Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2008., 15:58   #1
ervol
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagr
Postovi: 76
Exclamation Kučište i napajanje za 600kn?

Jel moguće kvalitetno rješiti kučište i napajanje za 600 kn, jedini uvjet je da bude tiho napajanje i da kučište ne bude neka rugoba totalna.

Ima li netko kakvu preporuku?
ervol je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 16:09   #2
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Za kakav komp ti treba napajanje... a sto se tice kucista to ti je najbolje da sam izaberes po izgledu, jer tesko da za 300-400 kuna mozes ici na kvalitetu...
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2008., 16:15   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 00:56   #4
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
dodaj jos 150kn i uzmi Antec NSK6580
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 01:32   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
dodaj jos 150kn i uzmi Antec NSK6580
mislim da bi se onda tema zvala ili case+psu=750kn, ili case+pasu=600kn (450kn:150kn).
tako moze jos dodati 150 kuna i uzeti corsa 450W.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2008., 14:56   #6
ervol
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagr
Postovi: 76
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
mislim da bi se onda tema zvala ili case+psu=750kn, ili case+pasu=600kn (450kn:150kn).
tako moze jos dodati 150 kuna i uzeti corsa 450W.
Koji bi bio onda prijedlog za case+pasu=750kn, ako je to dovoljno da dobijem kvaluitetno napajanje za svoj budući stroj kojeg planiram kupiti početkom 11. mjeseca. Valjda će i cijene nešto pasti.

Osnovni uvijet je da napajanje bude TIHo jer me ovaj Chieftech izludio.
ervol je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2008., 15:44   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Neznam IMHO ovo bi ti vjeroajtno bila OK kombinacija...

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=5983

Inače Cors VX 450W je oko 450-470kn pa kolko ti ostane love i nije za neke super caseove dosta ostaje ti od kvalitetnijih brandova cfieftec ili Sharkoon rebel 9 recimo...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 09:45   #8
ervol
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagr
Postovi: 76
A neki Big tower za 800kn? od Chiefteca, njihova napajanja bi trebala biti dobra. Ima BT za 400 + napajanje od 500W za nekih 400tinjak kn
ervol je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 10:28   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor ervol Pregled postova
A neki Big tower za 800kn? od Chiefteca, njihova napajanja bi trebala biti dobra.....
Citiraj:
Autor ervol Pregled postova
....Osnovni uvijet je da napajanje bude TIHo jer me ovaj Chieftech izludio.


sad ja ne razumijem. jel moze chieftec onda, ili ti imas neku repliku sa "h" viska?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 11:33   #10
DjedMraz
Chile
Moj komp
 
DjedMraz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Destination Unknown
Postovi: 370
Citiraj:
sad ja ne razumijem. jel moze chieftec onda, ili ti imas neku repliku sa "h" viska?
Sta se odma pjenis, covjek pogrijesio u 1 slovo.
Ervol ti nama jos nisi rekao koju konfu imas? da ne kupujes bezze corsair 450w ako mozes npr fortron 350w...

edit: onda i moja preporuka sorsair 450w..
DjedMraz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2008., 11:40   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
tko se pjeni covjece, samo pitam jer jucer kaze da ga je chieftec izludio bukom, a danas da moze big tower sa napajanjem od chiefteca. kuzis
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 11:46   #12
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor ervol Pregled postova
A neki Big tower za 800kn? od Chiefteca, njihova napajanja bi trebala biti dobra. Ima BT za 400 + napajanje od 500W za nekih 400tinjak kn
Pa jesi rekao da ti ne paše sadašnje napajanje od chiefa?

Ako oćeš tiše od toga (osim ako uzrok buke nije starost PSUa u kojem slučaju možeš i zamjenit ventilator u njemu umjesto da mjenjaš cjeli PSU ako je buka jedini problem) imaš Coolermaster, Sharkoon, Seasonic, Corsair, Antec itd...

Naravno prava tišina ovisi od modela do modela, nekad čak i od primjerka do primjerka a i to je dosta subjektivan pojam, ja imam frenda kojem je njegov Chief "tih" a ja dobijem privremeno oštećenje sluha kad sam u sobi s njegovim kompom duže od 10min...

PNF fortronci nisu loši PSUovi ali imaj na umu da oni imaju slabo konektora što znači da ako imaš veće apetite kupi si bolje odma par Y splittera i molex to PCI-e i molex to SATA adaptera a i samo dvije grane s konektorima mogu kod jačih grafa bit problematične posebno ako imaš puno diskova (što mi naravno neznamo jer nisi napisao konfu) ja sam ti napisao kaj bi ja uzeo na tvom mjestu a sad ti sam vidi kaj ti najbolje paše...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 21:40   #13
ervol
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagr
Postovi: 76
Napajanje je za moju buduću konfiguraciju koju ću kupiti krajem 11 mj. Sad kombiniram što ću uzeti.

