Office365 moze konkurirati, ali cim se povecava broj korisnika i zahtjeva, za cloud bazirano rjesenje, nisam nasao nista slicno.

Jasno, sve sto ovdje pisemo je potpuno bespredmetno ako se i dalje drzimo toga da covjek hosta web na Wix-u i zeli poslovati preko besplatnog Gmaila (sto nije nuzno ni lose, pod uvjetom da ti mail nije primarni nacin poslovne korespondencije).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 20:31   #12
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Kako je onda najbolje napraviti backup svih mailova?

Možeš koristiti bilo koji mail klijent, ali mislim da treba uključiti na Googleu onu opciju da dopušta "nesigurnim" uređajima pristup SMTPu, onda možeš sinkronizirati sve mailove u lokalni mailbox od Outlooka, Thunderbirda ili klijenta koji koristiš i tako ih backupirati lokalno.

Besplatni Google account bi trebalo izbjegavati za ikakvu ozbiljniju komunikaciju, njihova razina odgovornosti je otprilike kao Facebook, mogu ti ukinuti account bez ikakvog objašnjenja i onda se možeš mučiti mjesecima dok dođeš do stvarne osobe u podršci koja će ti to uopće razmotriti, a pitanje je hoćeš li account ikad dobiti nazad.
Night je offline   Reply With Quote