Ovo je moja buduća konfa:

Za procesor (ATHLON ili Intel odluka je sad 800kn
HD (500GB, glavno da bude tih i 32MB cache) = 500kn
RAM (4GB Kingstone)=700kn
Napajanje (400W)=400kn
Kučište (big tower)=400kn
Grafička (nemam pojma koja)=800kn
Miš (Logitech MX revolution)= 500kn
DVD=170kn

Cieftec kojeg imam mi je bučan, ali to ne znači da se nije nešto promjenilo od prije 4 godine kad sam ja uzimao svoju sadašnju konf.?!?
Da sumiramo, ajmo izdvojiti par favorita za moj budući BigTower?
ervol je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 22:48   #14
aoxsys
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Metkovic
Postovi: 30
Citiraj:
Autor ervol Pregled postova
Napajanje je za moju buduću konfiguraciju koju ću kupiti krajem 11 mj. Sad kombiniram što ću uzeti.

Ovo je moja buduća konfa:

Za procesor (ATHLON ili Intel odluka je sad 800kn
HD (500GB, glavno da bude tih i 32MB cache) = 500kn
RAM (4GB Kingstone)=700kn
Napajanje (400W)=400kn
Kučište (big tower)=400kn
Grafička (nemam pojma koja)=800kn
Miš (Logitech MX revolution)= 500kn
DVD=170kn

Cieftec kojeg imam mi je bučan, ali to ne znači da se nije nešto promjenilo od prije 4 godine kad sam ja uzimao svoju sadašnju konf.?!?
Da sumiramo, ajmo izdvojiti par favorita za moj budući BigTower?

koji ce ti k.. mis od 500 kn
aoxsys je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 22:50   #15
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Za 400kn zaboravi na kvalitetan big tower (novi) to jednostavno nije ostvarivo u toj kategoriji imaš samo one limene kištrice koje se pigaju kad ih pogledaš, od 500ak počinju čifovi (ako baš oćeš big tower) upiši u nabava.net "big tower" sa željenom cjenom pa sam gledaj kaj ima da ti se sviđa...

PSU do 400 kn imaš solidan izbor a za malo ispod 500 imaš i corsa ali to je već dosta preko tvog originalnog budžeta (kad se uračuna da je i case i PSU 500kn dakle šiša ti origigi procjenu za 400ak kn)...

Recimo ja sam na midi tower i PSU potrošio oko 1100kn prije par mjeseci, da sam uzimao big tower to bi vjerojatno bio antec p182 ili sharkoon rebel 12 ali oni su dosta iznad ovog kaj ti ciljaš, IMHO to je onako neki prosjek za solidno kućište i PSU za prosječnu konfu sa određenom "rezervom" tako da ako ideš na manje moraš rezati ili case ili PSU (ovo potonje nije baš pametno) prema tome odluči sam kako ćeš si složit...

Teoretski Fortronac PNF 400w i neki chief bi te zajedno izašli u tom rangu (750-800kn) s tim da računaj bar još 100ak na dodatne ventilatore i adaptere za fortronca i ostale điđe...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 21:34   #16
ervol
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagr
Postovi: 76
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Za 400kn zaboravi na kvalitetan big tower (novi) to jednostavno nije ostvarivo u toj kategoriji imaš samo one limene kištrice koje se pigaju kad ih pogledaš, od 500ak počinju čifovi (ako baš oćeš big tower) upiši u nabava.net "big tower" sa željenom cjenom pa sam gledaj kaj ima da ti se sviđa...

PSU do 400 kn imaš solidan izbor a za malo ispod 500 imaš i corsa ali to je već dosta preko tvog originalnog budžeta (kad se uračuna da je i case i PSU 500kn dakle šiša ti origigi procjenu za 400ak kn)...

Recimo ja sam na midi tower i PSU potrošio oko 1100kn prije par mjeseci, da sam uzimao big tower to bi vjerojatno bio antec p182 ili sharkoon rebel 12 ali oni su dosta iznad ovog kaj ti ciljaš, IMHO to je onako neki prosjek za solidno kućište i PSU za prosječnu konfu sa određenom "rezervom" tako da ako ideš na manje moraš rezati ili case ili PSU (ovo potonje nije baš pametno) prema tome odluči sam kako ćeš si složit...

Teoretski Fortronac PNF 400w i neki chief bi te zajedno izašli u tom rangu (750-800kn) s tim da računaj bar još 100ak na dodatne ventilatore i adaptere za fortronca i ostale điđe...
Što kažeš na ovu kombinaciju: Big toweri su, pošto se komp ne miče puno ne vidim logiku u davanju ogromnih para u kučište kad ga ionako mjenjaš sa svakom konfig. U ovo prošlo sam upuca lipe pare a trenutno ne vidim prednosti toga. Prednost većih kučišta (po meni) je lakše hlađenje, komoditet u kutiji, podržava ploče većih formata i u budućnosti bi se moglo isplatiti. Nek mi netko kaže zašto je Big Tower ili neki veliki MIDI tower bespotreban? Volio bi čuti drugo mišljenje.

Evo najeftinijih Big Towera:

Big Tower, CHIEFTEC GX-01B-OP, bez napajanja, crno 469,00 kn
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=022183
ili
Big Tower, SPIRE Sword Fin SP-9007B, ATX 2, crno, bez napajanja 399,00 kn
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=028758


2. pitanje: Napajanje, brand name od nekih 400 kn i 400-450W može pokriti modernu konfiguraciju s 2 diska i u budućnosti možda i 2 grafulje i biti tiho? Jel tražim previše i koliko bi trebao dati a da sve zadovoljim, naglašavam da mi je tišina bitna.

Konfig. bi koristio za sve, od aplikacija, CS3-a, igare (FM 2008..), muzike i filma...

do slušanja
ervol je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 13:24   #17
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja sam u prošlom caseu kojeg sam imao (bio je neki macase prastari) imao PI (sa ATX pločom), PII (sa ATX pločom), Athlona XP 1700+ (neklokanog) onda sam kupio drugu ploču za istog i nabrijao ga na 2.2GHz i nabui jaču grafu pa se počeo grijati onda sam otvorio case i tako je stajalo 2-3 godine onda sam u njega strpao A64 venice i na kraju dual core A64 (ovaj isti) tako da se nebi složio s tobom oko toga da se mejnja sa svakom konfom...
Inače na kraju sam kupio ovaj CM690 i ako se ne pokaže neki razlog da se mičem s njega (da izumre ATX standard) ne mislim ga mjenjati neko vrijeme...

Ja big tower nebi kupio zato jer seljakam komp svako malo sim tam i ovaj case je već tak težak da psujem sve po spisku kad ga moram negdje nosit...
Inače i njega ti stanu (kao i u većinu punokrvnih midi towera) sve vrste (desktop) ploča ATX standarda tj ono kaj u njega ne stane ne stane niti u normalni big tower...

Ovaj chief je ono o čem sam i govorio - od 500ak kn počinju ali s obzirom da ćeš ti držati desktop stroj pretpostavljam s naglaskom na igranje (grijanje) pazi kolko i kakvih ventilatora ti ima to što kupuješ jer nema ti goreg nego kad moraš imati turbinu od 120mm da ti ispuhuje toplinu iz casea jer je samo jedan iako ako se stavi na stranicu ispušne ventove moglo bi bit ok propuha s nima i 120 iza...

Za spire neznam kakav je nisam ništa od njih imao u rukama (govorim o caseovima, ak je to onaj isti spire koji pravi coolere, a valjda je) tako da neću o tome govorit...

Što se napajanja tiče pogledaj si moj sig za jednu grafu i nekoliko diskova ti je taj cors više nego dostatan, to ga niti ne zagrije pošteno...
Što se SLi/Crossfire sistema tiče ovaj PSU ti nema SLI certifikat, neznam ima li ga išta s manje od 500W uopće i nema 8pin PCI-e konektor (niti više PCI-e konektora) tako da ćeš u takvom slučaju morati spajati preko adaptera ako kupiš Cors 450 (ili neki sličan PSU) a ako kupuješ striktno za SLI i "za budućnost" (što IMHO nema smisla) uzmi onda nekaj kaj ima certifikat i dva PCI-e konektora (po mogućnosti da je jedan 8pin) a sad ti vidi kaj ti se sviđa osim fortona PNF to to je sve u rangu 400-500kn...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 07:26   #18
alien_2
Premium
Moj komp
 
alien_2's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Ogulin
Postovi: 158
Da ne otvaram novu temu. Koje je prema vama bolje kučište, tko ima navedene pa nek nabaci par komentara:

Chieftec
Thermaltake

Po cijenama su tu pa ono.
alien_2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 07:40   #19
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Cheif je IMHO bolji izbor ali za tu lovu CM690 ili Rebel 12 su još bolji...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na